Praca na temat Edyty...

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: vanity »

Tom pisze:a piosenka i klip "Dotyk" była wręcz przedmiotem kpin
jejqu! a czemu?
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Aro »

Ja nie pamiętam aż tak dokałdnie roku 1995 w szkole, ale faktem było, że nikt w szkole (w mojej klasie) podstawowej u mnie Edyty nie lubił za bardzo. Może jakims pojedynczym osobom podobały się piosenki Edyty. Pamiętam, że zachwycali się w pewnym momencie piosenką "Aicha" Magmy. Chłopacy słuchali Nagłego Ataku Spawacza. To pamiętam bo mówili mi żebym czegoś normalnego zaczał słuchać i wciskali pod nos taką żółta kasete Spawacza. :lol:

Kiedyś udało mi się nawet przeprowadzić akcję wysyłania głosow do radia na "To Atlanta" i dzięki im głosom w lokalnym radiu to był nr 1, ale chyba zrobili to dlatego, ze ich poprosiłem, a nie dlatego, ze ją uwielbiali. :D

P. S. We wcześniejszych postach pisałem o szkole średniej.

[ Dodano: 2005-12-04, 23:55 ]
Dopisze jeszcze, że nie wszyscy słuchali Spawacza. Miałem jednego kolegę który uwielbiał Heya i to on mnie właściwie nim zaraził. To był rok 1995 albo 1996. Jakoś tak. :P
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Marek »

Na temat klipu „Dotyk” swojego czasu to nawet władze kościelne wypowiadały się negatywnie. Tłumaczyło to tym że Edyty jest popularną wokalistką której słucha młodzież a ona w klipie chodzi prawie naga – to było coś w tym stylu.
Tom, napisałem jak wyglądało to w mojej szkole, nie twierdzę że w każdej polskiej szkole uczniowie słuchali Edyty. Ja nigdy nie kryłem się z tym i nadal nie kryje tego że słucham Edyty Górniak, pamiętam jednak że niektóre osoby w pewnym momencie nie przyznawały się do tego że słuchają jej płyt bo ktoś tam miał negatywne nastawienie i aby być na topie trzeba było mówić to co mówią inni, że słucha się tego czy tamtego. I zazwyczaj te osoby które jej słuchały nie przyznawały się do tego. Dopiero w rozmowie sam na sam wychodziło kto i czego słucha. W końcu osoby które słuchają Edyty nie mają wypisane tego na czole. To samo było z disco polo, każdy zaprzeczał tego że słucha a w rzeczywistości było tak że ludzie tego słuchali jednak nie przyznawali się do tego. Zresztą płyty wykonawców disco polowych sprzedawał się świetnie, np. debiutancka płyta Shazy sprzedała się w milionowym nakładzie!
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Aro »

He he teraz mi się przypomniało, ze w podstawówce lubili u mnie disco polo tzn. oglądali Disco Relax, a potem nabijali sie z Shazzy i Antosia Szprychy. Tak mi się przypomniało... :lol:
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: ANETA »

Początek zamulał ale im bardziej schodzicie z tematu tymbardziej mi sie podoba. U mnie w klasie chyba tylko ja i moje dwie kolezanki (trzy to juz cos :wink: ) słuchałysmy Edyty ale wszyscy wiedzieli ze ja Ją uwielbiam i co tylko znaleźli w gazetach o Niej to mi przynosili (nawet koledzy) :P Teraz wydaje mi sie to smieszne zbieranie tych wycinków ale kiedys było normalką :wink: . Wogole moja klasa była zawsze pokręcona .... niczym sie nie interesowała :roll: Jak mozna zyc i nie miec ukochanego wykonawcy ??? :roll:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Virtual Tom »

Mam coś na roluźnienie :lol::lol::lol:

Oto mój piórnik z lat 1995-97 :lol::lol::lol:

Umarłem, pomijając fakt, że to istne flower power, po prostu padłem :lol: cóż za odkrycie :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Aro »

Śliczny. Miałem też kiedyś taki obklejony naklejkami, ale nie Edyty chyba bo tych mi było szkoda. Miałem tą naklejke z BRAVA która po lewej jak Edyta śpiewa w Sopocie. To zdjęcie w tym białym wdzianku jak została Miss Obiektywy w Sopocie to także miałem. Kiedyś miałem cały pokój obklejony plakatami i bardzo dużo tam Edyty było. :D
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Marek »

Mnie się wydaje że z tematu nie schodzimy, w końcu dostarczamy cennych wiadomości jak wyglądało to kiedyś jak jest teraz z Fanami Edyty Górniak :D ;)

Wracając do tematu :lol:
Osoby które dowiadują się że słucham Edyty mówią zazwyczaj do mnie: głos to ona ma, urodę też :!:
ale nie interesuje ich styl muzyczny Edyty, niektóre tylko piosenki.
może później jeszcze coś mi się przypomni ;)

Tom, super piórnik :D miałem podobny i też w środku z Edytą :D
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: ANETA »

Pierwszy raz widze ta naklejke z Sopotu, czemu ja jej nie miałam ? :cry: Pamietam akcje kiedy w 97 r. wkleiłam niewielki wycinek z gazety (oczywiscie z obliczem ukochanej Edyty) do ..... zeszytu z matematyki :grin: Reacja nauczycielki była piorunująca hahhaahha ale nie kazała mi tego wyrzucac napisała tylko ,,Pokochaj tak matematyke jak ją" hahahaha za to mama hm ... mama juz nie wykazała tyle radosci jak to zobaczyła :roll: stwierdziła ze jestem walnięta :grin:
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Estratos »

Nigdy nie mialem plakatu Edyty powieszonego w pokoju. Jedynie kalendarz Virgin. Nie zbieralem tez wycinkow ani naklejek :-) Czy jestem inny? :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: Marek »

ANETA, rodzice i znajomi do dzisiaj uważają że jestem "walnięty" na punkcie Edyty :lol: :lol: :lol: Wycinki, naklejki czy plakaty zbierało się, inaczej być nie mogło :D Do dzisiaj mam stosy gazet, plakaty, wycinki wklejone do zeszytów. W kiosku ruchu miałem założoną teczkę i opis teczki: wrzucać wszystko do niej jeżeli coś będzie w gazecie o Górniak :lol: :P Te czasy minęły i chociaż nie zbieram już gazet z Edytą to ciągle ją uwielbiam :P ;)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: ANETA »

Marek pisze:W kiosku ruchu miałem założoną teczkę i opis teczki: wrzucać wszystko do niej jeżeli coś będzie w gazecie o Górniak :lol:
Rozwaliłes mnie, bez kitu hahaha :D ja w latach swojej ,młodosci" poprostu podchodziłam do kiosku i sie pytałam czy cos jest o Edycie Górniak :P :P :P A kobietka robiła wielkie oczy i twierdziła ze nie wie bo nie czyta wszystkich gazet. Jaaaaasne, siedzi po 10 godzin i nie czyta ... no ale cóż ... Ostrą faze miałam, ze ja sie nie wstydziałam tak ludzi pytac ... :roll: hahaha :P

Na maxa zeszlismy z tematu :D
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: vanity »

Marek pisze:Na temat klipu „Dotyk” swojego czasu to nawet władze kościelne wypowiadały się negatywnie. Tłumaczyło to tym że Edyty jest popularną wokalistką której słucha młodzież a ona w klipie chodzi prawie naga – to było coś w tym stylu.
nie wiedziałam, ale ja tym klipem i Jestem kobietą i ONCE byłam zachwycona :)

Marek pisze:Zresztą płyty wykonawców disco polowych sprzedawał się świetnie, np. debiutancka płyta Shazy sprzedała się w milionowym nakładzie!
wow, ale nakład!

ANETA pisze:Wogole moja klasa była zawsze pokręcona .... niczym sie nie interesowała Rolling Eyes Jak mozna zyc i nie miec ukochanego wykonawcy ??? Rolling Eyes
ja pod koniec podstawówki zainteresowałam się Queen, brat mi puścił Bohemian. potem Fredek... :( po kilku latach zainteresowałam się INXS, Michael szybko.... :(. no ale muzyka została :)

Michal pisze:Nigdy nie mialem plakatu Edyty powieszonego w pokoju. Jedynie kalendarz Virgin. Nie zbieralem tez wycinkow ani naklejek n Czy jestem inny? Laughing Laughing
ja też nie, ale czasem jak ktoś znajomy czytał gazetę i była Edka to żebrałam. w domu kolorówek nikt nie kupował.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: grzechoo »

Tom, świetny piórnik :grin:
Co do mojej osoby - masę wycinków i gazet z Edi mam do tej pory
Co do szkoły (podstawówka i liceum) - Edyty mało kto słuchał, a raczej było to na zasadzie podoba mi się To Nie Ja, podoba mi się Jestem Kobietą, to co akurat pusazczali w radio

W moim odczuciu Edyta ma więcej fanów gejów niż hetero.
lukasz23
Invisible
Invisible
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

Re: Praca na temat Edyty...

Post autor: lukasz23 »

Male sprostowanie....
Ja takze nie powiedzialem ze tak jest - Nie powiedzielam "wszyscy fani Edyty to geje, lesbijki albo bi". Nic z takich rzeczy..... Przeciez tak samo jak w przypadku Judi Garland, Barbry, Madonny, Cher i Kylie - ich fani to nie tylko Homosexualisci. To co chialem powiedziec to to ze Moim zdaniem Edyta jakos oddzialywuje na mniejszosci sexualne (nie pamietacie ze stanela murem za wszystkimi homosexualistami ktorzy planowali parade rownosci?????). Poza tym, jak ktos jest ikona gejow to nie oznacza ze tylko ta grupa ja slucha! Nie wiem kto dochodzi do takich uproszczen..... Nie kazdy gej slucha Kylie, Madonny czy Cher - a jednak sa one ikonami GEJOW.
Pozdrawiam :P
ODPOWIEDZ