49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: Aro »

1 czerwca startuje kolejne święto polskiej piosenki, czyli festiwal w Opolu. Oto plan koncertów:

Piątek, 1 czerwca 2012:

20:20 Szalone lata 60!
21:30 Kora, Trójka i Debiuty - 30 urodziny Listy Przebojów
22:55 KULTowePRZEBOJE

Sobota, 2 czerwca 2012:

20:25 Opole2012 - SuperPremiery2012
21:40 Opole2012 - SuperJedynki2012
22:55 Opole2012 - Kabaret-TYM i SuperTeam


Nominacje SuperJedynek wyglądają tak:

SuperArtysta
+ Sebastian Karpiel-Bułecka
+ Kamil Bednarek

SuperArtystka
+ Ania Rusowicz
+ Sylwia Grzeszczak

SuperZespół
+ BlueCafe
+ Gienek Loska Band

SuperAlbum
+ „Sen o przyszłości” Sylwia Grzeszczak
+ „Boso” Zakopower

SuperPrzebój
+ „Boso” Zakopower
+ „Małe rzeczy” Sylwia Grzeszczak

Głosowanie wciąż trwa http://www.opole2012.tvp.pl


Utwory które pojawią się w koncercie SuperPremiery 2012:

+ „Ocaleni” Monika Kuszyńska
+ „Ukochana żegnam Cię” Janusz Radek
+ „Skrzydlate ręce” Enej
+ „Samba z kalendarza” Dorota Miśkiewicz
+ „Ja tu zostaję” Łukasz Zagrobelny
+ „Jeszcze się spotkamy” Marcin Kindla & Piotr Kupicha
+ „Nad przepaścią” Bracia
+ „Oto kontrakt” K.A.S.A.
+ „Tu i tam” Olek Klepacz
+ „Za każdym razem” Jula

Wszystkie koncerty transmitować będzie TVP1 i TVP HD.

Dodam jeszcze, że 3 czerwca odbędzie się koncert piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego, koncert ten organizuje samo miasto Opole. Niestety brak transmisji w tv.
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: 49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: Mona. »

Pierwszy dzień zapowiada się ciekawie, z chęcią obejrzę. Drugi - to właściwie koncert dwóch nazwisk; na Grzeszczak już mi się niedobrze robi...

Wielka szkoda, że koncert piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego nie będzie transmitowany. A w zeszłym roku nie było podobnej sytuacji i taki koncert nie pojawił się w telewizji w późniejszym terminie? Coś mi się tak kojarzy, ale nie jestem pewna :hmmm:
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: 49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: ja30 »

troche ubolewam nad tym ze nie bedzie w tym roku koncertu poswieconego V.Villas i I.Jarockiej
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: Aro »

Mona. pisze:Wielka szkoda, że koncert piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego nie będzie transmitowany. A w zeszłym roku nie było podobnej sytuacji i taki koncert nie pojawił się w telewizji w późniejszym terminie? Coś mi się tak kojarzy, ale nie jestem pewna :hmmm:
Też jestem niezadowolony z tego powodu bo bardzo lubię piosenki zarówno Jantar jak i Kukulskiego. W ubiegłym roku koncert z trzeciego dnia retransmitowano jakiś czas po festiwalu. W tym roku może będzie podobnie.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: 49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: Dobi »

A ja się zastanawiam czy nie pojechać na koncert poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego.

W koncercie będzie wykonanych 15 utworów, wszystkie wybrana przez Natalię Kukulską. Na razie potwierdzono występ Haliny Frąckowiak. Na stronie Anny Jantar http://www.annajantar.pl ma się "wkrótce" pojawić więcej informacji.

W tym roku organizowany jest również plebiscyt na Super Przebój Opola. Więcej szczegółów tutaj: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /120429440
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: 49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: ja30 »

lista dluga ale wykonawcy tez selekcyjnie wybrani :)
gdzie jest:
edyta,justyna,kowlaska,bartosiewicz,varius manx itp.
nie licze mlodego pokolenia ze nie ma na liscie. te osoby co robili ta liste to chyba z pokolenia 60-70lat festiwalu :)
wygrywa Ich troje :)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: Aro »

Dobi pisze:A ja się zastanawiam czy nie pojechać na koncert poświęcony pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego.
Ja też o tym myślałem. :) Nie mam daleko, a do tego zawsze chciałem zobaczyć amfiteatr od środka.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

OPOLE 2012

Post autor: karen »

Program 49. KFPP „OPOLE 2012”


1 czerwca - piątek
20:20 Szalone lata 60!
21:30 Hity, Kora i Debiuty- 30 urodziny Listy Przebojów Trójki
22:45 KULTowePRZEBOJE (do 23:35)

2 czerwca - sobota
20:25 SuperPremiery2012
21:40 SuperJedynki2012
23:15 TYMrazemKabareton (do 0:30)

3czerwca-bez transmisji TVP
Koncert T.LOVE i koncert poswiecony Annie Jantar i J. Kukulskiemu

chyba najbardziej zaskakuje KULT!!! Nie wierzyłam sama-ale jest potwierdzone na ich stronie :)
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: 49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: Meg »

Bardzo podoba mi się program tegorocznego Opola! :d
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: karen »

W koncercie z piosenkami A.Jantar i J.Kukulskiego wystąpią:
Natalia Kukulska, Czesław Mozil, Dorota Miśkiewicz, Katarzyna Groniec, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Halina Frąckowiak, Halina Mlynkowa, Marika, Piotr Cugowski, Kasia Wilk, Natalia Lubrano (Miloopa), Kasia Kurzawska (Sofa), Kumka Olik oraz chór Natalii Kukulskiej z programu "Bitwa na głosy".

Na jubileuszu T.Love gościnnie zaśpiewaja Kora, Artur Rojek i John Porter
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 49. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2012

Post autor: Aro »

Poznaliśmy szczegóły:
Tegoroczny Festiwal w Opolu (1 czerwca 2012 toku) otworzy specjalny show, wypełniony przebojami lat 60. - "Szalone lata 60!". Koncert prowadzi Wojciech Mann wraz z synem - Marcinem. Na scenie współcześni artyści zaprezentują przeboje sprzed lat: Ewa Farna - "Dwudziestolatki", Kamil Bednarek - "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", Kasia Kowalska - "Gdybyś kochał, hej", Michał Szpak - "Płonąca stodoła", Mezo -"Trzynastego", Ania Rusowicz - "Nie bądź taki Szybki Bill", ENEJ - "Czarny Ali Baba", PLAN - "Niedziela będzie dla nas". Początek koncertu o godz. 20.20.
W drugim koncercie "Kora, Trójka i Debiuty - 30. urodziny Listy Przebojów" (emisja 1 czerwca, godz. 21.30) wystąpią debiutanci, których wyłoniła radiowa Trójka. Będą to młodzi, zdolni i rokujący artyści, którzy fonograficznie już zaistnieli na polskim rynku muzycznym. Na scenie wystąpią m.in.: Agatha (Agata Rozumek), Cuba de Zoo, Marta Król Sinusoidal, Janek Samołyk, The Washing Machine, Joanna Kondrat, Piotr Jurkowski z zespołem Sam Wiesz Kto. Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Trójki" artyści koncertu na potrzeby opolskich debiutów przygotują swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście. Koncert prowadzony będzie przez - radiowe legendy - Marka Niedźwieckiego i Artura Andrusa. Ze specjalnym mini-recitalem wystąpi Kora, której piosenka pojawiła się w pierwszym, historycznym notowaniu Trójki.
Trzecim koncertem podczas pierwszego dnia Festiwalu będzie przegląd piosenek legendy muzyki rockowej - Kazika Staszewskiego, który po raz pierwszy wystąpi na Festiwalu w Opolu. "KULTowePRZEBOJE" to recital największych przebojów Kultu, które zapisały się w świadomości wszystkich i które nazywane są "kultowymi" z uwagi na ich ponadczasowość. Podczas koncertu usłyszymy takie przeboje, jak: "Polska", "Lewy czerwcowy", "Arahija", "Baranek", "Celina", "Gdy nie ma dzieci", "Po co wolność", "Wódka", "Parada wspomnień", "Amnezja". Początek koncertu o godzinie 23.15.
Tegoroczny - 49. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu zamknie niepowtarzalne widowisko "Kabaret-TYM i SuperTeam". Specjalnie na Festiwal Stanisław Tym przygotuje program kabaretowy składający się ze skeczy i piosenek, które znają i rozpoznają wszyscy. Koncert ten uświetnią wybitni goście m.in.: Janusz Gajos, Krystyna Janda, Maciej Stuhr i Wiktor Zborowski.
/Media2.pl/
ODPOWIEDZ