Eurowizja 2020

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Eurowizja 2020

Post autor: kuba5959 »

Wśród uczestników "Szansy na sukces" m.in.: Kasia Dereń, Paulina Czapla, Saszan, Marek Kaliszuk, Albert z Lake Malawi (Czechy ESC 2019) oraz Alicja Szemplińska (z tego co można wywnioskować z instastory programu to zaśpiewała "To nie ja" - moim zdaniem ten fragment jest cudowny) https://eurowizja.org/szansa-na-sukces- ... icy-lista/
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: addar »

Super pomysł na preselekcje. Obmyślili to lepiej niż zakładałem. Pewnie orzech maczał w tym palce
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2020

Post autor: spot_me »

Pomysl sam w sobie niezly bo podobnie preselekcje odpywaja sie w kilku innych krajach od wielu lat. Problem w tym jednak, ze w tych innych krajach wybiera sie etapowo najlepsze piosenki, a nie najlepsze glosy tak jak to bedzie w Szansie na Sukces. Co z tego, ze Szemplińska zaspiewa bardzo dobrze jakis cover, jesli jej konkursowa piosenke uslyszymy tylko raz dopiero w finalnym odcinku. Ktos nie do konca to przemyslal. Eurowizja to konkurs piosenki, a nie talentow wokalnych. Kasia Deren ma super glos, ale co z tego - Magda Tul miala jeszcze lepszy i wiemy jak skonczyla sie jej przygoda na tym konkursie.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Piter »

W pełni zgadzam się że spot_me i obawiam się, że pojedzie badziew, choć świetnie zaśpiewany.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: addar »

dlatego uważam ze powinni miec gotową piosenke i to z nia zwyciezca powinien jechac. Powinni wybierać głos pod piosenke :smile:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: endeven »

Powinno sie wybierac pakiet, piosenke zaspiewana przez konkretnego artyste. Nie powinno byc zadnych coverow w pol finalach. Czemu ten nasz kraj zawsze jest w ogonie i nie mysli sie do konca. Nie wiem co sie z tego wykluje. No i zestaw wykonawcow ściał mnie jednak z nog. W tym kraju trzeba odbudowac range tego konkursu by poziom narodowej selekcji poszybował. I nie mowie o jakichs wielkich nazwiskach ale tych swieżych ale cos soba juz reprezentujacych.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: addar »

Nie zgadzam się. Czesto piosenka jest spoko ale artysta nie domaga na zywo lub odwrotnie. Powinno sie stworzyć produkt, tak jak było to z edytą...wyglad, głos i piosenka. Taka specyfika konkursów muzyki popularnej.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: fookmetoo »

Może wygrana dostanie piosenkę od tych samych co robią dla dziecięcej Eurowizji kawałki?
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: kuba5959 »

Spokojnie, piosenki będą tworzone przez osoby, które wiedzą jak pisać dobre, nowoczesne przeboje.
A właściwie to 3 finałowe utwory pewnie już się tworzą powoli, w końcu półfinały już nagrane
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: endeven »

Addar no przeciez to napisalem, pakiet, powinni spiewac w pol finalach swoje piosenki na konkurs, by znac od razu piosenke i wykonanie i prezencje. Śpiewanie coverow niczemu tu nie sluzy.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: addar »

nie do konca endi. Mi chodziło o to zeby kazdy zaspiewał ten sam numer skrojony pod konkurs przed programem a nie że kazdy przychodzi ze swoim utworem autorskim. Chyba że autorski byłby lepszy to wtedy decyzja nalezy do widzow i jury który jedzie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: ray »

Sam pomysł na preselekcje ciekawy. Ewidentnie widać, że zasugerowano się tym, jak na dziecięcą Eurowizję trafiła Viki Gabor. Dla przypomnienia:
W 4. odcinku programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior" zaprezentowały się finalistki wyłonione w poprzednich etapach: Nikola Fiedor, Viki Gabor oraz Gabriela Katzer. Wokalistki wykonały po dwie piosenki. Najpierw młode artystki zaśpiewały w duecie z gwiazdą odcinka, w którym brały udział. Nikola Fiedor z Majką Jeżowską zaprezentowały piosenkę "A ja wolę moją mamę". Później Wiktoria Gabor i Dominika Gawęda z Blue Cafe wykonały utwór "Zapamiętaj". Jako ostatni na scenie pojawili się Gabriela Katzer oraz Paweł Stasiak z zespołu Papa D. i zaśpiewali "Maxi Singiel".
W drugiej części programu każda z dziewczynek wykonała piosenkę specjalnie przygotowaną przez TVP na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Pierwsza zaprezentowała się Gabrysia Katzer w utworze "On my way". Następnie Viki Gabor zaśpiewała "Superhero". Ostatni występ należał do Nikoli Fiedor, która wykonała piosenkę "Bubbles in my head". O wyborze zwycięzcy zadecydowali widzowie w głosowaniu SMS oraz jurorzy. Program "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior" wygrała Wiktoria Gabor.
No to teraz mamy niemal dokładnie to samo. :)
Pierwsze 3 odcinki zostały już nagrane, finaliści są wyłonieni, tak więc jest jeszcze ponad miesiąc na przygotowanie/dopracowanie trzech propozycji eurowizyjnych.

Jury w składzie Szpak, Cleo i Gromee...
Mhmmm, po pierwsze, paru uczestników występowało w "Voice", gdzie jurorem był Szpak, po drugie, Cleo i Saszan mają tego samego menadżera koncertowego, a po trzecie, Kasia Dereń śpiewała w chórkach u Gromee'ego, kiedy ten występował na ESC...

Moim zdaniem, i tak wygra Alicja Szemplińska. Ciekawe, że ona w 2016 w finałowym odcinku "Hit, hit, hurra!" zaśpiewała To nie ja i wygrała, i wczoraj w "Szansie" wylosowała akurat też To nie ja. :hmmm: Podejrzewam, że na próbie tylko dla zmyłki, że niby program nie jest ustawiony, zaśpiewała Heroes Zelmerlöwa.
Szemplińska w każdym talent show, w którym występuje, śpiewa piosenki, które wykonywała Edyta - w "'Hit, hit, hurra!": Kolorowy wiatr, Listen i To nie ja, w "The Voice of Poland": Get here, Wicked game i Litanię, i teraz w eurowizyjnej "Szansie na sukces": znów To nie ja.
Bardzo możliwe, że jest już przesądzone, że to ona wygra. I nawet nie byłoby to złe, bo dziewczyna ma wielki talent. Gdybym ja miał kogoś wybrać spośród wszystkich uczestników, w ciemno, nie znając piosenki, postawiłbym albo właśnie na Szemplińską, albo na Sargisa Davtyana.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Gosia1423 »

Jak zobaczyłam, kto bierze udział w preselekcjach, to mało ekranu nie oplułam.

No fajnie, addar, wygra taki produkt i co dalej?
Cristof006
Hope for us
Hope for us
Posty: 35
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Cristof006 »

Byłem na nagraniach dwóch odcinków- poziom całkiem wysoki, choć były też słabsze wykonania, ale nie tragiczne. To odnoście kwestii wokalnych. Natomiast o piosenki autorskie dla finalistów jakoś za bardzo się nie boję, bo skoro dla Viki napisano dobry utwór to tutaj też raczej nie powinno być źle. Ale to się okaże 23 lutego :)
Co do nagrań to muszę przyznać, że jurorzy byli świetni, ale nie będę zdradzał za dużo ;-) Nikt nie był faworyzowany, bo w każdym odcinku inna osoba była przewodniczącym jury, który miał decydujące zdanie kogo wybrać do finału.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Piter »

kuba5959 pisze:Spokojnie, piosenki będą tworzone przez osoby, które wiedzą jak pisać dobre, nowoczesne przeboje.
A właściwie to 3 finałowe utwory pewnie już się tworzą powoli, w końcu półfinały już nagrane
Te dobre nowoczesne przeboje to co np?
ODPOWIEDZ