Muse

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
N/O
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 254
Rejestracja: 11 lut 2012, 9:15

Re: Muse

Post autor: N/O »

Grzegorz pisze:Chyba nie są najlepiej grającym zespołem na żywca
Muse to typowa grupa koncertowa. :P Są świetni live.

Nowy singiel średnio mi przypadł, ale tragedii nie ma. Czekam na resztę materiału.
Nowa płyta bandu The 2nd Law będzie mieć swoją premierę 17 września tego roku.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muse

Post autor: Dobi »

A oto teledysk do "Survival "

:arrow: Muse - Survival

Grupa w nim nie występuje. Są w nim wykorzystane sceny z różnych konkurencji olimpijskich, pokazujące zwycięzców i ich radość.
Szału nie ma, ale to klip promujący Olimpiadę więc nie spodziewałem się niczego specjalnego.

Na portalu Tuba.pl znalazłem ciekawy artykuł na temat nowej płyty :arrow: http://tuba.pl/tubapl/1,103887,12039796 ... bstep.html
Tym razem położyliśmy duży nacisk na rytm, z każdym kolejnym albumem staramy się być coraz lepsi pod tym względem i wydaje mi się, na tej płycie, w dwóch albo trzech utworach udało nam się trafić w dziesiątkę. Są też kawałki minimalistyczne, są kawałki jazzowe... nawet zagrałem solo na saksofonie!
To słowa wokalisty grupy Matt'a. Dalej mówi:
Wrzuciliśmy na You Tube zwiastun dubstepowy, ale to nie znaczy, że cała płyta taka będzie . Chcieliśmy zrobić to, co Rage Against The Machine zrobili z hip-hopem w latach 90, czyli przenieść elektronikę i dubstep na żywe instrumenty. Zapewniam jednak, że tylko jeden utwór taki jest, reszta jest bardzo zróżnicowana.
------

Na kanale Muse na YouTube pojawił się pierwszy singiel promujący album The 2nd Law. Utwór utrzymany jest trochę w klimacie elektroniki (lekkiej), pomieszanej w końcówce z żywymi instrumentami. Piosenka jest zaskakująco spokojna.

Muse - Madness (Lyric Video)

Dla mnie na plus :cool2:
Awatar użytkownika
N/O
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 254
Rejestracja: 11 lut 2012, 9:15

Re: Muse

Post autor: N/O »

A premiera album została przeniesiona z 17 września na 1 października.
Prócz Madness w sieci można zobaczyć promo video z kontrowersyjnym utworem The 2nd Law: Unsustainable utrzymanym w dubstepie.
Dość nietypowe ;) Na Tekstowo jest tłumaczenie przewijającego się dialogu.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Muse

Post autor: Meg »

Wszystkie piosenki które do tej pory się ukazały bardzo mi się podobają. To będzie piękna płyta

Madness jest cudowne :wieza:
N/O pisze:A premiera album została przeniesiona z 17 września na 1 października.
:placzka:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muse

Post autor: Dobi »

N/O pisze:Prócz Madness w sieci można zobaczyć promo video z kontrowersyjnym utworem The 2nd Law: Unsustainable utrzymanym w dubstepie.
Ja w tym dubstepu nie słyszę :hmmm: Dla mnie to zwykłe wstawki elektroniki z bardzo nietypowym dźwiękiem gitary. Wiem, że Matt potrafi z tego instrumentu takie wydobyć. Niemniej utwór świetny :lizak:

Na stronie Muse można zamówić już płytę. Przyznaję, że wersja deluxe mnie rozczarowała - filmik z przygotowania albumu + (pewnie) jakieś scenki z życia zespołu... Nuda. Wolałbym więcej muzyki, lub jakieś występy.
Awatar użytkownika
N/O
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 254
Rejestracja: 11 lut 2012, 9:15

Re: Muse

Post autor: N/O »

Dobi pisze:Ja w tym dubstepu nie słyszę
Cóż, w każdym razie to o tym utworze Matt wspominał jeszcze przed Igrzyskami w Londynie.
Dobi pisze:Przyznaję, że wersja deluxe mnie rozczarowała
No co ty ;D Nie ma albumu, na którym daliby utwory na deluxe. Dla zagorzałych fanów przygotowali ciekawe box'y.
Często na singlach umieszczają ciekawe utwory, jak chociażby Crying Shame na Supermassive Black Hole czy Eternally Missed na Hysteria.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muse

Post autor: Dobi »

B-side'y Muse znam z kilku singli. Mają ich faktycznie sporo, niektóre są ciekawe.

Box o którym wspomniałeś wygląda interesująco ale to chyba dla wielkich fanów zespołu. Patrząc na to z praktycznej perspektywy - po co mi vinyle jeśli nie mam ich na czym słuchać? Zadowolę się podstawową wersją płyty i ewentualnie dokupię kilka utworów na iTunes (jeśli jakieś bonusy się tam pojawią) :d

----

Oto teledysk do nowego singla:

:arrow: Muse - Madness

Bardzo fajnie pokazano spokojne (do pewnego momentu) uczucie i flirt dwóch osób, a w tle tytułowe szaleństwo. Teledysk na duży plus.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Muse

Post autor: Meg »

Teledyski Muse zawsze mają w sobie to coś, w przypadku Madness również tak jest. Świetny pomysł jeszcze lepsza organizacja.
adiX
The story so far
The story so far
Posty: 474
Rejestracja: 12 maja 2008, 17:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: LSTW, NWI
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Muse

Post autor: adiX »

Bardzo mi się podoba nowy singiel, dziwię się, że nie przypadł do gustu fanom :roll: Teledysk jest świetny :D
Awatar użytkownika
N/O
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 254
Rejestracja: 11 lut 2012, 9:15

Re: Muse

Post autor: N/O »

adiX pisze:dziwię się, że nie przypadł do gustu fanom :roll:
Fani czekali na głębszy przekaz, a nie piosenkę o miłości. Mi się podoba, ale nie dziwię się, że przeciwnicy utworów o niczym lub mieszania rocka z electro etc. są zrozpaczeni. ;D
adiX
The story so far
The story so far
Posty: 474
Rejestracja: 12 maja 2008, 17:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: LSTW, NWI
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Muse

Post autor: adiX »

A ja nie lubię szufladkowania i skoro chcieli nagrać taką piosenkę to ja nie mam nic przeciwko tym bardziej, że jest ona jak najbardziej na poziomie :D
Awatar użytkownika
N/O
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 254
Rejestracja: 11 lut 2012, 9:15

Re: Muse

Post autor: N/O »

W zeszły czwartek odbył się pierwszy koncert (Kolonia, Niemcy) z nowej trasy, która promuje nadchodzący album The 2nd Law. W sieci są zapisy live utworów, które Muse wykonało premierowo, tj. Supremacy, Panic Station, Animals, Save Me, Follow Me.

Natomiast dziś... płyta The 2nd Law wyciekła do internetu. Równo tydzień przed oficjalną premierą.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muse

Post autor: Dobi »

Nowa płyta The 2nd Law świetna! Słucham już kolejny raz i znowu mam do niej tyko jedno zastrzeżenie - jest za krótka!

Wszystkie utwory na niej zamieszczane są zaśpiewane i zagrane z pasją co słychać (przynajmniej ja to słyszę). Nie zmieniłbym nic!
Romans z dubstepem również wyszedł zespołowi na dobre; utwór Fallow Me to idealny przykład - spokojna zwrotka a w refrenie moce uderzenie. Na płycie są również ballady - singlowe Madness, Explorers czy Save Me których słucha się z przyjemnością - głos Matta działa kojąco i buduje nastrój.

Nie mogę się doczekać koncertu w Łodzi :hehe:
Awatar użytkownika
N/O
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 254
Rejestracja: 11 lut 2012, 9:15

Re: Muse

Post autor: N/O »

Moje ulubione; Supremacy, Animals i Explorers . ;) Miałem obawy, ale dobrze się słucha (z wyjątkiem songów Chrisa). Jeszcze lepszy odsłuch zapewnia świetny making of zamieszczony na wersji deluxe płyty. Zarejestrowano na nim nagrywanie większości utworów, dobrą zabawę zespołu w studiu, mnóstwo instrumentów, jeszcze więcej ludzi w chórkach, przy instrumentach etc. Warto zobaczyć, polecam.

Recenzje albumu:
uwolnijmuzyke.pl
audio.com.pl
magazyngitarzysta.pl
Ang: rollingstone.com

Znamy już wizualizację do The 2nd Law: Unsustainable... 2 dni temu przyszedł czas na The 2nd Law: Isolated System! :)

Obecnie zespół bierze udział w różnych przedsięwzięciach charytatywnych i gra kolejne koncerty (między innymi na iTunes Festival - FOTO).

Teraz osobiście czekam na wybór kolejnego singla i wyniki sprzedaży The 2nd Law. :D
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muse

Post autor: Dobi »

Płyta The 2nd Law zadebiutowała na 1 miejscu Global Album Charts. W USA jest 2, a w UK 1. W sumie to żadne zaskoczenie ale spodziewałem się większej liczby sprzedanych kopii.

Obrazek

Wizualizacja do The 2nd Law: Isolated System ciekawa. Pewnie Matt wymyślił całą tą koncepcję bo wykorzystał swoją wiarę w teorie spiskowe :d

----

Drugim singlem z płyty jest chyba najbardziej kontrowersyjna i budząca najwięcej emocji piosenka. Mi się oczywiście podoba takie połączenie - gitara i dubstep.
Poniżej oficjalne lyric video:

:arrow: Muse - Follow Me (Lyric Video)

:perkusja:
ODPOWIEDZ