54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: dorota »

Doda ....a nie mówiłam ?

No no doda .jeśli się zdecydujesz na ten występ to jeszcze bardziej wszyscy będą cie nienawidzić ...tylko co z tym honorem , na który cały czas się powołujesz? ??
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

dorota pisze:Doda ....a nie mówiłam ?

No no doda .jeśli się zdecydujesz na ten występ to jeszcze bardziej wszyscy będą cie nienawidzić ...tylko co z tym honorem , na który cały czas się powołujesz? ??
Nie chce komentować do momentu potwierdzenia przez Dodę... ale jeżeli to może być świetna taktyka na najbliższe lata.

w TVP bana mają KAYAH, Kozidrak, Steczkowska ? kto jej zagrozi ? będzie jedyna świecić blaskiem w reflektorach TVP :lol3:


Czekam na oficjalne info.

Feel dzisiaj gra na terenie Parafii w warszawskim Wawrze. Kazik miał rację :lol3:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: dorota »

Gdy miała bana na tvp za poprzedniego prezesa to nikt jej nie bronił wiec dlaczego teraz ona ma być z kimś solidarna?

Na pewno opłaci jej się to finansowo chociaż podobno nawet Maryla miala wystąpić pro bono bo kurski zadluzyl tv do granic możliwości. ...
Tylko czy jej się to opłaci w dłuższej perspektywie ? Będzie jak za komuny ...wpierw nasi , potem wasi ....

Co z tym feel em i kazikiem? O co kaman ?
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: k+b »

Doda nic nie wie o żadnym swoim recitalu w Opolu - tak można wywnioskować z jej rozmowy z fanem w komentarzach na Instagramie.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

dorota pisze:
Co z tym feel em i kazikiem? O co kaman ?
Wszyscy artyści to prostytutki
W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
To wszystko się tak cyklicznie powtarza
Czas nadziei, człowiek z żelaza
Wodzowi rewolucji do pasa się kłaniam
Mecenas daje złoto, mecenas wymaga
Ten system musi upaść, teraz i zaraz
Śpiewane na koncercie w koszarach
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: dorota »

k+b pisze:Doda nic nie wie o żadnym swoim recitalu w Opolu - tak można wywnioskować z jej rozmowy z fanem w komentarzach na Instagramie.
Dowie się w poniedziałek hehe
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Wskażą palcem kto ma się wstawić w Opolu i nie ma gadania. Jak nie przyjedzie zabierze obywatelstwo. :lol3:
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ChristopherP »

Kasia Stankiewicz odpowiedziala na pytanie fana i zespol nie bedzie wystepowal w Opolu. Chyba trzeba podejsc do tej nowej listy ze spora rezerwa.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

W artykule NATEMAT pada stwierdzenie, że pewniakami TVP są..... A to osoby, które po prostu oficjalnie nie ogłosiły rezygnacji, co nie oznacza, że wystąpią. Nie miał on żadnych potwierdzonych informacji tylko opierał się na tym, na czym my, czyli na fejsie :)
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: k+b »

ChristopherP pisze:Kasia Stankiewicz odpowiedziala na pytanie fana i zespol nie bedzie wystepowal w Opolu. Chyba trzeba podejsc do tej nowej listy ze spora rezerwa.
Mogę prosić o źródło informacji?
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

Dzisiejsze oświadczenie prezydenta Opola:
Arkadiusz Wiśniewski pisze:Szanowni Państwo,
przygotowania do 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu obciążone są problemami, jakie nie miały miejsca w ponad półwiecznej historii festiwalu. W związku z tym, że Miasto jest właścicielem marki „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej - Opole” informuję, że Opole jest gotowe przejąć rolę organizatora tego przedsięwzięcia.
Zamknie to spekulacje dotyczące kontekstu politycznego w procesie doboru artystów na tegoroczny festiwal i da artystom gwarancję swobody występu, a publiczności dostęp do atrakcyjnej oferty.
Proponuję, by program festiwalu powstał w Akademii Polskiej Piosenki, w skład której wejdą przedstawiciele Miasta, Telewizji, artyści o uznanym dorobku, organizacje artystów, a także przedstawiciele publicznych i komercyjnych rozgłośni radiowych. Akademia zostanie powołana przy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Scenariusze koncertów i umowy z artystami przygotowywać będzie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.
Po stronie Telewizji pozostanie produkcja telewizyjna (realizacja TV, produkcja sygnału, scenografia itp.). Telewizja zachowa także wpływy z reklam i dystrybucji biletów.
Koszty partycypacji finansowej nie będą istotnie odbiegały od dotychczas przewidywanych między partnerami.
Oczywistym jest, że wydarzenia ostatnich dni uniemożliwiają realizację zawartej między Miastem a TVP umowy, w związku z tym zmienić powinien się także termin festiwalu.
Podkreślam, że moja propozycja i apel wywodzą się z troski o markę KFPP w Opolu, na którą Opole i TVP pracowały od ponad pół wieku. Moim zdaniem to jedyne wyjście z tej trudnej zarówno dla artystów, Telewizji jak i dla Miasta sytuacji.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ChristopherP »

k+b pisze:
ChristopherP pisze:Kasia Stankiewicz odpowiedziala na pytanie fana i zespol nie bedzie wystepowal w Opolu. Chyba trzeba podejsc do tej nowej listy ze spora rezerwa.
Mogę prosić o źródło informacji?
Zamknieta grupa fanow VM na FB.

Tatiana wydala tez oswiadczenie, ze nie bedzie prowadzic koncertu.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Ci, którzy mnie znają wiedzą dobrze, że nie komentuję publicznie gorących wydarzeń, nie włączam się do dyskusji w mediach społecznościowych i nie mówię głośno o swoich planach czy też decyzjach.
Pierwszy raz złamię swoje zasady.
Milczeć nie będę, bo tym razem czuję głęboko, że byłoby to równoznaczne z przyzwoleniem na wyrządzanie krzywdy.
Tym razem ofiarą padła Muzyka.

Pierwsze artystyczne kroki stawiałam w Opolu i to miejsce zawsze będzie mi się kojarzyło ze spotkaniami ludzi o różnych przekonaniach i poglądach.
Zarówno dla artystów jak i słuchaczy Opole powinno być miejscem, w którym cieszymy się z muzyki, świętujemy, oddajemy hołd wybitnym artystom robiąc to ponad podziałami czy nastrojami politycznymi.

Cieszyłam się, że wezmę udział w tegorocznym festiwalu i poprowadzę w doborowym towarzystwie koncert "od Opola do Opola"
Jednak w związku z niepokojącymi informacjami dotyczącymi segregacji wykonawców podjęłam decyzję o wycofaniu się z prowadzania koncertu.
Solidaryzuję się ze wszystkimi w środowisku artystycznym, którzy czują że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w XXI wieku w wolnym kraju.
Jednocześnie życzę nam wszystkim, żeby różnice między nami były powodem do spotkań i rozmów a nie skreśle
Tatiana Okupnik
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

dorota pisze:Gdy miała bana na tvp za poprzedniego prezesa to nikt jej nie bronił wiec dlaczego teraz ona ma być z kimś solidarna?
Podobno na festiwalu w Opolu w 2009 Maryla chciała wystąpić razem z Dodą na koncercie "Superduety" - wtedy, kiedy Edyta śpiewała z Wodeckim, Kayah z Rynkowskim, a Steczkowska z Mecem. Ale gdy TVP nie zgodziła się na występ Dody, Maryla solidarnie zrezygnowała:
http://opole.onet.pl/opole-2009-maryli- ... doda/6b5qm.
Obie panie w końcu i tak zaśpiewały razem - pół roku później, podczas sylwestra w Łodzi.
I na kolejnym festiwalu w Opolu, w 2010, Doda już wystąpiła. A potem znowu przez 5 lat miała bana. :)

Już ponad 20 wykonawców zrezygnowało. Do północy pewnie dobije do 30. :lol3:

W 2010 festiwal w Opolu odbył się dopiero we wrześniu i w tym roku chyba też tak będzie...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

- To jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu. Nigdy nie spodziewałam się, że będę musiała powiedzieć NIE marzeniu mojego życia. W obliczu tego, co dzieje się wokół Festiwalu w Opolu, solidaryzuję się z resztą Artystów i rezygnuję z udziału w koncercie Debiuty. Nie w takiej atmosferze chciałam TAM zaśpiewać. Wybaczcie i trzymajcie za mnie kciuki - napisała Karolina Leszko,
Dodano po 50 minutach 40 sekundach:
Wyszkoni. Borysewicz i Bracia podziękowali.
ODPOWIEDZ