Eurowizja 2022

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2022

Post autor: Pawel »

Dla mnie ten Ochman to porażka, dziwię się tym zachwytom, notowaniom bukmacherów itd. To chyba jest wszystko jakieś ustawione po to żebyśmy odnieśli klęskę. Przecież jego głos ma ogólnie bardzo nieprzyjemne i męczące brzmienie. Śpiewa jak po angielsku jak Ukrainiec. Niezależnie od języka śpiewa dziwnie. A łączenie śpiewania rozrywkowego z klasycznym... Nie lubię tego. Nigdy nie lubiłem. Ochmanowi brakuje dobrej barwy głosu. Talentu i słuchu nie odmawiam.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2022

Post autor: wodawodnista »

Przesłuchałem, żeby nie wyjść na ignoranta. Angielski tego Ochamana jest dobry w mojej ocenie, po prostu ma specyficzną barwę mocno nosową. Klimat utworu mi się podoba. Nie jest to piosenka, którą drugi raz bym posłuchał, ale nie jest tak źle. Na eurowizję to nie zapada w ucho, ale poziom to 5 pięter nad Rafałem i Ride :lol3:

Jakaś jego piosenka po polsku mi się włączyła po chwili i po polsku lepiej brzmi niż po angielsku.

Generalnie daję okejkę.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2022

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Ja mam problem z Ochmanem. Jego przerysowanie, sztuczna dramatyczność jakiś taki nadmierny patos... Za dużo dla mnie, nie moja wrażliwość. Nawet jego pokora i skromność wydają mi się takie udawane. Nie kupuję go.
Jego wokal też mnie nie powala, podobne w sumie odczucia mam ze Szpakiem - niby talentu i głosu nie można odmówić, ale ogólny wydźwięk jest jakiś taki... kiczowaty? Za dużo dramatyzmu, teatralności to na pewno. Ale ludzie to lubią, zarówno polscy jak i zagraniczni fani eurowizji jak się okazuje. Niech jedzie, choć moją faworytką w tym roku wciąż pozostaje Ania Byrcyn <3
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2022

Post autor: Piter »

Ochman jest trochę jak ten łańcuch na jego szyi w klipie. Ale piosenka mnie zainteresowała. Nie obraziłbym się, gdyby pojechał.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2022

Post autor: wodawodnista »

Love2Love 1990-2016 pisze:Ja mam problem z Ochmanem. Jego przerysowanie, sztuczna dramatyczność jakiś taki nadmierny patos... Za dużo dla mnie, nie moja wrażliwość. Nawet jego pokora i skromność wydają mi się takie udawane. Nie kupuję go.
Jego wokal też mnie nie powala, podobne w sumie odczucia mam ze Szpakiem - niby talentu i głosu nie można odmówić, ale ogólny wydźwięk jest jakiś taki... kiczowaty? Za dużo dramatyzmu, teatralności to na pewno. Ale ludzie to lubią, zarówno polscy jak i zagraniczni fani eurowizji jak się okazuje. Niech jedzie, choć moją faworytką w tym roku wciąż pozostaje Ania Byrcyn <3

serio? patos? dramatyzm? chyba fan Edyty Górniak nie ogląda jej występów na żywo.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2022

Post autor: Kamui Shiro »

A ja nie slyszalem jeszcze piosenki Ochmana. Klasyce laczonej z popem mowie: tak. Mowie, mowie. Czytalem tylko, ze najwieksze szanse ma on, Daria i Szmajkowski. Ciekawe, z jakiej przyczyny niby Szmajkowski xD Daria wlecze piosenke od kilku miesiecy, nie widze tego. Najbardziej mi szkoda, ze nie postawiono na kogos takiego jak Doda, to moglby byc szum, a doszly mnie sluchy, ze Doda w koncu chciala xD
No, ale niezbadane sa wyroki Eurowizji, hehe. I juz nie zartujcie, ze w TvpIS kogos obchodzi jakikolwiek regulamin.

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
wodawodnista pisze:Moim zdaniem ta piosenka się nie nadaje na Eurowizję. Dużo ciekawsze jak na tamte czasy było Not Over You czyli Riotka po angielsku. Gdyby chociaż był w tej piosence taki moment na duży wokal aby się porządnie wydrzeć...

Totalnie nie pamietam ani jednej nuty z utworu Riotka.
Flaki z olejem, nieskoczne chyba, jesli chociaz tyle pamietam.
Jedyny chwyt marketingowy to Doda sama w sobie, no a jak juz co do czego, to lepiej niech wystapi z takim hop siup, a nie z flaczkami z olejem.

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Pawel pisze:
Margaret pisze: Tak więc fani TVP zbojkotują tegoroczne preselekcje, jeśli Doda się nie pojawi.
Nic takiego mieć miejsca nie będzie.
Niech ta intrygantka spada

(...)

Jakby udusić się miała.
Show może robi i dobre, ale to wszystko co wymyśla już gdzieś było.
Nic nowatorskiego.

Ale hejcisz, sam sie nie udus.

Fani Dody - chyba mialo byc? Bo fani TVP (lol) na pewno sobie jakos z ta sytuacja poradza xD

Dodano po 4 minutach 27 sekundach:
wodawodnista pisze: Ja nie słucham polskiej muzyki i kompletnie nie mam rozeznania na rynku, ale mniemam, że nic sie nie nadaje.
Ziomeczku, to slabo, no i moze zamilcz w temacie, skoro nie sluchasz? Ludzie gloszacy 'nie slucham polskiej muzyki' czy 'nie ogladam polskich filmow' maja ewidentnie jakis problem z akceptacja swojego pochodzenia (czyli ze soba). Tego jest tyyyyle, roznorodnie, no ale po co sie otworzyc, jak wystarczy pohejtowac i pomedrkowac o czyms, o czym sie guzik wie.

Co to znaczy GP friendly? Przyjazne lekarzom rodzinnym? blagam, bardziej po polsku, mniej popisu.
Ride oblecialo. byl hejt, bo facet z Tvp.
Mysle, ze zwyciezcow takich jak Maneskin (nie lubie), Lordi, Loreena nikt znikad nie kojarzyl poza ich krajem i koneserami, jednak po prostu mieli mocne propozycje.
Szpaka wycie to byl dramat, tu sie zgodze. Moze jednak dla sluchacza z zagranicy jakos mniej drazniace, nie znali otoczki...
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2022

Post autor: wodawodnista »

Ty masz bardzo dziwny styl pisania. Tak trochę pomiędzy osobą bardzo mało wykształconą a pomiędzy albo nawet z kompletnej wsi. Nie rozumiem Twoich dziwnaczych metafor.

Nie lubię polskiej muzyki, być może dlatego, że łatwiej spieprzyć polski tekst niż zagraniczny, bo język polski nie znosi banałów. Zresztą jeżeli znam to głównie tych starszych muzyków. Pokolenie dzisiejsze mnie w ogóle nie interesuje - i to dość normalne, tak jak Ela Zapendowska nie mogła zrozumieć głupkowatych tekstów Dody bo to już nie była jej epoka, tak jak czy Doda (ona ostatnio dosłownie się tak wypowiedziała) nie rozumie dzisiejszych artystow. Znam twórczość polskich legend jak Maryla, Edyta, Wiśniewski, Kukulska, Kayah czy tego typu postaci. Bardzo często się wypowiadasz gdzie pada (jak i tutaj) - no słuchalem, ale z deczka nie pamiętam razy każdy post, a chodzisz i się czepiasz, że ktoś inny nie zna.

Proszę, zacznij uczyć się języka polskiego. Twoje wypowiedzi nigdy nie wnoszą żadnej merytoryki do forum. Taki forumowy Piotruś Pan.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2022

Post autor: Kamui Shiro »

I kto to mówi.
Moze jak nie rozumiesz metafor, to ty masz problem z wyksztalceniem? Ja akurat nie, ale tez wiele lat temu ogarnalem, ze popisywanie sie dyplomami itp. na internetowych forach jest tzw. zalosne. Nie wejde w taki klimat. A co jest nie tak z moim jezykiem polskim, hehe? xD

Wisniewski Michal? XD

Zapendowska to akurat wielu rzeczy nie rozumie, nie tylko tego, ze jej czas juz minal.

Troche slabo, ze przedstawiasz ludzi ze wsi jako debili. Coz, ladnie to wszystko wraz poprzednim postem komponuje twoj autoportret. Nie znasz moze zagranicznych jezykow zbyt dobrze, dlatego chetniej przyswajasz banaly w obcej mowie niz w rodzimej. Znam to, wiele osob tak ma... Zwracam ci tylko uwage, ze piszesz o banale w odniesieniu do calej 'polskiej muzyki', a masz na mysli czesc calosci. Bylo pisac o konkretnym pokoleniu, zreszta tez nie ma co wszystkich pakowac do jednego worka, bo sa mlodsi. Troche to masz nie po kolei, pretensje do siebie, a nie do odbiorcy.
wyksztalcony pisze: Tak trochę pomiędzy osobą bardzo mało wykształconą a pomiędzy albo nawet z kompletnej wsi.
Jakas ciekawa dewiacja skladni, gramatyki w jezyku polskim? Nie wiedzialem, sorki, poducz mnie.

[/offtopic]
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2022

Post autor: wodawodnista »

Tak bardzo Cię to nie interesuje, ze zgłaszasz posty do moderatora - w dodatku do tego najbardziej specyficznego, który wziąłby i wszystkich zamaseczkował w imię tej swojej rzekomej dobroci.

Ja tam mam wyrąbne na Ciebie po całości. Jesteś najmniej meroterycznym użytkownikiem ze wszystkich, nawet Gosi.

Michał Wiśniewski nie jest muzykiem z talentu wrodzonego, wiadomo. Ale jest muzykiem. I na pewno legendą. Wypad od Eli, litości.... Trochę wstydu miej.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2022

Post autor: Kamui Shiro »

Nie zglosilem wczoraj zadnego posta. Oprocz mnie jest tu wielu innych uzytkownikow, komus innemu widocznie nie odpowiadal twoj poziom. A nawet jakbym to i ja zglosil, to co :roll: Dzieki za wyrazy uznania, przyjmuje.

Moze i Wisniewski bral udzial 2x w Eurowizji, moze umial sprzedac swoj pop, ale wymieniac go jednym tchem, jako legendy, obok Rodowicz, Kayah, Edyty i Kukulskiej, wymaga jednak odwagi - i tylko w tym miejscu udalo ci sie zrobic na mnie wrazenie, hehe. Blagam, jego najwieksze osiagniecie artystyczne to Filizanka.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Eurowizja 2022

Post autor: lena7 »

Ciesze sie :-D
Juz od dawna nie bylo takich nadziei na wygrana jak w tym roku.
Z jaka on latwoscia spiewa!!! prawie nie otwiera usta, a dzwieki magnetyzuja skala. :shock:

Daria postanowila udawac Dode na scenie i chyba jej to zaszkodzilo.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2022

Post autor: Kamui Shiro »

Poziom niezly. Niemal wszyscy wystepujacy dali rade, bywalo gorzej. Pierwszy raz slyszalem ten kawalek Ochmana. Chociaz pretensjonalny, to pasuje do konkursu i wyroznia sie, chlopak ma talent. I dostal moj glos xD
I on, i Daria lepiej wypadli przy pierwszym podejsciu. Daria wygladala nieziemsko i dala z siebie wszystko, ale jednak ambicje i klasyczne nawiazania wziely gore nad siekanina eska-dance... No i po co pozwalala sobie tez na uszczypliwosci wobec rywala.

Takie moje skojarzenia lekkie, River -> Wicked Game, Paranoia -> Killing Me Softly xD

Spodobaly mi sie tez propozycje folkowe i choreografia u Szmajkowskiego.

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
lena7 pisze:
Wyglada na to, ze Edytka bedzie zdetronizowana.
Niektorzy tutaj beda mieli niezly dooposcisk (nie wymienie z ''imion' zadnych kopanow) bo przeciez pisali, ze lysiejacy gej itp itd.
Krystian ma szanse zostac pierwszym Polskim artysta, ktory naprawde zrobi kariere w Europie.
Co za glos! A przy tym skromnosc, zero gwiazdorzenia.
Tez mi sie wydaje, ze moze byc w porzadku jako nowa postac na scenie... chociaz czy europejskiej, to sie okaze. Z reguly wiecej nadziei pokladamy po preselekcjach niz obiektywnie mamy o co. Rybak, Szpak... kolejny wyjec moze ale nie musi tego zmienic ;]


Ale... tez podhejce. Jusia wolniej sie starzeje niz Domi G.
Mos, nie spiewaj juz nigdy tego swojego gniota, uszy cierpna od jego nieznosnego patosu.
Malo okrutnie skomentowano Piaska, mogli juz zrobic o nim jakas godzinna konferencje...


Pamietam te glupie teksty tutaj o lysiejacym geju, widocznie niektorzy maja tyle kompleksow i kupy w sobie, ze gdzies musza wylac, jak sie zagotuje w nich to wszystko ;p Slabe to bylo.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2022

Post autor: Piter »

Podobal mi się Ochman, ale Daria była mega, dla mnie najlepsza.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Eurowizja 2022

Post autor: Wojtuś »

Cieszę się, że pojedzie Ochman. Daria naprawdę dała radę i piosenka jest fajna ale na Eurowizji co roku jest po kilka takich piosenek więc Ochman jak dla mnie jest lepszym wyborem.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2022

Post autor: tomek7 »

Ochman nie ma szans na wygraną. Wystarczy posłuchać piosenki Szwecji i nareszcie Wielka Brytania ma super utwór. Co sądzicie o tych piosenkach?
ODPOWIEDZ