Eurowizja 2011

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Himcio
Impossible
Impossible
Posty: 1789
Rejestracja: 30 sie 2009, 19:22
Ulubiony album: Kiss Me Feel Me
Ulubiona piosenka: Under Her Spell
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Himcio »

Litwa!! przepiękna piosenka. Będę jej kibicować.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Estratos »

Podobał mi się komentarz z Plotka:
I znowu sie podniecacie Eurowizją? Po co? Będzie jak co roku:

1. Wielkie zachwyty (w Polsce) nad kandydatem/kandydatką.
2. Informacje o rzekomym wielkim uwielbieniu za granicą dla naszej kandydatki/kandydata
3. Teksty typu "Na pewno przejdziemy dalej!" bo...<tu wpisz powód>
4. Odpadamy w przedbiegach.
5. Psioczenie na niesprawiedliwych sędziów, widzów "bo nas to nikt w świecie nie lubi...", wokalistkę, piosenkę, konkurencję, techników, stylistów, muzyków itp.
6. "Za rok to my już chyba powinniśmy zrezygnować z Eurowizji, i tak nikt na nas nie głosuje/bo to jest komercyjne święto kiczu.

O co sie założycie że jutro będzie identycznie?
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Virtual Tom »

No i pozamiatane! :smutnepapa:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Piter »

Bardzo mi przykro, że Polski w finale nie będzie. Może czas zrezygnować. :(
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: Eurowizja 2011

Post autor: homerowa »

Estratos pisze:Podobał mi się komentarz z Plotka:
I znowu sie podniecacie Eurowizją? Po co? Będzie jak co roku:

1. Wielkie zachwyty (w Polsce) nad kandydatem/kandydatką.
2. Informacje o rzekomym wielkim uwielbieniu za granicą dla naszej kandydatki/kandydata
3. Teksty typu "Na pewno przejdziemy dalej!" bo...<tu wpisz powód>
4. Odpadamy w przedbiegach.
5. Psioczenie na niesprawiedliwych sędziów, widzów "bo nas to nikt w świecie nie lubi...", wokalistkę, piosenkę, konkurencję, techników, stylistów, muzyków itp.
6. "Za rok to my już chyba powinniśmy zrezygnować z Eurowizji, i tak nikt na nas nie głosuje/bo to jest komercyjne święto kiczu.

O co sie założycie że jutro będzie identycznie?
przewidziany plan
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: Eurowizja 2011

Post autor: stinger »

Rzeczywiście wspaniale. :?

Wydaje mi się,że teraz nawet gdyby Aguilera z Carey pojechały nas reprezentować,to i tak byśmy odpadli. :x
Awatar użytkownika
weronika9494
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 211
Rejestracja: 30 maja 2010, 1:50
Lokalizacja: ...

Re: Eurowizja 2011

Post autor: weronika9494 »

Himcio, Ja też będę kibicować reprezentantce Litwy. Piękna dziewczyna z pięknym głosem. :)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Dobi »

Czyli te wszystkie przed konkursowe rankingi i plebiscyty są o du*ę rozbić 8P
Szkoda.

Pierwszy raz od kilku lat mieliśmy na prawdę dobrą piosenkę i Magda jak nikt inny zasługiwała aby wejść do finału. Widocznie nie lubią nas w Europie.
Pewnie okaże się jeszcze, że znowu zajęliśmy 11 miejsce ;)

Nie rozumiem zachwytu nad Litwą. Ich piosenka jest nudna i mdła. Ja w połowie występu się wyłączyłem...

Cieszę się z awansu Węgier :d
patrick.ko7
Make it happen
Make it happen
Posty: 185
Rejestracja: 28 paź 2010, 12:58
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2011

Post autor: patrick.ko7 »

Piter pisze:
Michael pisze: Nie sądzę, żeby ktokolwiek podczas oglądania Eurowizji zajmował się analizą tekstów piosenek przed wysłaniem sms-a na dany kraj. Liczy się przede wszystkim wpadający w ucho rytm piosenek i prezentacja na scenie.
Słyszałem, że tekst, mimo że polski, podoba się osobom z zagranicy. Zobaczymy. :)
Piosenka nie powala, są lepsze, ale nie jest też jakaś najgorsza. Naprawdę ją polubiłem.

Ranking jest dziwny. Wysoko rąbanka i nudy na pudy Niemiec, a nisko naprawdę fajne kawałki. Cóz, kwestia gustu.
Az nie moge sie powstrzymac by nie powiedziec 'a nie mowilem??' :]
Alez oczywiscie, ze tekst powinien byc po angielsku, bo dobry kawalek to taki, ktory mozna zanucic po uslyszeniu go, a niby jak w Europie wiekszosc ludzi miala zanucic polska piosenke? Wszystkie 10 kawalkow, ktore mi sie podobaly przeszly do finalu, dodalbym jeszcze 4 albo 5 innych i niestety Polska byla slabsza od nich wszystkich. Zabraklo takze wizualizacji i swiatel, ktore moglyby dodac charakteru piosence tak jak w przypadku wiekszosci pozostalych. Brawo dla Litwy.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Natu$ »

Taaa, zabrakło świateł, wizualizacji, czyli inaczej mówiąc całego cyrku, który odwraca uwagę od piosenki, a który zaprezentowały inne kraje. Ja jestem bardzo zadowolona z występu Magdy. Bałam się, że po tych wygibasach nie starczy jej tchu na końcówkę, ale dała radę. :) Piękna kobieta, chwytliwa piosenka, a jak zwykle polityka zwycięża (Rosja wielkie mocarstwo z g***ianą piosenką się oczywiście dostała).

Tak w ogóle to uważam, że powinien być OBOWIĄZEK śpiewania w swoim ojczystym języku i przez rodzimego reprezentanta kraju. Nie odbierzcie mnie źle, nie jestem rasistką, ale trochę mnie śmieszyło, że Norwegia wystawiła jakieś afrykańskie rytmy. No kurcze... Skoro Norwegia, to Norwegia, a nie made in Africa. 8P Inaczej to nie ma sensu.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Matiz99 »

A mówiem. Czym się tak podniecaliście przez ostatnie dni. Ja prawie do tematu nie zaglądałem tylko się śmiałem z tych wypowiedzi jak to Magda wspaniale wypadła na próbach. :ha: Ale i tak polska nie zmądrzeje i nadal będzie brać udział w tym jarmarku. :-)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Virtual Tom »

Matiz99 pisze:tylko się śmiałem z tych wypowiedzi
Ładnie to tak się naśmiewać z kolegów i koleżanek? Obrazek

Niedobry Matiz :P
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Michael »

Nie rozumiem, jakim cudem biesiadna przyśpiewka Islandii, do bólu nudna piosenka litewska, czy Azerbejdżan z fałszującą wokalistką awansowały do finału, a Magda, która wokalnie miażdżyła konkurencję pozostała poza finałem :?. To naprawdę nie była zła piosenka. Chyba najlepsza jaką mieliśmy w ciągu kilku ostatnich lat.

Myślę, że powinniśmy wycofać się z tego konkursu. Naprawdę szkoda kasy i zaangażowania naszych artystów, bo niezależnie od tego jaką mamy piosenkę, na nas się po prostu nie głosuje z zasady. Taka Rosja awansuje niezależnie od tego, czy jej reprezentant zaśpiewa, czy zagra na trójkącie :P.

Teraz kwestia organizacji pierwszego półfinału. Jak dla mnie katastrofa :lol: .
Nie spodziewałem się, że znani z solidności Niemcy dadzą tak ciała. Pierwsze dwie piosenki było bardzo słabo słychać, komentatorzy różnych krajów ciągle tracili łączność ze swoimi krajami, żenująca konferansjerka. W przypadku naszego występu dochodzi jeszcze beznadziejna praca kamer. Nie wiem, czy to kwestia nagłośnienia, ale chórki u nas brzmiały jeszcze słabiej niż podczas polskich preselekcji. Pojawiają się w Internecie komentarze, że w niektórych krajach w ogóle nie było słychać niektórych piosenek.

Poza tym krążą plotki, że były poważne problemy z televotingiem i wyniki oparto w większości krajów wyłącznie na głosowaniu jury. Jeśli to prawda, to EBU powinna oddać ludziom kasę za sms-y.

Mam nadzieję, że tzw. "prawdziwi" Polacy nie zmieszają Magdy z błotem po tym występie i jej kariera nie utkwi w programie "Jaka to melodia", bo dziewczyna naprawdę dobrze śpiewa na żywo, a do tego sama komponuje.

Dobrze, że chociaż Węgry awansowały, bo to poza naszą jedyna piosenka, dla której nie było mi szkoda miejsca na dysku, spośród wszystkich tegorocznych uczestników konkursu. Aczkolwiek wersja na żywo nie robi takiego wrażenia jak nagranie studyjne.
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Eurowizja 2011

Post autor: Fan25 »

Bardzo podobał mi się występ Magdy.
W przyszłym roku wielka impreza sportowa w Polsce. Na pewno wygramy. :lol3:
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: Eurowizja 2011

Post autor: homerowa »

patrick.ko7 pisze:Az nie moge sie powstrzymac by nie powiedziec 'a nie mowilem??' :]
Alez oczywiscie, ze tekst powinien byc po angielsku, bo dobry kawalek to taki, ktory mozna zanucic po uslyszeniu go, a niby jak w Europie wiekszosc ludzi miala zanucic polska piosenke? Wszystkie 10 kawalkow, ktore mi sie podobaly przeszly do finalu, dodalbym jeszcze 4 albo 5 innych i niestety Polska byla slabsza od nich wszystkich. Zabraklo takze wizualizacji i swiatel, ktore moglyby dodac charakteru piosence tak jak w przypadku wiekszosci pozostalych. Brawo dla Litwy.
Ja sie nie zgodze, od wczoraj chodze i ciagle nuce "jestem.... la la la lala la jestem" nawet nie znajac tekstu. A szczerze czy ktos ma czas na zastanawianie sie o czym ktos spiewa, ja tam nigy na szybko nie zastanawiam sie nad tym o czym ktos spiewa, tylko raczej ogladam show i chwytam dzwieki. Mi sie podobala Magda ale tez i inni. Zgodze sie ze ta Norwegia a la Africa troche nieudana, no i te bangu banga zalosne. No ale nasza Polka z Litwy przeszla;-)

Dodam tylko jedno Polska nie ma szans na udzial w finale, jak bysmy mieli to juz dawno Doda by tam wystapila, a ona po prostu sie boi tego ze nie przejdzie i zostanie skrytykowana. Chce robic swiatowa kariere to powinna zaczac od takiego konkursu, ale ona dobrze o tym wie ze my Polacy nie mamy szans i niezaleznie kogo bysmy wyslali, boi sie.
ODPOWIEDZ