Eurowizja 2021

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Eurowizja 2021

Post autor: lena7 »

Na dniach (w końcu) TVP ogłosi polskiego reprezentanta. Prawdopodobnie będzie to Cleo, która z TVP wyskakuje niczym z lodówki na każdym kroku ostatnio.
Tymczasem mówi się że Kurski chciał w tym roku wysłać Marylę :ha:
https://allaboutmusic.pl/szemplinska-i- ... lo-maryle/
Jak na razie, tegoroczny festiwal zapowiada się mizernie jakościowo - większość to miałkie produkcje, kicz i marne kopie. Więc Maryla miałaby szansę ;-)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Piter »

Póki co chyba jeszcze nie opublikowali nawet połowy piosenek.
Czekam na ten festiwal niezależnie od polskiego gniota.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2021

Post autor: endeven »

jestem zakochany po uszy w tegorocznej propozycji oczywiście z Litwy i Ukrainy i Francji.

THE ROOP - Discoteque, Litwa
-> https://www.youtube.com/watch?v=CWqrdzNoBKA
Totalnie wywiązali sie z nawiązką. Mieli wygrać rok temu i pewnie by tak było. Drugi rok z rzędu utrzymać poprzeczkę na poziomie. Szacun. I kolejny raz z konceptem, wszystko tu ma ręce i nogi. Fajne retro psychodelizowane rytmiczne popy.

Go_A - ШУМ, Ukraina
-> https://www.youtube.com/watch?v=sDeMfL8Ib9A
Ostateczna wersja będzie jeszcze przerabiana, pewnie chodzi o skrócenie do regulaminowych 3 minut. Uwielbiam takie folkloro etniczne zaśpiewy przetasowane z nowoczesnymi produkcyjnymi krawędziami.

Barbara Pravi - Voilà , Francja
-> https://www.youtube.com/watch?v=-9t_SwPN31s
Bardzo ładna klasyczna piosenak francuska. Piękne rrrrrr dobry wokal, skupia uwagę. Do tego teledysk daleki od eurowizyjnego schematu i blichtru.

Karetus & Romeu Bairos – Saudade
-> https://www.youtube.com/watch?v=X-9ob_VFh7k
i trzymam mocno kciuki za mojego faworyta w portugalskim finale eliminacji krajowych.
Boję się, że nie przejdą. Byłaby wielka szkoda. Bo dobre wspolczesne odkurzenie portugalskiej narodowej nostalgii i zadumy. I wszystko świetnie wpakowane w konkretny wizualny obrazek.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Piter »

Z piosenek, które słyszałem, utkwiła mi w głowie Holandia.

Na Wikipedii pojawiła się informacja, że polski kandydat jak i piosenka mają zostać ogłoszone 12 marca.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Eurowizja 2021

Post autor: max28 »

Zgadza się, dziś ogłoszono, że w piątek 12 marca w Pytaniu na śniadanie poznamy piosenkę.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Eurowizja 2021

Post autor: lena7 »

Rafał Brzozowski :ha: i to jeszcze ponoć będzie tańczył.
Jakie on musi mieć mniemanie o sobie. Wiedział, że wyleje się fala hejtu fanów Eurowizji, a mimo to wybłagał szansę u Kurskiego.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Flux »

Jeśli Brzozowski pojedzie, wynik z pewnością będzie druzgocący. Niezrozumienie tego konkursu przez polskich decydentów jest dość zabawne.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2021

Post autor: addar »

WTF ?!, ponoć jestem spokrewniony z Rafałkiem w 7 wodzie po kisIelu, ale i tak WSTYD !! :lol3:
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Eurowizja 2021

Post autor: lena7 »

Jesteś tak samo męski i przystojny i wprost boski? :oops:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Piter »

Zaczekajmy z oceną na piosenkę
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Eurowizja 2021

Post autor: lena7 »

To prawda, kto wie, moze Kurski podszedl honorowo i zatrudnil swiatowych producentow za ulamek z miliardow od PiSu. Pewnie marzy mu sie ''wlasna'' wielka muzyczna gwiazda TvP, ktora by mogl sie szczycic przywlaszczajac sobie jej sukces i miesiacami go walkowac, tak jak teraz robi to z nazwiskiem Osieckiej i Krawczyka, ktorzy stali sie slupkami na wykresie i miara ogladalnosci jego telewizji, a nie artystami z krwi i kosci.
Brzozowski zdaje sie idealnym materialem w rekach Kurskiego - tanczy jak mu prezes zagra, wiec i ma jego przychylnosc.
Z drugiej strony mozliwe, ze to bylo zorganizowane na leb na szyje, skoro dopiero w ostatni piatek krecili teledysk, wiec raczej na ostatni gwizdek, a nie miesiacami planowana drobiazgowo droga do sukcesu.
Ciekawi mnie jak wygladalo zerwanie umowy z Alicja i co sie tam wydarzylo. Dziewczyna przeciez musiala juz miec przygotowa piosenke - miala na to rok i byla prawie pewna ze pojedzie, wiec czemu Kurski jej nie chcial? Raczej predko sie nie dowiemy bo to tajemnica biznesowa, a dziewczyna jest na poczatku swej drogi wiec nie narazi sie TvP jako potencjalnemu pracodawcy.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Margaret »

Jeśli pojedzie Brzozowski, to niezależnie od piosenki jest on na straconej pozycji. Przez lata ośmieszył się będąc w TVPis, ludzie nie traktują go poważnie, więc nie ważnie jaką piosenkę zaśpiewa to i tak nikt na niego nie zagłosuje. Chłopak jest spalony.
Co do Ali Szemplińskiej - dobrze, że nie idzie kolejny raz. Dla mnie jest to trzecia Paulla, która próbuje na technice Edyty i balladach wypromować się. Słuchałam jej kilka występów live i ciężko się jej słuchało. Dziewczyna potrzebuje czasu by rozwinąć skrzydła, juz lepiej by było, gdyby kolejny raz na Eurowizję pojechała Cleo...
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Pawel »

Margaret pisze:nie ważnie jaką piosenkę zaśpiewa to i tak nikt na niego nie zagłosuje. Chłopak jest spalony.
Juz lepiej by było, gdyby kolejny raz na Eurowizję pojechała Cleo...
Zdaje się, że my przecież nie możemy głosować na swojego kandydata, może komuś się jednak spodoba, nie mówię o polonii.
Po co odgrzewać kotleta? Cleo już była i jest też związana z TVP rozumiem, że spalona nie jest?
Ps. w ogóle to w tym roku eurowizja się odbędzie? Czy coś takiego jak rok temu? Jak coś takiego jak rok temu to nie ma w sumie znaczenia kto pojedzie bo i tak przejdzie to bez żadnego echa. Tak samo jak szkoda inwestować cokolwiek.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Eurowizja 2021

Post autor: max28 »

Pawel pisze: Ps. w ogóle to w tym roku eurowizja się odbędzie? Czy coś takiego jak rok temu? Jak coś takiego jak rok temu to nie ma w sumie znaczenia kto pojedzie bo i tak przejdzie to bez żadnego echa. Tak samo jak szkoda inwestować cokolwiek.
Odbędzie się, są trzy scenariusze:

https://eurowizja.org/eurowizja-2021-ro ... emplinska/
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Piter »

Spodobała mi się piosenka z PT.
Ładna melodia, prosty przekaz, oryginalny wokal. Bez dziwactw.
https://youtu.be/2hAlp3Khsnk
ODPOWIEDZ