Eurowizja 2020

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Bob »

Od występu Edyty z Tommorow Never Dies siedzę w klimatach bondowskich i numer jest rasowy zwłaszcza wersja studyjna, E zrobiłaby z tego cudo , podobnie jak z pokracznym wokalnie tematem wiodącym z najnowszego Bonda.Dziewczę młode, na maxa stremowane , ale ma w sobie potencjał , taki polski odpowiednik Dua Lipa.Trzymam kciuki za młodość , szkoda że Edki nie zaprosili na tegoroczną Galę ,planowany występ nijakiego zwycięzcy z Dublina 94 to ironia losu ...
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Eurowizja 2020

Post autor: pijej1 »

addar pisze:
pijej1 pisze:Teledysk ma wspaniały będziecie zachwyceni!!
Ala potrafi to lepiej zaśpiewać ??/ o to ze jej wygrana była ustawiona to nawet nie wspomnę
Wersja studyjna fenomenalna - co do występu na żywo to mam wrażenie, że Alę zjada stres. Mocna przeżywa każdy swój występ. Ma nawet problem z zapamiętaniem tekstu swojego singla. Co się zdarza nawet i landrynie.

Nie było ustawki po prostu Ala jest fenomenalna. Jeśli ciężko jest się z tym faktem wam pogodzić to snujcie dalej teorie spiskowe. Ale nie mieszajcie w to bogu ducha winna Alicję!
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: endeven »

ja w sumie nie wiem skąd jest ten najazd na dziewczynę. Trzymam kciuki i wierzę , ze wykorzysta te 3 miesiące. I niech jedzie na te wszystkie pre party eurowizyjne to się i zaznajomi z innymi uczestnikami i obędzie z wystepami, z publika, z klubami. Powinno ją to wyluzować przed finałem.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Gosia1423 »

endeven przede wszystkim ona ma braki warsztatowe, nawet laicy to słyszą. Potencjał jest owszem, ale dziwi brak postępów, skoro już brała udział w the Voice itp To nie jest świeżynka, złapana na ulicy. I nie stresowałaby się aż tak, gdyby była pewna swoich dźwięków i tu znowu słowo klucz: "warsztat".


pijej1 konstruktywna krytyka nie jest zła ;)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: addar »

Dla jej obrony jest bardzo młoda. Pewność i świadomość przyjdą z wiekiem. Po za tym nie ma naturalnych predyspozycji do wyciągania tych najwyższych dźwięków. To nie ten głos ale widać że dziewczyna się nasluchala div i na siłę próbuje je naśladować. W wersji studyjnej nie ma tak wysokiego finału, chyba świadoma decyzja producenta.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Michael »

pijej1 pisze:
addar pisze: Ala potrafi to lepiej zaśpiewać ??/ o to ze jej wygrana była ustawiona to nawet nie wspomnę
Wersja studyjna fenomenalna - co do występu na żywo to mam wrażenie, że Alę zjada stres. Mocna przeżywa każdy swój występ. Ma nawet problem z zapamiętaniem tekstu swojego singla. Co się zdarza nawet i landrynie.

Nie było ustawki po prostu Ala jest fenomenalna. Jeśli ciężko jest się z tym faktem wam pogodzić to snujcie dalej teorie spiskowe. Ale nie mieszajcie w to bogu ducha winna Alicję!
Ta piosenka nie jest zła, trzyma poziom, ale na Eurowizję się nie nadaje, bo nie zapada w pamięć. Na Eurowizji nie wystarczy bardzo dobrze śpiewać by zostać zauważonym. Trzeba mieć jeszcze bardzo dobrą piosenkę, która jest w stanie utkwić w głowie w ciągu 3 minut prezentacji scenicznej lub mieć performance, który sprawi, że piosenka zostanie zapamiętana. Empires tego nie posiada.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Bob »

To jest znakomity numer , słuchałem kilkakrotnie w aucie i mam ciary . Jestem na 99,9% pewien ze ze względu na morowe powietrze ta edycja nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, bo polowa organizatorów i uczestników w tzw międzyczasie wymże :ksiadz:
Bezpieczniej byłoby wysłać kogoś tuż nad grobem Alicję M lub Marylę R
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: fookmetoo »

Gosia1423 pisze:endeven przede wszystkim ona ma braki warsztatowe, nawet laicy to słyszą. Potencjał jest owszem, ale dziwi brak postępów, skoro już brała udział w the Voice itp To nie jest świeżynka, złapana na ulicy. I nie stresowałaby się aż tak, gdyby była pewna swoich dźwięków i tu znowu słowo klucz: "warsztat".


pijej1 konstruktywna krytyka nie jest zła ;)
Po przesłuchaniu jej występy przypomniała mi się wypowiedź śpiewaczki Jagny Sokorskiej, że młode, niewykształcone głosy mają to do siebie że często są w stanie śpiewać bardzo wysoko dlatego że jeszcze nie mają warsztatu i techniki która ujarzmi ten głos i nauczy zdrowej emisji i poznania swoich możliwości bez unoszenia krtani. Jest mloda, liczmy na to że ludzie ktorzy kierują jej życiem zainwestują w lekcje śpiewu, bez nich może szybko dorobić się niezdrowych nawyków i stracić cały czar jaki jej glos ma (jak to było z Dżeską Simpson itd). Ma mocny głos, więc wiązadła musi mieć solidniejsze, co nie oznacza że rozwój techniczny by nie pomógł jej osiągnąć wyższy poziom... jak to mówią "don't take you talent for granted'.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Michael »

Trener wokalny analizuje wykonanie Empires z Szansy na sukces. W zasadzie to tylko w końcówce utworu było widać po jego minie, że Alicja nie do końca trafiła w dźwięk, ale ogólnie jest pod wrażeniem umiejętności wokalnych Alicji.
:arrow: https://youtu.be/fwDdLBfNmr4

Do maja jeszcze trochę czasu, więc na pewno opanuje wykonanie tej piosenki do perfekcji.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2020

Post autor: KrzysiekF »

Kasia Dereń na instagramie sprostowała pewnie nieścisłości , które były podczas programu live ...

To nie cleo , szpak i Gromee przyznawali punkty od 1-3 ale jakaś „ specjalna komisja „

:lol3:
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: kuba5959 »

Ale co tu prostować? Przecież Orzech o tym powiedział na samym początku. Został wymieniony nawet skład osobowy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2020

Post autor: KrzysiekF »

kuba5959 pisze:Ale co tu prostować? Przecież Orzech o tym powiedział na samym początku. Został wymieniony nawet skład osobowy.
Ale chyba tylko raz ... wystarczy poczytać komentarze by zobaczyć , że większość przekaz odebrała jakby punkty przyznawały osoby siedzące na kanapie ... czyli trójka jurorów z etapów eliminacji. Przed podaniem punktów jurorskich był chyba kadr na cleo szpaka i przyznano punkty ... wtedy już nie podkreślił, że punkty przyznała jakaś do tego celu powołana komisja .
Agunia
Hope for us
Hope for us
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:33
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Agunia »

Reakcja trenerki głosu na wyniki polskich eliminacji:

https://www.youtube.com/watch?v=ywVJ7zgeAKo&t=445s
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Gosia1423 »

Czyli potwierdza się, to o czym mówiłam... Alicji brakuje techniki. Być może jest dla niej za wcześnie na wielkie sceny, gdyż jeszcze do tego nie dojrzała...
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Eurowizja 2020

Post autor: pijej1 »

Klip już niedługo - jest magia czar i petarda!

:flirt4: :flirt4: :flirt4: :flirt4: :flirt4: :flirt4:
ODPOWIEDZ