Britney Spears

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Britney Spears

Post autor: Kamui Shiro »

Miała być nowa muzyka, ale jakoś dziwnie nie ma, skończyła się jej europejska traska i nic. Czy dobra - co kto lubi, ja bym nie poszedł na ten aerobik show, niemniej poza pomyłkami w nazwach miast i ogólnie dobrą energią niczym nie zaskoczyła (na plus ani na minus) ;) W UK była bardzo serdecznie przyjęta, więc nie powiedziałbym, że jej popularność ograniczyła się do Ameryki. Swoją drogą, takie narzekanie na sprzedaż Glory, a Liberation nie sprzedało się lepiej -widocznie takie czasy dla takich gwiazd :(
Wake me to co...?
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Britney Spears

Post autor: chicken1506 »

Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Britney Spears

Post autor: ediva »

Bryta dobrze czuje się w Las Vegas bo dla osoby z zaburzeniami lepiej jest żeby funkcjonowała w znanym, bezpiecznym środowisku. Podczas ostatniej trasy miała wiele stanów lękowych, zmuszała się do pozowania z fanami i bywało, że płakała na scenie. Tryb Vegas to zdecydowanie lepsza opcja dla niej.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Britney Spears

Post autor: fookmetoo »

Do net trafiło niepublikowane nagranie z 2006 roku, z sesji w których nagrała piosenkę o illuminati "Rebellion", jest to cover Otisa Reddinga...

https://www.youtube.com/watch?v=7VRUkWn8nKs&t=0s
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Britney Spears

Post autor: Kamui Shiro »

Z tych sesji mógł powstać ciekawy i bardziej dojrzały album Original Doll, ale albo komuś zależało, by nie ujrzał światła dziennego, albo prace nad nim zawaliła choroba psychiczna Britney, albo 2w1. Aktualnie mówi się o zakończeniu przez nią kariery... i szczerze? Lepiej skończyć teraz niż brnąć w złym kierunku. Kariera Britney w ostatnim dziesięcioleciu miała kilka swoich świetnych momentów, ale ogólnie to już nie jest to i widać, że dla niej to nie jest priorytet, żeby zrobić coś ponad to, co było, żeby na koncercie nie leciał playback non stop, żeby jej piosenki nie były niemal wyłącznie o podrywaniu kolesi w klubie i żeby ktoś poznający ją aktualnie dowiedział się, czemu właściwie świat od lat miał ją za fajną. Popieram przerwę/ pożegnanie zawodowe, może wypali z tego coś ciekawego po czasie? A może to plotka i czeka nas rychły następca Glory.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Britney Spears

Post autor: Cypix »

Z okazji 20-lecia największych sukcesów na arenie międzynarodowej Edyty poszperałem trochę w archiwach sprzed 2 dekad i przypomniała mi się postać niejakiej Jessici Folcker, która pod koniec lat 90 nieźle sobie radziła w Europie w tym i u nas zwłaszcza z singlem How will I know. ‎Przypadkiem trafiłem też na jej pierwszy singiel z 1998 Tell Me What You Like: https://www.youtube.com/watch?v=C6Km3lIcTxg

Nie macie wrażenia że piosenka przypomina strasznie Baby i Oops? Dziwnym trafem autorem singla Jessici, jak i pierwszych hitów Britney jest Max Martin :hellobaby:
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Britney Spears

Post autor: Gosia1423 »

Ten sam autor utworu, to i słychać podobieństwo ;)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Britney Spears

Post autor: Kamui Shiro »

Pierwsze słyszę o niej, ale faktycznie i tu zgadzam sie z komentarzami na Youtube, miks totalny brzmień z płyt Britney, BSB i Ace of Base z 90tych lat.
One More Time i Oops były jednak dużo lepiej zrobione i podane jako przeboje.
Co do Britney, w tym roku dużo się mówi o jej osobistych problemach i od niej samej (?) dochodzą sprzeczne informacje: od takiej, że ani jej się śni zrezygnować z kariery muzycznej, do ostatniej sugestii, że może zrobić sobie przerwę nawet na dekadę - przy czym nie wiadomo, o co konkretnie jej chodzi. I od kiedy ta dekada byłaby liczona :) Menadżer dorzucił od siebie, że może już nigdy nie wrócić do pracy.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Britney Spears

Post autor: fookmetoo »

W sumie to nie byłoby to dla Britney złe gdyby zajęła się życiem prywatnym. Muzycznie i tak wytwórnia nie da jej zrobić nic ciekawego, zawsze będzie to bezpiecznie wyprodukowany pop z wokalem na helu.

Cała płyta Jessicy Folcker brzmi jak to co później zrobili ci sami producenci dla Britney, ale u Britney miało to jakiś charakter. Jessica brzmi jak chórzystka, nie miała tego czegoś, wyrazistego wokalu.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Britney Spears

Post autor: Gosia1423 »

fookmetoo pisze:W sumie to nie byłoby to dla Britney złe gdyby zajęła się życiem prywatnym. Muzycznie i tak wytwórnia nie da jej zrobić nic ciekawego, zawsze będzie to bezpiecznie wyprodukowany pop z wokalem na helu.
Dokładnie, wytwórnia już z niej wszystko wycisnęła...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Britney Spears

Post autor: Kamui Shiro »

Z jednej strony racja, z drugiej strony - nawet na tak krzywiących pysio płytach jak Femme Fatale i Britney Jean znalazły się pojedyncze utwory cieszące moje serce i ucho (Perfume, Hold It Against Me - kicha, ale ciekawa...No i na swój sposob, mimo skandalu i niedoróby, Alien). Nie wspominając o Glory, która według mnie była powrotem do formy. W sumie pasuje też na zakończenie kariery, dlatego też nie zamierzam płakać, gdyby tak właśnie było. Też uważam, że Brit ma pełne prawo do olania sprawy i zamknięcia działalnosci. Tylko że, z jednej strony - mogą nie pozwolić jej na to tak łatwo, a z drugiej - sama jednak kocha muzykę. Kto przede wszystkim odpowiada za przerabianie jej głosu i podkłada jej pleja? I głupie, infantylne teksty o dupie Maryni? Nie potrzebuję, żeby zaczęła nagle śpiewać o problemach świata (a szło w tym kierunku około 2004r.), ale myślę, że słuchacze pop ucieszyliby się z czegoś INNEGO niż odcinanie kuponów od nastoletniej głupawki, grzania parkietu i seksualności. A przynajmniej taką mam nadzieję xD
Może stoją za tym wszystkim jakieś jej osobiste kompleksy? Czasami wydaje się mocno zdystansowaną osobą, czasami jednak - oj, nie.

Co osobliwe, podobno na jej Instagramie są kasowane pozytywne komentarze, przy czym znikł nawet komentarz z oficjalnego konta jej mamy, co tamta odnotowała.

Wracam czasami ostatnio do Blackout (do wczesniejszych też) i jestem pod wrażeniem, ile na tej dziwnej płycie jest wbrew pozorom prawdziwej, dobrej muzyki i pomysłu. Polecam wersje demo.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Britney Spears

Post autor: Angie29 »

Ostatnio pojawił się singiel Brit z jej ostatniego albumu i zadebiutował na 1 miejscu ITunes w USA. Ciekawe czy to chwilowe czy ten singiel wepnie się dalej.
Szkoda, że kariera Brit upadła wraz z nią. Zrobili z niej wrak człowieka i psychiczna dziewczynę. Wydoili z niej każda kasę jaka się dało przez te 20 lat i zostawili. Oby inne gwiazdy nie powielily jej losu.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Britney Spears

Post autor: Cypix »

Oglądał już ktoś ten słynny film dokumentalny o Britney? Poniżej ciekawa rozmowa o obrazie:

https://audycje.tokfm.pl/podcast/104171 ... jYPGg6F6bY
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Britney Spears

Post autor: wodawodnista »

Britney Spears OSOBIŚCIE WYJAWIA PRAWDĘ o swojej kurateli: „Moim życzeniem i marzeniem jest, aby to się skończyło. Chcę odzyskać moje życie”. ❗️
- “Wiele się wydarzyło przez dwa ubiegłe lata, czyli odkąd ostatni raz byłam w sądzie. Nie sądzę, że zostałam wtedy jakkolwiek wysłuchana”
- „Kuratela robi mi o wiele więcej krzywdy niż dobra”
- „Nie wiedziałam, że mogę złożyć petycję o zakończenie kurateli”
- „Mój prawnik informował mnie, że nie mogę nikomu publicznie dać znać, co mi robiono”
- "Nie powinnam być pod kuratelą. Jeśli mogę pracować i zarabiać na siebie i innych - to nie ma sensu. Prawo musi się zmienić."
- „Czuję, że wszyscy zwrócili się przeciwko mnie. Czuję się tyranizowana, opuszczona i samotna.”
- “Boję się ludzi. Nie ufam ludziom przez to, co przeszłam"
- "Nie jest w porządku zmuszać mnie do robienia czegoś, czego nie chcę robić. Nie zrobiłam nic, by zasłużyć na takie traktowanie. Naprawdę wierzę, że ta kuratela jest NADUŻYCIEM. Nie czuję się tak, jakbym mogła żyć pełnią życia".
- „Chciałabym móc pozwać całą moją rodzinę”
- „Mam prawo używać mojego głosu i mówić sama za siebie. Moja rodzina chodzi po mediach i udziela wywiadów, przez co ja czuję się jak idiotka, bo ludzie wokół zakazują mi powiedzieć choć jednego słowa.”
- „Ludziom, którzy mi to zrobili, nie powinno ujść to na sucho”
- „Byłam faszerowana litem bez powodu, czułam się jakbym była pijana."
- „Ja nawet nie piję alkoholu, a może powinnam przez to, co zrobili z moim sercem.”
- „Chcę wziąć ślub i mieć dziecko. Mam obecnie wkładkę wewnątrzmaciczną, nie pozwalają mi mieć dziecka ani pójść do lekarza, aby ją wyjąć”
- „Chcę ZAKOŃCZENIA KURATELI bez dalszej analizmy mojego stanu. Chcę złożyć petycję o zakończenie kurateli”
- "Nie dość, że moja rodzina nic nie zrobiła, to jeszcze mój tata był jak najbardziej za tym wszystkim” - Britney wcześniej opisała, jak została ZMUSZONA do trasy koncertowej w 2018 roku, potem zmuszona do zmiany leków i zaznaczyła, że czuła się jak NIEWOLNIK
- „Skłamałam całemu światu, że jest w porządku i jestem szczęśliwa. Nie jestem szczęśliwa, nie mogę spać, mam depresję, płaczę każdego dnia. Jestem w szoku. Jestem straumatyzowana. Jestem tak wściekła, że to szalone.”
- "Nie chciałam wcześniej mówić o tym publicznie, bo myślałam, że ludzie będą się ze mnie śmiać i twierdzić, że kłamię, bo przecież jestem Britney Spears, która ma wszystko."
- "Nie mogę widzieć moich przyjaciół, którzy mieszkają kilka minut ode mnie."
- „Nie mogłam nawet zmienić kroku w układzie choreograficznym. Nie jestem niewolnikiem”
- Britney w czasie lockdownu przez okrągły rok nie miała pozwolenia, by skorzystać z usług fryzjera czy kosmetyczki, podczas gdy inne kobiety z jej otoczenia, w tym jej matka Lynne, co tydzień miały nowe paznokcie
- „Jamie uwielbiał kontrolę, jaką miał nade mną, na sto tysięcy procent.”
- Britney powiedziała, że aktualna kuratorka jej osoby Jodi Montgomery „zaczyna posuwać się za daleko”
- Britney chce zmniejszyć ilość terapii tygodniowych oraz życzy sobie, by terapeuta odwiedzał ją w domu, aby paparazzi nie mogli robić jej zdjęć
Wysłałeś wiadomość Dzisiaj o 10:57
"Chcę spotykać się z moim terapeutą raz w tygodniu, a nie tak jak dotychczas dwa razy w tygodniu. Bo wiem, że trochę terapii jest mi potrzebne"
↬ Britney powiedziała, że chciałaby wyjść za mąż i mieć dzieci, ale nie może: "Aktualnie mam w swoim ciele wkładkę domaciczną, przez którą nie mogę mieć dzieci a moi kuratorzy nie pozwolą mi udać się do lekarza, by ją usunąć"
↬ Britney o byciu faszerowaną litem: "Możesz doznać upośledzenia umysłowego, jeśli przyjmujesz to dłużej niż 5 miesięcy... Czułam się pijana. Nie byłam w stanie nawet porozmawiać z moją mamą lub moim tatą o czymkolwiek"
↬ Britney powiedziała sędzi, że podczas ich ostatniej rozmowy czuła się "martwa", dlatego powtarza jej teraz tą historię, bo nie kłamie
↬ Sam Ingham, adwokat Britney zatrudniony przez sąd, wyraził gotowość ustąpienia ze swojej funkcji, jeśli zażąda tego sąd
↬ Adwokaci mamy Britney, chcą by Britney "została usłyszana" i żeby pozwolono jej na zatrudnienie własnego adwokata
↬Britney powiedziała, że jej adwokat nie pozwalał jej publicznie mówić o tym, co jej robili. Oznajmiła, że nie mogła mówić o swojej sytuacji w wywiadach, natomiast wywiadów chętnie udzielała jej rodzina, co powodowało, że Britney czuła się "głupio"


Cóż. Albo się uwolni, albo skończy jak Jackson.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Britney Spears

Post autor: Kamui Shiro »

Gosia1423 pisze: 13 sie 2019, 15:10
fookmetoo pisze:W sumie to nie byłoby to dla Britney złe gdyby zajęła się życiem prywatnym. Muzycznie i tak wytwórnia nie da jej zrobić nic ciekawego, zawsze będzie to bezpiecznie wyprodukowany pop z wokalem na helu.
Dokładnie, wytwórnia już z niej wszystko wycisnęła...

Fani wierzą, że mogliby wydac jeszcze wszystkie unreleased i b-sides, ale wg mnie to nie ma sensu i tez na innych forach oceniaja, ze to by nie był przeboj rynkowy.
Ja jednak wierzylem, że jest to idealny moment na powrot muzyczny z porzadnym albumem z nowymi nagraniami. Brit umie wydac znosną piosenke bez helu w wokalu - Perfume na przyklad. Zdobyla chwilowo znowu potężne zainteresowanie ludzi i mogla miec swoj czas na dojrzalszą wypowiedz artystyczną, cos a la powrot Tiny Turner - mam na mysli, ze po przejsciach i against all odds. No, ale nie chciala. Szkoda, zwlaszcza ze to, jak sie zachowuje i wysławia w swoich mediach plus to, ze jednak ciagle cos muzycznego z nia wylatuje w eter, swiadczy o tym, ze nie szuka pelnej prywatnosci.

Mialaby tez moment na powrot po latach do swojego glosu, na wystepy live, moze nawet na klimaty country. Swiat jest spragniony wielkich powrotow i albumow tradycyjnego pop, to byloby ladniejsze podsumowanie dawnej ery niż retropop typu to co wydaje od paru lat Dua Lipa.

No ale moze i gora urodzilaby mysz. Moze psychicznie nie moze, moze i fizycznie.

Autobiografia ciekawa (zwlaszcza jak ktos malo sledzil jej kariere w latach 90/00), lekko chyba wybielona an wlasna korzysc, ale raczej szczera. Malo o muzyce, nic o playbacku. Dosyc smutna.
ODPOWIEDZ