Sopot festiwal

02-04.09.2005 Sopot, Opera leśna

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Sopot festiwal

Post autor: Cypix »

Piter pisze:Moim zdaniem Kiljański to bardzo dobry wokalista, ale strasznie nijaki artysta. Jest bezpłciowy i nudny, a jego słynny "debiut" to głównie zasługa dobrego tekstu Kayah i pięknej kompozycji.

Wiesz Dobi, jak tak patrzę na tych finalistów to chyba najchętniej poparłbym Mandarynę, bo jej piosenka jako jedyna z tych wszystkich jest po prostu jakaś. Fakt, że to nie żadne dzieło, ale przynajmniej piosenka utkwiła mi w pamięci. Jest prosta, ale wpada w ucho i nie jest wykręcona ze wszystkiego co ciekawe. Mimo wszystko jednak strasznie żałuję, że wśród finalistów nie ma Goyi. To była moja faworytka i to wszystko trochę dziwne. Na stronie internetowej TVN internauci trafnie wytypowali wszystkich poza Piaskiem, na jego miejsce typowali właśnie Goyę, zespół zajął bodajże 3 miejsce.
Co do Mandaryny mam dokładnie takie same odczucia :!: Poza tym tej jej pierwszy singiel to bez wątpienia jeden z największych przebojów lata, a może nawet i roku. Płyta zaś na pewno sprzeda się równie dobrze, co debiut. No chyba, że lepiej...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot festiwal

Post autor: Dobi »

DeathlySilence pisze: Rzecz gustu, upodobań itp. według mnie jej drugi krażek jest o niebo lepszy niż poprzedni, a na samej płycie Ewela pokazała 'wielobarwność' swojego wokalu co stwarza, że każda z piosenek nie jest jednolita - co do 'Nieskończonej historii', może nie był to najlepszy wybór na singiel i piosenke na festiwal sopocki (na nowej płycie jest kilka ciekawszych kompozycji), ale sądze, że utwór ten nabierze 'życia' w wykonaniu live i porwie publike :wink:
Masz rację rzecz gustu. Pierwszą płytę Eweliny kupiłem dwa dni po premierze. Spodobała mi się więc kupiłem też drugą płytę. Ale niestey niektóre utwory na płycie są beznadziejne.
Jest kilka fajnych a najbardziej lubie te z "czadzikiem" czyli "Tak Zrób" i "Kusiciel".
Tak na marginesie Flinta jest jedną z moich ulubionych Polskich wokalistek.
vanity pisze:A co do Mandaryny to absolutnie nie wierzę że pojedzie na żywo. nie wyobrażam sobie tego!
Ja również :lol:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sopot festiwal

Post autor: vanity »

Dobi pisze:Masz rację rzecz gustu. Pierwszą płytę Eweliny kupiłem dwa dni po premierze. Spodobała mi się więc kupiłem też drugą płytę. Ale niestey niektóre utwory na płycie są beznadziejne.
bo jest tak że jak jest za dużo utworów tzw potencjalnych hitów na sesji do nowej płyty to się je zatrzymuje na następną. a do środka wwala tzw zapełniacze. kiedyś to płyty były inne...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot festiwal

Post autor: Piter »

Nie wiem dlaczego, ale "Nieskonczona historia" Eweliny wydaje mi się strasznie kanciasta muzycznie. Generalnie uważam, iż Ewelina to sztucznie wykreowana gwiazda, której świetność zakończyła się po pierwszym singlu.
Strasznie irytuja mnie wokalistki, które marnują swój talent poprzez gówniany repertuar. Może to nie ich wina, bo same sobie nie piszą, albo piszą byle co (nic innego nie umiejąc!), ale powinny jakoś walczyć o swoje i zdobywac dobre piosenki. Z byle czym nawet największy talent nic nie znaczy!
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Sopot festiwal

Post autor: Michael »

Piter pisze:Generalnie uważam, iż Ewelina to sztucznie wykreowana gwiazda, której świetność zakończyła się po pierwszym singlu.
Dokładnie odnoszę to samo wrażenie.Flinta śpiewała dobrze i robiła wrażenie na mnie tylko w Idolu.W miare wydawania kolejnych singli(płyt)stała sie dla mnie "artystką bezpłciową" 8)
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Sopot festiwal

Post autor: Grzechu »

Jak podaje cgm Sopot Festiwal poprowadzi Szymon Majewski. Ciekawe
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Sopot festiwal

Post autor: Monika23 »

Grzechu pisze:Jak podaje cgm Sopot Festiwal poprowadzi Szymon Majewski. Ciekawe
"Pierwszy dzień Festivalu prowadzić będą Paulina Jaskólska z MTV i Szymon Majewski z TVN. W drugim dniu prowadzącą będzie Magda Mołek. W trzecim także Magda Mołek z Szymonem Majewskim "

Mozliwe,ze bedzie smiesznie z Szymonem :)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Sopot festiwal

Post autor: ANETA »

Szymon Majewski jest swietny, ciesze sie ze to on poprowadzi Sopot :wink: Mam jakies przeczucia ze to jednak Mandaryna wygra :roll: jej piosenka jest megapopularna. Ja bym chciała zeby Virgin wygrali ale muzyka rockowa na tego typu festiwalach i ogólnie w Polsce zawsze w Polsce była dyskrymonowana na rzecz dennego repertuaru rodem z disco polo ....

Kto w koncu bedzie gościem z zagranicy ? Jesli nie Elton John to kto tym razem? Rollong Stones by sie przydali albo Aerosmith - jak dinozaury to juz na maxa !!! :D (chociaz osobiscie lubie Aerosmith :wink: )
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot festiwal

Post autor: Piter »

Gościem z zagranicy ma być Simply Red. Mnie to nawet cieszy.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Sopot festiwal

Post autor: Bob »

Simply Red uwielbiam,może w przyszłym roku Sade?New flame było swego czasu u mnie na topie , były to pózne lata 80-te/89-90/, It 'sonly love itd, świetnie nadawało sie na ambitniejsze potańcówki przy wytrawnym winie i nie tylko, potem Stars już kupione za ciężka kasę w jakims sklepie.W ubiegłym roku sprawiłem sobie Greatest Hits , dwupłytowe , cudowna płyta i zestaw.Polecam
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot festiwal

Post autor: Robert »

taaaaaaaaaaak! Sade taaaaaaaaak!

kiss of life

mua

mniam

:)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot festiwal

Post autor: Piter »

i The sweetest taboo :)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Sopot festiwal

Post autor: Virtual Tom »

Piter pisze:Gościem z zagranicy ma być Simply Red. Mnie to nawet cieszy.
Mnie również :) podobno mają wystąpoic z towarzyszeniem zespołu kubańskiego, mam nadzieję, że wykonają "Sunrise" jedna z nowszych, świetnych kompozycji :)

Co do moich marzeń to wiadomo:

- Kylie
- Dannii - żeby mogła się zrehabilitować za swój poprzedni fatalny występ w Sopocie z playbacku (chyba w 1991) 8)
- Sade - jak najbardziej, to bylby magiczny koncert
- Lisa Stansfield- marzę o tym!!!
- George Michael
- Michael Bolton
- Janet Jackson
- Laura Pausini - jak najbardziej
- Paola & Chiara - również z kręgu włoskiego 8)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot festiwal

Post autor: Piter »

Ja marzę, żeby S.Red wykonało "If you dont know me by now", to moja ulubiona piosenka z ich dorobku. A co do wymienionych przez Ciebie wykonawców to również chętnie zobaczyłbym Lisę, a i Janet robi świetne szoł, choć śpiewa cienko.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Tak troche zmieniając temat napisze, że Sopot Festival będzie miał wielką konkurencję w TVP w czasie kiedy będzie na antenie TVN. W trakcie emisji festiwalu na Jedynce i Dwójce będą dwa mecze, wybory Miss Polonia, dobre filmy ("Mój chłopak się żeni") oraz "Europa da się lubić" która gromadziła nawet 7 mln widzów przed wakacjami. TVN będzie się musiał nieźle natrudzić by zdobyć widza.
ODPOWIEDZ