Kylie Minogue

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Kylie Minogue

Post autor: pijej1 »

Marzy mi się aby wypuścili cały koncert - zarejestrowali w końcu całość
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kylie Minogue

Post autor: endeven »

Wklejam tu, bo nie będę jednorazowo tworzył wątku o INXS i Michaelu Hutchence. Jestem pewien, że fani Kylie kojarzą INXS i nieżyjącego od 22 lat wokalistę. Kylie wielokrotnie w wywiadach opowiadała o ich burzliwym związku, o wpływie Michaela na jej życie, rozwój.. Przyjaźnili się do końca, mimo rozstania. Osobiście jestem też wielkim fanem INXS, to jeden z najważniejszych zespołów dla mnie, kształtującyh mnie i otwierających na muzykę, we wczesnych latach 90 tych. Jakoś nierozerwalne jest dla mnie, żę jak Kylie to i Michael. Cóż, jest ze mnie trochę dziecko z pokolenia wczesnego mtv. Szczerze przeżyłem jako nastolatek śmierć Michaela. Dokładnie pamiętam ten moment, kiedy dowiedziałem sie o tym, to było jakoś dzień po tym, jak wróciłem na wieś z Wrocławia, z podpisywania płyty "Edyta Górniak" w sklepie Bemolika na wrocławskim rynku, po kilkugodzinnym staniu w zimnie listopadowego wieczoru. Wtedy pierwszy raz zobaczyłem na żywo Edytę i miałem okazję coś do niej powiedzieć :) Ta radość z tego spotkania została zagłuszona, gdy wróciłem do domu i chyba następnego dnia rano usłyszałem newsy w telewizji o Michaelu. Nawet pisząc to teraz, wzruszam się tym. Ale do rzeczy...
bo będzie, że nie na temat. Pojawił się dokument o Michaelu Huthence`sie. Z tego co wiem jest tam dużo niepublikowanych prywatnych materiałów, m. in. też z Kylie z okresu kiedy byli razem. Drobne zajawki można zobaczyć w trailerze. Film jest teraz w kinach w Australii, krąży po festiwalach, chyba ostatnio był pokazywany w Karlowych Varach... bardzo bym chciał, by trafił do dystrybucji w naszym kraju.
Wrzucam, może ktoś będzie tym zainteresowany...

Mystify Michael Hutchence - Official Trailer
-> https://www.youtube.com/watch?v=JRIFR3hkIpo

i bonusowo jeden z największych przebojów INXS... SUICIDE BLONDE
-> https://www.youtube.com/watch?v=Ma4TOv2f_WY
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Kylie Minogue

Post autor: pijej1 »

Namiastka tegorocznej trasy: Kylie Minogue the princess of pop performed LIVE at Magic Radio Presents… Kylie Minogue at Omeara, London, 2019.

https://www.youtube.com/watch?v=o6o5gJKJnfM
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

New York City to smiec. Tzn. mozna odsluchac, fajna nutka, ale po co. Przypomina mi taki przebój dance z 2006r. ('got got got got got to be' w refrenie), wyleciala mi z glowy nazwa ;)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kylie Minogue

Post autor: ray »

Premiera "Golden Tour" na DVD 6 grudnia. Będzie DVD i 2CD. :hura: :jol: :tanczy:
Dzisiaj pojawił się przedsmak:
-> Kylie Minogue - Lost Without You (Live From The Golden Tour)

Dwa tygodnie wcześniej, 22 listopada ukaże się rozszerzona, trzypłytowa wersja składanki "Step back in time" - ma zawierać 50 przebojów i jeszcze jakiś specjalny "party megamix".

Ostatnio ukazał się również duet Kylie i Tove Lo:
-> Tove Lo - Really don’t like u feat. Kylie Minogue (Lyric Video) ft. Kylie Minogue
Dla mnie ta piosenka jest nijaka.

Poza tym Kylie wystąpiła niedawno na otwarciu kolejnej brytyjskiej edycji "Tańca z gwiazdami". Wykonała medley kilku swoich hitów:
-> Kylie Minogue and the Strictly Pros' epic performance | Launch Show - BBC Strictly 2019
Świetny występ. :klaszcze:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kylie Minogue

Post autor: Piter »

Bardzo lubię takie krótkie występy Kylie, po których robi mi się cieplej na sercu. Zdałem sobie sprawę, że Better The devil you know ma już prawie 30 lat, a ja 19 lat temu odkryłem tę piosenkę. Starość. :)
Zgadzam się, że piosenka z Tove Lo jest nijaka, aczkolwiek w moich kręgach fanów cieszyła się zadziwiająca dużym zachwytem.
Lost without you bardzo lubię. Zdecydowanie inaczej dobrałbym single z Golden.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kylie Minogue

Post autor: addar »

To was zawsze dziubki łączyło a ja jak zawsze ni w ząb jej nie czaje. Słaby głosik, słabe pieśni, apetyczne cialko:)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kylie Minogue

Post autor: endeven »

ray pisze:Dzisiaj pojawił się przedsmak:
-> Kylie Minogue - Lost Without You (Live From The Golden Tour)
No nic mnie nie przekona do ery Golden. Dziwnie wygląda ta poświata i łuna na twarzy Kylie. Wygląda to kiczowato. Kylie nie są potrzebne takie "zabiegi " techniczne. Wygląda przecież zjawiskowo i pieknie.
ray pisze:-> Kylie Minogue and the Strictly Pros' epic performance | Launch Show - BBC Strictly 2019
Świetny występ. :klaszcze:
Nie podoba mi się. Nie rozumiem idei medleyów. Generalnie je potępiam z założenia. Kastrują piosenki. Tu jest tak samo. W dodatku te aranżacje to nie moja estetyka. Niech sie ten Golden skończy :beczy:
Piter pisze:Better The devil you know ma już prawie 30 lat, a ja 19 lat temu odkryłem tę piosenkę. Starość.
Kocham kocham kocham. Jedna z najlepszych u Kylie <3
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kylie Minogue

Post autor: Piter »

addar pisze:To was zawsze dziubki łączyło a ja jak zawsze ni w ząb jej nie czaje. Słaby głosik, słabe pieśni, apetyczne cialko:)
To jest ten rodzaj ludzkiej energii, która mnie uwodzi od lat.
I też tego nie rozumiem, ale zakochałem się, mając kilka lat.
Potem wróciło to do mnie w liceum i już zostało.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kylie Minogue

Post autor: endeven »

ja tak na serio zostałem uwiedziony mając 12 lat, gdy na tym starym prawdziwym MTv śmigał klip do "Confide in me". Miałem wrażenie wtedy, że obcuję z wyuzdaną, odważną, dojrzałą, silną Panią w tv, kóra mówi o czyms ważnym w strojach Pani z ulicy. Jarało mnie to. Że ta słodycz na twarzy jest tak śmiała. A potem juz poszło <3
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kylie Minogue

Post autor: Piter »

To ja wtedy nie rozumiałem, czemu ta słodka dziewczyna z I should be so lucky stała się taka mroczna. Po co jej te eksperymenty z Cavem i Manic Street Preachers. Odnalazłem to dopiero wraz z nadejściem XXI wieku.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kylie Minogue

Post autor: ray »

addar pisze:To was zawsze dziubki łączyło a ja jak zawsze ni w ząb jej nie czaje. Słaby głosik, słabe pieśni, apetyczne cialko:)
W zestawieniu z Edytą słaby głosik na pewno. Apetyczne ciałko na pewno. Ale słabe pieśni? :nienie:
Wow, Get outta my way, Spinning around, On a night like this, Your disco needs you, In your eyes, Slow, All the lovers, Step back in time - <3 <3 <3
Kylie, oprócz tego, że ma mnóstwo świetnych piosenek, zawsze była dla mnie urocza. Ona ma w sobie coś takiego, że wzbudza bardzo dużo sympatii, kiedy ogląda się ją na scenie czy w wywiadach. Nigdy nie wydawała mi się sukowata.

Podobnie jak Piter, ja też bardzo lubię Lost without you i też dałbym ten kawałek na singiel.
endeven pisze:Nie podoba mi się. Nie rozumiem idei medleyów. Generalnie je potępiam z założenia. Kastrują piosenki. Tu jest tak samo. W dodatku te aranżacje to nie moja estetyka. Niech sie ten Golden skończy :beczy:
Era "Golden" skończyła się już w marcu. W czerwcu Kylie ruszyła w kolejną trasę (16 koncertów) promującą składankę hitów. Na wszystkich koncertach śpiewała już tylko jedną piosenkę z "Golden" (Dancing), tak było też u nas na Openerze. A w tym medleyu refren Dancing akurat idealnie pasował do "Tańca z gwiazdami".

Moje uwielbienie Kylie zaczęło się dość późno, jakoś na początku 2007, kiedy wpadła mi w ręce składanka "Ultimate Kylie". I zostało mi do dziś. W tym miesiącu minie 5 lat, odkąd byłem na jej koncercie. Ale ten czas leci...

Właśnie ukazała się kolejna "kolaboracyjna" piosenka Kylie - duet z Jenifer:
-> On oublie le reste (feat. Kylie Minogue)
Ten kawałek podoba mi się dużo bardziej niż tamten z Tove Lo. Zgrabnie wpleciony motyw z wiadomego hitu, język francuski i nowoczesna produkcja - <3
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze:Ale słabe pieśni? :nienie:
Wow, Get outta my way, Spinning around, On a night like this, Your disco needs you, In your eyes, Slow, All the lovers, Step back in time - <3 <3 <3
Kylie, oprócz tego, że ma mnóstwo świetnych piosenek, zawsze była dla mnie urocza. Ona ma w sobie coś takiego, że wzbudza bardzo dużo sympatii, kiedy ogląda się ją na scenie czy w wywiadach. Nigdy nie wydawała mi się sukowata.

Owszem, i to chyba jej główny atut w biznesie popmuzycznym. Piosenki faktycznie ma przeważnie mocno miałkie tzn. ja lubię jako guilty pleasure (Slow i All The Lovers szczególnie), ale ciężko tu nie szorować uszami i czterema literami po dnie.
Co kto lubi, wiadomo, ale większość wymienionych przez Ciebie, Ray, piosenek, to słabizna w moim odczuciu, nie lubię takiego dicho i ludzie chyba ogólnie też jakoś za tymi kawałkami nie szaleli aż tak, jak planowano.

Totalnie popowa, ale dobra muzycznie Kylie to dla mnie np.:

Chocolate
Better The Devil You Know
Especially For You
Confide In Me
I Believe In You
Did It Again
Wow
Timebomb

Piter pisze:To ja wtedy nie rozumiałem, czemu ta słodka dziewczyna z I should be so lucky stała się taka mroczna. Po co jej te eksperymenty z Cavem i Manic Street Preachers. Odnalazłem to dopiero wraz z nadejściem XXI wieku.

A w sumie jak to odnalazłeś? :D zwłaszcza że z nadejściem XXI wieku wróciła słodka jak ulepek.
Taka ciekawostka: w czasie mojego przedszkola I Should Be So Lucky miało alternatywną wersję jako A my łobuziaki :D (a Boys Boys Boys Sabriny też otrzymało polski tekst XD).

Piter pisze:
addar pisze:To was zawsze dziubki łączyło a ja jak zawsze ni w ząb jej nie czaje. Słaby głosik, słabe pieśni, apetyczne cialko:)
To jest ten rodzaj ludzkiej energii, która mnie uwodzi od lat.
I też tego nie rozumiem, ale zakochałem się, mając kilka lat.
Potem wróciło to do mnie w liceum i już zostało.

Ja tak miałem z Britney, wystarczyło mi zdjęcie w gazecie, a jak parę miesięcy później doszła muzyka i cała otoczka - nieważne wszystko, miłości się nie wybiera :D
Kylie już była dla mnie wtedy jako nastolatka lekko tknięta zębem czasu i nie podobała mi się jej natrętna seksualność w pewnym wysoce oburzalnym dla mnie okresie (Kids, Can't Get You Out Of My Head), chociaż oczywiście też mnie kręciła z tym tyłeczkiem i dekolciczkiem. Uważałem też, że ma za wielkie zęby, reasumując: coś nieprzyjemnie drapieżnego. Zauroczyła mnie dopiero przy okazji Slow i Chocolate.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kylie Minogue

Post autor: Piter »

Lato 2000 roku było dla mnie okresem przemiany. Odwróciłem twarz od piosenki z treścią na rzecz popu. Gdy zobaczyłem Spinning around na nowo się zakochałem. Byłem wtedy w Niemczech i na urodziny dostałem singiel z uroczym Paper dolls jako Bside.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

A to pop nie miewa piosenek z treścią czy co? :D
ODPOWIEDZ