Sopot TVN Festiwal

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
magda s
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1383
Rejestracja: 17 wrz 2005, 22:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: magda s »

Jakby to ująć, zacytuję moją mamę "gdzie podziały się te festiwale?? siedziałam przed telewizorem do długich godzin nocnych, gdzie kolorowe jarmarki gdzie Niemen, gdzie Vondrackova,gdzie cała wspaniała otoczka ,gdzie świeto muzyki?" Otóż moja mama strasznie stara jeszcze nie jest i nie marudzi,ale to co się wyprawia na tych "festiwalach" to żal i ma rację kobitka. Jury zmanierowane do granic możliwości, prowadzaca sili się na profesjonalizm, jets jakimś tam dziwnym przerywnikiem pomiędzy miernymi songami, którymi jesteśmy karmieni.
troszkę mi Eurowizją podlatuje ten festiwal.poza tym jest XXI wiek są takie mozliwości a tu jakos tak miernie wyszło, jakieś biale ainoły -baletnice to miał być czar...no może z 10 lat temu wrazenie by to robiło.
poza tym podjeście do kwestii ubioru-boshe patrzysz i nie grzmiesz 0 szacunku do publicnzości i siebie nie mówię,żeby w garniaku wyjśc czy sukni balowej, ale naprawdę żaden strój mi sie nie podobał, a jest tyle fajnych sklepów i mozliwości.
co do muzyki, tylko ta dziewczyna co zdobyła słowika publiczości do czegoś sie nadaje.
Kasia Wilk strasznie drażniła mnie tym wymachiwaniem rąk- układ a'la Kayah i jej chórek, nie mogłam skupić sie na muzyce czy spiewie bo mi Jej te niezamalutkie rączki wchodizły w tv :P
dziś Niemen będzie patos do przesady i odgrzewane kotlety za 5 lat znów bedzie Niemen bo minie 10 rocznica śmierci i tak w kólko szkoda troszke :? słabizna w tym naszym kraju. ;(
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Michael »

Zakochałem się w piosence Josefa Hedingera :d :wieza: :wub:

http://www.youtube.com/watch?v=K4W-t4M2gDI

Poza tym ten koleś ma niesamowitą prawdę w sobie. Dziwne, że wcześniej nie słyszałem About Being Alone, bo podobno piosenka często latała w polskich rozgłośniach radiowych. Fajna historia z tym You Can Dance :). Szkoda, że wczoraj nie dostał żadnej nagrody :/.
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: pilsner »

ja nie oglądałem bo nie znalem praktycznie zadneych z tych wykonawców, wielkie mi zachodnie gwiazdy, a o polskich to tez szkoda gadać do tego doda , feel i stachursky, wolalem nawet nie tracić czasu, i jeszcze ta "niezastąpiona" mołek ehh zaczyna być w tvnie tym kim Torbicka w dwójce normalnie masakra
dziś chyba obejrze, bo Niemena bardzo cenię, do tego lista wykonawców całkiem całkiem (Kayah i Gaba Kulka ) ciekawe kto bedzie spiewał Dziwny jest ten swiat ( w sumie sie ciesze ze nie ma edyty, bo powoli zaczynała być nowym Niemenem :lol3: )
TVN wycofuje sie z organizacji, wiec pewnie postanowili przyoszczędzić ile sie da...
ale wracając do ogólnej tematyki marności festiwali obecnych, to sie zgadzam, choć koncert polsatu na 100lecie opery był niezły akurat...
polski rynek muzyczny to dno, lansuje się Gośkię A. czy Dode, do rangi megagwiazdy urasta feel, nawet Markowska próbująca od lat sie wybić, w czasach marnoty sie w koncu wybija i lansuje przeboje...
smutne to trochę...
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Wojtuś »

Ja niestety nie mogłem oglądać ale uwielbiam Kasię Wilk. Kto słuchał jej płyty ten napewno wie dlaczego Kozyra tak ją chwali. Nie mogę się zgodzić z kimś powyżej kto stwierdził, że Kasia nie ma szczęścia do repertuaru bo jej solowa płyta udawadnia, że jest zupełnie odwrotnie. Ma ktoś może wystę Kasi nagrany, byłbym bardzo wdzięczny?
Awatar użytkownika
Chris
Perła
Perła
Posty: 1192
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:07
Ulubiony album: EG/Live'99
Ulubiona piosenka: M&MA (Live)

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Chris »

pilsner pisze:ciekawe kto bedzie spiewał Dziwny jest ten swiat
zapewne Janusz Radek :?
Ja czekam co zaprezentuje Kayah :hellobaby:
pilsner pisze:TVN wycofuje sie z organizacji
:shock: o tym to nie słyszałem
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Piter »

Wg onet.pl:
Program koncertu wygląda następująco:

Kayah - "Pod papugami"
Sebastian Karpiel-Bułecka - "Płonąca stodoła"
Kasia Kowalska - "Sen o Warszawie"
Piotr Cugowski - "Wspomnienie"
Trebunie Tutki - "Jolotschki"
Maryla Rodowicz - "Kiedy się dziwić przestanę"
Maria Peszek - "Ptaszek"
Ewa Bem - "Sprzedaj mnie wiatrowi"
Stanisław Soyka - "Nim przyjdzie wiosna"
Gabriela Kulka - "Marionetki"
Zbigniew Wodecki - "Dobranoc"
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: autech »

Na zakończenie wszyscy artysci wspólnie zaśpiewaja DZIWNY JEST TEN ŚWIAT!!!!

Czekam na Kowalska i Kayah-no i ciekawi mnie czy Peszkowa zrobi z siebie błazna po raz kolejny-czy moze zachowa powage.....
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Matiz99 »

autech pisze:Na zakończenie wszyscy artysci wspólnie zaśpiewaja DZIWNY JEST TEN ŚWIAT!!!!
Bardzo dobry pomysł. Jednak przyznam, że mialem nadzieję że DJTŚ zaśpiewa Radek tym czasem nie został on nawet zaproszony :? Tak jak zaśpiewał tę piosenkę kilka lat temu w opolu, nikt nie zaśpiewa. Wielu porównywało jego możliwości do samego Niemena. Kasia Kowalska również wykonała to świetnie.
Jeszcze 10min :)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: grzechoo »

OMG kto zrobił taką krzywdę Mołkowej. Wyglądała niczym Cristal z Dynastii.
Koncertu nieoglądałem bo Niemen to nie moja bajka, czekałem tylko na DJTŚ - Kayah świetnie, reszta kiepsko (no może jeszcze Kowalska ujdzie)
Awatar użytkownika
Chris
Perła
Perła
Posty: 1192
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:07
Ulubiony album: EG/Live'99
Ulubiona piosenka: M&MA (Live)

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Chris »

"Dziwny jest ten świat" wyszedł im naprawdę DOBRZE. Jednak ze wszystkich tych wokalistów w całości interpretacje tego utworu chciałbym usłyszeć od Kayah, Kowalskiej i Cugowskiego.
Nie oglądałem całości ale z tego co udało mi się looknąć to koncert był zbyt sentymentalny, nudny, melancholijny... A może taki miał być.
Zabrakło Górniak, Kukulskiej, Piaska i Dody :ha: i mielibyśmy cały polski muzyczny show-biznes.
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: autech »

Dziwny jest ten swiat-rozwalił ten koncert REWELACJA. Wiem ze Janusz radek spiewa go swietnie-ale to co dzis było-to najlepszy wykon tej piosenki-oczywiscie zaraz po Panu Czesławie. A reszta-no cóz-Cugowski ma talent i tyle,Kowalska pełna profeska (pomijam ubiór oczywiscie) Kayah totalnie spieprzyła POD PAPUGAMI,aż Pani Niemem sie skrzywiła na widowni!!! Peszek -no Peszek-cyrkówka-marna z niej wokalistka-w finale najmniej zaśpiewała-bo głosu to ona nie ma w porównaniu do innych tam wystepujacych. no ale kreacja najbardziej okazała zdecydowanie.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Kopaneek »

A mnie rozczarowało wykonanie utworu "Dziwny jest ten świat". Było nijakie, proste, zabrakło emocji. DJTŚ ukazał niemoc wokalną wszystkich tak jak stali. Jedynie Cugowski jako jedyny się wyróżnił - posiada najepsze warunki do wykonania tego utworu. Kayah... Hmm? Znowu "kompleks Edyty Górniak"?? Mimo, że zaczęła krzyczeć i tak nie oddała emocji drzemiacych w tym utworze.

Myśle, że po wykonaniu Edyty zabrakło chetnych do zaśpiewania DJTŚ, a przede wszystkim odważnych by zmierzyć się w pojedynkę z Czesławem Niemenem i Edytą.

Wykonanie Edyty jak dotąd najlepsze z wszystkich.

Pozdr ;)
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: autech »

Kopaneek jetes w błedzie-cały koncert układała Pani Niemem-i to ona proponowała artystom piosenki-a jako ze DJTŚ to największy przebój Pana Niemena to poszedł na finał-a jak finał to wszyscy. I Chyba z zazdrosci piszesz ze było niejakie-moim zdaniem przebiło znacznie wykonanie Edyty-jestem obiektywna i tyle. Kayah Cugowski Kowalska Rodowicz REWELACJA> BRAWA I UKŁONY :)

A i piszac o kayah ze ma kompleks Edyty osmieszasz sie... trzeba byc głuchym totalnie zeby wymyslać takie bzdury. Kayah śpiewa zupełnie inaczej niź Edyta,inna bajka.... Uwierz ze dla duzej wiekszosci moich znjomych to Kayah jest uwazana za najlepsza Polska wokalistke ostatniej dekady-a Edyta jest w tyle daleko. Wkurza mnie takie wywyzszanie sie-lubie Edyte(owszem coraz mniej),ale trzeba myslec realnie-a realia są takie ze to kayah wiekszą artystka jest.
Do tego Kayah to madra zyciowo kobieta.....


http://www.youtube.com/watch?v=rmRMeuaq ... re=channel

Kocham Kowalska i Cugowskiego za to :)
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: pilsner »

Kopaneek pisze: Myśle, że po wykonaniu Edyty zabrakło chetnych do zaśpiewania DJTŚ, a przede wszystkim odważnych by zmierzyć się w pojedynkę z Czesławem Niemenem i Edytą.



Pozdr ;)
:lol3:
:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

tia jasne, zapewne to był główny powód, Kayah na pewno nie ma co robić tylko śledzi występy Edzi i unika tych piosenek które spiewa Edyta...


jak dla mnie koncert był niezły, brawa dla tvn za gabe kulke czy peszek,
choć jak dla mnie Kayah byla gwiazdą tego wieczoru, była obłędna, a nie jestem wielkim fanem, w swoich partiach w piosence DJTŚ niczym nie ustępowala wokalnie Edycie,
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Kopaneek »

Heh, nie wiem czego mam zazdroscic ale dobra... :lol: Przebiło wykonanie Edyty?? To już twoja subiektywna ocena - interpretatorsko a już na pewno technicznie Edyta przebiła wszystkie wykony...

Kayah ma "kompleks Edyty" co wiadomo nie od dzisiaj - nic nowego. :) No głuchy to ja nie jestem, wręcz odwrotnie... Fakt, że Kayah spiewa inaczej, inna technika ale zawsze chciała być jak Edyta, mieć tak potężny głos. Ostatnio zaczęła troche przeciągac, wplatać różne riffy i ozdobniki czego wcześniej nie robiła... Zreszta nie tylko śpiew mam na myśli: Kayah zawsze zazdrościła Edycie urody, głosu, możliwości i umiejętności wokalnych oraz sławy. Sama w jednym z wywiadów przyznała, że "czuje się gorsza słysząc jak śpiewa Ania Jopek, Justyna Steczkowska a już tym bardziej Edyta Górniak". Nie pamiętam dokladnie kiedy to było, ale był to program "30ton". Nie obchodzi mie to kim dla Ciebie czy też twoich znajomych jest Edyta i Kayah. Maja prawo do własnej oceny. Faktem jest, że to Edyta niezmiennie od 20 lat jest najlepszą wokalistką w Polsce. Nawet Jej najwięksi wrogowie nie kwestionują jej wyższości. :)

Nie wiem czy Kayah jest mądra życiowo czy też nie. Nie obchodzi mnie Kayah prywatnie - swojej ocenie poddaje jej kreacje sceniczna, dorobek muzyczny oraz narzędzie jej pracy - głos.


Pozdrawiam :wink:

[ Dodano: 24-08-2009, 01:03 ]
pilsner pisze:
Kopaneek pisze: Myśle, że po wykonaniu Edyty zabrakło chetnych do zaśpiewania DJTŚ, a przede wszystkim odważnych by zmierzyć się w pojedynkę z Czesławem Niemenem i Edytą.



Pozdr ;)
:lol3:
:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

tia jasne, zapewne to był główny powód, Kayah na pewno nie ma co robić tylko śledzi występy Edzi i unika tych piosenek które spiewa Edyta...


jak dla mnie koncert był niezły, brawa dla tvn za gabe kulke czy peszek,
choć jak dla mnie Kayah byla gwiazdą tego wieczoru, była obłędna, a nie jestem wielkim fanem, w swoich partiach w piosence DJTŚ niczym nie ustępowala wokalnie Edycie,




Pisałem o konkretnym utworze więc twoja uwaga jest nietrafiona. :D Trudno nie słyszeć o tak genialnym wykonaniu DJTŚ przez Edytę. Kayah chyba nie mieszka w "szczerym polu", odcięta od świata mediów i show-biznesu... Zresztą za mało Kayah zaśpiewała by można było coś porównywać.


Nie oceniam całego koncertu - ogladałem tylko DJTŚ z ciekawości kto i jak go wykona... Partie Kayah akurat nie były specjalnie trudne - te najtrudniejsze dostali: Rodowicz, Kowalska i Cugowski. Ten ostatni wypadł najlepiej, co było do przewidzenia. :smile:
ODPOWIEDZ