Sopot festiwal

02-04.09.2005 Sopot, Opera leśna

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot festiwal

Post autor: Piter »

ArO pisze:Piter i właśnie to, co napisałeś chyba wyjaśnia dlaczego oglądalność festiwalu na TVN była tak niska. TVN postawił na gwiazdy dla starszego pokolenia czyli Rodowicz, Bajm, Włocha Patrizio czy Scorpions podczas gdy TVN ogląda głownie młody widz z miasta. Gdyby te gwiazdy z TVNu pokazać na Festiwalu Jedynki, a te z FJ na Sopot Festival to być może TVN by nie poległ, a Jedynka zyskała by jeszcze wiecej widzów (chociaż w okresie wakacyjnym zdobyć wiecej niż 5 mln jest trudno).


Piter owszem hitem lata jest "Ev'ry Night", ale wersja live :lol:
Mi się wydaje, że to nie o to chodzi. Sopot miał silną konkurencję, chociażby w postaci jakiegoś tam meczu (podobno ważnego, nie wiem nie interesuje się piłka, ale słyszałem, że ktoś tam w weekend grał, chyba z Austria nawet). Poza tym Sopot nie postawił tylko i wyłącznie na widzów starszego pokolenia bo byli: Myslovitz, Chylińska, Sistars, Zakopower, Doda, Mandaryna, Flinta. Także nie uważam, żeby Bajm był przeznaczony tylko dla stulatków. Mi się wydaje, że TVN poszedł generalnie w dobrą stronę, a jedyne co zawiodło to negocjacje z gwiazdami zachodnimi. Tak naprawdę zabrakło prawdziwej gwiazdy na skalę światową 2005 roku.
Ja myślę, że Edyta i Patrizio to ogromna przepaść stylistyczna. Chłopak jest utalentowany, ale to jeszcze nic nie znaczy.

[ Dodano: 2005-09-06, 13:54 ]
PS. "Ev'ry night" Mandaryny i generalnie jej płyta są na szczytach list, a to, ze laska nie umie śpiewać było wiadomo już rok temu gdy słychać było "Here I go again". W tej muzyce nie trzeba umieć śpiewać, liczy się show, tyle tylko, że jeśli ktoś fałszuję każdy dźwięk to nie powinien pchać się na festiwal gdzie triumfy święci muzyka "live". A właśnie Sopot TVNu, w przeciwieństwie do festiwali Publicznej postawił na muzykę "na żywo", a nie marny playback z kasety.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Piter pisze:A właśnie Sopot TVNu, w przeciwieństwie do festiwali Publicznej postawił na muzykę "na żywo", a nie marny playback z kasety.

Tu się nie zgodze. Superjedynki (Opole) były tylko po częsci z playbacku. Konkurs o Hit Lata to był półplayback podobnie zresztą jak na przykład Mandaryna w TVN konkursie o Słowika (tylko covery były na żywo w całości). Reszta Festiwalu Jedynki była na żywo.

Piter pisze:Mi się wydaje, że to nie o to chodzi. Sopot miał silną konkurencję, chociażby w postaci jakiegoś tam meczu (podobno ważnego, nie wiem nie interesuje się piłka, ale słyszałem, że ktoś tam w weekend grał, chyba z Austria nawet).
Mecz to była tylko sobota. Miss Polonia w czasie meczu i festiwalu miała od 3 i pół mln do 4 mln (w zależności od części) widzów, a przyznasz, że to żadne wielkie wydarzenie.


Ogólnie to mnie BARDZO cieszy, ze festiwal reklamy był taką porażką medialną. Fani TVNu są nawet w szoku. 80% wypowiedzi na forach internetowych to jest krytyka festiwalu i w wielu przypadkach ja się z nią zgadzam. Spodziewano się, że pobiją jakies rekordy, ceny reklam podnieśli, a tu taka niespodzianka. :D Jednak nie ma to jak sprawdzona TVP dla której bardziej liczy się widz niż zysk.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot festiwal

Post autor: Dobi »

Nie ma co się sprzeczać który Sopot był lepszy. ArO zawsze będzie bronił TVP (co udowodniłj uż nie raz), a i festiwal TVN-u będzie miał swoich obrońców.
TVP mogłby się jednak zająć czymś pożytecznym. Wystarczy że za pieniądze z abonametu utworzyła kanał TVP Kulutra. Kanł jak informowano nie raz, ma słabą oglądalność a filmy które tam wyświeylają są chyba kręcone dla małej grupy zainteresowanych.

Piter masz rację pisząć, ze scenografia festiwalu TVN była piękna. W końcu mieli dobrego reżysera. Reklamy owszem były uciążliwe ale dało się je jakoś prztrwać.
Prawdą jest również to:
"...że dużą wadą festiwali telewizji publicznej jest promowanie tylko i wyłącznie młodych artystów, którzy często są tak nijacy i okropni, że wręcz szkoda na nich kasy."
Który z artystów występujacych w Sopocie Jedynki zainstniał po nim na Polskiej scenie? Żaden!
A to że piosenka "Niech mówią, ze to nie jest miłość" jest najchętniej oglądamym teledyskiem o niczym nie świadczy. W owej piosence dobry jedynie refren. Wszyscy "polecieli" też na to iż tam chór. Tak poza tym piosenka jest beznadziejna.
Czy rzeczywiście był to "Przebój Lata" okaże się gdy oratorium Tu Es Petrus wyda kolejny singiel.

Kicz to niestety towarzysz każdego festiwalu. Na festiwalu TVP był Bartek Wrona a w TVN Mandaryna i Łzy. Jedyna różnica polega na tym że Wrona nie jest w ogóle znany, a Mandaryna i Łzy cieszą się ogromną popularnością. Ludzie lubią kicz. Niestety...

Piter pisze:Nie zgadzam się z Dobim w kwestii takiej, że każdy początkujący artysta musi być komercyjny. Nieprawda, nie musi. Są artyści, którzy zyskują rozgłos nie idąc na łatwiznę i nie przerabiając wszystkiego na prostotę, by było to chwytliwe dla mas, np. taka Norah Jones odniosła sukces, a komercyjna nie była. Mi się wydaje, że sukces odnosi ten artysta który jest w jakimś sensie indywidualnością, tak jak Doda wybijająca się zachowaniem, Edyta wybijająca się głosem, czy Norah Jones oryginalną jak na muzykę z MTV stylistyką. Jeśli chcesz zaistnieć musisz się czymś wybijać spośród tłumu, bo jeśli jesteś kopią, nawet doskonała, ale tylko kopią to długo w show biznesie nie pobędziesz. A komercja owszem może pomóc wyjść na powierzchnię, tylko, że są pewne "ale", nie wszystkim z komercją do twarzy to raz, a dwa: czy nie za dużo tej komercji dokoła?
Masz oczywiście rację. Ale nie można porównywać rynku Amerykańskiego i Polskiego. Są to dwa całkiem różne światy! W początkującego artystę w USA wywórnie inwsetują kupę kasy! Jeśli uda się go wypromować to gotówka płynie za wszystkich stron a jeśli nie rozmwiązują kontrakt. Jak jest w Polsce każdy wie...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Dobi pisze:Nie ma co się sprzeczać który Sopot był lepszy. ArO zawsze będzie bronił TVP (co udowodniłj uż nie raz)

No będę będę bo przyznam, ze nie lubie plastikowej telewizji TVN i wszystkiego, co robi. :) Dla TVNu liczy się tylko kasa (co udowodnili podczas festiwalu) i oglądalność która na szczęście słabiutka. :) Nie ważne, co się sprzeda byle sie sprzedało. Wiekszość programów TVP jest na poziomie czego nie można powiedzieć o programach TVN. Przykładem niech będzie Ciao Darwin czy Red Light, poranne konkursy telefoniczne w których panie u śmiechając się głupkowato zadają przez 30 min. pytanie do czego służy pralka: do mycia naczyń, do prania czy może do odkurzania :?: Mają przy okazji całą masę podpowiedzi. Czy oni myslą, że widz TVN jest aż tak głupi :?: No widzocznie.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Sopot festiwal

Post autor: pijej1 »

a mnie drazni podpis aro z jakiej racji podpisujesz link do piosenki jaka wykonala olga jej imieniem??? to nie jest jej piosenka a gwoli scislosci to nie ona jest jej kompozytorka i tekstu rowniez nie uczynila!!! to tylko ona ja wykonala i to w dodatku w duecie!!!! wiec racz zmienic podpis i docen starania rowniez tego pana
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot festiwal

Post autor: Piter »

ArO pisze: Tu się nie zgodze. Superjedynki (Opole) były tylko po częsci z playbacku. Konkurs o Hit Lata to był półplayback podobnie zresztą jak na przykład Mandaryna w TVN konkursie o Słowika (tylko covery były na żywo w całości). Reszta Festiwalu Jedynki była na żywo.
Chodziło mi o to, że ostatnio na festiwalach Publicznej coraz częściej serwowano nam playback, w tym roku w Opolu i rok temu też i chodzi mi o playback wokalu, bo półplaybacki są na dobrą sprawę nieszkodliwe. A w Sopocie playbacku wokalu nie było.
Aro pisze:Mecz to była tylko sobota. Miss Polonia w czasie meczu i festiwalu miała od 3 i pół mln do 4 mln (w zależności od części) widzów, a przyznasz, że to żadne wielkie wydarzenie.
Może masz rację, nie śledzę tej całej oglądalności i się w tym nie rozeznaję. Generalnie nie ma to dla mnie znaczenia. Moje odczucia są takie a nie inne, Sopot TVNu był wg mnie lepszy. Aczkolwiek fanem TVNu nie jestem.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

pijej1 pisze:a mnie drazni podpis aro z jakiej racji podpisujesz link do piosenki jaka wykonala olga jej imieniem??? to nie jest jej piosenka a gwoli scislosci to nie ona jest jej kompozytorka i tekstu rowniez nie uczynila!!! to tylko ona ja wykonala i to w dodatku w duecie!!!! wiec racz zmienic podpis i docen starania rowniez tego pana
Hi hi powód jest bardzo prozaiczny. Zwyczajnie więcej tekstu nie mieści sie w podpisie więc napisałem "Piosenka Olgi". Ten link do piosenki jest strasznie długi. ;)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot festiwal

Post autor: Piter »

Dobi pisze:Wystarczy że za pieniądze z abonametu utworzyła kanał TVP Kulutra. Kanł jak informowano nie raz, ma słabą oglądalność a filmy które tam wyświeylają są chyba kręcone dla małej grupy zainteresowanych.
I na tym kanale można znaleźć coś dla zwykłego widza. W pewien poniedziałek prawie 5 godzin nadawano skecze kabaretu "Potem". Mi się wydaje, że ta telewizja powinna być nastawiona na każdego widza pragnącego trochę kultury, powinno się tam serwować trochę więcej "lżejszego towaru", żeby przyciągnąć ludzi i wtedy proponować im ambitniejsze filmy i spektakle.
Dobi pisze: Piter masz rację pisząć, ze scenografia festiwalu TVN była piękna. W końcu mieli dobrego reżysera. Reklamy owszem były uciążliwe ale dało się je jakoś prztrwać.
To prawda. :)
Dobi pisze:
A to że piosenka "Niech mówią, ze to nie jest miłość" jest najchętniej oglądamym teledyskiem o niczym nie świadczy. W owej piosence dobry jedynie refren. Wszyscy "polecieli" też na to iż tam chór. Tak poza tym piosenka jest beznadziejna.
Czy rzeczywiście był to "Przebój Lata" okaże się gdy oratorium Tu Es Petrus wyda kolejny singiel.
Ja uważam, że to całkiem przyjemny kawałek, ale niekoniecznie hit lata. Zdarzają się bowiem piosenki, które mogą być piękne i cudowne, ale nie muszą być hitami. Mam niestety również wrażenie, że ta piosenka tak szybko jak zaistniała równie szybko zniknie i ludzie o niej zapomną.
Dobi pisze:Kicz to niestety towarzysz każdego festiwalu. Na festiwalu TVP był Bartek Wrona a w TVN Mandaryna i Łzy. Jedyna różnica polega na tym że Wrona nie jest w ogóle znany, a Mandaryna i Łzy cieszą się ogromną popularnością. Ludzie lubią kicz. Niestety...
Całkeim dobre spostrzeżenie. Oto własnie chodzi, że Jedynka stara się często promować nic nieznaczące, nieżywe już i beznadziejne w pełni gwiazdy.
Dobi pisze: Masz oczywiście rację. Ale nie można porównywać rynku Amerykańskiego i Polskiego. Są to dwa całkiem różne światy! W początkującego artystę w USA wywórnie inwsetują kupę kasy! Jeśli uda się go wypromować to gotówka płynie za wszystkich stron a jeśli nie rozmwiązują kontrakt. Jak jest w Polsce każdy wie...
Wiem, Polska to trochę inny świat. U nas rynek jest strasznie skurczony, liczą się głównie znane już nazwiska, a debiutanci pojawiający się to albo zaślepienie wytwórni albo "materace" dyrektorów. W każdym razie w tym całym beznadziejnym gronie ukazał się np. taki Kiljański, któremu moim zdaniem daleko do komercji. Kayah miała na niego pomysł, zaakcentowała jego walory, spokój i ciszę i powstał z nią znakomity, hitowy duet, który jednakowoż nie odbiegał stylistycznie od typowej dla Krzysztofa muzyki.
Dobi, mi sie wydaje, że generalnie liczy się pomysł wytwórni. Najłatwiej jest wypromowac coś chwytliwego, ale przecież jakby wyglądał taki komercyjny Kiljański, taki Kiljański zmieszany z Wroną? Jak clown!!! Komercja nie wszystkim pasuje.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Piter pisze:Całkeim dobre spostrzeżenie. Oto własnie chodzi, że Jedynka stara się często promować nic nieznaczące, nieżywe już i beznadziejne w pełni gwiazdy.

Za to TVN promuje tylko wielkie i UTALENTOWANE gwiazdy :lol:

Chciałbym również zwrócić uwagę, ze Festiwal Jedynki został organizowany w dwa miesiące. TVP jeszcze w czerwcu mówiła, że Opole to jedyny festiwal i dlatego będzie miał teraz trzy dni, a nagle w lipcu pojawiły się informacje, że TVP robi festiwal w Sopocie, nie ma jeszcze nazwy i nie wiadomo kto wystąpi. Skoro zrobili festiwal w tak krótkim czasie to tylko pogratulowac. :D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot festiwal

Post autor: Piter »

Ale ja nie mówiłem, że te gwiazdy są utalentowane, ale że sa faktycznie na topie, przynajmniej Mandarynę miałem na myśli.

A to, że Jedynka sobie organizowała Sopot w kilka tygodni to tylko jej wewnętrzna sprawa. Kto im nie dał przygotować festiwalu w kilka m-cy?
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Piter pisze:Kto im nie dał przygotować festiwalu w kilka m-cy?
Nikt. Chodzi tylko o to, że mieli mało czasu, a jednak nie było to festiwalowe dno. TVN przygotował się wiele mięsięcy no i cóż... deszcz krytyki.
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Sopot festiwal

Post autor: Grzechu »

Ogólnie jestem zadowolony że TVN organizuje festiwal :) Jeśli tylko skrócą reklamy to będzie ok :) Mnie także brakowało światowej gwiazdy, były same dinożarły... :roll: Gdzieś wyczytałem że TVN chciał ściągnąć tego roku Jennifer Lopez, ale nie wyszło... No i podejrzewam że na festiwalu TVP nie byłoby miejsca dla takich artystów jak Doda, Mandaryna, Reni Jusis czy Chylińska, którzy byli największymi atrakcjami.

[ Dodano: 2005-09-06, 17:58 ]
Fakt zaczyna szaleć - pierwsze ploty o Wiśniewskich:
http://muzyka.interia.pl/info/infid/663590
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot festiwal

Post autor: Dobi »

Piter pisze:
Dobi pisze:
A to że piosenka "Niech mówią, ze to nie jest miłość" jest najchętniej oglądamym teledyskiem o niczym nie świadczy. W owej piosence dobry jedynie refren. Wszyscy "polecieli" też na to iż tam chór. Tak poza tym piosenka jest beznadziejna.
Czy rzeczywiście był to "Przebój Lata" okaże się gdy oratorium Tu Es Petrus wyda kolejny singiel.
Ja uważam, że to całkiem przyjemny kawałek, ale niekoniecznie hit lata. Zdarzają się bowiem piosenki, które mogą być piękne i cudowne, ale nie muszą być hitami. Mam niestety również wrażenie, że ta piosenka tak szybko jak zaistniała równie szybko zniknie i ludzie o niej zapomną.
A ja nadal z uporem szaleńca będę twierdził, że w tej piosece jest dobry tylko refren. Bo niestety słowa w zwrotkach są beznadziejne! Co ma wspólnego np świeży chleb z Wielkim Wozem? To przecież komiczne :!:
Piter pisze:
Dobi pisze:Kicz to niestety towarzysz każdego festiwalu. Na festiwalu TVP był Bartek Wrona a w TVN Mandaryna i Łzy. Jedyna różnica polega na tym że Wrona nie jest w ogóle znany, a Mandaryna i Łzy cieszą się ogromną popularnością. Ludzie lubią kicz. Niestety...
Całkeim dobre spostrzeżenie. Oto własnie chodzi, że Jedynka stara się często promować nic nieznaczące, nieżywe już i beznadziejne w pełni gwiazdy.
Nie tylko Jedynak. Polsta również a ostatnio TVN promuje na siłę Emi. Niestey więkoszoć z tych "gwiazd" jest tak bezbarwna że nawet nie chce się ich oglądać.
Takie kariery trwają przeważnie jeden sezon. Przykładem może być chłopak który wygrał pierwszą edycję "Drogi Do Gwiazd".
W "Idolu" taki sam los spotkał Alicję Janosz. Wygrana bardziej jej zaszkodziła niż pomogła. Szkoda bo ona ma naprawdę dobry głos. Jednak ludzie wolą Mandarynę :neutral:
Piter pisze:
Dobi pisze: Masz oczywiście rację. Ale nie można porównywać rynku Amerykańskiego i Polskiego. Są to dwa całkiem różne światy! W początkującego artystę w USA wywórnie inwsetują kupę kasy! Jeśli uda się go wypromować to gotówka płynie za wszystkich stron a jeśli nie rozmwiązują kontrakt. Jak jest w Polsce każdy wie...
Wiem, Polska to trochę inny świat. U nas rynek jest strasznie skurczony, liczą się głównie znane już nazwiska, a debiutanci pojawiający się to albo zaślepienie wytwórni albo "materace" dyrektorów. W każdym razie w tym całym beznadziejnym gronie ukazał się np. taki Kiljański, któremu moim zdaniem daleko do komercji. Kayah miała na niego pomysł, zaakcentowała jego walory, spokój i ciszę i powstał z nią znakomity, hitowy duet, który jednakowoż nie odbiegał stylistycznie od typowej dla Krzysztofa muzyki.
Dobi, mi sie wydaje, że generalnie liczy się pomysł wytwórni. Najłatwiej jest wypromowac coś chwytliwego, ale przecież jakby wyglądał taki komercyjny Kiljański, taki Kiljański zmieszany z Wroną? Jak clown!!! Komercja nie wszystkim pasuje.
Hm i znowu musze Ci przyznać rację :)
Nie każdemu pasuje komercaj. Doda na swój sposób też nie jest komercyja. Zresztą jej płyty nie sprzedają się aż tak dobrze. Ma po prostu pomysł na siebie i konsekwentnie go realizuje (cytat za "Gazetą Wyborczą"). Kiljański również.
Dobrze że Kayah założyła swoją wytwórnię. Przynajmniej może w końcu doczekamy się prawdziwych wykonawców. Drugie odkrycie Kayaxu zespół Zakopower też przecież osiągną już bardzo dużo.

Ale wróćmy do tamtu bo nas admini zjedzą :D
Mam nadzieję, że TVN wsłucha się w słowa krytyki a nie tylko pochwały i za rok poprawi to co w tym roku szwankowało.
A TVP mogłaby sobie odpuścić. Nie dość że przez kilka ostatnich lat festiwal zszedł na psy to jeszcze za nasze pieniądze w tym roku znowu go zorganizowano.
Widocznie TVP nie może się pogodzić z tym że nie jest najlepsza.
(ArO nie uświadamiej mnie że jest inaczej bardzo proszę :!: :wink: )

[ Dodano: 2005-09-06, 18:24 ]
Bardzo ciekawe zdjęcia z Sopot Festival 2005:

:arrow: http://muzyka.interia.pl/galeria/gid/5413
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Dobi pisze:Widocznie TVP nie może się pogodzić z tym że nie jest najlepsza.
(ArO nie uświadamiej mnie że jest inaczej bardzo proszę

Nie mam zamiaru Cię uświadamiać. Uważam, że jest zupełnie inaczej no, ale to juz moja sprawa. ;)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sopot festiwal

Post autor: vanity »

Piter pisze:PS. "Ev'ry night" Mandaryny i generalnie jej płyta są na szczytach list, a to, ze laska nie umie śpiewać było wiadomo już rok temu gdy słychać było "Here I go again".
tu się nie zgadzam. wcześniej był "stand by your man?" w programie JJJ. wykonanie "live inaczej" :D
Dobi pisze:TVP mogłby się jednak zająć czymś pożytecznym. Wystarczy że za pieniądze z abonametu utworzyła kanał TVP Kulutra. Kanł jak informowano nie raz, ma słabą oglądalność a filmy które tam wyświeylają są chyba kręcone dla małej grupy zainteresowanych.
czy jeśli osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską jest raptem tysiąc, znaczy że nie należy im się program poświęcony temu zagadnieniu? kanał kultura dobrze że powstał, tvp ma olbrzymie archiwum i dobrze jest je mieć gdzie zaprezentować. jak ktoś chce wielkie hity niech się skupi na tvn czy polsacie. niestety tvp ma miejsce antenowe aby co roku prezentować od nowa borewicza, zmienników czy alternatywy, ale nie ma już miejsca na swoje archiwum. pokazuje zbitek tey-a, ale żeby pokazać go w całości - tego już nie może.
ale nieważne. ja tv kultura nie mam. kablówka do mnie nie dochodzi bo nikt nie będzie tylko dla mnie kabla ciągnąć przez 5 kilosów, na naziemnej nie ma, a na cyfrę mnie nie stać. ale za to na naziemnej jest cholernie nudna trójka.
Dobi pisze:Masz oczywiście rację. Ale nie można porównywać rynku Amerykańskiego i Polskiego. Są to dwa całkiem różne światy! W początkującego artystę w USA wywórnie inwsetują kupę kasy! Jeśli uda się go wypromować to gotówka płynie za wszystkich stron a jeśli nie rozmwiązują kontrakt. Jak jest w Polsce każdy wie...
chyba w nie każdego artystę inwestują kupę kasy, bo i nawet oni mają dno w swoim woreczku ze złotem. pozatym tam są artyści którzy potrafią zrobić płytę za gówniane pieniądze i znaleźć się wysoko na liście bilboard, do tego z małej wytwórni.
ale to prawda że majorsom nie zależy na promowaniu Polaków, wolą promować zachodniaków.
Piter pisze:Chodziło mi o to, że ostatnio na festiwalach Publicznej coraz częściej serwowano nam playback, w tym roku w Opolu i rok temu też i chodzi mi o playback wokalu, bo półplaybacki są na dobrą sprawę nieszkodliwe. A w Sopocie playbacku wokalu nie było.
ja do półplaybacków nie mam zarzutów. trudno chyba na tradycyjnym sprzęcie odtworzyć melodyjkę dajmy na to: Kiedyś cię znajdę reni. ale wokal z playbacku (główny dodam) to już błazenada.
ArO pisze:Za to TVN promuje tylko wielkie i UTALENTOWANE gwiazdy Laughing
piasek, doda, bajm, rodowicz, simply red itd talentu im odmówić nie można.
ODPOWIEDZ