54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

To się porobiło... :lol3:
Wpis Maryli bardzo mi się podoba. Właśnie tak należało to rozwiązać.
Mam nadzieję, że Rodowicz nie jest teraz wku*wiona na Kayah. Bo wychodzi na to, że gdyby Maryla nie wymyśliła, że Niech żyje bal wykona w tym roku Kayah, to ten jubileusz by się normalnie odbył.
Jeszcze się może okazać, że przez zamieszanie wokół Kayah cały festiwal zostanie odwołany albo chociaż przełożony na sierpień czy wrzesień... :)

Addar, napisałeś kiedyś, że w gimnazjum chodziłeś do jednej klasy z Kasią Popowską. W takim razie możesz być dumny ze swojej dawnej szkolnej koleżanki. :)

Opole 2017. Na koncert Pietrzaka "Solidarność" zwiezie własnych działaczy. Co z biletami dla reszty widzów?:
http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086, ... snych.html
Gazeta Wyborcza pisze:Na festiwalu w Opolu swój jubileusz będzie obchodził Jan Pietrzak. Artysta ma status legendy amfiteatru, ale od dawna nie jest już gwiazdą, która przyciąga tłumy. Wygląda jednak na to, że TVP za jednym zamachem znalazła sposób na to, jak zapełnić amfiteatr oraz jak wytłumaczyć ewentualną niską oglądalność. Pietrzak wystąpi w dniu meczu eliminacyjnego do mistrzostw świata przed publicznością, którą do Opola przywiezie autokarami "Solidarność".
:lol3:
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Margaret »

Wcale się nie zdziwię, gdy zaproponują naszej Dive udział w Opolu.
W Premierach wystąpi z Donatanem z nowym singlem (oczywiście w wersji demo :P ),
a później będzie mini koncert. Wymyślą jakiś Jubileusz (Nasza :edi: to lubi), przekupią Ją tym, że będzie największą Gwiazdą tegorocznego Opola (bo Maryli już nie będzie :lol3: ) a Górniak powie, że zgodziła się na udział gdyż Opole było ważnym miejscem na Jej drodze rozwoju artystycznego 8P :lol3:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Flux »

Przypominam, że Maryla dopiero niedawno skończyła nagrania nowego albumu z udziałem Kayah właśnie... Mam nadzieję, że te przepychanki opolskie nie położą się cieniem na ich relacji.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: dorota »

Maryla juz dawno powinna odwołać swój występ ... bo tak należało ...a nie udawać, że nic się nie dzieje ...


Kayah i Nosowska - brawo ! trzeba mieć kręgosłup moralny a nie udawać, że pada deszcz gdy Ci plują w twarz ...

a co do Edyty to nie zdziwiłabym się, gdyby przyjęła zaproszenie "nieświadoma" całej tej awantury...
teraz każdy, kto tam wystąpi będzie tzw. "łamistrajkiem" ... Pis kiedyś przeminie , ale niesmak pozostanie ...

ps. odmowa Kurskiego oczywiście łączy się z banem na TVPis ... .no ale coś za coś ...
Doda na pewno się zgodzi wystąpić .... :lol3: może nawet wpadnie z tortem? :hellobaby:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: addar »

ray pisze:W takim razie możesz być dumny ze swojej dawnej szkolnej koleżanki.
ah ty mendo <3
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: lordarek1 »

Michał Szpak na fb
Kochani. Nie zobaczymy sie w tym roku na Festiwalu w Opolu.Do zobaczenia (byc moze...) za rok.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

Kasia Cerekwicka też rezygnuje:
Ponieważ muzyka była i będzie dla mnie zawsze ponad podziałami, informuję o swojej rezygnacji z udziału w Opolskich Premierach.
Do zobaczenia na koncertach...
A Zakopower milczą, trochę słabo :)
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

Piasek też rezygnuje :3 Oświadczenie z fejsa:
Ci z Was, którzy towarzyszą mojej artystycznej drodze od wielu lat, wiedzą jak ogromnie cieszyłem się na świętowanie z Wami Jubileuszu 25 lecia. Na dzielenie się radością z muzyki w miejscu do tego idealnym, tam gdzie rodziły się największe talenty i gdzie składano hołd pamięci artystów, którzy przemijają pozostawiając w nas najpiękniejsze dźwięki.
W Opolu, prawdziwej stolicy piosenki. W Opolu, gdzie artyści zawsze stali ponad podziałami.

Do ostatniej chwili miałem nadzieję na to, że tak właśnie się stanie że i tym razem muzyką uda nam się przezwyciężyć tak głęboki podział w naszej Ojczyźnie.
Pozwólcie proszę, że dalej będę nosił w sobie tę naiwność, która jest jak mi się wydaję częścią każdej wrażliwej natury. Nie mogę jednak pozostać głuchy, na to co dzieje się wokół tegorocznej edycji festiwalu i wiem, że wielu moich Przyjaciół oczekuje ode mnie gestu solidarności, gestu przyzwoitego człowieka, którym zawsze byłem i będę.

Podjąłem zatem decyzję o wycofaniu swojego udziału z 54 KFPP w Opolu. Proszę wszystkich którzy cieszyli się wraz ze mną na mój pierwszy, opolski recital o zrozumienie i wsparcie.
Do zobaczenia na koncertach.

Wszystkiego dobrego Przyjaciele!


Andrzej Piaseczny
Istna lawina troski o niezależność muzyki;-)
Co to będzie, co to będzie? :3
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: lordarek1 »

o kurcze to już cały program Festiwalu się posypał :shock:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

lordarek1 pisze:o kurcze to już cały program Festiwalu się posypał :shock:
Pietrzak z Frąckowiak wypełnią 3 dni :lol3:
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: k+b »

Rezygnuje również Grzegorz Hyży:
Kochani!
Niestety, nie zobaczymy się w tym roku na Festiwalu w Opolu, być może za rok w przyjemniejszych okolicznościach.
Pamiętajcie
PEACE, LOVE & MUSIC!
I do zobaczenia na koncertach!
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: addar »

to sie robi zenujace jak te lanie wiadrem wodą... po0laczki to jednak tepe owieczki jedna zabeczy to i następne pobeczą... to smieszne :lol3:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

To zarąbiste! Jestem dymny z tych Artystów. :)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

Że też Edyta nie miała wziąć udziału w festiwalu w tym roku. Mogłaby zrezygnować w ostatniej chwili, jak to miewa w zwyczaju, i nie dość, że na forum byśmy po niej nie pojechali, to wręcz przeciwnie, wychwalali byśmy ją :)

Tylko znając Edytę, ona by nie zrezygnowała :D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

Szanowni Państwo,
ze smutkiem przyjmuję informację o rezygnacji kolejnych artystów (w tym Maryli Rodowicz) z udziału w Festiwalu w Opolu. Niemniej taka postawa jest dla mnie zrozumiała w kontekście kontrowersji, które towarzyszą organizacji tegorocznych koncertów.

KFPP w Opolu jest narodowym dobrem kultury, o który powinniśmy dbać. W zaistniałej sytuacji propozycją wyjścia może być np. szybkie i zdecydowane działanie TVP zmierzające do powołania niezależnej, bezstronnej i apolitycznej komisji złożonej z autorytetów świata kultury. To zagwarantuje swobodny dobór artystów, a samym artystom da możliwość nieskrępowanego występu na scenie opolskiego amfiteatru.

Jednocześnie zapewniam, że Amfiteatr w Opolu otwarty jest dla wszystkich artystów, niezależnie od sytuacji politycznej w kraju, a tutejsza wspaniała publiczność oklaskami nagradza za występy, a nie za poglądy polityczne! Dowodem tego są choćby przyjęte z entuzjazmem koncerty: Kayah podczas nocy sylwestrowej i wczorajszy występ Wojciecha Mazolewskiego.


Oświadczenie prezydenta Opola.
ODPOWIEDZ