Sopot TVN Festiwal

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Dominka
Sit down
Sit down
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2009, 15:13
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Polska

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Dominka »

DJTŚ-najlepiej poza Niemen wykonywał ten utwór Janusz Radek ,i Ewelina Flinta.Szkoda,że któreś z nich nie zaśpiewało tej kultowej piosenki.Co do Kayah-to chyba Edyta mogłaby jej zazdrościć ,a nie odwrotnie.Obie mają piękne głosy,ale Kayah ma o wiele lepszy repertuar,potrafi pisać piękne teksty i jest wybitną wokalistką.Wielu ludzi uważa,że lepszą od Edyty .|Z koncertu o Niemenie najbardziej podobał mi się Cugowski ,Kowalska ,Kayah i Soyka,Rodowicz-nawet Ok,natomiast Peszek i Kulka-chyba powinny próbować na konkursie piosenki aktorskiej we Wrocławiu,a nie na takim festiwalu .Bardzo podobał mi się sobotni występ Kasi Wilk.Dziewczyna ma śliczny głos i wydaje się niezmanierowana .
magda s
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1383
Rejestracja: 17 wrz 2005, 22:24
Lokalizacja: warszawa

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: magda s »

Oprócz Kasi Kowalskiej nie podobał mi się nikt, Kaśka miała też świetny strój, elegancki ale w Jej stylu. Mołek jak Crystal(jak ktoś juz wspomniał), A Kayah wyglądała jak czarny kwadrat :? na koniec trochę jej tę sukienkę ściągneli i już lepiej było. Co do wykonania DJTŚ nie podobało mi się wcale, Kayah coś tam krzyczała nie wiadomo po co- bez emocji tylko aby było pompatycznie bez sensu. Udział Rodowicz w tym koncercie oceniam jako porażkę, pomijając fakt iż znała Czesława to nic ciekawego nie wniosła swoim wykonaniem- zresztą powinna usnunąc się ze sceny. Żałuje,że młody Cugowski nie zaśpiewał DJTŚ byłoby pięknie, a tak zapomniałam już Kto co śpiewał.
Paulik24
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 785
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:48
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Krosno- Podkarpacie

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Paulik24 »

Dominka pisze:Co do Kayah-to chyba Edyta mogłaby jej zazdrościć ,a nie odwrotnie
:shock: :shock: myślę, że jednak odwrotnie
magda s pisze:Oprócz Kasi Kowalskiej nie podobał mi się nikt
Mi jeszcze Cugowski... Ale Kasia faktycznie najlepsza, Ślicznie wygląda w takiej fryzurze
Ogólnie, to trochu nudne to było. Co chwila przełączałam
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Wojtuś »

Dla mnie było ta bardzo piękne wykonanie piosenki DJTŚ. Kayah i Kowalska rewelacyjnie jak zresztą tez Cugowski. Nie będę porównywał które wykonanie tej piosenki było lepsze bo zarówno wczorajsze jak i Edyty wykonania bardzo mi się podobały i miały swój niepowtarzalny charakter więc nie widzę takiego powodu abym musiał wybierać lepsze wykonanie. Poza tym podobały mi się wykonania solowe Kowalskiej, Gaby Kulki i Cugowskiego. Kaya niestety nie zabardzo w piosence Pod Papugami. Wygląd Magdy Mołek to niestety porazka!
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Matiz99 »

DJTN zrobiło na mnie wrażenie ale bardziej jako całość , jego całą otoczka itp. Kiedy Kayah zaczęła pierwszą zwrotkę - śpiewała, śpiewała i myślałem że już nie skończy:/ W rezyltacie paru artytystów załapało sie na dosłownie na jedną frazę. Niemen to nie repertuar dla Kayah. Ona ma fantastyczną barwę, głos który brzmi niesamowicie i niepowtarzalnie dlatego to nie jest wg. mnie jej gatunek. Skale ma zaskakująco wąską jak na piosenkarkę.Nie wiem co jest tego powodem, ale czasami brakuję tej kropki nad ,,I''. Najlepiej wypadli Kowalska i Cugowski choć nie pokazał wszystkich swoich możliwośći i czegoś mi cały czas brakowało.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: chicken1506 »

Straszna ta cepeliada na koniec - ja rozumiem, że chcieli tych ludzi razem postawić na scenie, ale brzmiało to strasznie, jak z gali piosenki biesiadnej ;(
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Natu$ »

Coś słaby ten drugi dzień festiwalu. Gwiazdy były całkiem całkiem, jednak szybko się zniechęciłam i zmieniłam stację. Straszne nudy. Już w ogóle te filmiki jakieś takie nieciekawe. 8P Strój Magdy Mołek - w sobotę śliczny, wczoraj tragiczny. Czekałam właściwie tylko na występ Kayah i Kasia Kowalskiej. Myślałam, że Kowalska bardziej pokaże głosisko, a tu taka spokojna wersja, chociaż i tak uważam, że była najlepsza. I wokalnie, i wizualnie. Za to świetny aranż miała. Bardzo podobały mi się te skrzypce.

Piosenka finałowa mnie nie zachwyciła. Kowalska i Cugowski najlepsi (powinni coś razem nagrac :d ), reszta przekombinowała. Możecie powiedziec, że jestem przewrażliwiona, ale, moim zdaniem, Kayah ewidentnie siliła się na śpiew a la Edyta. Nawet ten wyraz twarzy - przejęcia, cierpienia, bólu... 8P
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: pilsner »

heh smieszne te komentarze o sileniu się Kayah aby spiewac jak Edyta, czyli każde wyciąganie dźwięków to śpiewanie na Edyte? Edyta z tego słynie, ale no jest jeszcze coś poza głosem, i w tym przypadku Kayah wygrywa na całej linii
jest konsekwentna, jest kobietą sukcesu, pisze rewelacyjne teksty, sama produkuje swoje piosenki, nie ma na koncie żadnych załosnych skandali, kobieta instytucja, potrafi nagrywać mega ambitne i przemyslane płyty a jedniczesnie lansować przeboje, co jest wielką sztuką!!!
chociaż jako osoba mnie irytuje i wydaje się zarozumiala i jakaś taka chłodna, ale to tylko moje odczucia...
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Matiz99 »

Czy ktoś zauważył że podaczas występu Rodowicz w chórku stał nasz B@r? :lol3: To jakaś jego marna podróba :ha: :ha:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Kopaneek »

pilsner pisze:heh smieszne te komentarze o sileniu się Kayah aby spiewac jak Edyta, czyli każde wyciąganie dźwięków to śpiewanie na Edyte? Edyta z tego słynie, ale no jest jeszcze coś poza głosem, i w tym przypadku Kayah wygrywa na całej linii
jest konsekwentna, jest kobietą sukcesu, pisze rewelacyjne teksty, sama produkuje swoje piosenki, nie ma na koncie żadnych załosnych skandali, kobieta instytucja, potrafi nagrywać mega ambitne i przemyslane płyty a jedniczesnie lansować przeboje, co jest wielką sztuką!!!
chociaż jako osoba mnie irytuje i wydaje się zarozumiala i jakaś taka chłodna, ale to tylko moje odczucia...

Nie każde. Czytaj uważnie. Wiadomo, że jeżeli się kogoś nie lubi to chce się pokazać, że jest sie lepszym lub też, że "umiem tak jak Ona". Po 2 Kayah nie ma ani takich możliwości ani umiejetności by "wyciągać dźwięki" - w jej przypadku akurat widać, że "chciałaby a nie może"...


Nie wiem czy ma na koncie jakies skandale, nie obchodzi mnie to. Ostatnia "filmowa" piosenka Kayah do ambitnych raczej nie należy - ani tekstowo a już tym bardziej wokalnie. Udało Jej się stworzyć kilka interesujących utworów, to prawda. Jeżeli dotykamy tej kwestii to z kolei Edyta dysponuje głosem, wrażliwością, możliwościami i umiejętnościami, które odstraszają kompozytorów. Boją się, że nie bd potrafili stworzyć czegoś na miare jej talentu. Mam na myśli oczywiście Polske. Myśle, że Kayah powinna poprzestać na "tworzeniu dla innych"... W moim odczuciu również wydaje się być chłodna osoba. Ale nie lubię Jej za coś innego - za to, że chce być kimś, kim nie jest... Pozdr ;)



Proszę się przenieść z tą dyskusją do tematu o kayah. >> LINK <<
Matiz.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2009, 18:10 przez Kopaneek, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Piter »

Nie podobał mi się wczorajszy koncert. Większość interpretacji piosenek Niemena uważam za nietrafione. Do tego ciągłe gadanie - aż do zarzygania - jaki Niemen był wspaniały (jakbym nie wiedział). W części solowej wielu artystów (Kayah, Karpiel-Bułecka, Cugowski, częściowo nawet Kowalska) mnie rozczarowało. Niektórych (Rodowicz, Bem, Peszek) przegapiłem, a Kulka i Sojka są mi artystycznie obcy, nie rozumiem ich przekazu.

DzJTŚ jako hołd artystów dla Niemena - ok. Jako piosenka o danym przesłaniu już mniej ok - właściwie podobało mi się tylko, jak wykonawcy powtarzali tytułową frazę. Wielki plus dla Peszek, niewiele zaśpiewała, ale wypadła moim zdaniem najlepiej, naturalnie, bez silenia się.
Zarzut, że Kayah kopiuje Edytę, jest według mnie płytki, niedorzeczny. To dojrzała artystka i myślę, że czuje tę piosenkę po swojemu. Nie zmienia to faktu, że mi się w tym utworze nie podobała. Odniosłem wrażenie, że Kayah dała się ponieść chwili i publiczności, a nie tkwiącym w utworze emocjom. W chwili, gdy zaczynała swoją partię Maryla, myślałem, że zamieniłbym tym wokalistkom ilość śpiewanych linijek.

PS. Mam nadzieję, że ze zdrowiem Kayah wszystko ok.

[ Dodano: 24-08-2009, 18:47 ]
Kopaneek pisze:Myśle, że Kayah powinna poprzestać na "tworzeniu dla innych"...
Proponuję Ci zatem, przestań myśleć. Można Kayah nie lubić, ale gdyby jej brakło na naszej scenie, powstałaby luka jak po Bartosiewicz.
Awatar użytkownika
list
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 262
Rejestracja: 03 sie 2009, 17:27
Ulubiony album: wiele....
Ulubiona piosenka: kaŻda
Lokalizacja: polska

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: list »

kayah nigdy nie dorówna edzi .Nie pomogły operacje odchudzania itp. glos ma słaby wiec nie ma sensu rozpisywac sie ktora jest lepsza bo wiadomo która juz 20lat goruje w polsce jako najlepszy i najwiekszy,najmocniejszy glos.
ogólnie kayah nie potrzebnie darła sie jak wariatka. To trzeba umiec robic jednie edzia to potrafi.
Co do innych pan rodowicz,kowalska fajnie wyszlo im, mlody cugowski ok
Powinni juz darowac sobie spiewanie pan sojka i pani bem.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Piter »

list pisze:kayah nigdy nie dorówna edzi
Jaki jest sens w porównywaniu Kayah i Edyty?

Prosiłem już by nie odbiegać od tematu! :offtopic:
Matiz99.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2009, 23:26 przez Piter, łącznie zmieniany 1 raz.
Alek2
Sit down
Sit down
Posty: 89
Rejestracja: 22 kwie 2005, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: Alek2 »

list pisze:kayah nigdy nie dorówna edzi .(...) Powinni juz darowac sobie spiewanie pan sojka i pani bem.
Obiecałem sobie jakiś czas temu nie zabierać już głosu na tym forum, ale aż mnie cholera trzęsie, jak czytam takie debilizmy. Jakie ty, dziecko, masz podstawy do wydawania takich opinii?! Skończyłeś konserwatorium muzyczne? Występujesz od lat jako uznany wybitny muzyk? A może jesteś znanym krytykiem sztuki?!
Jak masz wypisywać takie banialuki, to lepiej, żebyś usiadł i coś sobie poczytał. Albo posłuchał jakieś naprawdę wartościowej muzyki. Z czasem może się czegoś nauczysz. Trzeba czasem pomyśleć, zanim się pierdnie takim idiotyzmem.
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sopot TVN Festiwal

Post autor: autech »

Nie mam pojecia czemu czepiacie sie tak kayah-jest swietną wokalistką i te wasze głupie gadanie na szczeście tego nie zmieni:) Mnie na Polskiej scenie zuzycznej bardziej przerazaja takie twory jak Węgrowska Peszek czy Dosia :)
mam wrazenie ze szlag Was trafia bo kayah swietnie zaśpiewał DJTS pewnie liczyliscie ze sie potknie i nie da rady-a tu wyszo pięknie!!!!! A wiecie jak Pani Niemem dobierała artytsów-na jakiej zasadzie??? Zaprosiła tych których cenił Pan Czesław-dlatego była Kayah Kowalska Cugowski Rodowicz Sojka , Edyta nie należała do faworytek Pana Niemena....Sama pamietam wywiad jakis jak zachwycał sie Kasia Kowalska-zreszta zaprosił ja potem na swój Benefis-i wtedy Kaśka cudnie zaśpiewła DJTS!!!! Edyta jest dobra wokalistka-ale na BOGA są inne równie dobre,a nawet lepsze. :) Bo co z tego ze ma Edyta wspaniały głos-jak i tak go niewykorzystuje-woli swoja kariere na skandalikach bazować.
A wracajac do Kayah to cieżko zapracowała na swój sukces-pare lat w chórkach u róznych wykonawców, a potem sie zaczeło. Artystycznie osiagneła więcej od Edyty. Wiecej płyt nagrał i sprzedała. Wiecej przebojów na listach iała-i to sa fakty. A dzisiaj prócz tego ze jest piosenkarka,ma spora firme-która przynosi jej spore zyski-wieć moze to Was boli???? Kayah nie należy do rozkapryszonych osób jak Edyta-ma łeb na karku i nawet jak było beznadziejnie szła do przodu. Faktycznie jak ktos odnosi taki sukces-to moze to wkurzac ludzi-DZIWNY JEST TEN ŚWIAT!!!!!
ODPOWIEDZ