53. KFPP Opole 2016

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: karen »

Edyta NIEZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ (albo negocjacje nie poszły po jej mysli ;-) ) do koncerty Złote Opole ;
Lista utworów zakwalifikowanych do konkursu:

MICHAŁ SZPAK "Jesteś bohaterem"
DODA "Nie daj się"
JUSTYNA STECZKOWSKA "Dziewczyna szamana"
KOMBII "Pokolenie"
VARIUS MANX & Kasia Stankiewicz "Orła cień"
PATRYCJA MARKOWSKA "Świat się pomylił"
CZESŁAW NIEMEN "Dziwny jest ten świat"
ANDRZEJ PIASECZNY "Chodź przytul przebacz"
MARYLA RODOWICZ "Niech żyje bal"
PUSTKI "O krok"
SEWERYN KRAJEWSKI "Uciekaj moje serce"
PIERSI "Bałkanica"
TADEUSZ WOŹNIAK "Zegarmistrz światła"
WILKI "Baśka"
KRYSTYNA PROŃKO "Jesteś lekiem na całe zło"
MAREK GRECHUTA "Dni których nie znamy"
LOMBARD "Przeżyj to sam"
Natalia Szroeder "Lustra"
Edyta Bartosiewicz "Zegar"
Ryszard Rynkowski "Wypijmy za błędy"
Halina Frąckowiak "Bądź gotowy dziś do drogi"

Wow,ale jest Natalia Szreder ze swoim mega przebojem, co tam Górniak bajm czy Kayah ;-)

http://festiwalopole.tvp.pl/25121694/ko ... lote-opole
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: ray »

Nawet Perfect przegrał z Natalią Szroeder. :lol3:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: Flux »

Edyta się nie zakwalifikowała ze swoim utworem, ale jest Czesław Niemen i Dziwny jest ten świat. Może właśnie Edyta to zaśpiewa? Trzeci raz Natalii Niemen nie zniosę. Dziwny ten świat, nieco dziwna też ta lista.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: karen »

Nie dostać się ze swoja piosenką- ale zaspiewac cover, no cóż... Trochę głupio jak powiedzmy jej "największe konkurentki" wszystkie trzy-Rodowicz Doda i Steczkowska wystąpią w swoim repertuarze...
alicjaanna
Make it happen
Make it happen
Posty: 118
Rejestracja: 18 mar 2014, 8:34
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Kielce

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: alicjaanna »

Flux pisze:Edyta się nie zakwalifikowała ze swoim utworem, ale jest Czesław Niemen i Dziwny jest ten świat. Może właśnie Edyta to zaśpiewa? Trzeci raz Natalii Niemen nie zniosę. Dziwny ten świat, nieco dziwna też ta lista.
Wierzysz to co piszesz :ha: , czy tak specjalnie zmyślasz. Dziwny świat chyba zaśpiewa Natalia Niemen ulubienica Pisu
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: Natu$ »

Jak można dać Natalię Szreder w tej samej kategorii co Niemen, Rodowicz, Prońko, Krajewski czy Frąckowiak?! :roll: Kpina! Jak bym była na jej miejscu to miałabym tyle pokory i szacunku dla tych wykonawców, że nie śmiałabym stanąć z nimi w szeregu w kategorii "Złote Opole" i sama bym zrezygnowała. :wink:

P.S. Co to są Pustki? Pierwsze widzę, pierwsze słyszę, YouTube też mi nic nie powiedział. Jakieś żarty sobie robią.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: witcher »

Myślę, że to jest po prostu lista artystów, z którymi organizatorzy podpisali kontrakty i tyle, między bajki włożyłbym wyniki głosowania sms.
Natu$ pisze:Co to są Pustki? Pierwsze widzę, pierwsze słyszę, YouTube też mi nic nie powiedział. Jakieś żarty sobie robią.
Bój się Boga! I przejrzyj youtube nieco uważniej. :)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: Flux »

Plebiscyt Złote Opole 2016: Sukces Dody i Justyny Steczkowskiej. Co z Edytą Górniak?
http://party.pl/imprezy/muzyka/zlote-op ... 101979-r1/
O przejście do kolejnego etapu walczyło aż 53. artystów. Wśród nich Edyta Górniak i utwór To nie ja. Jak udało nam się dowiedzieć, Edyta odmówiła wzięcia udziału w tym konkursie już jakiś czas temu, dlatego nie ma jej na wyżej wymienionej liście.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: karen »

zawsze na wszystko party ma wytłumaczenie , ;-)
z samego rana ten tekst tam był inny- tytuł był jakos tak "Górniak przegrała z Doda i Steczkowską" ale widać ktoś już interweniował :lol3:
alicjaanna
Make it happen
Make it happen
Posty: 118
Rejestracja: 18 mar 2014, 8:34
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Kielce

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: alicjaanna »

karen pisze:zawsze na wszystko party ma wytłumaczenie , ;-)
z samego rana ten tekst tam był inny- tytuł był jakos tak "Górniak przegrała z Doda i Steczkowską" ale widać ktoś już interweniował :lol3:
Tydzień temu na afterparty pisali, że Edyta była na drugim miejscu, za Dodą Ja sama wysłałam ponad 15 smsów. Nie będę oglądać Opola, bo nie ma Edyty
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: ray »

Jeżeli przedstawiona lista nie jest przekrętem, tylko są to faktyczne wyniki głosowania Narodu, to wydaje mi się, że kolejność nie jest przypadkowa: wygrał Szpak (co nie powinno być żadną niespodzianką, bo głosami widzów wygrał i Festiwal Piosenki Rosyjskiej, i ubiegłoroczne premiery w Opolu, i eurowizyjne preselekcje), a dwa kolejne miejsca zajęły Doda i Steczkowska, które parokrotnie apelowały na swoich profilach, by na nie głosować. Tak więc Szpak wygra pewnie i w czerwcu - chyba, że wcześniej jego występ na Eurowizji okaże się jakąś wybitną kompromitacją. A Edyta odmówiła udziału w konkursie, bo albo bała się, że znowu przegra ze Szpakiem, albo poszło o kasę ("Coooo? Mam śpiewać To nie ja przez 3 minuty i mam za to dostać tylko 15 czy 20 tys. zł? No chyba ich już zupełnie pogięło, przecież ja jestem gwiazdą światowego formatu!").
alicjaanna pisze:Tydzień temu na afterparty pisali, że Edyta była na drugim miejscu, za Dodą
Pierwsze słyszę. Poproszę o link, wtedy uwierzę.
Tegoroczne wyniki plebiscytu Telekamery i wyniki eliminacji do Eurowizji pokazały, że Polacy nie chcą głosować na Edytę. Nie sądzę, by w przypadku Opola było inaczej. Poza tym, Edyta zaśpiewała To nie ja w Opolu w zeszłym roku, później jeszcze na sylwestra w TVN - telewidzowie nie są szczególnie stęsknieni za tą piosenką. Dotyk lub Kolorowy wiatr miałyby większe szanse.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: karen »

Opole bez Edyty, dzisiaj była konferencja. "Dziwny jest ten świat" zaspiewa Janusz Radek

http://festiwalopole.tvp.pl/25420548/53 ... -nas-czeka

Jak dla mnie ciekawie zapowiada się koncert poświęcony muzyce filmowej (Miecio jest,ale bez diwy) :)

Filmowe hity, które na zawsze weszły do historii muzyki wykonają: Kayah, Pectus, Elektryczne gitary, Krzysztof Cugowski, Anna Wyszkoni, Edyta Bartosiewicz, Marek Dyjak, Kasia Kowalska, Mela Koteluk, Robert Janowski, Halina Mlynkova, Katarzyna Nosowska, Piotr Kupicha, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Robert Gawliński, Ania Dąbrowska, Artur Gadowski, Małgorzata Ostrowska, Mieczysław Szcześniak, Urszula, Janusz Radek i Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Przybysz, Katarzyna Kołeczek. Reżyserem i autorem scenariusza jest Halina Przebinda.
weronka
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 23 paź 2015, 17:46
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: SZYBY
Lokalizacja: Polska

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: weronka »

Filmowe...Dumka?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: ray »

karen pisze:Kayah
Santana ("Tato"), Wiosna przyjdzie i tak ("Przedwiośnie") czy Śpij kochanie, śpij ("Operacja Samum")... :hmmm:
karen pisze:Varius Manx i Kasia Stankiewicz
No, proszę... Podczas koncertu piosenek filmowych zagrają najprawdopodobniej Ruchome piaski, podczas koncertu premier - Amerykę, a podczas koncertu "Złote Opole" - Orła cień. :-)

Szkoda, że koncert muzyki filmowej ma współprowadzić Antek Królikowski. On cały czas kojarzy mi się z tym, że parę lat temu krzyczał po pijaku do policjantów w centrum Warszawy: "Załatwię was, je*ane psy! Jesteście gównami!". Tyle osób mogłoby poprowadzić festiwal w Opolu, szkoda, że to będzie akurat on. Tak się cieszyłem, jak odpadł w pierwszym odcinku "Agenta"... Tymczasem w następnym odcinku został przywrócony i koniec końców wygrał całą edycję. :lol3:
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: FESTIWAL OPOLE 2016 - PLEBISCYT ZŁOTE OPOLE

Post autor: Michael »

Nie wierzę, że TNJ mogło nie zakwalifikować się do tego koncertu. Mimo wszystko, ludzie mają do tej piosenki wciąż duży sentyment. Podejrzewam, że Diva nie dogadała się z TVP(iS) w kwestiach finansowych lub organizacyjnych i stąd jej nieobecność.
ODPOWIEDZ