Instagram - oficjalne konto Edyty

Diva w XXI wieku !

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: rav33 »

Michał pisze:Podziwiam Was za wytrwałość w siedzeniu przy jej stole. Ja już straciłem cierpliwość i wyszedłem z kuchni. Nie zawołała za mną "Nie opuszczaj mnie". :beczy:

Pewnie poszedłeś dokształcać się w Akademii Przebudzenia :lol3: :lol3: :lol3:
Sławek_
Sit down
Sit down
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2018, 18:53
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: pomorskie

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Sławek_ »

IgaAga pisze:ta jej świadomość, przebudzenie i prawda
Z jednej strony taka oddana i ufna Bogu, z drugiej krzyczy, że nie przyjmuje śmierci znajomego. Czy tylko dla mnie taka postawa to czysty obraz hipokryzji? Albo się wierzy w sens poczynań Boga, albo ma własny rozum i własne zdanie czy umiejętność oceniania sytuacji.
Tak na marginesie - to nie jedyny przykład zakłamania Edyty. Kreatywność i pracowitość sama trafnie skwitowałaś. Dołożę do tego profesjonalizm. Oceńcie - który z jej koncertów - poza doskonałym głosem, oczywiście - był profesjonalny na światowym poziomie? Bo przecież Edyta chełpi się światowym profesjonalizmem. Scenę na jubileuszową trasę dostała chyba na wyprzedaży - żaden szanujący się światowej sławy muzyk nie korzystałby ze sceny uniemożliwiającej oglądanie sceny z widowni. A przecież podesty po bokach doprowadzały do bójek, gdy boczne sektory trzeba było "eksmitować", by cokolwiek widzieli. Cała "awantura szyszkowa" pokazuje, jak mało jest dopilnowane. I tu kolejna sprawa - który światowy artysta zamiast menedżera ma chłopca od parzenia kawy? Kto zaczynając promocję raptem wyjeżdża za ocean? To jest ten profesjonalizm? Bzdura - to tylko próba wmawiania nam, jaka to jest światowa i perfekcyjna.
Troska o Ziemię? Obecnie temat bardzo modny, ale w aspekcie diety wege. Mniej już mówi się o śmieciach, a już niemal w ogóle o nałogu zakupów. Bo nie kupujemy tylko dla zaspokojenia potrzeby, ale zazwyczaj dla pokazania się lub sprawienia przyjemności. Każdy nabyty tak produkt wiąże się przecież z zanieczyszczeniem środowiska, zużyciem hektolitrów wody, sterty śmieci. Tak "oświecona" osoba, jak Edyta, powinna wiedzieć, że każda jej nierozpakowana walizka - bo się nie chce i zakup nowej garderoby - bo trzeba w czymś chodzić, a "stare" są w walizce - pewnie w części nawet raz nie nałożone - to gwóźdź do trumny naszej planety. Owszem, ogłasza akcje, że pozbywa się ciuchów. Ale ile z osób użyje ich jako potrzebnych do życia, a ile potraktuje jako relikwię? Tak więc kolejny przykład hipokryzji Edyty - troskliwej, ale niszczącej. Dla mnie większość jej słów to jedna wielka ściema i budowanie PR.
Przez chwile wydaje się dojrzałą, zdrowo myślącą kobietą, po czym odpływa tak daleko, że nie dziwię się reakcji kogoś na widowni podczas jednego koncertu: "Przestań już pier...lić i zacznij śpiewać". Troszkę przeszkadza mi to rozdarcie, gdy uwielbia się twórczość, a sama osoba Edyty irytuje lub śmieszy.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

Mnie śmieszą te bujdy o hektolitrach zużytej wody na wyprodukowanie jednej koszulki.
Michał
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 21 cze 2021, 12:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Michał »

rav33 pisze:
Michał pisze:Podziwiam Was za wytrwałość w siedzeniu przy jej stole. Ja już straciłem cierpliwość i wyszedłem z kuchni. Nie zawołała za mną "Nie opuszczaj mnie". :beczy:

Pewnie poszedłeś dokształcać się w Akademii Przebudzenia :lol3: :lol3: :lol3:
Tiaa, pobiegłem zająć pierwszą ławeczkę, by lepiej widzieć dekold pani psor Górniak :D
Sławek_
Sit down
Sit down
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2018, 18:53
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: pomorskie

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Sławek_ »

Piter pisze:Mnie śmieszą te bujdy o hektolitrach zużytej wody na wyprodukowanie jednej koszulki.
Zależy jak patrzeć. To nie jest przecież tylko uszycie, ale najpierw wyprodukowanie surowca. Sam proces szycia to szereg stanowisk - projekt - krojenie - szycie (min. 3 maszyny do uszycia prostej koszulki) - prasowanie - metkowanie - pakowanie. Policz, ile osób wykonuje jedną koszulkę i dolicz do tego proces wytwarzania surowców. Do tego potem cała machina handlowa, bo przecież produkt nie trafia prosto ze szwalni do sklepu. Policz, poza samą produkcją, ile wody zużyją w tym czasie sami ludzie. Do tego prąd, powierzchnie produkcyjne i biurowe oraz magazynowe na każdym szczeblu. Po to, by Pani Edyta kupiła nową, bo stara - nowa leży w nierozpakowanej walizce. Albo nałożyło się trzy razy, znudziła się i trafia na śmietnik jako zanieczyszczenie Ziemi. Każdy niby niepotrzebny ciuch to już śmieć, a śmieci to jeden z największych problemów naszej przyszłości. Gdyby niemal wszystkie dziewczyny i spora część chłopaków pomyślała troszkę przed wyjściem do galerii - to nie tylko ubrania, ale kosmetyki, problem byłby o wiele wiele mniejszy. Ale kto by się przejmował? Skupię się przecie na tak modnej teraz diecie wege! Będę trendy w poczuciu, że działam ekologicznie - a to jedna wielka bujda!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

Właśnie dlatego to bujda na resorach
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: ChristopherP »

lena7 pisze:Edyta na insta tlumaczy, ze ''walczy o jakosc'' nowego singla - ciekawe dlaczego znow last minute przed jego wydaniem - zapewne dzien przed wystepem w Augustowie, tak jakby nie miala na to kilku miesiecy odkad oglosila, ze ''singiel soon''. I znow narzeka na wilki w branzy, pewnie znow jej ktos kolki rzuca pod nogi.
Skoro wymaga on takiej walki, to moze warto sie zastanowic, czy jest jej w ogole wart. Te wszystkie jej utwory to powstaja w takich bolach, ze nie dziwi, ze potem nie chce ich spiewac.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Michael »

Śmieszne jest to jej tłumaczenie, że walczy o jakość. Potem i tak dostajemy single, które mają niedoróbki produkcyjne (patrz "Too late").
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Steffie »

Czy wszyscy juz stad uciekli? :o
Wczoraj wieczorem Edyta zrobila live na IG i bylo troche info na temat przyszlych wystepow - festiwal w Sopocie - zastanawiala sie co zaspiewac - czy NPOW czy BŚ, czy moze cos innego. Mowila tez, ze bedzie wystepowac na jakims koncercie z Rubikiem - bodajze w Czestochowie, poza tym w Chorzowie i gdzies jeszcze, aha, Opole. Mowila, ze wziela sobie na glowe tyle obowiazkow, a poza tym caly czas cos robi i nie byla na wakacjach. 8P Potem zaczela cos mowic o roznicy miedzy ego a duszą.
No i jak tu jej nie kochać? :P
SLAVEK
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:19
Lokalizacja: usa

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: SLAVEK »

Steffie pisze:Czy wszyscy juz stad uciekli? :o
Wczoraj wieczorem Edyta zrobila live na IG i bylo troche info na temat przyszlych wystepow - festiwal w Sopocie - zastanawiala sie co zaspiewac - czy NPOW czy BŚ, czy moze cos innego. Mowila tez, ze bedzie wystepowac na jakims koncercie z Rubikiem - bodajze w Czestochowie, poza tym w Chorzowie i gdzies jeszcze, aha, Opole. Mowila, ze wziela sobie na glowe tyle obowiazkow, a poza tym caly czas cos robi i nie byla na wakacjach. 8P Potem zaczela cos mowic o roznicy miedzy ego a duszą.
No i jak tu jej nie kochać? :P
Kochac, kochac...Ludzie uciekaja z tego forum, bo boja sie zakazenia nawet przez internet? :lol3: :D 8P Edyta, jak kazdy wrazliwy czlowiek widzi i czuje. Wielki szacunek dla Niej za jej postawe i za to, ze sie nie zlamala. Wierze, ze da nam jeszcze album, ktory przebije wszystko. Ten album powstanie jednak wtedy, kiedy odzyskamy nasza wolnosc.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Kopaneek »

Dzisiaj na live Edyta odpowiedzią na dwa pytania zadane przeze mnie. Pierwsze o "To co najlepsze" - lubi ten utwór i bardzo ceni za tekst, ale utraciła sample do niego i musiałby zostać zaaranżowany na nowo. Pewnie koszty. Drugie pytanie: "w czym śpisz". Odpowiedziała, że na golasa. :ha:
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: max28 »

... i pytana o singiel, odpowiedziała, że zmienila zdanie i wyda go na jesieni, co prawda jest trochę wakacyjny, ale nie tak jak Lime. Gdyż teraz ludzie wyjechali, bo mają luz, a na jesieni może będą znowu obostrzenia i wtedy ta piosenka się im przyda - jakoś tak to było.

Mówila również o występie w Częstochowie, Sopocie i Chełmie oraz że może będzie w Opolu.

Poza tym scenariusze, dusze, przebudzenia itp.
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: mpjp »

W Częstochowie będzie utwór, na który trafiła jakiś czas temu przez przypadek i zaśpiewa go po raz pierwszy w specjalnej kreacji, a w Sopocie Too Late w zmienionej aranżacji i inne utwory (może Kolorowy Wiatr) - z muzykami z trasy akustycznej.
I że świadomie zmieniła słowa w Andromedzie i Hallelujah
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: keraj »

max28 pisze:... i pytana o singiel, odpowiedziała, że zmienila zdanie i wyda go na jesieni, co prawda jest trochę wakacyjny, ale nie tak jak Lime. Gdyż teraz ludzie wyjechali, bo mają luz, a na jesieni może będą znowu obostrzenia i wtedy ta piosenka się im przyda - jakoś tak to było..
A jakiś czas temu mówiła , że nie chce wydawać muzyki w czasie obostrzeń bo ludzie są przygnębieni i ten utwór jest za radosny.... O matulu jakie rozdwojenie jaźni.....
Mówiła też że w Poznaniu przygotowywała niespodziankę dla nas,ale że o wszystkim. Powie w swoim czasie. Wydaje mi się , że może chociaż raz jest to wcześniej nagrany teledysk, który premierę będzie miał w ten sam dzień co singiel.... :)
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: lena7 »

Mowila tez, ze obcy sa wsrod nas, zebysmy uwazali na hologramy, ktore maja na celu nas omamic, ze ''bakteria'', ktora miala nas zabic to gruby scenariusz, ze jestesmy naocznymi swiadkami konca epoki oraz, ze w przyszlym roku bedzie prowadzila ''warsztaty (z kontekstu wnioskuje, ze o przebudzeniu, a nie wokalne).
Troche obawiam sie tej ''zaskakujacej kreacji'', w ktorej wystapi do tej ''modlitewnej piesni'' w Czestochowie (nie znala jej wczesniej wiec zapewne i my jej nie znamy).
W Poznaniu nad czyms pracowala co bedzie dla nas niespodzianka, i jak juz ktos napisal, tez mysle, ze chodzilo o teledysk do tego wakacyjnego singla (ktory mimo, ze letni ukaze sie jesienia).
Padaly non stop pytania o plyte i wszystkie zignorowala, wiec raczej nie ma co juz liczyc na album.
W Sopocie wystapi z tym samym zespolem co na trasie akustycznej i zaspiewa kilka utworow, w tym Kolorowy Wiatr i Too late - zasugerowala, ze to ma byc namiastka swietowania 30-lecia pracy.
ODPOWIEDZ