62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: kamil87 »

niuto ma rację, w poza muzycznych plebiscytach Edyta rzadko kiedy zajmowała wysokie miejsca, natomiast gdy już śpiewa to nawet jak ludzie jej nie lubią, to potrafi otworzyć ich serca i sporo zyskać, problem tylko, że ostatnio praktycznie nie występuje. Również jestem zdania, że w tym roku Edyta raczej nie miałaby godnego konkurenta, bo żaden z kandydatów nie jest tak popularny jak Szpak czy Margaret, a pomimo tego Edyta w zeszłym roku zajęła miejsce zaraz po nich. Dodatkowo w tym roku mogłaby liczyć na głosy jury, a nie tylko publiczności.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Flux »

Tylko po co to gdybanie? Edyta już spróbowała drugi raz i dała próbkę swojego słynnego "profesjonalizmu", totalnie zawalając sprawę. Nawet jeśli śpiewała lepiej od całej stawki, jej występ nadal nie zachwycał. "Szukanie pokory" zawiodło ją do zguby, chcielibyście powtórkę? Wciąż dostajemy tylko takie zrywy zamiast regularnej, uczciwej pracy. Na pewno byłoby to spore wyróżnienie dla Górniak, pokonać takie miernoty artystyczne jak jej copycats w postaci Paulli i Iwonki Węgrowskiej. I do czego ta Eurowizja jest Edycie potrzebna? Do reaktywacji kariery międzynarodowej? W jej wieku i przy tym podejściu do muzyki to dość abstrakcyjny scenariusz. Było, minęło.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: endeven »

kariera międzynarodowa? jej kariera w Polsce to już jest było minęło. W 2016 roku przybiła solidnego gwoździa przy zachwytach faktu.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: KrzysiekF »

Właśnie , jaka kariera międzynarodowa ? kto zainwestuję w Artystkę która rodzi nowy utwór raz na 3 lata, kto zainwestuje w Artystkę , która nie jest w stanie sprzedać 10 tys kopii ostatniego krążka we własnym kraju ? Nie róbcie sobie żartów. Sukcesem będzie jeżeli Edyta wyda chociaż jakimś cudem natury jeszcze 1 album na rynku polskim chociażby z psalmami albo utworami autorstwa Natalii Niemen.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ray »

niuto pisze:Ray, oczywiście to jest takie gdybanie. Ale porównanie plebiscytu Telekamer do preselekcji nie jest dobre. Edyta była nominowana w kategorii juror.
W 2008 Edyta była nominowana w kategorii Muzyka i też zajęła ostatnie miejsce. Tak więc to nie ma znaczenia, czy ona konkuruje z muzykami, czy nie, bo ludzie i tak nie chcą na nią głosować. W półfinale "Tańca z gwiazdami" jurorzy przyznali Edycie 1 miejsce, ale po doliczeniu głosów telewidzów Monika Pyrek i Paweł Staliński wyprzedzili ją i to ona odpadła z programu.
niuto pisze:Naprawdę chcesz mi powiedzieć, że wiecej ludzi zagłosowałoby na Ruchałę albo Iwonkę niż na Edytę?
Nie wiem. Węgrowska ma okropną tę swoją piosenkę. Propozycja Ruchały jest niewiele lepsza, ale... po niespełna miesiącu od premiery teledysk Ruchały ma na YouTube 746 tys. wyświetleń, a Grateful po prawie roku od premiery ma na liczniku 885 tys. odsłon. Widać, że ta cała Ruchała wzbudza zainteresowanie (choć może tylko wyglądem i nazwiskiem), więc tak na wstępie bym jej nie przekreślał...
niuto pisze:W zeszłym roku ludzie też nie lubili Edyty, a mimo to zajęła 3 miejsce z nijaką piosenką za przebojową Margaret i bezkonkurencyjnym w tym czasie Szpaku.
Po pierwsze, Grateful nie jest nijaką piosenką. To piękny utwór, tylko że nie na Eurowizję.
Po drugie, tak, w zeszłym roku ludzie też nie lubili Edyty, ale teraz jest jeszcze gorzej - liczba jej fanów na Facebooku spada praktycznie z godziny na godzinę, a Edyta nic sobie z tego nie robi, nadal nie komentuje sprawy odwołanego koncertu w Warszawie i jedyne, co robi, to publikuje kolejne fotki słońca i palm. :lol3:
Po trzecie, boom na Szpaka zaczął się dopiero po jego wygranej w preselekcjach - dopiero wtedy jego płyta zaczęła się sprzedawać.
niuto pisze:Mimo wszystko Edyta pokonała popularną i rozgrywaną w radiach Lesz oraz lubianą Osińską.
Szroeder, nie Lesz. ;-)
18,49% wszystkich głosów to nie jest sukces. Ponad 80% wszystkich głosujących chciało, by na ESC pojechał ktoś inny niż Edyta Górniak.

Na Eurowizję chce jechać Damian Rybicki, oryginalny uczestnik ostatniej edycji "Voice'a". Jego propozycja to Watchin' You.
-> Damian Rybicki - Watchin' You
Co myślicie? Ja uważam, że on ma szanse wygrać preselekcje z tym utworem.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: keraj »

Propozycja Damiana jest świetna - świeże nowoczesne brzmienia połączone z niebanalnym wokalem - miodzio. Uważam , że bez problemu wystąpi na koncercie 18 Lutego i zajmie w nim wysokie miejsce.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: max28 »

Osobiście gdybym miał oddać głos na piosenkę z tegorocznych, obecnych, propozycji to byłby to utwór Anny Cyzon. Tylko on dotarł głębiej...

https://youtu.be/0tXIZe4iHL8
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Virtual Tom »

keraj pisze:świeże nowoczesne brzmienia połączone z niebanalnym wokalem - miodzio
Niebanalnym i bardzo słabym wokalem i jeszcze gorszym angielskim :patelnia:

Ten rok to jest jakaś tragedia! Czyżby ścigali się w konkursie kto wyskoczy z bardziej ch*jową piosenką? :niedlaczego:

GREJFRUT to przy tym arcydzieło!
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Nie trawię barwy tego Damiana - to jest okropne :beczy:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Virtual Tom »

niuto pisze:Nie trawię barwy tego Damiana - to jest okropne :beczy:
Jaki kraj takie Scissors Sisters :D :kijem:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: endeven »

hahaha @Tomcio, piękne <3

swoją drogą tęsknię za Scissor Sisters...
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Tom, dzięki za przypomnienie, a zastanawiałem się dziś czego posłuchać na spotify :D
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Dobi »

Straszna bieda w tym roku :/ Jeden utwór gorszy od drugiego. Wstyd będzie wysłać kogokolwiek na Eurowizję i oglądać te wysiłki bycia "europejskim". Na tle innych piosenek które już są wybrane na Eurowizję my wypadamy przeciętnie i słabo.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Charlie »

A nie sądzicie, że powód leży gdzie indziej?

Tak jak nikt nie chce śpiewać dla Trumpa, tak nikt nie chce reprezentować TVP (a co za tym idzie partii rządzącej) w Europie. A raczej żaden szanujący się artysta. Stąd zgłaszają się wykonawcy z parciem na szkoło... Artyści nie są głupi, widzieli komentarze na temat gwiazd Sylwestra Dwójki. Teraz nikt się nie będzie wychylać.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Kamui Shiro »

keraj pisze:Propozycja Damiana jest świetna - świeże nowoczesne brzmienia połączone z niebanalnym wokalem - miodzio. Uważam , że bez problemu wystąpi na koncercie 18 Lutego i zajmie w nim wysokie miejsce.

Moje uszy zawyły od bólu, a jak ja to stwierdzam, to już jest naprawdę źle.
Ale, co kto lubi...


Rebels Burnin' Down znośne, ale nie na ESC.
ODPOWIEDZ