53. KFPP Opole 2016

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

ten koncert zaczyna się o 22?
tylko czemu tak pózno??????
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Aro »

Wcześniej Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu też w ramach festiwalu. To chyba taka namiastka kabaretonu.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

ee kaszana po całości z tegorocznym festiwalem.........
jeśli dzisiejszy poziom będzie taki sam jak ostatnie dwa dni, to do godz 22 nikt nie dotrwa .. :roll:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: ray »

Mam wrażenie, że organizatorzy tegorocznego Opola postanowili połączyć wszystko, co się da - zaprosić tych, którzy aktualnie sprzedają najwięcej płyt (Celińska, Dąbrowska, Piaseczny, Kortez), tych, którzy są teraz mocno promowani (Kurdej-Szatan, Szpak, Sarsa, Smykiewicz) i tych, którzy mają renomę (Rodowicz, Łobaszewska, Kayah, Nosowska). Podobny zamysł mieli organizatorzy polsatowskiego festiwalu w Sopocie sprzed tygodnia i tam wyszło to lepiej - były cztery jubileuszowe recitale z tymi, którzy mają większą lub mniejszą (Wyszkoni) renomę i do tego osobno koncert z tymi, którzy sprzedają najwięcej płyt i osobno z tymi, którzy są mocno promowani w radiu. I jeszcze tam konferansjerka była lepsza, realizacja... Natomiast w Opolu były nawet dobre pomysły (szczególnie koncert muzyki filmowej), które zrealizowano nie tak, jak należało, niestety.
Diamentowy Mikrofon dla Haliny Frąckowiak - "Dziękujemy za pani przeboje i pani postawę". Frąckowiak otwarcie popierała PIS, a jej syn startował ostatnio do sejmu z list PISu - co prawda się nie dostał, ale teraz jest zastępcą dyrektora TVP Polonia... :roll:
dorota pisze:podsumowując, tragedia...a szkoda, bo jeszcze mam w pamięci koncert z okazji opolskiego 50-lecia , który był cudowny pod każdym względem :roll:
Tak, koncert finałowy sprzed 3 lat był super. Nawet od czasu do czasu oglądam jego fragmenty. :-) TVP uznała, że skoro udało się raz, to uda się za każdym razem, dlatego dziś czwarty rok z rzędu będziemy mieli podobny koncert. Chociaż w zeszłym roku też było dobrze - i Edyta z Mietkiem, i Justyna, i Kayah, i Maryla, i Alicja Majewska wypadły świetnie. Najsłabszy był koncert sprzed 2 lat pod hasłem "25 lat wolności" - trzeba było dać największe przeboje z lat 1989-2014 z naciskiem na muzykę lat 90., a dali za dużo zaangażowanych politycznie piosenek z lat 80. typu Mury czy Kombinat i jeszcze między występami pojawiał się głos Krystyny Czubówny czytającej definicje takich pojęć, jak "demoludy" czy "reglamentacja". Po co? Koncert na 25-lecie wolności Polski powinien być radosny, a niestety taki nie był.
Aro pisze:Z prób można wynioskować, że w koncercie finałowym pojawią się między innymi:
Przecież już od dawna dokładnie wiadomo, co i kto zabrzmi na dzisiejszym głównym koncercie - listę 21 zakwalifikowanych wykonawców i piosenek zacytowała wcześniej Karen. ;-) Maryla Rodowicz ma wystąpić dziś ok. 23, Michał Szpak - pod koniec koncertu. Swoją drogą, Szpak zaraz będzie miał już 200 tys. polubień na Fejsie i w ciągu najbliższych paru dni przegoni Aniołka... Podoba mi się, jak Justyna zaapelowała o głosy: "Kochani, dziś Opole. Ważny koncert dla mnie. Wierzę, że mogę liczyć na Wasze wsparcie :) <3". Ale myślę, że i tak nie ma szans wygrać ze Szpakiem i Dodą.

Mimo wszystko, szkoda, że nie ma Edyty. Widziałem, że ktoś napisał w komentarzu na Pudelku, że pieniądze, które poszły na honorarium dla Kurdej-Szatan, Musiała i Królikowskiego, TVP powinna była przeznaczyć na gażę dla Górniak, to przynajmniej byłoby czego posłuchać. :-) Wykonawcy, którzy śpiewają w Opolu, mają okazję spędzić trochę czasu ze sobą, powspominać, wrzucają wspólne fotki - Bartosiewicz z Ostrowską, Bartosiewicz z Kowalską, Kayah z Ostrowską i Dąbrowską, Szpak ze Stankiewicz. A Edyta znowu się dystansuje od reszty branży - tak jak kiedyś Violetta Villas. Zamiast śpiewania podczas koncertu piosenek filmowych, Edyta wybrała oglądanie pokazu kolekcji Joanny Przetakiewicz w Gdańsku. :(
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Aro »

ray pisze:Diamentowy Mikrofon dla Haliny Frąckowiak - "Dziękujemy za pani przeboje i pani postawę". Frąckowiak otwarcie popierała PIS, a jej syn startował ostatnio do sejmu z list PISu - co prawda się nie dostał, ale teraz jest zastępcą dyrektora TVP Polonia...
Na Twitterze posłanka PiS Jolanta Szczypińska zachwalała tę nagrodę i napisała, że nalezała się ona Frąckowiak od dawna. Syn w komentarzu podziękował. Kółko wzajemnej adoracji. :lol3:
ray pisze:Przecież już od dawna dokładnie wiadomo, co i kto zabrzmi na dzisiejszym głównym koncercie - listę 21 zakwalifikowanych wykonawców i piosenek zacytowała wcześniej Karen.
Moooże, ale ja do teraz nie wiem kto wystąpi dokładnie. Nie śledzę tego wszystkiego aż tak. Dzisiejszy koncert nagram bo dla mnie za późno i jutro na szybko zobaczę.

Przypominam, że jutro kolejny dzień festiwalu. Tym razem dzień alternatywny. Wystąpi mój kochany HEY. Transmisja na TVP Kultura od 21:00.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

ray pisze: Zamiast śpiewania podczas koncertu piosenek filmowych, Edyta wybrała oglądanie pokazu kolekcji Joanny Przetakiewicz w Gdańsku. :(
nie do końca, Edyta wybrała Randkę z Luksusem w Gdańsku..
http://trojmiasto.tv/Pomorskie-Rendez-V ... 15772.html
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Aro »

I bardzo dobrze. W tym roku wyjątkowo niewiele traci.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: dorota »

haha, Edyta gdyby zaśpiewała w Opolu to jeszcze wszystkich by zawstydziła, a i tak już nikt jej nie lubi :D
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: ray »

dorota pisze:nie do końca, Edyta wybrała Randkę z Luksusem w Gdańsku..
Jedno zawierało się w drugim.
Party pisze:Joanna Przetakiewicz, Dariusz Michalczewski z żoną, Borys Szyc z Justyną Jeger Nagłowską i Edyta Górniak z synem Allanem na evencie luksusowych jachtów i samochodów w Gdańsku - czyli dorocznej imprezie Jeanneau Rendez Vous. Gwoździem programu był pokaz Domu Mody La Mania! Impreza odbywa się co roku w Gdańsku.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: KrzysiekF »

Niesamowite jak bardzo zachciało się znów brylować w mediach Kaśce STANKIEWICZ.

Dostała kolejną nagrodę tym razem od dziennikarzy.

-- Dodano: 5 cze 2016, o 21:26 --

O aniołku....Grechuta profanacja....nie mam siły.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Dobi »

Na razie najlepiej chyba wypadła Doda :ha: Podobało mi się, zarówno jej show jak i Dody wykonanie :d
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: KrzysiekF »

Doda zawsze bardzo profesjonalnie podchodzi do rywalizacji w konkursach.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2016, 23:04 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 1 raz.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: karen »

co by nie powiedzieć to publiczność dobrze ja przyjęła- takiego chóru to Edzia nie miała rok temu ;-)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: ray »

Doda wypadła bardzo fajnie. Tylko chyba w jednym momencie przy ściąganiu fartuszka zahaczyła nim o mikrofon i dlatego nie zabrzmiał wers: "Prosto ludziom w oczy patrz". Ale jakie show... Chmurki, dzieci, biurko, choreografia... :shock: I do tego naprawdę mocny głos.
Bartosiewicz znów mnie zawiodła. Nawet nie tyle głosem, co interpretacją. Szkoda, że nie zaśpiewała Zegara jak najbliżej wersji oryginalnej, tylko jakoś tak udziwniła tę piosenkę.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: 53. KFPP Opole 2016

Post autor: Nuklodem »

Zgadzam się z przedmówcami, super show. Brakowało mi Dody, jej głosu na takich festiwalach. W końcu coś się działo, szkoda ze tak krótko.
ODPOWIEDZ