Ja chcę płytę :(

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: KrzysiekF »

Bob pisze: aha , na kawałki chilloutowe raczej nie ma co liczyć , z tego co wiem zespól zabrał przy rozstaniu cały materiał :cry:
Dlatego szukają nowego wokalu...wszystko jasne
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: B@r »

KrzysiekF pisze:
Bob pisze: aha , na kawałki chilloutowe raczej nie ma co liczyć , z tego co wiem zespól zabrał przy rozstaniu cały materiał :cry:
Dlatego szukają nowego wokalu...wszystko jasne
Jesli Mathplanete wyda plyte, chetnie sie w nia zaopatrze. Szkoda, ze bez wokalu Edy, ale ich muzyka mi sie spodobala.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: vanity »

KrzysiekF pisze:Ja dzisiaj żeby zaspokoić głód zapuszczę wieczorem jakieś songi Edyty :D :d proponuje zrobić to samo każdemu hehe
phi, też mi propozycja!!!!!!!! robię to prawie codziennie :P :P
Bob pisze:osobiście głównie słucham niewydanych kawałków, czy też tych zaśpiewanych na festiwalach, koncertach, z innnymi wykonawcami w różnych projektach, oficjalne płyty jako całość przejadły mi się już dawno.
ja mixy z tego co ty, czyli żeby życie miało smaczek raz live'aczek raz cd'aczek (ale bezsens mi wyszedł :D), z wyjątkiem perły, bo ja z tej płyty to tylko THSF sobie czasem puszczę. może 2 razy w życiu ją przesłuchałam (w sensie każdej piosenki). ah no dobra Nie proszę też słuchałam częściej niż 2 razy :D
Bob pisze:z tego co wiem zespól zabrał przy rozstaniu cały materiał :cry:
jak stworzyli to pewnie mieli prawo zabrać.... no trudno... tak jakby...
1316gosiaczek pisze:Dzisiaj slyszalam jak Norbi mowil,ze tantiemy za jeden utwor("Kobiety sa gorace") rocznie wynosza od 50.000 do 70.000,wiec na brak kasy Edyta na pewno nie narzeka
uuuu dużo. nie myślałam że piosenki tyle wyrabiają, kiedy minął ich "termin przydatności do spożycia". Edki trochę w radio puszczają, ostatnio nawet coraz częściej i coraz więcej, no i do tego może zagranica puszcza jakieś O&O. wiesz w pierwszej chwili to pomyśłałam sobie że to jakaś pomyłka, że owszem tantiemy tyle, ale jak piossenka na listach i playlistach. no ale git. to już wiem skąd Brodka na mieszkanie miała :D
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: ANETA »

Szczerze powiedziawszy nie wiedziałam ze gwiazdy biora kase za to ze ich piosenki są puszczane w radiu czy w tv. Myslałam ze wytwórnia bierze za to kase.
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: Grzechu »

Ale az nie chce mi sie wierzyc ze te tantiemy sa tak wysokie... Czy rzeczywiscie 'Kobiety sa gorace' to tak puszczany w radio kawalek zeby z niego miec 50 000 zl rocznie? Nie sadze
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: Virtual Tom »

:offtopic:

To nie tylko radiostacje i rzeczywiscie są to duże pieniądze, o czym już kilka razy mówiono w TV :>
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: vanity »

ANETA pisze:Szczerze powiedziawszy nie wiedziałam ze gwiazdy biora kase za to ze ich piosenki są puszczane w radiu czy w tv. Myslałam ze wytwórnia bierze za to kase.
wytwórnia zapewne też, generalnie biorą wszyscy ci którzy powinni w odpowiednich proporcjach (czyli zgodnie z kontraktem), czyli wytwórnia, producent, śpiewający artysta, kompozytor muzyki i autor tekstu. muzycy sesyjni biorą jednorazówkę za nagranie płyty, czy tam za udział w nagraniu piosenki.
Grzechu pisze:Ale az nie chce mi sie wierzyc ze te tantiemy sa tak wysokie... Czy rzeczywiscie 'Kobiety sa gorace' to tak puszczany w radio kawalek zeby z niego miec 50 000 zl rocznie? Nie sadze
no trochę mediów tę piosenkę puszcza, chyba szczególnie latem.
Tom pisze:To nie tylko radiostacje i rzeczywiscie są to duże pieniądze, o czym już kilka razy mówiono w TV :>
kiedyś mi się obiło o uszy, że wykonawca (ale już nie wiem dokładnie czy tylko wykonawca, czy też ta kasa do podziału dla producenta, wytwórni itd) bierze 300 zł (w POlsce) za jednorazowe puszczenie teledysku w tv.
w radio jest inaczej. kasę wypłaca bodaj Zaiks i oblicza też, z tym że to podobno są jakieś "kosmiczne" obliczenia i nikt nie wie dokładnie dlaczego tyle a tyle dostaje. chyba nawet wdowa po Stanisławie Barei się procesuje z Zaiksem bo ją jakoś dziwnie liczą, tzn dostaje wynik (czyli forsę) ale już obliczeń na jakiej podstawie tak a nie inaczej jej obliczono to już nie - Zaiks z tego co słyszałam bardzo nie chce tego zdradzać (a więc kombinatorstwo przychodzi mi do głowy). z tego powodu też podobno niektórzy artyści odeszli z Zaiksu do innych tego typu instytucji.

natomiast co do zarobków muzycznych z mediów
mogę dać zarobki Kasi Kowalskiej za rok 2003, które gdzieś kiedyś ktoś napisał w gazecie (od razu mówię - to nie był bruk):
360 tys za sprzedaż Antidotum
700 tys za 60 koncertów
300 tys tantiemy
zarobki duże.
jeśli 300 tys za "playlistę" się dostaje to jak piosenka chodliwa to te 50 000 za rok wydaje się być realnym.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: DeathlySilence »

Mam nadzieję, ze Edyta pluje sobie teraz w brode 8) I dotrze do niej, ze problemem jest sama dla siebie, a nie inne 'leniuszki'.
A dlaczego tak twierdze :?: ponieważ na koncertach dla sympatyków jej muzyki, bądź tych w marketach nie serwują darmowych obiadków jak na recitalach do kotleta (czyt. dla klasy biznesu). Codzienne obiadki mogą wykończyć naszą gwiazde 8P

Trzymam kciuki za Paule i za Mathplanete - oby 'Lunatique' zawojował więcej niż było to dane im wraz z Edytą. Paula ma szanse wkońcu zaistnieć wokalnie - nie tylko w popierdółkowych programach, ale w rozgłośniach radiowych. A temat zrzynania od Edyty na forum fanów Edyty kończy sie tak jak zrzynanie z Mariah na forum fanów Mariah - jedna wielka pojechanka słowna.

[ Dodano: 2006-10-19, 16:18 ]
A i makijaż Pauli dopiero przy odpowiednim świetle takim jakie będzie w teledyku (jest tak kilka zdjeć) będzie się ładnie komponował - bardzo seksownie z całum obrazem. będzie lunatycznie, hipnotyzująco.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: Piter »

DeathlySilence pisze:Mam nadzieję, ze Edyta pluje sobie teraz w brode 8)
Moim zdaniem, paradoksalnie Edyta nie ma czego żałować. Repertuar Mathplanete nie był dla niej.
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: Mist »

DeathlySilence pisze:Mam nadzieję, ze Edyta pluje sobie teraz w brode 8)
gdyby rzeczywiscie kiedykolwiek plula sobie w brode to nie mialaby takiego zwisu na wszystko....
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: B@r »

Piter pisze:Repertuar Mathplanete nie był dla niej.
Mimo wszystko fani tak sie wzburzyli. Wiadomo ze wiekszosc woli Ede w repertuarze EG, ale moze chodzi tu o kolejny spalony most w karierze Edyty.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: Piter »

Magda pisze:
Piter pisze:Repertuar Mathplanete nie był dla niej.
Mimo wszystko fani tak sie wzburzyli. Wiadomo ze wiekszosc woli Ede w repertuarze EG, ale moze chodzi tu o kolejny spalony most w karierze Edyty.
Mnie akurat nie interesują jej spalone mosty. To już duża dziewczynka - sama za siebie odpowiada. Bardziej przeraża mnie, ta jej, głośna hm... prawdomówność. Chociaż i tak chłopcy powinni się cieszyć, że jedynie "wolno pracują", a nie "bluźnią", "zdradzają", "gwałcą", "rabują"...
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: Mist »

Piter, z jej prawdomownoscia jest wszystko OK, problem w tym, ze ona i Darek (liczne obietnice) stracili poczucie czasu... oni zyja nie w tej galaktyce, i lata ziemskie dla nich to minuty...
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: vanity »

Magda pisze:Mimo wszystko fani tak sie wzburzyli. Wiadomo ze wiekszosc woli Ede w repertuarze EG,
tak, ale liczy się jeszcze co chce artysta. Edyta niby twierdziła, że to jest to co całe życia chciała robić :D
a tak poza tym, to fan nie mając żadnych nowości (4 płyty na 15 lat? ) swojego ulubionego lub jednego z.... "kupi" wszystko, byle tylko głosu posłuchać, bo go lubi.

[ Dodano: 2006-10-19, 19:06 ]
Mist pisze:z jej prawdomownoscia jest wszystko OK, problem w tym, ze ona i Darek (liczne obietnice) stracili poczucie czasu... oni zyja nie w tej galaktyce, i lata ziemskie dla nich to minuty...
absolutnie mają problem z dotrzymywaniem obietnic. i to nie tylko teraz. Edyta od początku kariery obiecuje rózne rzeczy które nigdy nie ujrzały światła dziennego.
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ja chcę płytę :(

Post autor: Invisible »

Prawda jest taka od kiedy Edka nie ma kontraktu z żadną wytwórnią nic nie wydaje... Tak to przynajmniej miała jakieś zobowiązania i się musiała z nich wywiązać. Z resztą i tak nie wiadomo jak było mimo kontraktu z EMI i Virgin "ślimaczyła się" troszeczkę... Nie można na wszystko zwalać winy. Po prostu Edi świat nie jest beee a ty nie jesteś mega divą trza dorosnąc i spojrzeć prawdzie w oczy...
ODPOWIEDZ