Superjedynki

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Superjedynki

Post autor: Gabra »

ArO pisze:Ja oczywiście liczę na to, że Hey wygra wszędzie gdzie jest nominowany. :P
ja też :D :D Rzadko jest nominowany i ogóle lata popularności ma już za sobą,. ale trzeba pokazać telewidzom że HEY był i jest naj :D
oczywiście, zgadzam sie z. ..
Marek pisze:"Domek z kart" musi wygrać :!: :P
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Superjedynki

Post autor: Marek »

Powinni chociaż zostawić kategorie Wokalistka, Wokalista
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Superjedynki

Post autor: Aro »

Gabra pisze:Rzadko jest nominowany i ogóle lata popularności ma już za sobą,. ale trzeba pokazać telewidzom że HEY był i jest naj
Tak, początek lat 90-tych to ich najlepszy okres. Uwazam, ze Hey nie ma szans w takim plebiscycie. W portalu gdzie w ankietach wygrywa Doda czy Blog27. Widac od razu, ze głosują ludzie dość młodzi którzy słuchają tego, co grają Radia Eski i inne podobne, a Heya teraz nikt nie gra.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Superjedynki

Post autor: Marek »

Blog27 wygra :lol: Hey ma szanse, tylko trzeba na nich głosować ;)
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Superjedynki

Post autor: Gabra »

żaden BLOG... płytę POP ma dostać Anitka i John... bo są tam bezkonkurencyjni!!! GŁOSOWAć!!!
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Superjedynki

Post autor: Marcin A. »

Bez względu na to,czy lubię Dodę,czy nie,uważam,że pominięcie jej w nominacjach jest porażką i swiadczy o tym,że po raz kolejny to nie publiczność przyznaje nagrody.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1125
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superjedynki

Post autor: Pawel »

Marcin A. pisze:Bez względu na to,czy lubię Dodę,czy nie,uważam,że pominięcie jej w nominacjach jest porażką i swiadczy o tym,że po raz kolejny to nie publiczność przyznaje nagrody.
Dokladnie, te nominacje sa z kosmosu i juz mozna domyslac sie kto dostanie nagrody :roll:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Superjedynki

Post autor: Magda M »

Tak srednio mi sie te nomiancje podobają.... ale moze to dlatego ze w tym roku mało co mnie ujeło jesli chodzi o polską muzyke....

Płyta POP:
BLOG 27 "LOL" :shock: :lol:
VIRGIN "Ficca"


Płyta ROCK
HEY

Płyta Literacka
RÓŻNI WYKONAWCY "Oratorium Tu Es Petrus"

Płyta HIP HOP
zaskocze Was, VERBA :D

Płyta Alternatywna
SILVER ROCKET "Unhappy Songs" :!: :!:

Przebój Roku
GOYA "Smak słów"

Wykonawca Roku
GOYA


Dla mnie w tym roku to własnie Goya zasłuzyla na nawieksze brawa :): :D

pozdr ;)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Superjedynki

Post autor: Aro »

magdamiecz pisze:Dla mnie w tym roku to własnie Goya zasłuzyla na nawieksze brawa
Goyę słucham od 1998 roku. Wygrałem wtedy ich płytę w Radio "Zet" i powiem szczerze, że bardziej podobała mi się Goya gdy nie była tak popularna. Te mało znane piosenki z pierwszej płyty są najlepsze. Teraz głownie dzieciarni podoba się ich muzyka i to mi się już nie podoba. Piosenka "Tylko mnie kochaj" to już szczyt komercji. Wójcikowa dopiero w jakimś wywiadzie mówiła, ze oni nie nagrywają piosenek na specjalne okazje tylko tworzą to, co im dyktuje serce. Nagle podyktowało im piosenkę pod takim samym tytułem jak film? :lol2:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Superjedynki

Post autor: Magda M »

ArO pisze:oyę słucham od 1998 roku. Wygrałem wtedy ich płytę w Radio "Zet" i powiem szczerze, że bardziej podobała mi się Goya gdy nie była tak popularna
Ja z tamtych czasów kojarze tylko piosenke Bo Ya - chyba taki tytul był... Dla nie byla beznadziejna.... A cały album w jakim klimacie jest utrzymany???
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Superjedynki

Post autor: Aro »

magdamiecz pisze:A cały album w jakim klimacie jest utrzymany???
Nie. To była jedyna taka beznadziejna piosenka. Są tam rózne kawałki. Przecież trzeci singiel "Kupie sobie dom" to już zupełnie spokojny kawałek. Bardzo lubię z tej płyty "Sadzawkę".

[ Dodano: 2006-04-27, 11:58 ]
Superjedynki: Kto wystąpi w Opolu?

Znamy już wykonawców, którzy wystąpią w koncercie "Superjedynki" pierwszego dnia tegorocznego festiwalu w Opolu. We wtorek, 25 kwietnia, upłynął bowiem termin pierwszego etapu głosowania w najpopularniejszym polskim plebiscycie muzycznym. Do Opola zakwalifikowało się po 3 wykonawców w każdej z kategorii. Który z nich ostatecznie wygra, przekonamy się dopiero 2 czerwca, podczas 43. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


Przypomnijmy, że w tym roku głosowanie na "Superjedynki" odbywa się w dwóch etapach - pierwszy z nich już za nami. Do drugiego przeszło po trzech artystów nominowanych z siedmiu kategorii (wykonawca roku, przebój roku, najlepsza płytę pop, płyta rock, płyta hiphopowa, płyta z muzyką alternatywną i płyta z muzyką literacką), a wszyscy wystąpią w Opolu.

Otrzymali oni najwięcej głosów w łącznym głosowaniu telewidzów TVP, użytkowników INTERIA.PL, słuchaczy radia RMF FM i czytelników "Tele Magazynu". Podliczenia dokonała kancelaria notarialna z Opola, na podstawie głosów oddanych na specjalnej stronie INTERIA. PL, nadesłanych pocztą kuponów z "Tele Magazynu" i głosów w kategorii "Przebój", oddanych przez telewidzów TVP S.A.

Oto wykonawcy, którzy awansowali do drugiego, finałowego etapu "Superjedynek" (kolejność alfabetyczna):

Płyta pop:

Blog 27 - "LOL"
Beata Kozidrak - "Teraz płynę"
Virgin - "Ficca"

Płyta rock:

Bracia - "Fobrock"
Hey - Echosystem"
Szymon Wydra & Carpe Diem - "Bezczas"

Płyta literacka:

Anna Maria Jopek - "Niebo"
Maria Peszek - "Miasto mania"
różni wykonawcy - "Oratorium Tu Es Petrus"

Płyta hip hop:

Jeden Osiem L - "Słuchowisko"
Sistars - "AEIOU"
Verba - "21 listopada"

Płyta alternatywna:

Mosqitoo - "Mosqitoo Music"
Negatyw - "Manchester"
Pati Yang - "Silent Treatment"

Przebój roku:

Kasia Cerekwicka "Na kolana"
Goya "Smak słów"
Urszula "Dziś już wiem"

Wykonawca roku:

Goya
Beata Kozidrak
Maryla Rodowicz.

O tym, kto z nich w tym roku otrzyma "Superjedynkę", przekonamy się ostatecznie 2 czerwca, w pierwszym dniu 43. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dopiero w trakcie koncertu "Superjedynki" zostaną ogłoszeni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach.

A to, kto z nich otrzyma cenną nagrodę, ponownie zależy od Was! Początek głosowania w poniedziałek, 1 maja, a chcąc oddać głosy na swoich kandydatów, odwiedźcie specjalną stronę plebiscytu. .

Wśród osób, które wezmą udział w drugim etapie plebiscytu, rozlosujemy wiele cennych nagród, w tym m.in. cyfrowy aparat fotograficzny i odtwarzacze mp3.
Myślę, że jedyny pewniak to w tej chwili "Tu Es Petrus" w kategorii Płyta literacka. Blog27 na festiwalu :roll: Mnie cieszy, że zobaczę Goyę, Cerekwicką no i oczywiście Heya. Ten ostatni nie jest zapraszany na tego typu imprezy więc to dodatkowo cieszy. :)
1316gosiaczek
Perła
Perła
Posty: 1020
Rejestracja: 08 lut 2006, 14:10
Lokalizacja: ****

Re: Superjedynki

Post autor: 1316gosiaczek »

ArO pisze:Mnie cieszy, że zobaczę Goyę, Cerekwicką no i oczywiście Heya.
niestety nie liczylabym na to,ze Hey wygra-mimo,ze trzymam za nich kciuki. Moim zdaniem najwieksze szanse na wygranie w tej kategorii ma (niestety) Szymon Wydra & Carpe Diem
Ciesze sie,ze do nastepnego etapu awansowali: Goya, Mosqitoo,Pati Yang :) ,Maria Peszek,Sistars,Hey. Natomiast kategoria plyta pop(w calosci) jest dla mnie kompletna katastrofa :sad:- chyba pomine ja w ogole podczas glosowania.
Szkoda,ze wsrod nominowanych nie ma juz zespolu Dezire :( - tak liczylam na ich wystep w Opolu
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Superjedynki

Post autor: Aro »

1316gosiaczek pisze:niestety nie liczylabym na to,ze Hey wygra-mimo,ze trzymam za nich kciuki
Ja również nie liczę na to. Moim zdaniem wygrają jednak Bracia. Tyle o nich słyszę ostatnio. No zobaczymy już za miesiąc.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Superjedynki

Post autor: Marek »

Blog27 w Opolu? Obrazek
Obrazek
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Superjedynki

Post autor: Titter »

Marek pisze:Blog27 w Opolu? Obrazek
Obrazek
że co :?: :?: :?:
ODPOWIEDZ