Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ray »

Byłem i nie żałuję. :)

Setlista:
1. wykonanie grupowe - We are the world
2. Bajm - Biała armia
3. Mezo i Kasia Wilk - Ważne
4. Margaret - Byle jak
5. Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski - Lustro
6. Natalia Niemen - Dziwny jest ten świat
7. Oddział Zamknięty - Ściana
8. Kasia Moś, Olga Szomańska i Mateusz Ziółko - Arahja
9. Stanisław Sojka i Marcin Wyrostek - Tolerancja
10. Sarsa - Carmen
11. Grzegorz Hyży - Wstaję
12. Dawid Kwiatkowski - Na zawsze
13. Gromee i Sara Chmiel - Fearless
14. Zuza Jabłońska, Marta Gałuszewska, Natalia Zastępa i Patryk Kumór - Powiedz mi to w twarz
15. Maryla Rodowicz i chór artystów - Wielka woda
16. Magda Tul, Agnieszka Twardowska, Gosia Andrzejewicz, Saszan, Sylwia Przybysz, Aleksandra Szwed, Marek Kaliszuk, Artur Chamski, Arek Kłusowski i Marcin Spenner - Wieża Babel
17. Doda - Znak pokoju
18. Ewelina Lisowska - W stronę słońca
19. Golec uOrkiestra - Ja potrzebuję Ciebie
20. Justyna Steczkowska - Wracam do domu
21. Ewa Farna – Cicho
22. Agata Nizińska, Patricia Kazadi i Nick Sinckler – With a little help from my friends
23. Cleo – Łowcy gwiazd
24. Kasia Popowska – Graj
25. Enej – Zbudujemy dom
26. Blue Café – Zapamiętaj
27. Mateusz Ziółko – Lubię wracać tam, gdzie byłem
28. Sound’n’Grace – Nadzieja
29. Peja i RSC – To taki piękny kraj
30. Tre Voci i Ramona Rey – Hallelujah
31. De Mono – Moje miasto nocą
32. Andrzej Rosiewicz – Pytasz mnie
33. Jula i Filip Lato – Zanim nas policzysz
34. Katarzyna Skrzynecka – What a wonderful world
35. Małgorzata Ostrowska – Meluzyna
36. Stachursky – Zostańmy razem
37. Bayer Full i Łobuzy – Wszyscy Polacy
38. Michał Kowalonek – Nie pytaj o Polskę
39. wykonanie grupowe – Nadzieja (Iry)

Troszeczkę za długie to było, kilka piosenek można było wywalić. Dobrze, że mniej znani artyści śpiewali w grupkach, a gwiazdy - solo. Chyba z tych najmniej znanych złożono chór śpiewający z Marylą Wielką wodę.
Poszczególnych wykonawców zapowiadał głos z offu. Kasia Popowska została przedstawiona jako Kasia Popławska. :lol3: Od razu poprawiła na właściwą formę.
Największy aplauz wzbudzili Doda, Dawid Kwiatkowski i... Maryla. :)
Natalia Niemen - nie przepadam za nią, ale przyznaję, że DJTŚ świetnie jej wyszedł.
Doda - dobry występ, pokazała kawał głosu.
Ewelina Lisowska - fajna energia, akurat W stronę słońca to jedyna jej piosenka, jaką lubię, więc cieszę się, że zaśpiewała właśnie ją.
Justyna Steczkowska - Bożeż Ty mój, jaką ona miała kreację! Większość wykonawców wyszła w prostych czarnych koszulkach z napisem "Artyści przeciw nienawiści", ale Jusia, jak to Diwa, musiała zaszaleć. :PP Na filmikach tego tak nie widać, ale na żywo jej suknia bardzo błyszczała. Justyna zaśpiewała świetnie, wcześniej zastanawiałem się, czy jednak trochę nie przekombinowała, ale jak teraz słucham, to bardzo mi się to podoba. Wokalizy na koniec - super. I jeszcze jakie oklaski za nie dostała! :hellobaby:
Ewa Farna (w zaawansowanej ciąży) - bardzo dobry występ.
Andrzej Rosiewicz - nie miałem pojęcia, że on też tam będzie. :shock:
Małgorzata Ostrowska - jak zawsze pełna energii.
Bayer Full - mhmmm... 3 dni temu lider Bayer Full, Sławomir Świerzyński napisał na Facebooku:
Sławomir Świerzyński pisze:Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców.
W zeszłym roku powiedział również:
Sławomir Świerzyński pisze:Ja nie jestem za promowaniem homoseksualizmu, ja jestem wrogiem. Pokazywania tych wszystkich parad dziwnych, gejów, tych lgbt, "vans", "trans", "śmans" itp., itd.
A dzisiaj widziałem na żywo, jak ten sam człowiek śpiewał: "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna". To, że on dzisiaj wystąpił na koncercie przeciw nienawiści, uważam po prostu za skandal.
Bardzo mi się podobało i We are the world na początek, i Nadzieja na koniec.

Ludzi było dużo, ale też wolnych miejsc i na płycie, i na trybunach zostało całkiem sporo... Myślałem, że hala będzie wręcz zapchana, a wcale tak nie było.

Co do konferansjerki - OK, ale Piróg trochę przesadził w swojej przemowie.

Podsumowując, fantastyczny ten koncert nie był, ale był bardzo dobry. :)
Edyta strzeliła focha, nie wystąpiła tylko dlatego, że inicjatorką koncertu była Doda, cóż... Justyna na tym skorzystała - i super.

Prawie cały koncert (do występu Rosiewicza) jest dostępny na Facebooku na profilu Onet Kultura - tutaj.
m&m
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2019, 8:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: m&m »

Faktycznie BF nie powinien tam wystąpić po takich wypowiedziach.
Otwarcie trochę chaotyczne. Rozumiem, że nie było czasu na próby, ale kurczę.. te kilka mikrofonów na tyle osób ? I przepychanki kto teraz zaśpiewa..
Edyty nie było, ale w przemówieniach godnie zastąpił ją Pirog.. :d
Ogólne wrażenia ok.
patrix2012
Sit down
Sit down
Posty: 96
Rejestracja: 30 gru 2016, 20:38
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To nie Ja
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: patrix2012 »

Co do mikrofonów to miało być takie symboliczne, że podaje się każdemu mikrofon (żeby podkreślić, że to wspólny koncert), jednak faktycznie nie wyszło to tak jak powinno.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: keraj »

Koncert był magiczny, odbiór utworów u widzów był zupełnie inny niż zazwyczaj, a to za sprawą przesłania koncertu. Coś wspaniałego-szkoda, że :edi: się kolejny raz uniosła.
Rzeczywiście kilka występów powinno zostać pominiętych, ale skoro koncert ma łączyć, a nie dzielić - nie mogli odmówić.

Jestem tylko zawiedziony z powodu braku występu Mandaryna i Iwony Wegrowskiej. Miło byłoby uslyszec obie panie po latach na scenie. Iwona pojawiła się na otwarciu koncertu i coś tam próbowała śpiewać, ale to za mało na taki wokal.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Margaret »

Również byłam na tym koncercie i chętnie podzielę się swoją opinią tym bardziej, że mam trochę inne zdanie.

Byłam dużo wcześniej, ponieważ chciałam zająć sobie dobre miejsce na płycie.
Było trudno, ale się udało :D
jak się później okazało miejsca było tyle, że płyta pomieściłaby dwa razy tyle. Trybuny też nie były pełne - podsumowując:
jeżeli chodzi o sprzedaż to szału nie było. Sądziłam, że będzie większe zainteresowanie.

Koncert był długi, ale nastawiałam się na to i nie przeszkadzało mi to. W końcu potrzebowali czasu aby wszystkich pokazać.
Przykre było to (ale też i zrozumiałe), że ci mniej znani byli przy grupówkach ustawieni z tyłu, nie było ich widać i nie dostali nawet mikrofonu do ręki. Ot tak po prostu byli i stali, aby nie było że kogoś się dyskryminuje.
ray pisze:Największy aplauz wzbudzili Doda, Dawid Kwiatkowski i... Maryla.
Nie do końca. Dodałabym Steczkowską, która oczarowała wszystkich, a także Ewelina Lisowska i Grzegorz Hyży rozruszali publiczność. Piękny efekt zrobiła Cleo. Później co drugi od niej odgapił i było to męczące...
Ostrowska to petarda, rozwaliła system.
Stachursky rozwalił swój utwór na łopatki. A przy Natalii Niemen moje uszy krwawiły. Gdy wydała z siebie pierwsze dźwięki to moja siostra aż podskoczyła ze strachu. Głos to może ona i ma, ale za grosz wrażliwości.

Keraj - Iwonka miała swoje wokalizy w pierwszej i ostatniej piosence :)

Przykre było to, że przez połowę koncertu ludzie stojący koło mnie spędzili na telefonach. Tak jakby koncert ich nudził.
Po koncercie słyszałyśmy komentarze, że "spodziewali się czegoś innego" lub "było trochę drętwo" ... ale było też sporo pochwał.

Na koniec mam pytanie:
Gdzie MaRina? gdzie IRA? gdzie Zouzy? gdzie Antek Smykiewicz? gdzie Mandaryna?
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

„Artyści przeciw nienawiści” - najciekawsze fragmenty
https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomos ... ty/3vc2ne0

Jeżeli to są najciekawsze fragmenty... Niemen okropne wykonanie... Na siłę udawała swojego ojca...

Ewa Farna "Cicho"
https://youtu.be/ZyaLFptLM-k
Bardzo mi się podobało. Ewka w zaawansowanej ciąży fantastycznie sobie dała radę. Głos Ewy i gitara cudo!

Justyna Steczkowska "Wracam do domu"
https://youtu.be/hsDgtOMuuQE
A mówią, że to Edyta zazwyczaj papla od rzeczy, a tu proszę, konkurencja xD Co do wykonania piosenki przez Justynę, to końcówka zostawia z efektem "wow" :geba:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ray »

Margaret pisze:jak się później okazało miejsca było tyle, że płyta pomieściłaby dwa razy tyle. Trybuny też nie były pełne - podsumowując:
jeżeli chodzi o sprzedaż to szału nie było. Sądziłam, że będzie większe zainteresowanie.
Też tak sądziłem. :)
Nigdzie nie znalazłem informacji, ile tysięcy ludzi było na koncercie. Atlas Arena może pomieścić do 14 tys. widzów, ale na pewno było mniej niż 10 tys.
Ja też byłem na płycie, nie tuż pod sceną, tylko nieco dalej, ale i tak miałem bardzo dobry widok.
Margaret pisze:
ray pisze:Największy aplauz wzbudzili Doda, Dawid Kwiatkowski i... Maryla.
Nie do końca. Dodałabym Steczkowską, która oczarowała wszystkich, a także Ewelina Lisowska i Grzegorz Hyży rozruszali publiczność.
To fakt, że Justyna też wzbudziła duży aplauz, ale chyba jednak nie aż taki jak Maryla. Zanim Maryla zaczęła śpiewać, puszczono filmik, na którym Skrzynecka coś opowiadała, i w ogóle nie było słychać, co ona mówiła, bo aż tyle osób skandowało: "Ma-ry-la!, Ma-ry-la!, Ma-ry-la!...". :D
Nie spodziewałem się, że Justyna zostanie aż tak ciepło przyjęta. Zawsze myślałem, że generalnie ludzie jej nie lubią, a tu proszę... :)
Jeszcze Ewa Farna dostała bardzo duży aplauz.
Margaret pisze:Stachursky rozwalił swój utwór na łopatki.
Stachursky zachowywał się tak, jakby sobie wcześniej golnął. :lol3:

Patrycja i Grzegorz Markowscy wykorzystali ten koncert do promocji swojego najnowszego singla. Po występie Patrycja powiedziała jeszcze, że zaprasza na ich koncert w Łodzi 13 kwietnia. To było dość niesmaczne... :?
Sarsa też mogła zaśpiewać Naucz mnie albo Motyle i ćmy zamiast Carmen.

Cały koncert jest na YouTube:
-> #ArtyściPrzeciwNienawiści - wyjątkowy koncert

Dzisiaj pojawiły się wywiady z Justyną i Dodą nagrane przy okazji koncertu:
-> DODA i STECZKOWSKA pogodziły się na koncercie
-> Doda TAK godzi się ze Steczkowską ocenia brak Górniak | przeAmbitni.pl
-> TAK Steczkowska wybaczyła Dodzie - teraz duet? | przeAmbitni.pl
W tym pierwszym wywiadzie w 0:37 pojawia się pewna bardzo oryginalnie ubrana kobitka - ona dzień wcześniej w tym samym kostiumie przyszła też do Empiku w Manufakturze na spotkanie z Dodą.
Justyna fajnie wybrnęła z pytania, czy może nagrałaby kiedyś duet z Dodą. Edycie parę razy zadano to samo pytanie i niestety ona odpowiadała w sposób dużo mniej dyplomatyczny: "Nie, nigdy, nie ma takiej możliwości!" (czat dla VIVA Polska w lutym 2012) albo "Duet po Mietku Szcześniaku, Matcie Dusku, Aleksandrze Kurzak i panu Carrerasie z Dorotą? Niech pomyślę... Podejmuję raczej projekty muzyczne z artystami, z którymi w jakimś stopniu mogę się identyfikować. Ale oczywiście doceniam i dziękuję za propozycję" (wywiad dla "Faktu", kwiecień 2015). :roll:
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

Doda na insta w komentarzach napisała:
będzie film dokumentalny o naszej pracy
Czyli to jeszcze nie koniec...
m&m
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2019, 8:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: m&m »

Już wcześniej zapowiadała, że chciałaby to udokumentować. Myślę ,że pomysł dobry. Zawsze to jakaś pamiątka..

A Ray jak zwykle o liczbach.. czy serio to jest najważniejsze ? Na ten koncert mogło przyjść nawet 100 osób, ale liczy się przesłanie. I jeśli z tej 100 uda się zmienić jedną osobtę to już jest sukces.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ray »

m&m pisze:A Ray jak zwykle o liczbach.. czy serio to jest najważniejsze ? Na ten koncert mogło przyjść nawet 100 osób, ale liczy się przesłanie. I jeśli z tej 100 uda się zmienić jedną osobtę to już jest sukces.
Nie, to nie jest najważniejsze. Ale po prostu jestem ciekaw, ile tysięcy ludzi tam było.

To prawda, że najważniejsze jest przesłanie tego koncertu, bardzo dobrze, że on się odbył, że było na nim aż tylu wykonawców, no i że ja mogłem na nim być. ;-)

Chciałbym, by się okazało, że ten koncert coś zmienił i że teraz chociaż część internautów, zanim opublikuje coś obraźliwego/chamskiego/złośliwego/niemiłego, najpierw się zastanowi, czy na pewno warto to robić.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: KrzysiekF »

Piękny koncert, bez nadęcia , sztywnego scenariusza, wymogów producentów, piórek w dupci.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Kamui Shiro »

Węgrowską widziałem, że śpiewała fragment We are the World, rzucała mi się też w oczy (i uszy - przy Wieży Babel) Gosia Andrzejewicz. Mandaryna, jeśli była, to też pewnie podśpiewywała, tylko z tyłu ;)

Fajnie, że było dużo młodych, popularnych wśród nastolatków, np. Jula, Jeremi.

Cieszy mnie, że Maryla spotkała się z tak ciepłym przyjęciem - była niejako seniorką na koncercie, także doświadczeniem, i uważam, że za to, ile ma w sobie energii i chęci współpracy, naprawdę należy jej się aplauz i miłość publiczności. Podobała mi się jej jazgotliwa wstawka We are the wooorld :D
za to jej komentarze na temat młodej Dody, biegającej po scenie w majtkach - hmmm, cringey XD

Były wcześniej komentarze, że mało gwiazd, że większość nieznana... No nie wiem. Soyka, Kozidrak, Rodowicz, Niemen: już choćby ta czwórka świadczy o tym, że koncert nie był występem no name'ów.

Oglądam koncert po kawałkach, chętnie zobaczyłbym całość w Tv zamiast YT, no ale niestety... Wzruszyły mnie wszystkie do tej pory widziane fragmenty. W głosie Dody słyszałem trochę ten warszawski smog, ale naprawdę i nieźle jej to wyszło, i utwór pasuje do sytuacji. Na pewno śpiewa to już trochę inna osoba niż rozwrzeszczana, skora do zwady dwudziestolatka.

Nawet, jeśli Tvn nie tknęłoby imprezy palcem, to o czymś świadczy przemowa gwiazdy stacji.

Co ciekawe, to że praktycznie wiele gwiazd występujących solo, akurat promuje świeżo wydaną płytę ;) może to był ten powód, dlaczego Edyta odmówiła? ;D
I - z czystej ciekawości - Roksany Węgiel nie było? A, gdybając, jakby była, to co? :P
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Flux »

Udało się. Było trochę chaotycznie momentami ale organizacja tego koncertu to było duże wyzwanie logistyczne. Pomimo kilku moralizatorskich przemów, nie przesadzono z patosem i jasny komunikat poszedł w świat. Cud się nie stanie, mowa nienawiści nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Liczy się jednak każde dobre działanie.

Justyna Steczkowska miała już lepsze występy z tą piosenką, ale wokalizy nieziemskie. No i ta prezencja wizualna! Maryla Rodowicz - kiedy odejdzie to będzie ciemny dzień dla polskiej muzyki. Ceńmy, póki ją mamy. Zaskoczył mnie Andrzej Rosiewicz, wzruszył mnie ten występ. Ewa Farna kwitnąco. Doda wbrew zarzutom nie zrobiła z siebie największej gwiazdy. Piróg bardzo emocjonalna przemowa.

Doda zdradziła w wywiadzie, że chciałaby aby nie była to tylko jednorazowa, doraźna inicjatywa a cykliczna akcja. Ciekawe czy będzie ciąg dalszy :wink:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ray »

Wywiad z Agnieszką Hyży o tym, jak wspomina prace nad koncertem i jak planuje dalej walczyć z mową nienawiści:
https://plejada.pl/wywiady/agnieszka-hy ... as/7g88k39
Agnieszka Hyży pisze:Każdy z artystów dostał taki sam aplauz. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek widziała coś takiego. Nieważne, czy na scenie był Stanisław Soyka z Marcinem Wyrostkiem, Ewelina Lisowska, czy Bayer Full, ludzie świetnie się bawili. To było coś niesamowitego!
Tylko że to nieprawda, że wszyscy artyści dostali taki sam aplauz. :PP
Agnieszka Hyży pisze:Mimo że prosiliśmy o to, żeby ze względu na szacunek dla wszystkich artystów, nie pisać o tym koncercie jako o koncercie Dody i tak pojawiały się artykuły wprowadzające ludzi w błąd.
No właśnie, zresztą nawet na naszym forum niektórzy pisali, że to był koncert Dody. :PP
Agnieszka Hyży pisze:Wszystkie trzy duże stacje telewizyjne dostały od nas takie samo pismo z zaproszeniem do współpracy. Próbowaliśmy podjąć rozmowy z dyrektorami programowymi TVN-u, Polsatu i Telewizji Polskiej. TVN wysłał kamerę i przygotował relację, którą można było obejrzeć w TVN24. Polsat wspomógł nas finansowo jeśli chodzi o zarejestrowanie koncertu, a także udostępnił Onetowi sygnał, który pozwolił na streaming. Na żywo koncert w całości pojawił się także na Ipli. Trwają właśnie rozmowy odnośnie emisji w telewizji, szukamy rozwiązania i dogodnego terminu. Telewizja Polska z kolei nie podjęła z nami rozmów.
A to ciekawe, czemu TVP nie podjęła rozmów...
Agnieszka Hyży pisze:Bardzo byśmy chcieli w przyszłym roku zorganizować kolejną edycję tego wydarzenia. Jednak, żeby była jasność, nie planujemy przekształcać go w komercyjną imprezę czy jakkolwiek wykorzystywać go do innych celów. Ten projekt będzie miał sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy artyści sami będą chcieli brać w nim udział.
Też bym chciał, by była druga edycja. :) Jeśli będzie, to Edyta znów nie wystąpi...
ODPOWIEDZ