Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Steffie »

A tymczasem kolejna ofiara Dody komentuje sprawe:

Jarosińska surowo o koncertowej inicjatywie Dody: "Stop hipokryzji"
Wzajemna niechęć Moniki Jarosińskiej i Dody sięga początków 2011 roku, kiedy to spotkały się na otwarciu klubu Show w Warszawie. No i się zaczęło... Jak wspominali świadkowie zdarzenia, Doda podeszła do Moniki, nie okazując wrogości i zaczęła z nią rozmawiać. Nikt nie wie, dlaczego nieoczekiwanie padły oskarżenia o sypianie z Radosławem Majdanem, śmierdzenie i życzenia bolesnej śmierci na raka, po których Rabczewska płynnie przeszła do rękoczynów.

Zobacz: "Ru**ałaś się z Radkiem! ŚMIERDZISZ! ZDE**NIESZ NA BIAŁACZKĘ!" (SZOK?)

Jarosińska zgłosiła sprawę na policję, jednak Prokuratura Okręgowa umorzyła postępowanie.

Sześć lat później Monika ujawniła, że ponura przepowiednia Dody, która życzyła jej śmierci w warszawskim klubie, omal się nie spełniła. Na szczęście lekarze zdążyli zoperować tętniaka w głowie Jarosińskiej zanim doszło do nieszczęścia.

Monika nie ukrywa, że nadal ma do Dody żal o tamte oskarżenia i mowę nienawiści.

Kiedy po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zamordowanego podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Rabczewska zaapelowała do muzyków, ze szczególnym wskazaniem na Edytę Górniak i Justynę Steczkowską, o jedność w obliczu tragedii, Monika zachowała sceptycyzm. W odpowiedzi na argumentację Dody, która tłumaczyła, że artyści mają obowiązek stworzyć wspólny front przeciwko hejtowi, Jarosińska zamieściła na Instagramie zdjęcie karty szpitalnej z wynikiem obdukcji, dokonanej po napaści Dody osiem lat temu.

Zdjęcie opatrzyła komentarzem: "Stop hipokryzji".

Myślicie, że Dorota zauważyła już jej "komentarz"?
http://www.pudelek.pl/artykul/141213/ja ... ipokryzji/

To byla swego czasu bardzo glosna i szokujaca sprawa.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: tomek7 »

Stąd subtelny acz jasny wpis Agi aby zacząć od samego siebie. Niestety osoba z wysokim IQ chyba tego nie pojmuje lub pojąć nie chce.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

Nie wiem czy ma to związek z odmową Agnieszki w koncerciem czy z poparciem Owsiaka, fakt jest taki, że starciła dostęp do swojego konta na Instagramie:

https://www.instagram.com/p/Bs41aj3BYxY ... qq9eroeq8y
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: dorota »

Gosia1423 pisze:Nie wiem czy ma to związek z odmową Agnieszki w koncerciem czy z poparciem Owsiaka, fakt jest taki, że starciła dostęp do swojego konta na Instagramie:

https://www.instagram.com/p/Bs41aj3BYxY ... qq9eroeq8y
dostęp mogła stracić jedynie poprzez włam .... oby to był tylko dziwny zbieg okoliczności .....
DYZIO_MARZYCIEL
Impossible
Impossible
Posty: 1858
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:35
Ulubiony album: LIVE'99
Ulubiona piosenka: CHYBA WSZYSTKIE
Lokalizacja: ZASIEDMIOGÓROGRÓD

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: DYZIO_MARZYCIEL »

Chciałem tylko jeszcze grzecznie i na chłodno powiedzieć, że...

Edyta Nigdzie nie napisała, że w koncercie udziału nie weźmie!!! Napisała jedynie (przypomnijmy dzień po niewyobrażalnej tragedii) że mówienie o takiej inicjatywie w kontekście Jej osoby uważała by za kreowanie się na bohatera i podbicie prasowych nagłówków podczas gdy te dni potrzebują ciszy i skupienia na osieroconych najbliższych Panu Prezydentowi! O takiej inicjatywie czas do dyskusji powinien w jej odczuciu być gdy minie żałoba!

Jednocześnie napisała niejako rozumiejąc tych którzy już wyrazili wolę udziału w tym koncercie, że każdy ma prawo odbierać ten czas inaczej!

I teraz pytanie?!
Dlaczego nikt tak nie odebrał odpowiedzi Edyty!? Dlaczego widzimy w niej krytykę Dody?! Może dlatego że zwyczajnie sami tak twierdzimy i choć z jednej strony pochwalamy sam pomysł koncertu to jednak doskonale wiemy, że szczerość intencji i czas W jakim pomysł został zaprezentowany oraz wytarcie sobie gęby Paniami jest conajmniej DYSKUSYJNE
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Kamui Shiro »

A jest jakieś lepsze źródło o tym grożeniu Jarosinskiej niż pomówienia z Pudelka? Skoro sprawę umorzono, to jednak być może nie było az tak tragicznie.
Trochę to pamiętam, ale też i zapomniałem.
Kto też wie, co w sumie się stało, że doszło wtedy do takiego incydentu. Młode osoby po alkoholu miewają nieproporcjonalne wybuchy złości. Ciekawe, czy Doda na to zareaguje, i jak.

Doda ma bardzo za uszami, fakt, ale osobno odbierałbym to, a osobno samą inicjatywę. I nie widziałem, żeby zainteresowanie nią wyraziły wyłącznie wannabe. Wannabe to raczej Monika Jarosińska.

Zgadzam się, że powinna zacząć od przeprosin plus że cała inicjatywa jest kiepskim pomysłem.
Jest niedojrzała chyba i myśli, że wystarczy przebrać się w kolory peace and love, a pewne rzeczy pójdą w zapomnienie i zrobi się szczytnie i słodko.
Lepiej jednak faktycznie zapominać o złych rzeczach niż kultywowac pamięć o nich i zionąć jadem. Edyta właśnie to robi. Nie pobiła się z Dodą ani nie miała z nią wielkiej kłótni, po prostu jej nie lubi i poniża od lat. Szczególnie było to aktywne, gdy wyczuwała zagrożenie swojej pozycji na rynku. Propozycja Dody szła do znanych piosenkarek i oficjalnych konfliktów z nimi w mediach, nie chodziło o załatwianie prywatnych, umorzonych spraw za pobicia w klubie czy w windzie.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Steffie »

Inne źródło o pobiciu Moniki Jarosinskiej, są też screeny z raportu medycznego:
http://pikio.pl/doda-ja-pobila-jest-obdukcja-200119/

Takie mamy gwiazdy.
Jakby się urwały z pudła.
No ale zawsze można wymyśleć medialna akcje pt. "Artyści przeciw nienawiści" zapominając o własnych występkach i jest git!
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 555
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: betka »

Kamui Shiro pisze:Co do postu przed moim - eee, serio znowu zacznie się ta zabawa pt. "Kto jest ahrtystą?" Wieniawa w życiu, w ogóle przecież nikt, tylko Edzia. Ewentualnie Wodecki, Kayah, troszeczkę jeszcze innych takich faaaajnych. Reszta osob to jakaś pomyłka, czartowski pomiot na planecie anielskich istot obdarzonych prawdziwym artyzmem. Gessler do garów, kuchta! A Wieniawa to nikt. Po prostu nawet nie śpiewa, nie istnieje. Doda ma w szeregach kuchtę i bota. Ale siara... hahaha [/ironia]
Kamui Shiro pisze:Dużo w nas nienawiści. Gratuluję.

To nie jest nienawiść!!! I nikt nie używał tych określeń oprócz Ciebie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Kamui Shiro »

Ale moje słowa nie odnosiły się do tego cytatu, tylko ogólnie do nastawienia ludzi. Rozgniewane reakcje pokazują, że jednak jest dość dużo negatywności. Określenie jest użyte w nazwie tematu i do niego się odnoszę. Ray zablokował forum, bo zaczęły się osobiste wycieczki - znowu ma to zrobić?

Pikio.pl to jest coś bardziej wiarygodnego niż Pudel? Nie znam, ale sama nazwa mało na to wskazuje.
Z samego opisu pobicia nie wynika, że Doda na pewno ją pobiła ("twierdzi") ani że te obrażenia to jakaś wielka sprawa i uszczerbek na zdrowiu. Ludzie (nie wszyscy) się czasami wezmą za kudły, podrapią, poszarpią. Jest to żałosne, ale tak bywa, jak widać niektórym gwiazdom też się zdarza. Bardziej bolesne jest to, co mówiła, ale nie widziałem bezposrednio dowodu na to, że takie słowa padły. Prawdopodobnie tak mogło być i jeśli tak, potępiam zachowanie Dody i oczekiwałbym od niej publicznego wyrażenia skruchy i poważnych przeprosin. Jednak Pudelkowe newsy nie budzą we mnie zaufania, grają na emocjach, manipulują od dawna informacjami i komentarzami na temat Dody w sposób daleki od moralności. Wywoływanie tych dawnych spraw z archiwum Pudelka uważam za małostkowe i jadowite w obliczu tego, że ktoś proponuje utworzenie inicjatywy o szlachetnym charakterze. Do inicjatywy i tak już doszło, artysci biorą czynny udział, np. Szpak, nie widze potrzeby, żeby to dyskredytować w takich ostrych słowach jak u Górniak czy u rapera Eldo - jak już bardziej odpowiada mi ton Chylinskiej, bezosobowo, bez poniżania.

Przypominam, szczegolnie dla niektórych osób, którym zacietrzewienie zasłania zmysł czytania ze zrozumieniem: nie pochwalam pomysłu Dody ani sposobu jego przeprowadzania, nie popieram wielu zachowań Dody, ale zarazem nie podoba mi się reakcja E.Górniak, niepotrzebne dolewanie oliwy do ognia. I tyle.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

Nie wiem, jak długo jeszcze będą pojawiać się komentarze na ten sam temat...

Teraz "artykuł" o komentarzu Nosowskiej:
Agnieszka Chylińska, Edyta Górniak i wielu innych - prawo do podejmowania decyzji jest niezbywalne
https://www.chillizet.pl/News/Artysci-p ... kiej-13533

Pod postem Nosowskiej najbardziej zaskoczył mnie komentarz Mai Sablewskiej:
Zgadzam się :viktoria: <3

Mogłyby się pojawić wreszcie jakieś konkretne informacje, bo popierać jakąś ideę to jedno, a drugie to działać. Jestem ciekawa, jak to wszystko wyjdzie.
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: To co najlepsze »

Piękna inicjatywa, a kto się chce czepiać będzie zawsze, gdyby wymyślił to inny Artysta to zawsze by się coś na niego znalazło, jakby była to Maryla, to zarzucono by pewnie by że kiedyś piłkarzy krytykowała teraz do zgody nawołuje, jakby był to nie wiem, może Michał Wiśniewski, to zarzucono by że chce się wypromować...takie gadu gadu, byle coś powiedzieć.

Kurczę Doda to wymyśliła, więc oczywiste będzie że będzie musiała to organizacyjnie ogarnąć...A to mnóstwo pracy, teraz chyba jeszcze jakąś płytą wydaje, wiec ma dziewczyna co robić. A Edyta...? Wypracowała w tamtym roku normę pracy na kolejne dwa lata i teraz będzie, jakże to był pracowity okres
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Steffie »

Zabawne jest to, że ci, którzy podejmują osobiste wycieczki, pisza potem, że moderator zamyka forum z powodu wycieczek. :edi:

Inny artykul na ten sam temat, że screenami z obdukcji:
http://gwiazdy.wp.pl/monika-jarosinska- ... 507777665a
Monika tłumaczy też dlaczego nie walczyła dalej o prawdę.

No i jest też kolejna opinia, trzeba przyznać w punkt - mówi o istocie problemu - jedni to nazywają hipokryzja, inni wprost krytykują. No ale może rzeczywiście Doda się nawróciła. ;) Dobre i parę okładek na ten temat.
http://www.cgm.pl/news/eldo-o-akcji-dod ... uVuWAJ4Vpg
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

Na razie Doda daje argumentów tym, którzy nie wierzą w jej szczere intencje.

O koncercie ani słowa, za to promocja płyty jest (insta story). Okładka i wywiad w "Gali" "Naga prawda o Dodzie - Po raz pierwszy mówi o mężu, pojednaniu z bratem i zmianie wizerunku" https://www.instagram.com/p/Bsx01suHxT6 ... cqwjir0vs4

Czyżby "szplia" Edyty okazywała się być prawdą?
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: fookmetoo »

Może Dodina o tym nie mówi żeby nie mówili że to pod publikę? Bo gdyby mówiła o koncercie, jak i o nowej płycie, to by pisali właśnie to że się promuje na tym. A tak to są 2 zupełnie oddzielne projekty.

Wydaje mi się że wywiad dla Vivy i promocja płyty zostały ustalone długo wcześniej. Z drugiej strony, nie ma co popadać w paranoje i odwołoywać wszystkich zobowiązań promujących płytę (tak jak w Gdańsku i Elblągu i okolicach odwołuje się studniówki bo "nie wypada")
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

fookmetoo pisze:Może Dodina o tym nie mówi żeby nie mówili że to pod publikę? Bo gdyby mówiła o koncercie, jak i o nowej płycie, to by pisali właśnie to że się promuje na tym. A tak to są 2 zupełnie oddzielne projekty.

Wydaje mi się że wywiad dla Vivy i promocja płyty zostały ustalone długo wcześniej. Z drugiej strony, nie ma co popadać w paranoje i odwołoywać wszystkich zobowiązań promujących płytę (tak jak w Gdańsku i Elblągu i okolicach odwołuje się studniówki bo "nie wypada")
Dlatego czekam na rozwój sytuacji :wink:
ODPOWIEDZ