54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Margaret »

Steczkowska - mistrzyni reklamy. Nawet w takiej sytuacji potrafi zrobić darmową reklamę dla siebie.
To akurat było nie na miejscu. Nie powinna tak ....
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

ray pisze:Zabawne, że ten Wiśniewski wcale nie jest związany z opozycją.Wygrał wybory jako kandydat niezależny, ale wspierany przez Solidarną Polskę - o głosowanie na Wiśniewskiego zaapelował przed wyborami sam Patryk Jaki.
:roll:
Wiki pisze:W 2002 z ramienia KWW Ryszarda Zembaczyńskiego oraz w 2006 i w 2010 z listy Platformy Obywatelskiej wybierany na radnego Opola. Pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych PO i wiceprzewodniczącego rady miejskiej.
http://www.nto.pl/polska-i-swiat/art/46 ... ,id,t.html
Pan prezydent zna się choćby z Witoldem Zembaczyńskim, posłem Nowoczesnej. Wspólnie tworzyli stowarzyszenie Opole na Tak. Polska samorządowa jest zdecydowanie bardziej pragmatyczna od tej centralnej, sejmowej.

Mnie bardzo cieszy decyzja prezydenta Opola, bo obawiałem się, że Kurski wpadnie na pomysł zaproszenia starszych artystów w kiepskiej sytuacji finansowej. Kurak jeden dzień miałby z głowy, a hejt nie ominąłby jakichkolwiek łamistrajków, sądząc po tym, jak pluto na Marylę Rodowicz.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: dorota »

MacLean pisze:Mnie bardzo cieszy decyzja prezydenta Opola, bo obawiałem się, że Kurski wpadnie na pomysł zaproszenia starszych artystów w kiepskiej sytuacji finansowej.

no nie wiem, podobno Kurski nie płaci .... nawet za nocleg.....
:lol3:
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

dorota pisze: no nie wiem, podobno Kurski nie płaci .... nawet za nocleg.....
:lol3:
Czytałem, że nawet Maryla miała do jubileuszu dołożyć, ale po fali rezygnacji Kurski pewnie by rzucił kasę :p
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: dorota »

też tak myślę, ale nie mów głośno, bo jeszcze Edyta usłyszy :lol3: :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

No tak, Jusia mistrzyni, choć nie było jej na liście artystów, którzy mieli wystąpić, to musiała zabrać głos na temat całej afery i przy okazji zareklamować swoje koncerty :)

Ktoś się orientuje czy na tych koncertach muzyki filmowej śpiewane są jakieś polskie piosenki w ogóle?
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

niuto pisze:Ktoś się orientuje czy na tych koncertach muzyki filmowej śpiewane są jakieś polskie piosenki w ogóle?
Polskie raczej są akcenty, np. Kołysankę Rosemary napisał Komeda, a Janusz Radek śpiewa Nie opuszczaj mnie. Zdecydowanie przeważają hity światowe.
http://www.januszradek.pl/koncerty-muzyki-filmowej pisze:Pojawią się między innymi utwory z filmów: Titanic, Gladiator, Władca Pierścieni, Dirty Dancing, James Bond, Upiór w Operze, Cudowne Lata, SkayFall, Gwiezdne Wojny.
sungift
Hope for us
Hope for us
Posty: 10
Rejestracja: 09 paź 2012, 15:27
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Wawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: sungift »

- Prezydent Opola bezprawnie zerwał umowę z Telewizją Polską w sprawie festiwalu - powiedział Jacek Kurski w TVP Info. - Naraził miasto na wielomilionowe odszkodowanie.

Myślę, że prezydent Wiśniewski robi wielką krzywdę Opolu, wielką krzywdę widzom i ponosi historyczną odpowiedzialność za to, że festiwalu w Opolu nie będzie - powiedział Jacek Kurski w TVP Info. Prezes Telewizji Polskiej zapowiedział, że impreza odbędzie się w innym mieście. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w tym tygodniu.
:lol3: :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

Telewizja Polska informuje, że pomimo decyzji władz miasta Opole o rozwiązaniu umowy z TVP S.A. na organizację 54. KFPP, festiwal polskiej piosenki odbędzie się w zbliżonym terminie.
Dalsze szczegóły zostaną podane w najbliższych dniach.


TVP nie odpuszcza. :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

MacLean,
prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski sam odszedł z PO w 2013, a w 2014 o głosowanie na niego prosił Jaki. Tak więc nie jest związany z opozycją - dobrze napisałem. :) Sam fakt, że w 2015 Wiśniewski podpisał deklarację poparcia dla Komorowskiego, nie czyni z niego polityka opozycji.

Jeśli chodzi o Steczkowską, to myślę, że nie ściemniała, że została zaproszona do Opola, by zaprezentować fragment koncertu muzyki filmowej. Te koncerty są grane od ponad pół roku, cieszą się dużym zainteresowaniem, bierze w nich udział Piaseczny, który bardzo dobrze sprzedaje każdą swoją płytę... To mogłoby chwycić w TVP...
Na tych koncertach po polsku śpiewane są jeszcze: Upiór w operze (Steczkowska + Radek) i Kiedyś (Szcześniak). I jest też Vocalise Kilara.
I jednocześnie zgadzam się, że wyszło trochę tak, jakby Justyna wykorzystywała aferę wokół Opola do promocji swoich koncertów. Miejmy nadzieję, że Edyta nie wykorzysta tej sprawy do reklamowania swoich ciuszków lub lakierów do paznokci. ;-)
sungift pisze:Prezes Telewizji Polskiej zapowiedział, że impreza odbędzie się w innym mieście.
W tym roku festiwal w Opolu odbędzie się poza Opolem.
:lol3:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: niuto »

Czy on jest normalny? Jak Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu może odbyć się w innym mieście? Zresztą to chyba nie TVP ma prawo do organizowania tej imprezy, tylko produkuje festiwal i go transmituje na podstawie umowy. Ci ludzie są po prostu tak zacietrzewieni, że nigdy nie odpuszczają.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Ależ szopkę odstawili w TVP Info jakbym nie wiedziała to bym nie uwierzyła,że można być tak perfidnie zakłamanym -do tego wycieranie sobie gęby śmiercią mamy Rodowicz czy Wodeckiego-jej poniżej czegokolwiek...
Jeśli coś/ktos ma pogrążyć PiS to tylko Kurski-wychodzi mu to ZNAKOMICIE!!!
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

Zawsze może się nazywać 54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Malbork 2017. ;) Nie wiem tylko jak z prawami do nazwy. Opole je chyba ma. :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

jakiś polityk napisał na Fb że będzie "piękny festiwal polskiej muzyki w Kielcach"
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Piter »

addar pisze:tak tylko pytam z jakiego ugrupowania jest prezydent opola ?? polityka śmierdzi...
Najbardziej śmierdzą kłamstwa tej władzy. Winny jest prezydent Opola, choć zaczęło się od Kayah, która była na czarnej liście. Listy ponoć nie było, choć Rodowicz wyraźnie napisała, że pojechała do TVP walczyć o Kayah. Zgroza!
ODPOWIEDZ