62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: karen »

Ja uważam ze Kasia wypadła swietnie-nie ma sie czego wstydzić-Brawo dla niej! Oby jej teraz poszło jakoś w Polsce
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: spot_me »

W duecie ta piosenka zabrzmiala jeszcze bardziej magicznie. W podziekowaniu Salvador wyrazil to co czuja dzis wszyscy, ktory kochaja prawdziwa muzyke - bardzo madre slowa. Europa sie zjednoczyla w wyborze zwyciezcy. Piekne to w obliczu podzialow politycznych jakich jestesmy swiadkami.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: max28 »

Jak widać gusta muzyczne odbiorców Eurowizji zmieniają się - całe szczęście, choć zawsze jest i była duża szansa, iż piękna, prosta, emocjonalna piosenka wygra z fajerwerkami, więc może jednak Carmell https://youtu.be/eIMLv-kXmDE tak jak chcieli Polacy podczas preselekcji?

Choć jeżeli chodzi o głosy jury to Kasia na pewno niedoceniona - osobiście liczyłem na znacznie więcej, widać piosenka nie ta. Michał miał refren, który wszyscy potrafili zaśpiewać i śpiewali, no i osobowość gwiazdy również robi swoje - tym wygrał punkty od widzów. Tak se myślę ;-)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: karen »

Kasia w półfinale była 9 zdobyła 119 punktów, 50 od jury ( 11miejsce) i 69 od publiczności (6miejsce)
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: stinger »

Jestem w szoku.Liczyłem może nie na zwycięstwo,ale TOP 6. Kasia bardzo niedoceniona.Dobry głos,warsztat,piosenka niebanalna i kawał urody. Trudno. Wygrał chłopak typu "indie pop" z tak modnym ostatnio kucykiem na głowie. Mnie nie zachwycił w ogóle,mimo że lubuje się w smętnych, wzruszających utworach. Od pierwszych dźwięków coś mnie w tej piosence irytowało.

Ale mam inne przemyślenia,wiecie co? Myślę,że podobnie sytuacja miałaby się z Edytą gdyby pojechała z Grateful - piosenki są do siebie w pewnym sensie podobne,strój,wokal divy itd.

No i biedna Ukraina - nie mogła dać 12 pkt Rosji , to sobie przydzieliła chociaż Białorusi.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

A teraz mam pytanie do osób, którzy tak krytykują piosenkę Kasi. Potraficie zanucić utwór Portugalczyka?? :P Wątpię :)
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: MacLean »

Okazuje się, że do wygranej nie potrzeba wcale przebojowej piosenki zaśpiewanej w języku uniwersalnym.
Wygrał utwór niesłychanie kameralny. Nie tylko tym razem. Eurowizja się zmienia i trzeba zacząć to uwzględniać w preselekcjach.
Wierzę, że Kasia dała z siebie wszystko :) Nie zawiodłem się na niej, nie stosowała tanich, manierycznych chwytów. Nie przypadła Europie do gustu, ale taki niewdzięczny los artystów zdążyła dawno temu opisać Osiecka: pijmy wino za kolegów którym szczęścia w życiu brak.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ray »

Salvador Sobral wygrał zasłużenie. Jego piosenka była najbardziej oryginalna, brzmi jakby była wzięta z jakiegoś starego filmu. Zgadzam się, że to nie jest utwór, który od razu wpada w ucho. Dlaczego więc wygrał? Może dlatego, że kojarzy się z czasami, za którymi wielu tęskni? Może dlatego, że ludzie mają już dość tysięcy podobnych do siebie piosenek, które ciągle lecą w radiu?
Nie rozumiem, czemu pojawiają się głosy, że to jest piosenka o imigrantach czy uchodźcach.
Znalazłem takie tłumaczenie tekstu:
Pewnego dnia, gdy ktoś spyta o mnie
Powiedz, że żyłem by cię kochać
Przed tobą tylko egzystowałem
Zmęczony i z niczym by ofiarować

Moja droga, wysłuchaj moich modlitw
Proszę byś wróciła, żebyś chciała mnie z powrotem
Wiem, że nie kocha się samemu
Może powoli będziesz mogła znowu się nauczyć

Jeśli twoje serce nie będzie chciało zrezygnować,
Nie będzie czuć pasji, nie będzie chciało cierpieć
Bez czynienia planów o tym co nadejdzie
Moje serce może kochać za nas oboje

Nie wiem, na ile to tłumaczenie jest poprawne, ale i tak wygląda na to, że ta piosenka nie ma z uchodźcami kompletnie nic wspólnego.

Zabawne, że zarówno w tym roku, jak i w poprzednim, Eurowizję wygrały piosenki "nieeurowizyjne". :)
Ciekawe, kogo Polska wyśle na Eurowizję w przyszłym roku - ja bym teraz postawił na chłopaka śpiewającego taneczną, energetyczną piosenkę po polsku. Tego jeszcze nie przerabialiśmy... Może tym razem chwyci...
Michael pisze:Moś w rankingach spadła na 22 pozycję, więc różnie może być z wynikiem.
Te rankingi trafiły w dziesiątkę. :)
Natomiast ranking Spotify trafił kulą w płot - Moś miała być szósta, Sobral - dopiero dziewiąty, a wygrać miał reprezentant Austrii.
YouTube też okazał się kompletnie niemiarodajny - tutaj prym wiodła propozycja z Włoch. Ta piosenka była też zdecydowanym faworytem Stowarzyszenia Miłośników Piosenki Eurowizji, a koniec końców zajęła dopiero 6 miejsce.

Wynik Kasi jest bardzo podobny do wyniku Kuszyńskiej sprzed dwóch lat - Kuszyńska zajęła 23 miejsce na 27 możliwych, a Moś zajęła 22 miejsce na 26 możliwych. I myślę, że odbiór tego wyniku też będzie podobny - nikt nie będzie po niej jeździł, ale też jej kariera nie nabierze rozpędu.

Kasi zaszkodziło trochę to, że wystąpiła już jako druga - miała pecha, niestety.
Ale i tak główną przyczyną tej porażki była chyba niechęć innych krajów do nas, do Polski. :(

Wyniki televotingu dla Polski:
Wielka Brytania - 10 pkt
Irlandia - 7 pkt
Szwecja - 5 pkt
Belgia - 4 pkt
Islandia - 3 pkt
Włochy - 3 pkt
Norwegia - 3 pkt
Austria - 2 pkt
Niemcy - 2 pkt
Francja - 1 pkt
Holandia - 1 pkt.
W zeszłym roku dostaliśmy punkty od telewidzów z 35 krajów, w tym roku - tylko z 11 krajów. Mam nadzieję, że już nikt nigdy nie napisze, że wysokie miejsce Szpaka było głównie zasługą Polonii. :)

Natomiast polscy telewidzowie zagłosowali tak:
12 pkt - Belgia
10 pkt - Portugalia
8 pkt - Bułgaria
7 pkt - Rumunia (no, proszę, czyli nie tylko mnie podobało się to jodłowanie :PP)
6 pkt - Mołdawia
5 pkt - Węgry
4 pkt - Białoruś
3 pkt - Szwecja
2 pkt - Ukraina
1 pkt - Chorwacja.

Dokładne wyniki dla każdego z państw są dostępne tutaj.

I jeszcze "gwóźdź programu", czyli goła dupa podczas występu Jamali:
https://www.youtube.com/watch?v=VF7headat5Y.
:lol3:
xaweryunique
Hope for us
Hope for us
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:02
Ulubiony album: -
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: --

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: xaweryunique »

Edyta Górniak, Michał Szpak, Kasia Mos to jedyni godni reprezentanci polscy na konkursie Eutowizji. Dla mnie osobiście była to najlepsza wczorajsza propozycja, podobnie jak w ubiegłym roku propozycja Michała. Polska wysyła ludzi wybitnie muzycznych, z przekazem, nie komercyjnych i z pięknymi wręcz anty radiowymi utworami.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: addar »

Mnie portugalczyk nie przekonał, tez czułem w nim wyrachowanie, taki jeszcze bardziej nedorozwiniety portugalski maserak...piosenka urocza ale nie na tyle by wygrać...

chłopaczyna z bułgarii to naturalny talent wokalny i powinien wygrac...

rozumiem brak głosów dla kasi od telewidzów ale ze "profesjonalni" jurorzy meli gdzies jej wokalny kunszt to szokers i pokazuje ze nie liczy sie głos i muzyka :roll:
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: fifi »

Dal mnie ten Portugalczyk był jakiś taki na siłę robiony, jakby wyreżyserowano każdy szczegół występu, totalną odmienność od reszty uczestników ( wszyscy na dużej scenie, on jeden na małej, że niby dobra piosenka nie potrzebuje wodotrysków i oprawy itp) a gdyby faktycznie był takim totalnie zakręconym artystą na jakiego się kreował to raczej nie zobaczylibyśmy go na takiego rodzaju konkursie bo tacy artyści mają w głębokim poważaniu sławę, rozgłos itp... Oni sobie istnieją, śpiewają i zazwyczaj są zdziwieni, że w okół nich istnieje inny świat :wink:
To są takie tarzany, które najlepiej czują się w swoim buszu. Ciężko odłowić takie perełki dlatego w dzisiejszych czasach uważa się, że dobra muzyka to rzadkość a ona jest tylko poławiacze pereł to ginący zawód i mało dochodowy... Weź zmuś tarzana do wywiadów, uśmiechów przed kamerami jak on chce sobie tylko śpiewać, chce żyć muzyką, muzyką się żywić i muzyką oddychać....ma totalnie wy......e na cały ten show biznes a przecież taki konkurs to są koszty i on się musi zwrócić a najlepiej jeszcze zarobić.
Tak mi się właśnie wydaje, że tego typu konkursy to dla uczestników pewnego rodzaju trampolina do kariery a Portugalczyk wykreował się tak jakby najlepiej czuł się w mysiej norce więc po co tam lazł?
Czy kupiliśmy dobry spektakl sprytnego aktora czy faktycznie prawdziwy muzyczny artyzm?
Mnie to nie porwało ani nie zahipnotyzowało...
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: keraj »

Jestem bardzo rozczarowany wynikami całego konkursu. Nie mówię tylko o niskiej pozycji Kasi i zupełnym nie docenieniu Jej przez "profesjonalne" jury, ale przede wszystkim o wygranej piosenki, której raczej nikt nie potrafi powtórzyć. Zastanawia mnie na jakiej podstawie głosuje jury? Na podstawie subiektywnych odczuć i gustu ??? Bezsens totalny. Kolejne pytanie co w składzie jury robi Magda Steczkowska czy Magda Tul ? Od kiedy to obie Panie uchodzą za jakikolwiek autorytet w sprawach Eurowizji?
W porównaniu chociażby z rokiem ubiegłym poziom konkursowych piosenek dużo niższy.
Ogólnie jestem zniesmaczony wynikami całkowicie.... :roll: :roll: :roll: :roll:

Wyniki tegorocznego konkursu:
1. Portugalia - 758 pkt.
2. Bułgaria - 615 pkt.
3. Mołdawia - 374 pkt.
4. Belgia - 363 pkt.
5. Szwecja - 344 pkt.
6. Włochy - 334 pkt.
7. Rumunia - 282 pkt.
8. Węgry - 200 pkt.
9. Australia - 175 pkt.
10. Norwegia - 158 pkt.
11. Holandia - 150 pkt.
12. Francja - 135 pkt.
13. Chorwacja - 128 pkt.
14. Azerbejdżan - 120 pkt.
15. Wielka Brytania - 111 pkt.
16. Austria - 93 pkt.
17. Białoruś - 83 pkt.
18. Armenia - 79 pkt.
19. Grecja - 77 pkt.
20. Dania - 77 pkt.
21. Cypr - 68 pkt.
22. Polska - 64 pkt.
23. Izrael - 39 pkt.
24. Ukraina - 36 pkt.
25. Niemcy - 6 pkt.
26. Hiszpania - 5 pkt.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Wojtuś »

Ja również jestem strasznie rozczarowany, że jury przyznało tak mało punktów Kasi ;( ! Występ Kasi był jednym z najlepszych wczorajszego wieczoru i naprawdę wierzyłem, że znów możemy być w TOP 10.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: keraj »

Trzeba natomiast przyznać, że porównując występ Kasi z półfinału i finału to w tym pierwszym wypadła dużo lepiej
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: DeathlySilence »

Wygrana Portugalczyka mnie cieszy - utwór, wokal, język, osobliwość sceniczna - wszystko zagrało, wyróżniało się, stworzyło piękny klimat, atmosferę pewnej wyjątkowości, bliskości ze słuchaczem, nici porozumienia, skupienia na artyście i przekazie. Magia chwili. Finałowym duetem wygrał po raz drugi i ostatecznie skradł me serce.

Zadziwił mnie reprezentant Bułgarii, druga lokata w pełni zasłużona.

Kibicowałem Austryjakowi (zawiódł mnie przez nieudżwignięcie na żywo kulminacyjnego najwyższego dżwieku - dwa razy - oprócz tego wszystko bez zarzutu - piosenka, wokal, ruch, szoł, ciacho).

Nie dziwi mnie wynik polskiej reprezentantki Katarzyny MOŚ - zarówno utwór jak i wokal potężne, ale też ciężkie i nie magnetyzujące. Smukła kibić, powabna pierś, ponętna nóżka to za mało dla waginosceptyków. No i ta rączka, w której więcej życia, emocji i nieokiełznanej osobowości scenicznej, niż w samej piosenkarce.

I Can't Say, Zatrasam się, Pryzmat <3

Po konkursie, oprócz pierwszego miejsca, dalsze nie mają znaczenia. Nie ważne, czy byłeś 5, 10, czy 22. Za tydzień mało kto będzie pamietał tabelkę z wynikami. Liczy się już tylko to, czy dało się dobry występ, czy dzięki udziałowi zostawiłeś jakiś ślad w pamięci odbiorców, czy pozyskało się fanów, śledzących, kontakty, propozycje, doświadczenie.

Kasia w radiach nie była grana i nie będzie. Na pewno nie z "Latarką".

Jedno jest pewne, za rok ktoś inny "zawiedzie" Polaków oczekiwania. :D

Miłej niedzieli. :)
ODPOWIEDZ