62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: MacLean »

Jury ocenia występy dzisiaj? Czemu?
Jutro nie mają nic do gadania?
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Michael »

MacLean pisze:Jury ocenia występy dzisiaj? Czemu?
Jutro nie mają nic do gadania?
Taki jest regulamin Eurowizji. Prawdopodobnie dla usprawnienia liczenia punktów w finale.
Jutro będą gadać - podadzą punkty ;)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: karen »

Stało się-na chwilę obecną faworytem bukmacherów jest .. Portugalia...
I poczytałam sobie- i niestety ekipa portugalska na niefajne zagrania PR-owe...
Otóż przedstawiają swojego reprezentanta jako ciężko chorego na serce-który nie pojawił sie na pierwszych dwóch próbach ze wzgledów na stan zdrowia-okazuje sie-są tacy którzy juz to wyszukali-ze grał w tym czasie koncerty w swojej ojczyźnie...Do tego okazało sie ze sama piosenka opowiada-o emigrantach,a kazdy ruch mina zachowanie na scenie-jest przemyślane, zaplanowane od a do z,i pomagali w tym nawet ... psychologowie..
Ot widać Portugalia ma wielki ciśnienie na wygraną-skoro tak daleko to poszło...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: dorota »

karen pisze:Otóż przedstawiają swojego reprezentanta jako ciężko chorego na serce-który nie pojawił sie na pierwszych dwóch próbach ze wzgledów na stan zdrowia

skoro nie może śpiewać, to nie powinien w ogóle brać udziału w konkursie ... :gaah:
karen pisze:.Do tego okazało sie ze sama piosenka opowiada-o emigrantach,a kazdy ruch mina zachowanie na scenie-jest przemyślane, zaplanowane od a do z,i pomagali w tym nawet ... psychologowie..
masakra .... mi się ta piosenka nie podoba, a on na scenie wygląda jak niedorozwinięty ... nie wiem, na kogo to ma działać, ale na mnie nie działa :roll:
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Rad. »

karen pisze:Stało się-na chwilę obecną faworytem bukmacherów jest .. Portugalia...
I poczytałam sobie- i niestety ekipa portugalska na niefajne zagrania PR-owe...
Otóż przedstawiają swojego reprezentanta jako ciężko chorego na serce-który nie pojawił sie na pierwszych dwóch próbach ze wzgledów na stan zdrowia-okazuje sie-są tacy którzy juz to wyszukali-ze grał w tym czasie koncerty w swojej ojczyźnie...Do tego okazało sie ze sama piosenka opowiada-o emigrantach,a kazdy ruch mina zachowanie na scenie-jest przemyślane, zaplanowane od a do z,i pomagali w tym nawet ... psychologowie..
Ot widać Portugalia ma wielki ciśnienie na wygraną-skoro tak daleko to poszło...
A jakieś źródło? nigdzie wcześniej nie czytałem o tym jakoby miał chore serce. W komentarzach na yt prędzej, ze on nie traktuje prób poważnie, ponieważ improwizuje. Sam na jednej z ostatnich prób robił sobie żarty i potem powiedział coś w stylu: "przepraszam, ale to tylko próba. Już tyle razy to śpiewałem, ze chciałem zrobić coś innego", a nie: "Europo, głosujcie. Mam 'horom curkę'/sam jestem chory".

Nie rozumiem tez co byłoby złego w tym, ze piosenka miałaby traktować o emigrantach (chociaż, bardziej obstawiam, ze chodzi o uchodźców), skoro on publicznie wypowiada się o tym, że jest za tym, by im pomagać. Tak samo jak Kasia Moś obrała sobie kierunek obrończyni zwierząt (niektórzy interpretują jej piosenkę jako hymn zwierząt, patrząc po komentarzach na yt). Są tacy co podzielają to zdanie, i tacy co są przeciwni, a wydaje mi się, ze ostatnio więcej jest przeciw, jeżeli mówimy o uchodźcach.

Wg mnie piosenka jest wzruszająca i to urzeka ludzi. Jest duży kontrast między nim a reszta.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: karen »

Rad.wszytsko jest w komentarzach na FB na oficjalnym profilu Eurowizji ( teraz cieżko to znaleźć -bo ogólnie tam jest wielki chaos,jak masz czas to poszperaj sobie) -zwłaszcza to że nie pojawiał sie na pierwszych próbach bo stan zdrowia mu nie pozwolił - a ponoć miał koncerty w tym czasie-były nawet podane daty i miejsca.
A to co sie dzieje na scenie-i poza nią to wszystko skrupulatnie zaplanowane, no ale brawo-bo ludzie to kupują-wiec sie udało.
Dla mnie osobiście gościu sprawia wrażenie że jest tam za karę na zasadzie "nie chce ale muszę" -irytujący bardzo.

Swoja drogą o Kasi ktoś na Fb też napisał ze "zagłosował-bo wokalistka dała mu 2 ważne powody, i co najważniejsze naturalne" :lol3:
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Rad. »

Powodem nieobecności Portugalczyka jest operacja przepukliny. Niestety media rozniosły plotkę, iż mężczyzna miałby mieć problemy z sercem. Wszystkie te doniesienia zostały zdementowane przez managera artysty.

No to już jedną kwestię mamy jasną.
Źródło wydaje się być wiarygodne: http://eurowizja.org/?p=19607
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Rad. w tym samym artykule, którego fragment zacytowałeś pada stwierdzenie:

Ciężko stwierdzić jakie są rzeczywiste powody absencji Salvadora na pierwszych próbach w Kijowie. Pozostają nam tylko domniemanie, czy wokalista naprawdę ma problemy zdrowotne, czy może przyczyna jest zupełnie inna, która na chwilę obecną jest bardzo dobrze trzymana w tajemnicy.

Mamy tylko słowa menagera, choć z drugiej strony po co mieliby kłamać. Monika na wózku jakoś nie wzbudziła litości Europy, więc choroba serca też chyba tego nie zrobi. Większość oddanych głosów na Eurowizji to głosy ludzi, którzy nie emocjonują się konkursami miesiącami wcześniej. Wielu z nich usłyszy te piosenki po raz pierwszy.

Tymczasem Sony Music Polska powiela na swoim profilu informacje o chorobie serca:

Poważnie chory na serce wokalista nie pojawił się na żadnym z koncertów inaugurujących festiwal tłumacząc, że chce się skoncentrować tylko na występie w Kijowie.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: karen »

Czy to serce czy przepuklina nie pozwoliły mu być 30.04 na próbie-jednak pozwoliły tego dnia zagrać koncert... Na kolejnej próbie też nie był-dopiero na generalnej się zjawił. Piosenka dla mnie d..y nie urywa ( aczkolwiek nie uważam jej za najgorszą-jest w gronie tych lepszych-ale bez efektu WOW)-a i ta cała otoczka wokół niego nie jest fajna-ale przynosi efekty-bo jest zainteresowanie -piosenka wysoko w rankingach, o to właśnie chodzi...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: dorota »

Michael pisze:
MacLean pisze:Jury ocenia występy dzisiaj? Czemu?
Jutro nie mają nic do gadania?
Taki jest regulamin Eurowizji. Prawdopodobnie dla usprawnienia liczenia punktów w finale.
Jutro będą gadać - podadzą punkty ;)
A jak Polskie jury oceni występ ? Kiedy?nie dziś ?
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: keraj »

Moje top 5 to:
1.Francja ( po latach słabych utworów w końcu się udało)
2. Belgia
3.Polska
4. Dania
5. Grecja

Uważam, że Włochy nie wygrają tegorocznej Eurowizji mimo , że zostali namaszczeni przez wszystkie typowania. Polska w tym roku baaardzo namiesza.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: KrzysiekF »

Kasia nie wzbudza jakby większych emocji w Polsce. Na Fb tylko 24 079 lajków. Jak na udział w eurowizji to bardzo mało.

Trzymam za Nią kciuki, aby udział w ESC przyniósł również zainteresowanie jej twórczością w Polsce.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Ogólnie może być ciekawie, w tym roku Rosja nie przyzna punktów, kraje sąsiednie również nie dadzą 12 pkt Rosji. 8P 8P 8P które zwykle zgarniała za piękne oczy 8)
Z tym się bardzo zgadzam.
Gdyby Rosja brała udział, to telewidzowie z Ukrainy przyznaliby 12 pkt właśnie Rosji, a tak przyznają nam - przynajmniej mam taką nadzieję. :)
dorota pisze:A jak Polskie jury oceni występ ? Kiedy?nie dziś ?
Też musieli ocenić wczoraj, na podstawie próby generalnej.
W skład polskiej komisji jurorskiej weszli: muzyk i dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki, kompozytor Grzegorz Urban, autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz oraz piosenkarki Magda Steczkowska i Magdalena Tul, która reprezentowała Polskę na Eurowizji 2011.
Nie podoba mi się to jury - zwłaszcza w porównaniu z jury z preselekcji (Krzesimir Dębski, Maria Sadowska, Robert Janowski, Alicja Węgorzewska, Włodek Pawlik). Po co znowu Magdalena Tul? :shock:

Punkty z Polski poda Anna Popek.
KrzysiekF pisze:Kasia nie wzbudza jakby większych emocji w Polsce. Na Fb tylko 24 079 lajków.
Coś mi mówi, że jutro będzie ich miała dużo, dużo więcej. :)
Myślę, że Kasia jednak będzie w Top10.
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: Rad. »

niuto pisze:Rad. w tym samym artykule, którego fragment zacytowałeś pada stwierdzenie:

Ciężko stwierdzić jakie są rzeczywiste powody absencji Salvadora na pierwszych próbach w Kijowie. Pozostają nam tylko domniemanie, czy wokalista naprawdę ma problemy zdrowotne, czy może przyczyna jest zupełnie inna, która na chwilę obecną jest bardzo dobrze trzymana w tajemnicy.

Mamy tylko słowa menagera, choć z drugiej strony po co mieliby kłamać. Monika na wózku jakoś nie wzbudziła litości Europy, więc choroba serca też chyba tego nie zrobi. Większość oddanych głosów na Eurowizji to głosy ludzi, którzy nie emocjonują się konkursami miesiącami wcześniej. Wielu z nich usłyszy te piosenki po raz pierwszy.

Tymczasem Sony Music Polska powiela na swoim profilu informacje o chorobie serca:

Poważnie chory na serce wokalista nie pojawił się na żadnym z koncertów inaugurujących festiwal tłumacząc, że chce się skoncentrować tylko na występie w Kijowie.
Słowa managera to dla mnie oficjalne stanowisko. A plotki to tylko plotki. Dziwne ze wytwórnia leci szmatławcem i powiela informacje, którym management artysty zaprzecza.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 62. Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

Post autor: niuto »

Oficjalne stanowisko niekoniecznie musi być prawdziwe :P

A co do Kasi, to moim zdaniem niezależnie od wyniku słuch o niej w Polsce znowu szybko zaniknie. Gdyby miała zrobić karierę, to juz dawno by ją zrobiła. Kasia należy do tych wokalistek, które choć bardzo utalentowane, nie są w stanie przyciągnąć do siebie słuchaczy.
ODPOWIEDZ