Sopot festiwal

02-04.09.2005 Sopot, Opera leśna

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: Sopot festiwal

Post autor: homerowa »

Ja uważam że klip jest świetny ;-)
i tekst piosenki bardzo ciekawy :-)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Sopot festiwal

Post autor: grzechoo »

Jeśli chodzi o VIRGIN to piosenka owszem podoba mi się ale klip niebardzo. Za to klip Mandaryny jak najbardziej, lubię letnie, takie kolorowe :grin:
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: Sopot festiwal

Post autor: homerowa »

No cóż ja Mandaryny nie będę komentować ;-)
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Sopot festiwal

Post autor: Monika23 »

Ja tez trzymam kciukasy za Virigin,mysle ze beda w 6 - fajna piosenka i teledysk tez spoko,Doda ladnie sie tam prezentuje :-)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Sopot festiwal

Post autor: Michael »

grzechoo pisze:klip Mandaryny jak najbardziej, lubię letnie, takie kolorowe
Faktycznie Mandaryna ma ogólnie ładnie zrobione klipy,tylko kompletnie nie potrafi śpiewać :P

Monika23 pisze:Doda ladnie sie tam prezentuje
Szczerze to drażnie mnie głos tej baby,podobnie jak i ona sama.Nie mniej tekst piosenki ładny 8)
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Sopot festiwal

Post autor: Monika23 »

wlasnie Mandaryna spiewac nie potrafi kompletnie,uszy az sztywnieja jak sie jej slucha,natomiast muzyczka jest lekka i latwo wpada w ucho,dlatego kicz robi furure w wakacje :/
Awatar użytkownika
Madziorek888
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 291
Rejestracja: 25 gru 2004, 22:50
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Dziękuję Ci
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sopot festiwal

Post autor: Madziorek888 »

homerowa pisze:Niewiem ale ja osobiście czekam na występ Virgin w Sopocie liczę, że wreszcie ktoś ich po tym festiwalu zauważy i zauważy ich muzykę, nie tylko duży biust Dody i jej sesje do CKM-u.

Homerowa popieram. Ja tez czekam niecierpliwie na Virgin i Dode.... My przeciez wiemy ze to fajna i równa babka... :D stawiam na nich w Sopocie i w ogóle bardzo lubie zespól. to jeden z lepszych na naszej marnej dzis polskiej scenie muzycznej...
Takze Homerowa trzymamy kciuki....
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Sopot festiwal

Post autor: DeathlySilence »

Nie musze chyba pisać za kim esemesuje :D

Jak dla mnie fajną propozycją oprócz 'Nieskończonej historii' Flinty jest piosenka Łez...nawet popatyczny song Dody jest w miarę, ale w odbiorze przeszkadzała mi dziwna wymowa Dorci (problem z esami 's' 'sz')...Makowiecki miał pierwszego singla całkiem niezłego, a z tym chyba dużo nie zawojuje...

ArO - a niby TVP na festiwalach nie promuje swoich podopiecznych, więc dlaczego taki zarzut w strone TVN...choć zgadzam się co do wysuniecia kadydatury Mandaryny :roll:

Jeszcze się okaże jak TVN poradzi sobie z całą organizacją...choć PapaDance i Mandaryna nie jest najlepszą wizytówką tego Festiwalu :wink:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

DeathlySilence pisze:ArO - a niby TVP na festiwalach nie promuje swoich podopiecznych, więc dlaczego taki zarzut w strone TVN...

Jak to nie promuje :?: Na dwa tygodnie przed festiwalem lecą fragmenty teledysków. W latach wcześniejszych leciały nawet całe. Wydaje mi się, że prędzej ktoś zapamięta piosenkę jak ją usłyszy kilka razy między programami niż jak zobaczy raz jakiś program z artystą nadawany do tego dość późno.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Sopot festiwal

Post autor: grzechoo »

ArO pisze:
DeathlySilence pisze:ArO - a niby TVP na festiwalach nie promuje swoich podopiecznych, więc dlaczego taki zarzut w strone TVN...

Jak to nie promuje :?: Na dwa tygodnie przed festiwalem lecą fragmenty teledysków. W latach wcześniejszych leciały nawet całe. Wydaje mi się, że prędzej ktoś zapamięta piosenkę jak ją usłyszy kilka razy między programami niż jak zobaczy raz jakiś program z artystą nadawany do tego dość późno.
Tak na marginesie to teledyski te lecą na Vivie i jest szansa zapoznania się z nimi, Makowiecki nawet chyba na MTV był. A Emi to na MTV Classic do znudzenia tłuką.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Emi to podopieczna TVN-u. Wygrała w grudniu 2003 "Twoją drogę do gwiazd" i Sony miało jej wydać płytę, ale widocznie zrezygnowali bo widzę, że wydawcą jest właśnie TVN. Nic dziwnego, że się pojawi na festiwalu. TVN chce rozpromować swoją gwiazdkę.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Sopot festiwal

Post autor: DeathlySilence »

Najpierw wystawiasz na piedestały Festiwale organizowane przez TVP...przy czym 'gnoisz' te oganizopwane przez TVN (których nie było, a jedynie jakieś marne koncerty, imprezy fundacyjne itd.) :?

Później stawiasz zarzut TVN, że wstawia na Festiwal swoich podopiecznych (EMI) - nie biorac pod uwage, ze takowa praktyka jest równie stosowana w TVP :wink: (a pod cytatem o tym mówiącym wygadujesz trzy po trzy)...

Opamietaj się, jak negujesz coś w jednym to nie twórz z tego zalety w drugim...albo nie 'przemilczaj' tego faktu...

Może w Sopocie nie wystąpia znane osobistości, gwiazdy formatu Edyty, Kayah itd. przy czym pojawią się takie knoty jak Mandaryna i papadance, ale takowa mieszanka zdarza się na Festiwalach TVPowskich...

Dajmy się narpierw wykazać TVNowi...kure zabijmy po zniesieniu jajka ;)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sopot festiwal

Post autor: vanity »

polsatowi promowanie "swoich" się powiodło. Ania, Brodka, Wydra, Flinta to osoby które mogą wiele zdziałać. Emi to porażka moim zdaniem. nie wiem kogo promuje bądź promowała tvp bo kojarzę tylko tvp2 i ich troje...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Brytyjski piosenkarz Elton John oraz zespół Simply Red prawdopodobnie będą zagranicznymi gwiazdami trzeciego dnia tradycyjnego Sopot Festival.

W tym roku festiwal organizuje we wrześniu stacja TVN a nie TVP.

Informacja o udziale gwiazd w sopockim festiwalu została zamieszczona na oficjalnej stronie internetowej Simply Red. Dyrektor festiwalu Adam Górko nie chciał komentować tych informacji. Jak podkreślił, negocjacje z zagranicznymi artystami wciąż nie zostały sfinalizowane.

Sopot Festival rozpocznie się w tym roku później niż zwykle - 2 września i potrwa trzy dni. Wyłącznym organizatorem sopockiego festiwalu była od 1994 r. Telewizja Polska. Przed rokiem TVP straciła umowę z miastem Sopot na rzecz stacji TVN, która produkcją Sopot Festival zajmie się przez pięć kolejnych lat.

Pierwszego dnia tegorocznego festiwalu odbędzie się koncert tzw. muzyki miejskiej. W sobotę w Sopocie zaroi się od gwiazd - wśród wykonawców znajdzie się m.in. niemiecki zespół Scorpions, który wykona m.in. nową wersję swojego przeboju "Wind Of Change", napisanego po upadku muru berlińskiego.

Przed koncertem Scorpions w sopockim Amfiteatrze zaprezentują się polscy artyści w duetach z zagranicznymi gwiazdami. Na scenie pojawią się m.in. Natalia Kukulska i Lemar oraz Kasia Kowalska i Włoch Patricio Buanne, którzy wykonają po polsku przebój Kowalskiej "To, co mam".

W pierwszej połowie sobotniego koncertu zaprezentuje się szóstka polskich artystów, wyłonionych w głosowaniu telewidzów z grupy 10 nominowanych. Artyści ci będą rywalizować o nagrody główne festiwalu - Bursztynowego Słowika i 40 tys. zło oraz Słowika Publiczności i 20 tys. zł.

Trzy tygodnie przed sopockim festiwalem TVN w Operze Leśnej w Sopocie swoją imprezę zorganizuje Telewizja Polska. Podczas zaplanowanego na 19-20 sierpnia Festiwalu Jedynki obok polskich artystów prawdopodobnie wystąpią zespół Blondie i Craig David.
Dla mnie osobiście ciekawsze gwiazdy wystąpią na festiwalu TVP. Eltona Johna nie lubie, a kiedy Simply Red byli na topie :?: Tak w ogole to pamiętam ich jedną piosenkę sprzed 10 lat.
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Sopot festiwal

Post autor: aduja »

Scorpions jak i Blondie to odgrzewane kotlety. Zresztą nie jedyne do tej pory. Podobnie naciągane jest określenie "gwiazdy" w stosunku do Emi czy Makowieckiego.
Czy można zresztą być "gwiazdą", jeśli nie umie się śpiewać? Pytanie to można odnieść do wielu osób (jest retoryczne, nie trzeba odpowiadać).
I nie ma tu znaczenia, czy "festiwal" organizuje TVN czy TVP. Chodzi jedynie o to, by zarobić na telewidzach.
ODPOWIEDZ