TOPtrendy 2013

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: Virtual Tom »

Flux pisze:Poczekajcie aż Edyta wypali z kolejnym tłumaczeniem o nietykalności geniuszu innych artystów, których piosenki kazano jej wykonać :d
A Fanusie pochwalą jej kolejną niezwykle dobrą decyzję, przecież Diva nic nie musi! :rusalka:
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: Phealer33 »

Argumenty Edyty typu "Jestę miedzynarodowę gwiazdę i wykonę CONSEQUENCĘ" są śmieszne!
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: karen »

Koncert TOP za nami;
10. Hey "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan".
9. Coma "Czerwony album".
8. Ania Dąbrowska "Bawię się świetnie"
7. Donatan "Równonoc"
6. Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski "Zimowe piosenki"
5. Kazik Na Żywo "Bar La Curva / Plamy na słońcu"
4. Maria Peszek "Jezus Maria Peszek"
3. Bednarek"Jestem"
2. Andrzej Piaseczny "To co dobre"
1. Artur Andrus "Myśliwiecka"
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: Meg »

Ten koncert widziałam dopiero od występu Kamila. Jednak to nic bo najlepsze było na końcu.
Koncert Heya zwalił mnie z nóg. Kaśka była niesamowita, świetnie dobrane utwory no i goście: Mozill, Dąbrowska, Smolik, Rojek jeszcze bardziej urozmaicili ten koncert. Najbardziej podobał mi się wykon Mimo wszystko ciaaaary1 g:D
Kaśka jak zwykle skromna, ciepła i szczera. Mówiła niewiele jednak bardzo podobało mi się to co powiedziała, to artysta jest dla ludzi i bez nich nie istnieje.
Życzę sobie i Wam więcej takich prawdziwych koncertów.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: Marek »

Przegapiłem koncert Heya :(
Można go gdzieś zobaczyć w Internecie?
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: karen »

Koncert HEYA magia! TEKSAŃSKi na początek-rewelacja, a potem tylko lepiej. Mino wszystko i Ja sowa -GENIALNE . Az sie łezka w oku zakreciła-kawał wspaniałej histori polskiej muzyki. No i tego Kaska-skormna nieśmiała, ale i tak nieżle rozgadana jak na nią ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: KrzysiekF »

Pokaz klasy na Top Trendach przez Kaskę Nosowską i Hey-a. Najlepszy koncert od kilku lat pokazywany w komercyjnej TV podczas festiwali!
Weszła na scenę i rozdmuchała komercyjną papkę na kawałki.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: Aro »

Kocham Kaskę za te jej wszystkie głupawe minki na scenie. Jest dla mnie przez to taka szczera, nie udaje nikogo. Cieszę się, że mogłem usłyszeć "Mimo wszystko" na żywo, "Ja sowa". Najbardziej podobał mi się duet z Rojkiem w kawałku "Muka!". "List" w nieco zmienionej aranżacji też bardzo ciekawy. Szkoda tylko, że tak krótko.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: KrzysiekF »

Edyta pojawiła się w żartach podczas koncertu TRENDY. Miałaby wystąpić podczas ŚWIĘTA ŚWINI . Zmodyfikować utwór Jestem Kobietą do Jestem Parówką lub zaśpiewać do mikrofonu z kiełbasy krakowskiej


:lol3: :lol3: :lol3: Cały amfiteatr pękał ze śmiechu :lol3:
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: Marecki »

Genialny skecz!! Trafili jak nigdy :ha:

Skojarzyło mi się z niedawnym postem Fluxa http://e-gorniak.com/forum/viewtopic.ph ... 80#p330780 :lol3:
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: witcher »

Co do dzisiejszego koncertu na przebój roku. Dobry występ zaliczył Lemon. I to by było na tyle. Wygrał Enej, co było do przewidzenia - porwali publikę skoczną kompozycją, z którą mogliśmy się osłuchać w każdym radiu czy tego chcieliśmy czy nie. Mnie nie porwali, głównie dlatego, że irytuje mnie sposób śpiewania wokalisty, nie jestem w stanie słuchać tego, jak akcentuje wyrazy, ciężko mi się przez to skupić na samej piosence. A że zwykle każda kolejna jest w przypadku tego zespołu taka sama jak poprzednia, to nie ma się właściwie na czym skupiać. Najbardziej zaskoczył mnie fakt, że "topowi" polscy wykonawcy tak źle wypadają na żywo. Sylwia Grzeszczak zupełnie się gubi w występach "live", co boleśnie pokazała jej dzisiejsza propozycja. Podobnie Margaret, Rafał Brzozowski czy Jula. Reszta była tak bezbarwna, że ciężko mi o nich cokolwiek powiedzieć.

Kontrast między wczorajszym dniem festiwalu a tym, co mogliśmy "podziwiać" na sopockiej scenie dzisiaj jest ogromny. Tak sobie myślę, jak doskonale podkreślona została przepaść w polskiej muzyce. Co ciekawe mimo usilnych prób promocji wykonawców z dzisiejszego koncertu to jednak płyty tych bardziej wymagających sprzedają się lepiej, czego dowodem wczorajszy koncert. Inna sprawa, że mniej wyrobiona publika, która słucha medialnej papki po prostu nie kupuje płyt, stąd w TOP 10 znalazły się w większości nieco bardziej wymagające propozycje. To wszystko pokazuje, jak dziwaczny jest polski rynek muzyczny.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: KrzysiekF »

witcher pisze: Inna sprawa, że mniej wyrobiona publika, która słucha medialnej papki po prostu nie kupuje płyt, stąd w TOP 10 znalazły się w większości nieco bardziej wymagające propozycje. To wszystko pokazuje, jak dziwaczny jest polski rynek muzyczny.
Dokładnie, zjawisko można już obserwować od jakiś 2 lat. Sprzedaż płyt generują w dużej mierze słuchacze TRÓJKI. Praktycznie co tydzień w zestawieniach tygodniowych OLIS-U w TOP10 8-9 płyt to muzyka nie grana przez ZETKĘ i RMF :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: karen »

Ale Okupnikowej pojechali-rozwalili mnie tym :lol3:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: Aro »

KrzysiekF pisze:Dokładnie, zjawisko można już obserwować od jakiś 2 lat. Sprzedaż płyt generują w dużej mierze słuchacze TRÓJKI. Praktycznie co tydzień w zestawieniach tygodniowych OLIS-U w TOP10 8-9 płyt to muzyka nie grana przez ZETKĘ i RMF
To jest pewnie tak, że słuchacze Trójki to ludzie po 30-tce, często zarabiający dobrze, nie ściągający muzyki z internetu tylko kupujący płyty w postaci CD (bądź też elektronicznej). Dlatego tak generują sprzedaż płyt. Stać ich na nie. Słuchacze RMF-u, ZET-ki i ESKI mają w większości jeżeli nie młodszego widza to takiego spoza Warszawy który woli jakąś piosenkę ściągnąć z internetu za darmochę, a nie kupić cały album.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: TOPtrendy 2013

Post autor: vanity »

Aro pisze:To jest pewnie tak, że słuchacze Trójki to ludzie po 30-tce, często zarabiający dobrze, nie ściągający muzyki z internetu tylko kupujący płyty w postaci CD (bądź też elektronicznej). Dlatego tak generują sprzedaż płyt. Stać ich na nie. Słuchacze RMF-u, ZET-ki i ESKI mają w większości jeżeli nie młodszego widza to takiego spoza Warszawy który woli jakąś piosenkę ściągnąć z internetu za darmochę, a nie kupić cały album.
Słuszna teoria. Ale dodałabym jeszcze do tego silną więź między artystą a fanem. Artyści ze stażem mają już swoich "gruppies", co się przekłada na sprzedaż płyt i obecność na koncertach.
ODPOWIEDZ