60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Michael »

Wyniki głosowania polskich widzów:
12 pkt Włochy
10 pkt Estonia
8 pkt Szwecja
7 pkt Rosja
6 pkt Belgia
5 pkt Łotwa
4 pkt Izrael
3 pkt Słowenia
2 pkt Australia
1 pkt Niemcy

Prześledziłem wyniki głosowania we wszystkich krajach. Nie można powiedzieć, że jury nas "udupiło", jak w zeszłym roku, bo dostaliśmy punkty z televotingu jedynie w 10 krajach: Niemcy - 3 pkt., Belgia - 5 pkt, Francja 1 pkt, Islandia - 1 pkt, Irlandia - 10 pkt, Włochy - 7 pkt, Norwegia - 4 pkt, Szwecja 2 pkt, Holandia - 4 pkt, UK - 10 pkt. Polonia na wyspach się spisała :-).
Niestety, w większości w/w krajów, jury uplasowało Polskę na pozycji 17-25, co nie dawało nam punktów. Najwyżej oceniło występ Moniki jury we Francji (9 miejsce).
Reasumując: było słabo w televotingu i jeszcze gorzej w ocenie jury.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: witcher »

Zwycięzca słuszny (nawet mimo posądzeń o plagiat, moim zdaniem nie do końca zasadnych). Bardzo lubię moment, w którym poszczególne kraje prezentują wyniki głosowania - wszelkie narodowe sympatie i antypatie widać jak na dłoni (mimo, że to konkurs piosenki, a nowy system głosowania 50/50 miał położyć kres głosowaniu na sąsiadów). Co do wykonawców to podobały mi się Łotwa i Estonia. Trzymałem też kciuki za Niemców (nie rozumiem dlaczego nie zdobyli żadnego punktu, być może prezentacja sceniczna miała na to wpływ, bo utwór całkiem niezły). Żałuję, że nie było Irlandii - piękny występ w półfinale. Co do Moniki Kuszyńskiej - występ przyzwoity, powinna być w połowie stawki, nie zasłużyła na tak odległą lokatę.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Marek »

Od 2009 roku na Eurowizji o wynikach w półfinałach i finale zdecydują jurorzy i telewidzowie. Dla Polski taka kombinacja po raz drugi z rzędu okazała się niekorzystna. Według wyników, które po północy opublikowano na oficjalnej stronie Eurowizji, w finale Monice Kuszyńskiej jurorzy odebrali aż 36 punktów! Jeszcze więcej straciliśmy w półfinale, bo aż 54 punkty. Tylko w dwóch (na 40.!) przypadkach jury oceniło polską piosenkę wyżej niż telewidzowie.

Gdyby o wyniku w finale decydowały tylko smsy i audiotele, Polska dostałaby w sumie 45 punktów, co przełożyłoby się na 15. miejsce (ostatecznie zajęła 23.).

Z kolei w półfinale In The Name Of Love było jedną z najwyżej ocenianych kompozycji w głosowaniu sms i audiotele – dostało aż 112 punktów, w tym dwie „12”. Taki wynik przełożył się na wysokie, 3. miejsce. Ostatecznie jednak, po zsumowaniu z ocenami jurorów, Monice Kuszyńskiej przyznano 58 punktów, co dało 8. miejsce
http://jastrzabpost.pl/newsy/punkty-dla ... 25410.html
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Aro »

Wynika z tego, że jurorzy sukcesywnie odbierają nam punkty. W półfinale było bardzo dużo. Nawet jeśli wyślemy bardzo dobrą piosenkę to i tak jurorzy zrobią po swojemu bo to Polska. :?

Zwycięzca przed 8 laty miał hita "Brother Oh Brother" i jeśli z takim kawałkiem by wystąpił no to prędzej bym był skłonny przyznać, że miejsce 1 się należy. https://www.youtube.com/watch?v=ZOvzuTbghFo
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Piter »

Michael pisze:Uważam, że dobrze się stało, że nie wygrała Rosja. Propaganda rosyjska z pewnością wykorzystałaby to zwycięstwo w polityczny sposób mimo, że Eurowizja to konkurs muzyczny.
Według mnie Rosja nie wygrała przez politykę. Wydaje mi się, że od momentu, kiedy Szwecja znalazła się na 1 miejscu, wszystkim w Wiedniu ulżyło. Odrzucając politykę, Rosja miała lepszą piosenkę w tym roku moim zdaniem.

Polska... no cóż... wokalnie było słabo i myślę, że miało to odzwierciedlenie w punktacji jury. Za rok kolejny konkurs, traktujmy to jak zabawę. :)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Michael »

Aro pisze:Nawet jeśli wyślemy bardzo dobrą piosenkę to i tak jurorzy zrobią po swojemu bo to Polska.
Totalny nonsens. Gdy o wynikach decydowała tylko publiczność, również ludzie twierdzili, że nikt na nas nie głosuje, bo nie lubią nas w Europie. Nagle, po zmianie zasad głosowania, okazało się, że jak wyślemy względnie ciekawszą piosenkę, to jednak dostajemy głosy od widzów.
Jury zostało wprowadzone w 2009 roku po to by zminimalizować głosowanie na sąsiadów oraz wyeliminować najsłabsze ogniwa z Eurowizji. W zeszłym roku jury odjęło Polsce punkty ze względu na kiczowatą prezentację, utwór i epatowanie cyckami na scenie. W tym roku najprawdopodobniej odjęto Polsce punkty za najsłabszą kondycję wokalną wśród wszystkich uczestników tegorocznej Eurowizji. Przecież Monika momentami śpiewała nieczysto.
Wyślijmy w przyszłym roku dobrą wokalistkę/wokalistę z dobrą kompozycją i wtedy dopiero wyciągajmy wnioski. Trzeba wreszcie dostosować się do nowego systemu głosowania, bo mam wrażenie, że TVP zapomina o tym, że głos jury jest tak samo ważny, jak głos widzów.
Piter pisze:Za rok kolejny konkurs, traktujmy to jak zabawę.
To jest właśnie zasadniczy problem degradowania naszych propozycji przez jury - nie traktujemy Eurowizji poważnie. Pora to zmienić i wysłać w przyszłym roku dobrą wokalistkę, z dobrą piosenką, a nie tylko dobrą piosenkę z mierną wokalistką (jak w tym roku), czy dobrą wokalistkę z kiczowatą piosenką (jak w roku ubiegłym).
Piter pisze:Według mnie Rosja nie wygrała przez politykę.
Aktualnie, nie wyobrażam sobie by Europa mogła budować mosty tolerancji i jedności pod skrzydłami Putina, który wspiera zabijanie ludzi na Ukrainie. Uważam, że dobrze się stało, że Rosja nie wygrała. Zgadzam się natomiast, że miała lepszą piosenkę niż Szwecja. Natomiast, nie można odmówić reprezentantowi Szwecji doskonałej formy wokalnej i najbardziej oryginalnej prezentacji scenicznej.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Aro »

Ja pozostaję przy swoim. Kiedyś wysyłaliśmy dużo słabsze piosenki to i głosów od widzów było mało (teraz i tak głównie na wysokie noty możemy liczyć od Polonii). Obecnie wysyłamy piosenki które przebijają się czy to oprawą czy to dzięki temu, że są dobre to blokuje nas jury. Taka jest prawda.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Piter »

Nie, moim zdaniem my nie traktujemy tego konkursu jako zabawy. U nas się co roku cwaniakuje, nie wysyła się piosenki, tylko coś, co teoretycznie może chwycić, ale nie chwyta. Nie chciałbym, aby Polska zrażona porażkami wycofała się z konkursu.

Nie wiem, co Putin ma do Eurowizji. Nie postrzegamy innych występów przez pryzmat osób sprawujących władzę w danym kraju. Ja nawet nie wiem, kto rządzi na Łotwie lub w Azerbejdżanie. To jest konkurs piosenki, tylko i wyłącznie. Nie wiem też, czy Rosja stworzyłaby festiwal pod hasłem budowania mostów, a już zwłaszcza tolerancji, i czy "homoseksualne" światła na przejściach dla pieszych miałyby w ogóle szanse tam zaistnieć. Może Rosja stworzyłaby inne hasło? Kto wie? Z mojego punktu widzenia ESC 2016 w Rosji mogłoby być interesujące, z powodu uczestnictwa krajów, piosenek, ich być może przesłania. Ogólnie byłaby szansa drobnych prowokacji, oczywiście w granicach, w których nikt nie mógłby się przyczepić. No ale mamy Szwecję.

Zgadzam się, że Szwecja miała świetny wokal i oryginalną, nowoczesną prezentację sceniczną. W ogóle była świetna, u mnie dyskwalifikował ją sam wykonawca. Działał na mnie jak płachta na byka.

-- Dodano: 24 maja 2015, o 10:39 --
Aro pisze:Obecnie wysyłamy piosenki które przebijają się czy to oprawą czy to dzięki temu, że są dobre to blokuje nas jury. Taka jest prawda.
Wg mnie półprawda. Cała prawda jest taka, że w zeszłym roku oprawa nie wszystkim musiała przypaść do gustu, a w tym roku wokalnie był dramat. Być może jurorzy stwierdzili, że sam wózek ich nie przekonuje.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Aro »

W zeszłym roku nie przekonała ich oprawa, w tym roku wózek, a za rok kreacja będzie kiepska. :lol3:
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Michael »

Aro pisze:Obecnie wysyłamy piosenki które przebijają się czy to oprawą czy to dzięki temu, że są dobre to blokuje nas jury.
Jury jest po to by dbać o poziom utworów. Cleo i Donatan otrzymali niskie noty od jury za robienie cyrku na scenie i trudno z tym polemizować. Monika Kuszyńska otrzymała niskie noty za bardzo słabe wykonanie. Z tym też trudno polemizować.
Trzeba wysłać dobrą wokalistkę/wokalistę, z dobrą kompozycją, zadbać o dobrą prezentację, pozbawioną kiczu i wtedy zobaczymy, w czym tkwi problem naszych wyników. Być może wtedy sam się rozwiąże, bo jury doceni polski występ.
Piter pisze:Wg mnie półprawda. Cała prawda jest taka, że w zeszłym roku oprawa nie wszystkim musiała przypaść do gustu, a w tym roku wokalnie był dramat.
Dokładnie tak.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 11:47 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Piter »

Dokładnie, sami najpierw bądźmy bez zarzutów, i dopiero wtedy zacznijmy mieć pretensje do innych.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Aro »

Taaak, bo przecież to euro disco ze Szwecji to najwyższy poziom, zero kiczu. Śmiech mnie ogarnia. :lol3: Rosja też przecież samym utworem nie powalała. Pop w najprostszej postaci. Utwór był po prostu "nośny" i bardzo dobrze zaśpiewany.

Dzisiaj o 20:20 przed wieczorem wyborczym na Jedynce "Eurowizja na bis - najlepsze z najlepszych"

Jak dla mnie zdecydowanie najbardziej niedoceniona Maraaya która zasługiwała na wyższą pozycję https://www.youtube.com/watch?v=-oOQKYopwJ4
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Michael »

Aro pisze:Taaak, bo przecież to euro disco ze Szwecji to najwyższy poziom, zero kiczu.
A co w tym utworze było kiczowatego? Dla mnie był przeciętny, ale kiczowatym bym go nie nazwał. Choć to kwestia gustu.
Aro pisze:Pop w najprostszej postaci. Utwór był po prostu "nośny" i bardzo dobrze zaśpiewany.
"Bardzo dobrze zaśpiewany" to tutaj wniosek - klucz, mający także swoje odzwierciedlenie w szwedzkiej prezentacji. Jeśli chodzi o występ Moniki, na scenie wydarzył się wokalny dramat.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Aro »

Michael pisze:A co w tym utworze było kiczowatego? Dla mnie był przeciętny, ale kiczowatym bym go nie nazwał. Choć to kwestia gustu.
Aranż. Typowe europejskie disco jakiego mamy dużo od lat ze Skandynawii.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, 12:02 przez Aro, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 60. Konkurs Piosenki Eurowizji 2015

Post autor: Piter »

Ale ja nie mówię, że to są ambitne piosenki. To nie jest festiwal piosenki poetyckiej, choć można tam zaprezentować, co się chce. Myślę, że między piosenką Szwecji czy Rosji, a polskimi propozycjami z tego i poprzedniego roku są i tak lata świetlne na naszą niekorzyść i stąd taki, a nie inny, wynik.
ODPOWIEDZ