Eurowizja 2021

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Steffie »

Bosssshhhe, nawet diwa nie pomogla... Niech on juz jedzie do domu. :PP
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Cypix »

Pawel pisze:Nie ma co płakać po Orzechu. Panowie normalnie zapowiadają, nie czuje się żadnego dyskomfortu oglądając.
Rafal też dał radę, wiadomo piosenka nie taka, ale wiochy nie było na tle ogólnie całej tej wiochy. W końcu pobierał lekcje u samej divy :-D
Orzech wybitny nigdy nie był, może przytaczał anegdotki, ale nigdy nie "czuł" tematu, polecam Youtube, nawet "12" dla Edyty go nie potrafiły ekscytować :D

A co do Rafała...

Oj była wiocha, te wodzirejskie wstawki, ta jego kondycja, a raczej jej brak, to bawienie się kamerą, gdy kabelek nie stykał, te oczko do publiczności i ten chórek, który sprawił, że gdy Rafałek witał się z Europą, to piosenka brzmiała tak samo gdy ją "śpiewał"...

Moim faworytem jest w tym roku Norwegia, fajna piosenka, godne przesłanie, ciekawa historia wykonawcy. No. 2 El Dibloooooooooooooo 8P
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Eurowizja 2021

Post autor: lena7 »

Te chórki były tak dobre, że w drugiej połowie zdyskredytowaly Rafała jako wokalistę haha
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Margaret »

W tym roku oglądam Eurowizję, ponieważ jest dużo szumu o tegorocznej edycji.
Nie znałam wersji studyjnych i uznałam, że nie oceniam wcześniejszych prób, a tylko to co usłyszę w TV w czasie konkursu. Jako całość Eurowizję opiszę w osobny poście, dziś skupię się tylko na występie Rafała.

Od samego początku widać było, że praca kamer nie jest najlepsza. Choreografia nie została pokazana tak, aby przedstawić jej mocne strony. Augustin zatrzymał się chyba w 2010 roku, bo te same "kocie ruchy" przewijają się w występach naszej Divy. :roll: :roll: zajechało "myszką" :nono:
Piosenka sama w sobie była słaba, kompozycja też. Niestety Rafał nie udźwignął jej, co mnie dziwi ponieważ wdawało mi się, że on ma głos i potrafi śpiewać.
Jedno trzeba przyznać - był pomysł na piosenkę, na choreografię, na wizualizację, na wykonanie i całokształt, ale efekt końcowy nie zachwycił, co potwierdziło to, że nie przeszliśmy dalej.

Rafał poprawnie zaśpiewał tylko pierwszą zwrotkę, każdy kolejny element wypadał coraz gorzej. Niewiele się ruszał a i tak miał zadyszkę. Podczas drugiej zwrotki wiedział, że brakuje mu tchu to wolał "złapać" kontakt z publicznością niż śpiewać swoją piosenkę. To było smutne.
Szkoda mi Rafała. Mieliśmy potencjał, niestety poprzez niedopracowanie wokalu i pracy kamer wiele straciliśmy.
Sam wizerunek Rafała nie działał na naszą korzyść. Nie był ani "młody", ani "sexy", ani "gay friendly".

Podsumowując - gdyby był to koncert podczas "Wakacyjnej trasy Dwójki" uznałabym to za Mont Everest polskich możliwości, natomiast jak na konkurencję między innymi krajami to było to zrobione tandetnie i kiczowato.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2021

Post autor: keraj »

pijej1 pisze:Szkoda tylko Estonii!
Najpiękniejsza ballada w tegorocznej Eurowizji!
Ballada i uczestnik :d
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2021

Post autor: tomek7 »

A ja bardzo bym chciał by wreszcie wygrała Francja. Co roku mają ciekawe propozycje. Tegoroczny występ (można już zobaczyć na YT) jest taki minimalistyczny. Zero piórek, cekinów, fajerwerków ... tylko wokalistka i gra świateł. Piękne to.
Jak nie Francja to niech już będą Włochy lub Szwajcaria lub Rosja. To takie moje top 4.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2021

Post autor: keraj »

To prawda tegoroczna Francja jest wyjątkowa na tle pozostałych uczestników.
Również chciałbym, aby wygrała Ona lub Szwajcaria ale obawiam się że po trofeum sięgną Włochy, a niestety nie rozumiem fenomenu tego utworu :shock:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2021

Post autor: addar »

Dla mnie francja jest własnie taka jak zawsze-francuska ta piosenka jest tak sztandarowa i sztampowa że aż nudna mimo że ładna, w teledysku ma nawet beret xd :ha:
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Eurowizja 2021

Post autor: pijej1 »

moje dwa typy to: Estonia (wiem odpadła :beczy: :beczy: :beczy: :beczy: ) i Szwecja
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Wojtuś »

Moimi faworytami była Belgia i Grecja ale niestety wygrały Włochy, które dla mnie powinny znaleźć się poza pierwszą 10.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Kamui Shiro »

Nie oglądałem I częsci, do obejrzenia mam. W II, tej z Rafałem, zaciekawiła mnie Albania.
Niektóre piosenki były tak niemiło zawyte, niemelodyjnie, ani do tanca ani do rozanca, że choć RB robił bokami, to polska propozycja moim zdaniem wypadła korzystnie. Patrzymy na to oczami rodzimych kompleksów - od tęsknoty za II miejscem Edyty* po niesnaski polityczne. Kibicowałem, by przeszedł, bo zawsze raczej popieram polskich uczestników.
Dziwi mnie, jak takie miniaturowe państewka jak Marino mogą brać udział, wiem że to jak piłka nożna itd., ale podpiąłbym wszystkie takie kropeczki na mapie pod większe panstwa, żeby były reprezentacje bardziej narodów a nie form politycznych.
Włosi zabawni, może nawet cute i wokalista totalnie młody Wisniewski jakby się reinkarnował z ziemi polskiej do włoskiej.

* tak obiektywnie rzecz biorąc, zawsze mnie zastanawiało, czy to własciwie jest taki wielki sukces, jak go nadyma się w mediach od blisko 30lat
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Margaret »

Generalnie finał był artystycznie dużą formą inspiracji:

Włochy - Młody Wiśniewski,
Albania - J.Lo,
Portugalia - odchudzona Aretha Franklin,
Serbia - The Pussycat Dolls,
Grecja- młodziutka Britney Spears z lepszym wokalem,
Hiszpania - Enrique Iglesias,
Niemcy - kopia hitu Cleo "Za krokiem krok",
Azerbejdżan - Ariana Grande,
San Marino - Ike & Tina Turner,

poza tym:

Australia - Sinéad O'Connor,

tak więc tak 8) 8P
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Piter »

Podobala mi się zwycięska piosenka. Podobala mi się wczoraj najbardziej. Francja, jak napisał addar, wydała mi się sztampowa. Kopia Edith Piaff. Szwajcaria ładnie, ale to nie moja wrażliwość. Urzekła mnie oryginalność Islandii i Ukrainy, przekaz Rosji, energia dziewczyn z Serbii.

Eurowizja wyraźnie odchodzi od powielanych tanecznych numerów, szuka odmienności. Liczy się pomysł na siebie, przecieranie szlaków, a nie wbijanie się w schemat. U nas wciąż się tego nie rozumie. Jedziemy z tym, co na pewno spodoba się Europie, choć slyszala to setki razy. Zero ryzyka, zero odwagi. Jesteśmy nudni.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2021

Post autor: wodawodnista »

Eurowizja jest poniżej mojego smaku, aby się nią interesować, ale ten wokalista zwycięskiego zespołu (ten co "ćpał" w green roomie) bardzo smaczny :edi:

Ciekawe jest to, że akurat wygrała taka kapela pseudo rockowa. Ale patrząc na timing to rzeczywiście może to już czas na powrót do mody na poprocka po szale na latynoskie brzmienia. Raz na ileś lat moda musi wrócić, już dawno Tokio Hotel, Avril, Ashlee Simpson czy jakieś inne pseudo emo nie miało byctwa w biznesie, ciekawe czy 2022 to będzie powrót do takiej mody :edi:


Przejrzałem tak z 15 występów różnych Państw i na końcu Polskę. Polska miała chyba jedną z najsłabszych piosenek, straszny wstyd. To wyglądało jak eurowizyjna propozycja jakiegoś jeszcze biedniejszego kraju sprzed 15 lat. Nie wiem, jedyną szansą dla Polski jest albo jakaś nietuzinkowa kolorowa artystka, która może kiedyś się pojawi albo jakiś przystojny wokalista, który po prostu zaśpiewa z gitarą bez akompaniamentu disco polo. Jak będziemy szli taką drogą albo już niemodnych wielkich głosów i pomapatycznych ballad to nigdy nie będzie szans. No, ale. Umówmy się, że Polsce nie zależy na wygranej - ludzie tam jeżdzą tylko aby mieć darmowe promo dla siebie. Nie wierzę, że komukolwiek zależy jadąc z takim gniotem jaki zaprezentował Rafał. Edyta chociaż się starała i jej team w 94 - piosenka była mocno przemyślana. Wszystko było przemyślane. Okradli ją z wygranej, ale w pamięci ludzi i tak wygrała.

Idealny komciak na występ Rafała:
Żądny Przygód
5 dni temu
cały czas miałem wrażenie, że oglądam wrzuony na yt występ z mam talent i na koniec wojewódzki każe im wypierdalać

W ogóle to jak Ela Zapendowska mówi starzy ludzie do piachu, kto bierze 39 latka na reprezentanta.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Eurowizja 2021

Post autor: Bob »

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości
https://youtu.be/7FJ9PH5CeG4
ODPOWIEDZ