Sopot Festiwal 2008

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: Joan »

Oglądałam troche nie znam ich za bardzo ale ta co śpiewała Boys, Boys, Boys - Sabrina chyba??- porażka i taka blondyna ubrana na czarno w ogóle mi sie nie podobała, :PP momentami miałam wrażenie że chciałabym juz posłuchać jej playbacku
Podobał mi sie Modern Toking i ten zespół na K. (nie pamietam) piosenkę mają z filmu "niekończąca sie opowieść " :hellobaby:
A i jeszcze takiej blondynie w złotym żakiecie pierś wyszła porażka :? i jeszcze tak okropnie zaśpiewała :lol3:
Festywal oglądałam na zmiane z Wzorem i CSI :PP
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: Aro »

Sopot Festival 2008: 3,1 mln widzów

Według danych AGB Nielsen Media Research Sopot Festival, który odbył się 23 i 24 sierpnia 2008 roku i był transmitowany przez telewizję TVN, oglądało 3,1 mln widzów, czyli pół miliona widzów więcej niż TopTrendy 2008 telewizji Polsat.


Średni udział dwudniowego festiwalu wyniósł 25 proc. widowni zgromadzonej w tym czasie przed telewizorami.

W tym roku największą popularnością cieszył się drugi dzień festiwalu, który oglądało 3,7 mln widzów (udział w widowni wyniósł 27,6 proc.). Pierwszy dzień oglądało średnio najmniej telewidzów - 2,6 mln (udział wyniósł 22,5 proc.).

Sopot Festival 2008 przyciągnął przed telewizory głównie kobiety (60,8 proc.), a także widzów w wieku 30 - 59 lat. Większość z nich pochodzi z dużych i bardzo dużych miast (powyżej 100 tysięcy mieszkańców) i posiada wykształcenie średnie i wyższe.

Dla porównania tegoroczny Sopot TopTrendy Festiwal w telewizji Polsat oglądało 2,6 mln widzów, a Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w TVP1 oglądało 3,6 mln widzów.
/media2.pl/


Srednia widownia wszystkich festiwali w tym roku:

KFPP Opole 2008 (TVP 1) - 3,6 mln
Sopot Hit Festival 2008 (TVP 2) - 3,4 mln
Sopot Festival 2008 (TVN) - 3,1 mln
Sopot TopTrendy 2008 (Polsat) 2,6 mln
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: Bob »

Formuła festiwalu jest beznadziejna, drugi dzień to prezentowanie szczytu obciachu z lat 80-tych, bezguścia i kiczu, wyłączając z tego grona Kim Wilde , która uwielbiałem swego czasu zadebiutowala na polskich listach przebojów w roku 81 -szym razem z Visage, Iza Trojanowską, solowymi nagraniami Philla Collinsa itd.
Najlepiej fizycznie trzymają się Limahl i Sabrina, niestety czas z innymi gwiazdami obszedł sie bardziej drastycznie
Irytują mnie głownie długaśne przerwy na reklamy, moim zdaniem niedopuszczalne przy tego typu transmisjach.TVN zasłuzył sobie na miano telewizji brukowej, takiego okreslenia uzywam od dłuższego czasu
W latach 80-tych słuchałem bardzo ambitnej muzyki, wykonawcy z dnia wczorajszego wtedy i dzis to szczyt złego smaku, chociaż porównując obecne gwiazdki na firmamencie popu mogą uchodzić za klasyków 8P
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: Wojtuś »

Aro pisze:
Sopot Festival 2008: 3,1 mln widzów

Według danych AGB Nielsen Media Research Sopot Festival, który odbył się 23 i 24 sierpnia 2008 roku i był transmitowany przez telewizję TVN, oglądało 3,1 mln widzów, czyli pół miliona widzów więcej niż TopTrendy 2008 telewizji Polsat.


Średni udział dwudniowego festiwalu wyniósł 25 proc. widowni zgromadzonej w tym czasie przed telewizorami.

W tym roku największą popularnością cieszył się drugi dzień festiwalu, który oglądało 3,7 mln widzów (udział w widowni wyniósł 27,6 proc.). Pierwszy dzień oglądało średnio najmniej telewidzów - 2,6 mln (udział wyniósł 22,5 proc.).

Sopot Festival 2008 przyciągnął przed telewizory głównie kobiety (60,8 proc.), a także widzów w wieku 30 - 59 lat. Większość z nich pochodzi z dużych i bardzo dużych miast (powyżej 100 tysięcy mieszkańców) i posiada wykształcenie średnie i wyższe.

Dla porównania tegoroczny Sopot TopTrendy Festiwal w telewizji Polsat oglądało 2,6 mln widzów, a Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w TVP1 oglądało 3,6 mln widzów.
/media2.pl/


Srednia widownia wszystkich festiwali w tym roku:

KFPP Opole 2008 (TVP 1) - 3,6 mln
Sopot Hit Festival 2008 (TVP 2) - 3,4 mln
Sopot Festival 2008 (TVN) - 3,1 mln
Sopot TopTrendy 2008 (Polsat) 2,6 mln
Mnie najbardziej podobał się Top Trendy i nie tylko dlatego, że śpiewała tam Edyta. Był najbardziej różnorodny i każdy mógł znaleść coś dla siebie. Jeśli chodzi o wczorajszy Sopot Festiwal to dlamnie poprostu ŻENADA!!!! To co zaproponowały te przebrzmiałe pseudogwiazdy wołało o pomstę do nieba. Połowa fałszowała jak cholera, że nie dało się tego słuchać. Wydaje mi się, że festiwal TVN-u schodzi z roku na rok na psy. Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: Joan »

Bob pisze:W latach 80-tych słuchałem bardzo ambitnej muzyki
Czyli jakiej :?:
Bob pisze:wykonawcy z dnia wczorajszego wtedy i dzis to szczyt złego smaku,
Ogólne to do tych wykonawców ja nic nie mam, lubie bardzo lata 80 i 90 i te piosenki, ale wczorajsze wykonania mnie powaliły :( Porażka 8P
pokropek
The story so far
The story so far
Posty: 484
Rejestracja: 31 paź 2007, 19:09
Lokalizacja: ,,./

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: pokropek »

To co zaproponowały te przebrzmiałe pseudogwiazdy wołało o pomstę do nieba. Połowa fałszowała jak cholera, że nie dało się tego słuchać. Wydaje mi się, że festiwal TVN-u schodzi z roku na rok na psy. Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej.
Nie tylko "przebrzmiałe pseudogwiazdy" (jak je nazwałeś) fałszują. Wierz mi , że większość aktualnych gwiazd łącznie z Królowymi, Królewnami i Ksieżniczkami Popu śpiewać na żywo nie potrafi i falszuje straszliwie, tak więc nic w tym nowego i dziwnego że na tak mało liczącej się w świecie imprezie muzycznej występują tacy a nie inni.
20 - 25 lat temu byli bardzo popularni a teraz ich miejsce zajęli inni i oby tych co teraz są na szczycie za te kilkadziesiąt lat ktoś chciał jeszcze posłuchać.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: Bob »

joasia55 pisze:
Bob pisze:W latach 80-tych słuchałem bardzo ambitnej muzyki
Czyli jakiej :?:

This Mortal Coil, Dad Can Dance, Cocteau Twins ogólnie 4AD, lansowanej przez program 3-ci Polskiego radia, Rozgłośnia Harcerska-99% z forum pewnie nie wie o czym piszę, The Police+ Sting, Basia/forever :wink2: /, Whitney, Madonna/zawsze w nia wierzyłem mimo skandalicznej otoczki/, audycje nie zyjacego juz Tomka beksińskiego, Roxy Music, Joe Cocker-kiedy nikt o nim jeszcze w Polsce nie słyszał, Bruce Hornsby, Bruce Spingstenn, Anita Baker, Peter Gabriel
klasycy jazzu/Armstrong, Ella, Astrud,Sarah Waughn , Quincy Jones i mnóstwo muzyki powaznej...Wymieniłem to co mi przyszło do głowy....
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: Joan »

Nie znam za bardzo tej muzyki :PP
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: vanity »

pokropek pisze:Nie tylko "przebrzmiałe pseudogwiazdy" (jak je nazwałeś) fałszują. Wierz mi , że większość aktualnych gwiazd łącznie z Królowymi, Królewnami i Ksieżniczkami Popu śpiewać na żywo nie potrafi i falszuje straszliwie, tak więc nic w tym nowego i dziwnego że na tak mało liczącej się w świecie imprezie muzycznej występują tacy a nie inni.
Mnie się wydaje, że z tym śpiewaniem będzie jeszcze gorzej. Jeśli w studio można poprawiać błędnie zaśpiewane dzwięki, a występów artysta bądź "artysta" ma raz na dekadę, to jak on może miec motywację do szkolenia głosu? Chyba tylko stara gwardia jeszcze o to czasem dba np Celina.
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: Marcin A. »

Tegoroczny festiwal uważam za dno. Koniec komentarza!!!!
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: Michael »

Bob pisze:Najlepiej fizycznie trzymają się Limahl i Sabrina, niestety czas z innymi gwiazdami obszedł sie bardziej drastycznie
Swoją drogą ciekawe, jak Edyta będzie wyglądała w wieku 50 lat :hmmm:
Bardziej jak Sabrina, czy jak Maryla R. 8P , jak myślicie? :>
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sopot Festiwal 2008

Post autor: vanity »

Michael pisze:Swoją drogą ciekawe, jak Edyta będzie wyglądała w wieku 50 lat
zapomni o "księdze" i będzie ponaciągana ile się tylko da. Ale ciuchy w większości nadal będzie miała fajne.
ODPOWIEDZ