63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: karen »

Tez obstawiam ze Gromee wygra-ale w Europie niestety przepadnie-ciezko nawet obstawiać wyjscie z półfinału, jeśli sie uda jakimś cudem-to i tak bedzie końcówka rankingu w konkursie głownym.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: endeven »

makabra. Z roku na rok coraz gorzej. ale cóż... forma w jakiej odbywają sie polskie eliminacje w tvp to obciach nie z tej ziemi. nie mówiąc o tym, że tvp organizacyjnie i promocyjnie działą jeszcze gorzej niż Edyta, porzucając na wejście te piosenki. niczemu włąściwie nie służy startowanie w tych eliminacjach.
ślę
Jedyną dobrą kompozycję ma Ifi Ude. Widziałęm laskę kilka lat temu na Openerze, ciekawa była. Nie wiem co ona tu robi, ale przynajmniej trzyma poziom. Szkoda, że nie ma szans wygrać. Wyślę na nia smsa.

Monika Urlik - fatalna karkołomna piosenka, wokal jest jak zdarte prześcieradło. drzazgi w uszach. nie wiem jak można bronić taki niewypał.
właściwie miałęm wyliczać dalej coś o każdym uczestniku, ale odechciało mi się. piosenki są tak bezbarwne i sztuczne. naprawdę bieda. Gromee czy jak mu tam albo ta od vojsa wygra. takie dla gimbazy, więc może się sprzedać na wizji wśród tej grupy.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: Piter »

Mają Hyży bardzo ładnie
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: addar »

tak psioczyliscie na pozioom a tragedii nie ma prócz papa dance... tak se patrze i wszystko jest powtarzalna i ciezko mi to powiedziec bo utwór szkaradny ale sie wyróznia na tle innych -future folk

Dodano po 10 minutach 46 sekundach:
happyland-swietna piosenka szwedzi potrafia pisac hity
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: karen »

Wygrało-tak jak pisałam. Niestety jest gorzej niz obstawiałam "rąbanka' jakich wiele i dodatkowo okazało sie słabo zaspiewana NA ŻYWO , realnie najmniejsze szanse od lat na wyjscie z półfinału- tym bardziej że jesteśmy w tym duzo trudniejszym
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: endeven »

happy prince na 1 miejsce według jury?? To jest skandal.
Z Ifi Ude mielibyśmy szansę na 10 tkę w Lizbonie.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: max28 »

endeven pisze:happy prince na 1 miejsce według jury?? To jest skandal.
Z Ifi Ude mielibyśmy szansę na 10 tkę w Lizbonie.
Też mi się marzyła Ifi :) Poza tym cieszę się bardzo, że Margaret, dzisiaj, dostała się do ścisłego finału szwedzkich preselekcji :D
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: endeven »

Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: ediva »

Ifi Ude i Happy Prince - ogromna klasa, muzykalność, niepowtarzalny klimat; ogromna szkoda, że nie pojadą :( . Przyjemna także propozycja Majki Hyży, plus za śpiewanie po polsku.
Zwyciężyła komercyjna rąbanka ze strasznym refrenem typu "Oo-oo-o-oo-o!". Mam żal do Maryli, że dała im najwyższą notę :? Osiecka, by zdzieliła to babsko butem za taki gust 8P

Poza tym, Gałuszewska. Pojawia się i myślę "o! wreszcie zaśpiewa coś nowego po angielsku". A ona znów to samo, uparcie wałkuje ten jeden jedyny voicowy singiel :? Radzę go nagrać jeszcze po rusku, koreańsku i chińsku, by dzieło życia Różowej mogło dalej podbijać świat.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: addar »

endi wiem ze jestes za ifi...ale spaprała live niemalze tak zle jak otrebus... happy pribe spiwał najlepiej choc piosenka wtórna do bólu
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: Steffie »

Slabo spiewali. Generalnie Polska bez szans. Najlepiej chyba podsumowal pudelek.pl :smile:
http://www.pudelek.pl/artykul/126004/po ... nacie_ich/
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: ray »

Oglądałem tylko końcówkę, w tym roku polskie preselekcje i cały szum wokół tego tematu w ogóle nie wzbudził we mnie emocji.
Naprawdę żaden z topowych wykonawców nie chce się zgłosić i co roku trzeba wybierać między jakąś Otrębus a np. Mają Hyży, która znana jest przede wszystkim z tego, że jest byłą żoną Hyżego?
Prawie wszystkie piosenki na jedno kopyto... :roll:
Ostatnie 2 finały Eurowizji wygrały piosenki "ambitniejsze", więc trzeba było pójść tym tropem i też wysłać na konkurs tego typu utwór. Light me up jest bez szans, to jest po prostu słaba piosenka.
Ja też bym wybrał Ifi Ude, drugie miejsce dostałby ode mnie Happy Prince.
Przy okazji chciałbym zauważyć, że na talencie Ifi Ude już dobrych kilka lat temu poznała się nasza Diva No. 1 - Ude jest autorką słów do To, co jest Ci dane z "Animy". :D

Endeven, nie zgodzę się, że TVP organizacyjnie i promocyjnie działa jeszcze gorzej niż Edyta. Na dzisiaj załatwili występ Mansa Zelmerlowa, na sylwestra - Fonsiego. Tak więc TVP radzi sobie jednak odrobinę lepiej niż Edyta, która żadnego singla nie może wydać bez wpadek. :PP
adiX
The story so far
The story so far
Posty: 474
Rejestracja: 12 maja 2008, 17:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: LSTW, NWI
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: adiX »

Nie nazwałbym zwycięską piosenkę zwykłą rąbanką. Myślę, że jak popracują nad wokalem i fajnymi wizualizacjami to będzie dobrze :) To taki lekki,taneczny, dość przyjemny utwór. Nie przekreślałbym od razu szans, ale wiadomo- różnie bywa.

Cieszę się, że nie wysyłamy kolejny rok z rzędu ballady.

Wszystkie piosenki były przeciętne, większość fałszowała. Realizacja całych eliminacji przez TVP pozostawia wiele do życzenia...Niestety kolejny rok z rzędu.

Na plus jeszcze Ifi - dość ciekawy, oryginalny utwór.

Trzymam kciuki również za Margaret.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: Kamui Shiro »

No, nie jest to jakaś wielka muzyka, takie eciepecie w stylu typowym dla polskiego dance w radiu Eska... brzmi jak "Children of Midnight" Roberta M. sprzed 5 lat trochę, wieje nudą. Ale jest przyjemne, wesołe, mało wymagającym się spodoba.
Przynajmniej pamiętam, jak leciało, czego nie mam szans powiedzieć o większości pozostałych propozycji.

Najbardziej podobała mi się piosenka Gałuszewskiej.

Znośnie: Saszan, Ifi Ude, ale nie w klimacie tego konkursu.

O dziwo nie tak źle wg mnie Future Folk, tzn. wiocha, ale bez skrajności.

Prowadzący straszny.

Happy Prince występu nie pamiętam.

Margaret spoko, niech sobie radzi w Szwecji, ale beznadziejne jest to jej ponowne podrabianie stylu Rihanny przy kolejnym udziale w konkursie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: 63. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

Post autor: endeven »

ray pisze:na talencie Ifi Ude już dobrych kilka lat temu poznała się nasza Diva No. 1 - Ude jest autorką słów do To, co jest Ci dane z "Animy".
Twoja diva numer 1. Na tym forum mamy jedną divę, ze wszystkimi jej wadami. Zresztą cały kraj wie, kto jest Divą numer1. I nie, nie muszę tego udowadniać.

Ifi Ude może napisała dla Justyny piosenkę, ale to zdjęcie z Divą przeżywa bardziej. I w wielkich superlatywach o Divie mówi w jednym z wywiadów przed eurowizyjnych. Wymienia tam też innych ulubionych polskich artystów oprócz Edyty. Justyna sie nie załapała.
ray pisze:Endeven, nie zgodzę się, że TVP organizacyjnie i promocyjnie działa jeszcze gorzej niż Edyta. Na dzisiaj załatwili występ Mansa Zelmerlowa, na sylwestra - Fonsiego.
Myślę, że jak dodałbyś skalę budżetu i możliwości Edyty i Telewizji Polskiej to jednak zweryfikowałbyś swoje zdanie i oczekiwał od TVP w 2018 roku show na miarę czasów, a nie podróż w czasie do 1998 roku.
ODPOWIEDZ