Céline Dion

O muzyce, perfumach...

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Céline Dion

Post autor: dorota »

rav33 pisze:
Piter pisze:Jakoś nie widzę tych biletów po 200 zł. Chyba już wykupione. Albo źle paczam.
dobrze paczasz, nie ma.
jak ja szukałam w dniu, kiedy je wypuścili do normalnej sprzedaży, to najtańsze były za 400 zl ...
odpuściłam sobie ten koncert...niestety :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Céline Dion

Post autor: Piter »

Ja też. Nie mam drobnych :lol3:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Céline Dion

Post autor: ediva »

Przecież Celina jest tak wychudzona i anemiczna, że dziwne iż w ogóle zdecydowała się na trasę. Może kroplówki pomagają ale czy to wystarczy? Włosy jej bardzo wypadają, na koncertach nosi teraz taką perukę blond bob. Mam nadzieję, że ludzie wokół niej widzą co się dzieje i starają się pomóc bo inaczej Celinka może pójść w ślady nieodżałowanej Karen Carpenter. :(
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Céline Dion

Post autor: fookmetoo »

ale to nie pierwszy raz w jej karierze kiedy jest tak chuda, w 2002 tez była anorektyczna, choć potem wrócila do zdrowszej wagi.

nie podoba mi sie jej wokal obecnie, jej glos potrzebuje odpoczynku, jest suchy i nosowy do bólu. aż dziw że jeszcze daje rade śpiewać Tytanika, choć ona od 18 lat koncertuje non stop.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Céline Dion

Post autor: Wojtuś »

Jest już dostępny nowy teledysk do piosenki Courage:
https://www.youtube.com/watch?v=WN-ZHOHmvcw
Niestety nudny ten teledysk ale piosenkę lubię.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Céline Dion

Post autor: chicken1506 »

Po co ta bidulka nagrywa nową płytę i to z 20 piosenkami jak na trasie śpiewa dwa nowe kawałki, a reszta to stare ramoty? i proszę nie pisać, że i tak dobrze, że śpiewa w ogóle więcej niż 12 kawałków i że w ogóle cokolwiek wydaje...
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Céline Dion

Post autor: fookmetoo »

No ale w sumie to dobrze że wciąż nagrywa, widać muzyka wciąż jest dla niej ważna.

Jest w sumie 21 nowych piosenek, co wcale nie jest złe, zwłaszcza że ma samych topowych teksciarzy, kompozytorów itp. Ma w czym wybierać.

Celine nigdy nie wyznaczała trendów w muzyce. Ale większość jej płyt anglojęzycznych jest dobra.

Rozumiem że dla fanów Edyty moze być trudno zaakceptować pracowitość Celine, to że regularnie wydaje płyty, koncertuje jak szalona (od 2003 roku dała aż 1358 pełnometrażowych koncertów nie licząc obecnej trasy koncertowej) czy to że wokalnie u niej słabo bo jednak eksploauje głos w pełni (mimo że czasem wspiera się playbackiem w All by myself). Ale jednak jest aktywna, nieporównywalnie pracowita i profesjonalna.
pav graham
Make it happen
Make it happen
Posty: 161
Rejestracja: 21 gru 2004, 11:55
Lokalizacja: London
Kontakt:

Re: Céline Dion

Post autor: pav graham »

fookmetoo pisze:No ale w sumie to dobrze że wciąż nagrywa, widać muzyka wciąż jest dla niej ważna.

Jest w sumie 21 nowych piosenek, co wcale nie jest złe, zwłaszcza że ma samych topowych teksciarzy, kompozytorów itp. Ma w czym wybierać.

Celine nigdy nie wyznaczała trendów w muzyce. Ale większość jej płyt anglojęzycznych jest dobra.

Rozumiem że dla fanów Edyty moze być trudno zaakceptować pracowitość Celine, to że regularnie wydaje płyty, koncertuje jak szalona (od 2003 roku dała aż 1358 pełnometrażowych koncertów nie licząc obecnej trasy koncertowej) czy to że wokalnie u niej słabo bo jednak eksploauje głos w pełni (mimo że czasem wspiera się playbackiem w All by myself). Ale jednak jest aktywna, nieporównywalnie pracowita i profesjonalna.

Zgadzam się totalnie. Céline ma 51 lat a pracuje nieustannie już od 39 lat - mega artystka. Tylko pozazdrościć takiego zacięcia do życia i pracy.

A przecież zaczynała też od zera, a proszę, okazuje się, że jednak można. Where there is a will, there is a way!

Courage to mega produkcja, miłego słuchania.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Céline Dion

Post autor: Piter »

Całkiem zgrabna jej ta płyta wyszła. Miło się słucha.
pav graham
Make it happen
Make it happen
Posty: 161
Rejestracja: 21 gru 2004, 11:55
Lokalizacja: London
Kontakt:

Re: Céline Dion

Post autor: pav graham »

https://open.spotify.com/album/3CtjXkvmvOyiSld7yBZkJ2

Czy ma ktoś Wicked Game and Imperfections jako mp3 z Spotify Sessions?
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Céline Dion

Post autor: Bob »

DrzewkoBonsai
Sit down
Sit down
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2020, 18:44
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow on
Lokalizacja: POLSKA

Re: Céline Dion

Post autor: DrzewkoBonsai »

Usmiałam sie. Dziewczyna spiewa bosko! :d
Do kolekcji odkryc z tego roku:)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Céline Dion

Post autor: Bob »

Marta Tyszkiewicz jest fenomenalną artystką ,wystarczy obejrzeć jej wcielenia w TTBZ min. jako Edyta,Doda,Rihanna,duet z Dodą...Chłopakom też nic nie brakuje... :lol3:
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Céline Dion

Post autor: wodawodnista »

Słucham sobie właśnie "Falling Into You" - jedna z najpiękniejszych piosenek o miłości jakie kiedykolwiek powstały, i... zainspirowało mnie to słuchanie do wypowiedzenia się o Celine.

Mam do niej stosunek love-hate. Jak byłem młodszy to jej wokal wraz z silnym kanadyjskim (francuskim) akcentem mnie na tyle drażniły, że mogłem zdecydowanie powiedzieć, że za nią nie przepadam. Dzisiaj mogę powiedzieć, że mój mózg nauczył się to ignorować i słucham dzisiaj z większą lub mniejszą przyjemnością, ALE...

Czy tylko mnie drażni jej postać jako całokształt? Oglądając z nią wywiady można odnieść wrażenie, że to super energetyczna, pełna pasji, szczerości i bardzo twardo stąpająca po ziemii kobieta. Czasami wręcz dzika, zabawna wariatka. Nie znam twórczości Celine jako całości (czyli wszystkich płyt po angielsku i francusku), ale znając duży procent odnoszę takie wrażenie, że jej osobowość w ogóle nie gra z jej wyborami artystycznymi i repertuarem. Męczy mnie ta dysproporcja: długa czarna sukienka i piękna posągowa ballada versus jej osobowość w luźnej rozmowie. Mam takie wrażenie, że gdyby jej mąż nie zaplanował jej kariery w taki chłodny i strategiczny sposób to wyglądałoby to zupełnie inaczej. Nie mówię, że Celine od razu łaziłaby z gołym tyłkiem, ale mam wrażenie, że byłoby to wszystko bardziej "fun" - zwłaszcza, że ona kocha modę i jakoś nie miała okazji się tym wszystkim "pobawić" (oczywiście kilka razy jej się zdarzyło). Przez ich (jej i męża) wybory artystyczne jest dla mnie mało autentyczna w swojej twórczości :roll: Jak napisałem nie znam całej twórczości, ale chyba nie dałbym rady słuchać jednej piosenki na okrągło, a pewnie tak brzmią jej płyty w 80%. Najbardziej dla mnie autentycznie wypadała w swojej karierze w okresie krótkich włosów i w luźnym teledysku do Tout L'or Des Hommes. Oczywiście wokalnie bardzo ją doceniam i szanuję, również za kilka może kilkanaście pojedyńczych piosenek stąd love-hate. Puenta: Celine sprawia wrażenie zwykłej odtwórczyni niż kreującego artysty.
ODPOWIEDZ