Kylie Minogue

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kylie Minogue

Post autor: endeven »

W piewrszym tygodniu zawsze pięknie. Kolejne dopiero weryfikują stan faktyczny.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kylie Minogue

Post autor: Virtual Tom »

endeven pisze:W piewrszym tygodniu zawsze pięknie. Kolejne dopiero weryfikują stan faktyczny.
Patrz, a ja myślałem, że nie tygodnie, a liczby.

W tej chwili już jest lepiej niż "Kiss Me Once" i obecna sprzedaż już umieszcza album na miejscu 17-tym w podsumowaniu rocznym.

W pierwszym tygodniu sprzedała tyle co Justin w 6 tygodni, w tym bardzo dobrze sprzedały się winyle. I lepiej od "Rebel Heat" Kryki :d

A w Niemczech nr 3 to ostatni taki sukces był za czasów Fever.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kylie Minogue

Post autor: endeven »

Pierwszy tydzień za nami, a na dzień dzisiejszy na itunesie album już leci w dół porządnie: http://kworb.net/aww/
http://kworb.net/itunes/artist/kylieminogue.html
na spotify i you tubie Kylie nie istnieje. nawet w tym najlepszym pierwszym gorącym okresie premiery.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kylie Minogue

Post autor: KrzysiekF »

Uciuła globalnie 1 mln kopii ? w ciągu kolejnych tygodni ??

Ale cwaniara 8P ma nawet 2 miejsce w Bahrajnie :shock: Szkoda, że Edzia ne zrobiła tam kariery bo cały świat Arabski oraz szejkowie byliby u jej stóp. 8) 8) 8)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 0:13 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kylie Minogue

Post autor: Virtual Tom »

Akurat digital i streaming mają najmniejsze wartości, szczególnie streaming.

Co by nie było, zapisane w historii będzie, że zajęło nr 1.

"Confide In Me" jako singiel było nr 2 wyparte przez Wighfield "Saturday Night" :placzka: i kto o tym pamięta - stoi jak byk -> UK #2
KrzysiekF pisze:Uciuła globalnie 1 mln kopii ?
Dzisiaj milion? Proszę Cię! Teraz ma w UK 48 tyś. "KIss Me Once" po tygodniu miało 29 tyś.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Kylie Minogue

Post autor: KrzysiekF »

Virtual Tom pisze: Dzisiaj milion? Proszę Cię! Teraz ma w UK 48 tyś. "KIss Me Once" po tygodniu miało 29 tyś.
Nie dzisiaj, za jakiś czas .... miesiąc, dwa, rok. I pomyśleć że byly czasy kiedy Ich Troje sprzedawało 30 tys w Polsce... w tydzień :lol3:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kylie Minogue

Post autor: Virtual Tom »

KrzysiekF pisze:Nie dzisiaj, za jakiś czas .... miesiąc, dwa, rok. I pomyśleć że byly czasy kiedy Ich Troje sprzedawało 30 tys w Polsce... w tydzień
Nooo to jest niesamowite, a dzisiaj Michaś musi zbierać na wydanie płyty :placzka:

Streaming też strasznie namieszał, to było kuriozalne kiedy Ed Sheeran miał w UK po premierze prawie całe TOP 20 ze swoich piosenek.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kylie Minogue

Post autor: ray »

Cieszę się, że "Golden" jest #1 w Wielkiej Brytanii, ale... ten wynik jest trochę naciągnięty przez mnogość wersji: CD standard, CD deluxe, vinyl standard, vinyl picture disc i jeszcze kaseta magnetofonowa (w limitowanej edycji 4000 sztuk). Najwierniejsi fani natychmiast pokupowali wszystkie możliwe wersje, więc nic dziwnego, że po pierwszym tygodniu album ma takie dobre wyniki.
I niestety, to prawda, że na YouTube i Spotify Kylie radzi sobie bardzo słabo. Najnowszy teledysk po 16 dniach od premiery ma tylko 663 tys. wyświetleń. Nasza Cleo wyciąga tyle w 2 dni. :(
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kylie Minogue

Post autor: Piter »

Wielka szkoda, że Lost without you nie znalazło się na płycie. Ja tu nawet klip widzę.

Wciąż nie uważam, że ta płyta jest monotonna. Sincerly yours czy Music too sad without you to zupełnie inny stan emocjonalny i dźwiękowy. Nie rozumiem doboru singli, no ale cóż, pewnie w wytwórni siedzą Endzie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

Serio uważacie EKG za mierną płytę z nieświeżością? No gdyby taka Kylie wydała coś w rodzaju Ready for Love, to by było o czym pisać.
Piter pisze:Serio? Zachwycaliscie się Body language?
Kiedyś mi się wkręcało i Chocolate, i Slow. Chocolate to bardzo fajny kawałek, dyskretny, konkretny. Do niego mam większy respekt niż do całej dyskografii Kylie. Fever i Light Years to dla mnie zbieranina w dużej mierze nudnej i miałkiej dysko miauczaniny, fajnie i spójnie zrobione, ale erekcji moje bębenki w uszach przy tym nie dostały. Slow mi już nie wchodzi po czasie tak, w gruncie rzeczy przeciętne, choć zabawne. Red Blooded Woman nigdy mi się nie podobało jakoś. Irytuje mnie, kiedy jej muzyka uderza w zbyt infantylne tony, te la la lala lala, wystarczyło na Cant Get You Out Of My Head.

Tom, jak Britney miała podobną sytuację na listach z Glory, to śmiałeś się najgłośniej na forum, a teraz z flopującej Kylie będziesz robić kobietę sukcesu :lol:

Czytałem recenzję live koncertu Kylie (Cafe de Paris) w brytyjskim "The Times", miażdżąca. Ostatnie zdanie: być uroczą to jednak czasami za mało. Ogólnie podsumowali ją: cheerleaderka i nudziara.

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
Piter pisze:Wielka szkoda, że Lost without you nie znalazło się na płycie. Ja tu nawet klip widzę.

Wciąż nie uważam, że ta płyta jest monotonna. Sincerly yours czy Music too sad without you to zupełnie inny stan emocjonalny i dźwiękowy. Nie rozumiem doboru singli, no ale cóż, pewnie w wytwórni siedzą Endzie.

Wymieniasz dosłownie dwa kawałki inne od reszty, no, może dwa-trzy się tak wyrózniają.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kylie Minogue

Post autor: endeven »

Piter pisze:Nie rozumiem doboru singli, no ale cóż, pewnie w wytwórni siedzą Endzie.
I'll forgive and forget
If you say you'll never go
'Cos it's true what they say
It's better the devil you know
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kylie Minogue

Post autor: Virtual Tom »

Kamui Shiro pisze:Tom, jak Britney miała podobną sytuację na listach z Glory, to śmiałeś się najgłośniej na forum, a teraz z flopującej Kylie będziesz robić kobietę sukcesu
SILENCE!!!! :ciotki:

:ha:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kylie Minogue

Post autor: Piter »

endeven pisze:
Piter pisze:Nie rozumiem doboru singli, no ale cóż, pewnie w wytwórni siedzą Endzie.
I'll forgive and forget
If you say you'll never go
'Cos it's true what they say
It's better the devil you know
Kiedy to nawet nie przytyk do Ciebie. Możliwe ze mną jest coś nie tak.

Kamui, wg mnie każda z tych piosenek jest inna. Golden, A lifetime to repair, na którym lubię śpiewać refreny, Sincerly yours, Shelby'68 z fajną frazą, lubię Love. Jest wiele pozytywnych opinii o Raining Glitter, a dla mnie to powtórka Tightrope.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

Ok. Ja słuchałem raz i na szybko i wiadomo, że wtedy wszystko się zlewa w jedną całość. Niemniej wrażenie, że jest dość monotonnie, zostało - owszem, Sincerely Yours i Raining Glitter i Golden na pewno się wyróżniają. Wciąż to jednak za mało na większy oddźwięk wydawnictwa. Posłucham sobie dzisiaj jeszcze raz i jak coś innego zwróci moją uwagę, to zanotuję :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kylie Minogue

Post autor: endeven »

Golden na #23 miejscu w Polsce.
ODPOWIEDZ