Eurowizja 2008

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Eurowizja 2008

Post autor: Aro »

Eurowizja się zmienia

Przyszły Konkurs Piosenki poprzedzać będą dwa półfinały. Ta wiadomość spotkała się z mieszanym przyjęciem.


Europejska Unia Nadawców podczas spotkania w Weronie zatwierdziła nowy format Konkursu Piosenki Eurowizja - już od 2008 roku finał poprzedzać będą dwa półfinały. Taką informację otrzymaliśmy od OGAE Polska.

Tym samym gwarantowany finał mają tylko kraje wielkiej czwórki (Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Francja) oraz organizator - Serbia.

"Z każdego półfinału do finału wejdzie dziesięć najlepszych państw. Mamy nadzieję, że wprowadzenie drugiego półfinału ustabilizuje przyszłość konkursu" - mówi Svante Stockselius (EBU).

Wkrótce dowiemy się więcej szczegółów na temat nowego formatu, terminów półfinałów oraz sposobu przydzielenia państw do grup.

Serwis ESCtoday.com sugeruje, że za zapewnieniem Stockseliusa o wzięciu pod uwagę opinii fanów, może kryć się powrót do głosowania jury. Ma polegać to na tym, że z każdego półfinału do finału wejdzie dziewięć państw wybranych przez widzów i jedno wyłonione w głosowaniu jurorów. Ta informacja nie jest jednak potwierdzona.

Zmiana formatu na pewno nie została z entuzjazmem przyjęta przez kraje, które zajęły w Helsinkach finałowe miejsca 2-10. Ukraina, Rosja, Turcja, Bułgaria, Białoruś, Grecja, Armenia, Węgry i Mołdawia zostały zepchnięte na szczebel półfinałowy gdzie znajdują się państwa które zajęły w finale niższe miejsca, lub w ogóle nie uzyskały awansu.

Informacja ta musi być rozczarowująca zwłaszcza dla Bułgarii, Białorusi i Węgier, które nigdy wcześniej nie miały gwarantowanego finału.

Przypomnijmy, że ze względu na rozczarowujące osiągnięcia wykonawców reprezentujących Polskę, nasz kraj tak czy inaczej musiałby wziąć udział w koncercie półfinałowym.

Ważne jest także spostrzeżenie, że w finale 2008 utwory takich państw jak Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Serbia czy Francja, będą prezentowane po raz pierwszy, a pozostałe dwadzieścia utworów widzowie będą już znać po rundzie półfinałowej. Czy wpłynie to na głosowanie?

/Interia.pl/

Głupi pomysł. Kraje które miały zapewnione miejsce w przyszłorocznym konkursie muszą walczyć o to miejsce znowu w półfinale. Te kraje powinny zbojkotować konkurs. 3 wieczory z Eurowizją to troche za dużo. :?
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Michael »

Trzy dni z Eurowizją będą ciężkie do strawienia :/
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Eurowizja 2008

Post autor: vanity »

powinni wrócić do starej zasady: 1 dzień, a piosenki skrócić do 20 sekund. i tak w większośc przypadków są beznadziejne.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Aro »

Piosenka dla Europy 2008

Telewizja Polska potwierdziła, że polski reprezentant na 53. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie wyłoniony w publicznych preselekcjach 23 lutego 2008 roku.


Podobnie jak w latach ubiegłych to Polacy zadecydują, kto będzie ich reprezentantem na najbliższym Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju przyszłego roku w stolicy Serbii.

Telewizja Polska na swoich stronach opublikowała regulamin preselekcji, które wzorem lat poprzednich nazywać się będą Piosenka dla Europy. W tym roku polskiego reprezentanta wybiorą zarówno telewidzowie, jak i profesjonalne jury - informuje OGAE Polska.

Podział głosów będzie identyczny jak ten, który obowiązywał w roku 2006: 50/50. Novum, które wnosi obecny regulamin, jest możliwość zgłoszenia przez TVP do konkursu 3 tzw. dzikich kart. W koncercie preselekcyjnym usłyszymy nie mniej niż 10 utworów zarekomendowanych przez specjalnie do tego celu utworzoną Komisję Konkursową, która oceni wszystkie nadesłane propozycje. Termin nadsyłania piosenek to 2 stycznia 2008 roku. O tym, jakie kompozycje zostaną

wybrane do Piosenki dla Europy dowiemy się 7 stycznia 2008 roku.

Oczywiście nadsyłane premierowe utwory muszą spełniać wymogi regulaminu, czyli, aby wymienić tylko te najważniejsze, być śpiewane w języku polskim lub angielskim, trwać nie dłużej niż 3 minuty oraz nie być publikowane przed 1 października 2007 roku. Nie jest ważna narodowość wykonawców ani twórców

piosenek. Jednakże nie mogą to być debiutanci. Zgłaszający się muzycy muszą mieć na swoim koncie przynajmniej jeden album lub singiel, udział w jednym profesjonalnym konkursie piosenki lub podpisany kontrakt z firmą fonograficzną. Każdy artysta ma prawo zgłosić tylko jedną piosenkę.
/Interia/
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Michael »

Z cyklu EUROWIZJA.COM.PL pyta: Isis Gee


Popularność w Polsce przyniósł jej udział w show "Taniec z Gwiazdami". Dysponuje silnym głosem, sama tworzy swoje piosenki. Do polskich preselekcji zgłosiła kompozycję "For Life", w którą włożyła największe uczucia i zaangażowanie. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Isis Gee…


1. Jak idą przygotowania do Piosenki Dla Europy - Warszawa 2008? Czy opracowana jest już koncepcja występu?

Przede wszystkim bardzo dziękuję za zainteresowanie moją piosenką. Myślę, że przygotowania idą bardzo dobrze. Koncepcja występu będzie spójna z klimatem piosenki. Ważne jest moim zdaniem zachowanie umiaru i harmonii a jednocześnie sprawienie, żeby występ był atrakcyjny dla telewidzów.

2. Czy wybrane są już stroje?

Tak już wymyśliliśmy koncepcję na stroje, które aktualnie są dopracowywane.

3. Ile osób zaprezentuje się na scenie?

Przepisy determinują maksymalną ilość osób, więc i my musimy „zmieścić się” w sześciu osobach.

4. Czy zapoznała się Pani już z pozostałymi rywalami polskich preselekcji i co Pani sądzi o ich utworach?

Chciałabym zapoznać się ze wszystkimi piosenkami, ale przyznaję że jeszcze nie miałam okazji tego zrobić. Wierzę, że jest wiele utalentowanych artystów którzy zaprezentują się z najlepszej strony.


5. Dlaczego to właśnie Pani piosenka powinna wygrać polskie preselekcje?

Absolutnie nie mogę powiedzieć, że moja piosenka „powinna” wygrać... Napisałam tę piosenkę wkładając największe uczucia i zaangażowanie, w związku z tym jestem do niej niezwykle emocjonalnie przywiązana. Gdyby okazało się, że moja piosenka zostałaby wybrana do reprezentowania Polski byłabym niezwykle szczęśliwa.

6. Dlaczego zdecydowała się Pani wysłać piosenkę do Konkursu Piosenki Eurowizji?

Przyznam się, że wcześniej nie wiedziałam o istnieniu tego Konkursu, do czasu kiedy zaczęłam dostawać wiele przemiłych maili od wspaniałych fanów i przyjaciół, którzy zachęcali mnie do zgłoszenia się do Konkursu. Postanowiłam więc dokończyć piosenkę, która była mi najbliższa i najcenniejsza i zgłosić ją do Konkursu.

7. Jak będzie wyglądał najbliższy okres przed Piosenką Dla Europy? Czy planowana jest jakaś promocja i gdzie będzie można Panią usłyszeć lub zobaczyć?

Przypuszczam, że podobnie jak dla innych uczestników konkursu ten pozostały okres dwóch tygodni będzie obfitował w przygotowania szczegółów do występu. Nie ma zbyt wiele czasu na promocję. Być może niedługo usłyszymy moją piosenkę w kilku stacjach radiowych. Mam duże nadzieje i wierzę, że utwór ten spodoba się na tyle, że zdobędzie swoje miejsce w eterze.

8. Który polski występ z Konkursu Piosenki Eurowizji podobał się Pani najbardziej?

Tak jak powiedziałam, nie słyszałam wcześniej o Konkursie Eurowizji. Ale oczywiście szybko uzupełniłam zaległości, również poprzez obejrzenie materiałów archiwalnych. Najbardziej podobał mi się występ Edyty Górniak. [ :d ]

Serwis EUROWIZJA.COM.PL bardzo dziękuje za miłą rozmowę i życzy powodzenia podczas finału Piosenki Dla Europy – Warszawa 2008.

Serdecznie dziękuję,
Pozdrowienia dla redakcji i wszystkich fanów Eurowizji

Isis

/eurowizja.com.pl/
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2008

Post autor: B@r »

Przyjemy wywiadzik, kobitka tez wydaje sie sympatyczna i nienapuszona. Zycze jej powodzenia, bo piosenka fajna. :)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Virtual Tom »

Jak Isis nie pojedzie to inaczej porozmawiamy! :bejsbol:

:d
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: Eurowizja 2008

Post autor: diuk69 »

Oj, pojedzie,pojedzie :d :d
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Marrcino »

Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Virtual Tom »

marrcino pisze:Natasza Urbańska - Blow Over
Dobry Boże! Zatkaj uszy :glowaboli:
Awatar użytkownika
Isabel
Impossible
Impossible
Posty: 1915
Rejestracja: 21 sie 2007, 18:21
Ulubiony album: Perła-E.K.G
Ulubiona piosenka: Większość
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Isabel »

Tom pisze:marrcino napisał/a:
Natasza Urbańska - Blow Over

Dobry Boże! Zatkaj uszy
Mnie się nawet podoba :smile:
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Chill-out »

Piosenka może się nie podobać ale trzeba przyznać,że jest to bardzo dobra produkcja.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2008

Post autor: grzechoo »

Tak jak się spodziewałem, byle co
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Eurowizja 2008

Post autor: Matiz99 »

Musiałę wyłączyć po dwóch minutach :PP Spiewa to tak jakby od niechcenia.Nie czuje się w tym najwyraźniej.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Eurowizja 2008

Post autor: DeathlySilence »

Ciekawe, gdzie wciśnie 'pajacyki'. Liczę na Jej kreatywność, bo mi jej braknie (chyba, że w tych ośmiu sekundach po piosence -> 2:52). Inaczej nie ma co Nataszy wysyłać. :wink:

A tak bardziej serio. Piosenka lepsza od tych, które ostatnimi laty nas repreznetowały. Czy dobra :?: Powtórze za Chill-outem -> b.dobra produkcja.
ODPOWIEDZ