Eurowizja 2008

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Aro »

Finał Eurowizji z większą widownią niż rok temu

Nadany w minioną sobotę finałowy koncert Konkursu Piosenki Eurowizji 2008 z udziałem Isis Gee obejrzało w TVP 1 ponad 800 tys. osób więcej niż śledziło zeszłoroczny finał imprezy. Mniejsza o milion widzów niż rok temu była natomiast widownia koncertu półfinałowego.


Jak wynika z danych AGB Nielsen Media Research przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl, oglądalność sobotniego finału Eurowizji w TVP 1 wyniosła 3,15 mln widzów przy udziale w rynku na poziomie 28,71 proc. W ubiegłym roku finał muzycznego konkursu bez uczestnictwa polskiego reprezentanta obejrzało 2,33 mln osób przy udziale wynoszącym 20,59 proc.

Odwrotnie ma się sytuacja z półfinałami. Zeszłoroczny zmagania m.in. polskiej grupy Jet Set o wejście do głównego koncertu Eurowizji (nadano je w czwartek) przyciągnęły do Jedynki 3,46 mln widzów, dając stacji 29,77 proc. udziału. W tym roku półfinał emitowany we wtorek 20 maja miał natomiast tylko 2,44 mln widzów i 18,17 proc. udziału.

W czasie emisji tegorocznego finału Eurowizji Jedynka była liderem pasma, wyprzedzając drugi w tym czasie Polsat o prawie milion widzów (stacja Solorza-Żaka miała 2,44 mln oglądających i emitowała wtedy "Jak Oni śpiewają", "Piotr Bałtroczyk przedstawia" oraz film). Dalej znalazły się Dwójka(1,78 mln) i TVN (1,58 mln).

Natomiast w paśmie nadawania koncertu półfinałowego publiczny kanał zajął drugie miejsce, ustępując jedynie TVN-owi, który emitował w tym czasie "Na Wspólnej", "39 i pół" i "Kubę Wojewódzkiego", co dało mu 2,7 mln widzów. Polsat oglądało w tym paśmie 2,28 mln osób, a TVP 2 - 2,2 mln.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Matiz99 »

Awatar użytkownika
karolnow2
The story so far
The story so far
Posty: 442
Rejestracja: 06 lut 2006, 14:33
Ulubiony album: Perła, E.K.G
Ulubiona piosenka: To nie ja, Imposiable
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Eurowizja 2008

Post autor: karolnow2 »

Obrazek Długo zastanawiałem się jak ocenić tegoroczny konkurs Eurowizji. Na początku byłem zły na Europę, bo przecież dostaliśmy punkty z krajów, w których (nie oszukujmy się) pomogły SMSy Polonii - Irlanida i Wielka Brytania. Z drugiej strony, ta sama europejska widownia pozwoliła nam awansować do finału. Co takiego złego prezentowała więc polska kompozycja? Była nudna? Nie sądzę, piosenka była z pewnością spokojna, z duszą. Pamiętam piosenkę Shiri Maimon, również piękna kobieta, również mocny głos, również stonowane, wysublimowane show, dlaczego więc Isis Gee nie zajęła (jak Shiri) 4. miejsca? Może dlatego, że jest z Polski? Europa Polski nie lubi, wiem to z własnego doświadczenia, do dziś wspominam wakacje w Berlinie, kiedy to wszystkie poznane osoby były miłe i serdeczne do momentu gdy pytały o narodowość, a ja mówiłem "Polak", wtedy na ich twarzy pojawił się dość sztuczny i zmieszany uśmiech. Czemu o tym piszę? Niemcy nas nie wsparli w tym roku, podobnie jak Ukraina, o ile do tej drugiej pretensji mieć nie można, bo Polaków na Ukrainie, którzy oglądają Eurowizję jest mało, tak w Niemczech jest Nas cała masa. Moja siostra cioteczna, która mieszka w Berlinie napisała mi jak zapowiedziano polską kompozycję, byłem w szoku, bo brzmiało to mniej-więcej tak "A teraz reprezentant naszych wschodnich sąsiadów - Polski. Polska najwyraźniej chciałaby być stanem w Ameryce, bo ciagnie ją do zachodu, zrobiła się nagle bardzo otwarta, bo, uwaga prosze państwa, Polacy się przełamali i wybrali amerykankę, która kiedyś... była amerykaninem"...czy to dobra zapowiedź piosenki? raczej nie, to czyste wyśmiewanie się zkraju, który na zachodzie uchodzi za kraj homofobów i zamkniętych na inne nacje ludzi, ale czego się spodziewać po ciagle narzekajacych na swój kraj rodakach, którzy mieszkają na terenie Niemiec. Ale wracając do tematu... ja z Isis jestem domny, wprowadziła Nas do finału, zaśpiewała naprawdę dobrze, nie wstydze się jak np. po Blue Cafe czy The Jet Set. Mieliśmy piosenkę z duszą, która na pewno była lepsza niż Hiszpania, Łotwa czy Bośnia, a nawet dla mnie lepsza od zwycięzkiej Rosji. Można teraz spekulować co nie pomogło, ale jedno jesdno jest pewne - emocje były, po raz pierwszy od 4 lat mogłem oglądać finał podczas którego na tablicy pojawił się napis "POLAND", tego nie da się zastąpić niczym. Isis na pewno została skrzywdzona - bardzo. Nie wierzyłem w te prognozy pierwszej piatki, ale nie wierzyłem w ostatnią pozycję, raczej stawiałem ją na 16-18 miejscu. Szkoda, że Europa głosuje znów politycznie, o ile półfinał bez sąsiadów był trafionym pomysłem, tak w finale czar prysł, bo znów ZSRR głosowało na siebie, znów można było zgadywać kto komu da "dwunastkę", Ukraina - Rosji, Andora - Hiszpanii, Islandia - Norwegii... czy doczekamy się czasów kiedy Europejczycy będą głosowac NA PIOSENKĘ a nie na kraj? Myślę, że tak, ale jeśli EBU zmieni zasady głosowania. Na pewno nie ma sensu obrażać się na Europę, a wybrać pisoenkę i w nią zainwestować. Może potrzebne jest coś naprawde kiczowatego? Jeżeli jet Set poległo to proponuję Dodę - lateks, piórka, diament... druga Ani Lorak? Tak czy inaczej, uważam, ze dziś nawet Edyta z "To nie ja" znalazłaby się w szarym końcu... a TOP5 bez wyjatkowego wysilania się, stanowiłyby kraje, które mają najwięcej sąsiadów - Rosja, Ukraina, Serbia, Turcja, Szwecja? Czy przypadkiem ta ukłądanka nie robi się nudna? TOP5 to zawsze bitwa między punktami poszczególnych części Europy, ale to już temat nie na dziś...

Jeśli ktoś wytrwale przeczytał mój komentarz, bardzo dziękuję Wink Dodam tylko, że od czasów Edyty czuję się nareszcie dumny z Polski na ESC. Tyle.


-----------------------
Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, że to festiwal gdzie liczy się położenie geograficzne tudzież stosunki polityczne, to prezentuję jak bardzo "zmieniło" się TOP10 ostatnich 2 edycji konkursu...

Eurowizja 2007
1.Serbia
2.Ukraina
3.Rosja
4.Turcja
7.Grecja
8.Armenia

Eurowizja 2008
1.Rosja
2.Ukraina
3.Grecja
4.Armenia
6.Sebia
7.Turcja
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Michael »

karolnow2 pisze:"A teraz reprezentant naszych wschodnich sąsiadów - Polski. Polska najwyraźniej chciałaby być stanem w Ameryce, bo ciagnie ją do zachodu, zrobiła się nagle bardzo otwarta, bo, uwaga prosze państwa, Polacy się przełamali i wybrali amerykankę, która kiedyś... była amerykaninem"...
Jakoś nie wierzę, że Ją w ten sposób zapowiedziano. Ktoś Ci musiał ubarwić tę zapowiedź. Isis nagrywała z bardzo popularnym w Niemczech Schillerem i Niemcy doskonale wiedzą, że jest kobietą.
Natomiast jeśli faktycznie tak Ją zapowiedziano, to pozostaje tylko "pogratulować" Polaczkom za brednie, które o niej pisali i które poszły w świat :?

Jesli chodzi o udział Polski w ESC, to jestem za tym, aby olać ten konkurs i się z niego wycofać. Szkoda kasy i pracy reprezentujących nas artystów.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2008

Post autor: grzechoo »

Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Virtual Tom »

A Ci dalej przeżywają 8P dejcie se już spokój :d

Grzechoo za występy Dimy powinni Cię co najmniej zamkmnąć 8P
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2008

Post autor: grzechoo »

Tom pisze:Grzechoo za występy Dimy powinni Cię co najmniej zamkmnąć
Jakie występy??? Teledysk mój drogi, teledysk

[ Dodano: 30-05-2008, 15:50 ]
Tu http://muzyka.onet.pl/0,1489259,wywiady.html i tu http://muzyka.onet.pl/0,1756423,newsy.html można poczytać o tym o czym wiemy czyli o upolitycznionej Eurowizjii
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Michael »

Poniżej podkład do For Life, jakby ktoś był zainteresowany:

:arrow: Isis Gee - For Life
ODPOWIEDZ