Dedykuję Edycie Górniak.

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: B@r »

Cześć wszystkim.
Długo nosiłem się z zamiarem napisania tego na forum, ale w końcu postanowiłem to zrobić. Od jakiegoś czasu pisze wiersze. Na pewno większość z forumowiczów także. Jest to bardzo dobry sposób wyrazu tego, co się czuje. Pomyślałem, że możnaby okazać Edycie swoje uznanie publikując każdy po kilka wierszy w jednym tomie, książkę dedykując Edycie Górniak. Nie musiałyby być to wiersze o tym jak bardzo i dlaczego kochamy Edytę (chociaż takie oczywiście też), ale też o różnorodnej tematyce. Do tego możnaby było dołączyć jedną z płyt Edyty. Ustaliło by się jeden adres e-mail, na który wysyłalibyśmy wiersze i osobę, która by zajęła się publikacją tej książki. Wiem, że to może nie wypalić i później ludzie mogą mówić: "Wiadomo, E. Górniak to popierała, to już było wiadome, że to będzie kicz", ale pomysł może też być dobry. Możemy pomóc Edycie (właśnie okazując jej tym uznanie, ale także np. pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na jakiś tam cel dobroczynny, wtedy Edytka będzie też z tym kojarzona), ale może to także pomóc nam zdobyć sławę, jako pisarzom (chociaż może też "złą" sławę). Ja swoją pierwszą książkę z wierszami oczywiście zadedykuję Edycie Górniak, ale pomyślałem, że moglibyśmy zrobić to także razem, jako jej wielbiciele. Co Wy na to?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: russmaxfan »

podoba mi sie ten pomysl,choc sama wierszy nie umiem niestety pisac 8)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: ANETA »

Ja piszę wiersze, ale o Edi nie napisałam jeszcze nic bo to, że tak powiem trudny temat. Łatwiej jest już pisać o miłości niż o Niej :grin:
pepe
Sit down
Sit down
Posty: 68
Rejestracja: 08 gru 2004, 12:23
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: pepe »

ja nie byłbym taki optymistyczny dla tego projektu, chociaż pomysł oryginalny. Po pierwsze potrzebne są pieniądze aby wydać takową książkę, a po drugie przez "pewne środowiska" interpretowane byłoby to zapewne jako uszczęśliwianie przez Edytę i przekonanie do swojej osoby na siłę i trochę kiczowato. Nie wiem może się mylę...
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: Wiolinka »

pomysł jest dobry, moge pomóc w adresach redakcji i drukarni, mam 1 zaprzyjaźnioną, ale szykuj się na opinie i recenzje wierszy!!!!
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: B@r »

Witajcie. :D
Cóż, może rzeczywiście przez niektórych ten projekt zostałby uznany jako przekonanie do osoby Edyty na siłę, ale myślę, że w takiej sytuacji moglibyśmy się łatwo obronić :) Tu nie chodzi o to, że wszystkie wiersze miałyby opowiadać o tym, jaka Edyta jest wspaniała (chociaż prawdę mówiąc to jest wspaniala), tylko miałaby to być poezja o różnorodnej tematyce, ale oczywiście znalazłyby się wiersze popierające Edytę oraz o to, żeby Pani Górniak firmowała daną książkę swoim nazwiskiem. Więc dlaczego mielibyśmy się bać pomówień, o których piszesz PEPE. Pomyślałem też aby do każdej książki dodana była płyta artystki, całość lub jeden singiel. Zgadzam się, że o Edycie trudno jest pisać, ale myślę, że gdy spojrzymy wgłąb duszy, swojej i naszej "Idolki" (na tyle ile to możliwe oczywiście) potrafilibyśmy przelać na papier nasze przemyślenia związane z osobą Pani Górniak. WIOLINKA, dzięki za szczerą pomoc. Na pewno się przyda :grin:
Myślę, że bardzo dobrze by było, gdyby na temat tego pomysłu wypowiedziała się sama zainteresowana (bo wydaje mi się, że powinna o tym wiedzieć). MARYOOSH, skoro masz kontakt z Edytą, mógłbyś Ją poinformować o naszych poczynaniach i przekazać nam Jej zdanie na ten temat?
Myślę, że dobrze by było jeszcze trochę poczekać, może ktoś jeszcze zechce dołączyć do naszego grona, bo wypadałoby, żeby przynajmniej trochę więcej osób się zainteresowało tworzeniem treści książki, jeżeli miałaby zostać wydana.
Jeżeli książka miałaby powstać, to proponuję, żeby wiersze były przesyłane na Twój adres, WIOLINKA, które po zebraniu na dyskietkę zaniosłabyś do tej drukarni. Co Ty na to?
Na razie to wszystko. Poczekajmy jeszcze może ktoś się dołączy, oraz może Edyta wypowie się na ten temat.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: B@r »

Ten pomysł srednio mi sie podoba,bo przeciez nie kazdy ma talent w pisaniu wierszy i patrzac na dziela innych mogłby poczuc sie gorszy.Ale kiedy Edyta mowila o koncu kariery i dzialy sie te rozne straszne rzeczy wpadlismy z kolegą na podobny pomysł.Miala to byc ksiazka pt."Edyta Górniak w moim zyciu' czy cos podobnego,i tam kazda chetna osoba miala opisac swoje przezycia z Edyta zwiazane.Z tymze tamta ksiazka miała byc swego rodzaju pozegnaniem z Edi.Mimo wszystko teraz mialabym watpliwosci czy dolaczyc do tworcow tej ksiazki,bo po pierwsze nastawilaby ludzi raczej negatywnie.Tworzenie poezji,pisanie wierszy dla piosenkarki nie zostanie zrozumiane przez zwyklych ludzi,wezmą nas za fanatykow traktujacych czlowieka jak Boga.NIe będa tego traktowac powaznie,bo tego po prostu nie zrozumieją.A po drugie i najwazniejsze to są słowa,ktore chcę powiedziec tylko Edycie i publikacja ich odebralaby chyba tym słowom "magię" i wyjątkowosc.I chyba kazdy z Nas ma takie swoje skarby,ktore chcialby zachowac tylko dla siebie,choc moze sie mylę.
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: Wiolinka »

Aidan pisze:Witajcie. :D
Cóż, może rzeczywiście przez niektórych ten projekt zostałby uznany jako przekonanie do osoby Edyty na siłę, ale myślę, że w takiej sytuacji moglibyśmy się łatwo obronić :) Tu nie chodzi o to, że wszystkie wiersze miałyby opowiadać o tym, jaka Edyta jest wspaniała (chociaż prawdę mówiąc to jest wspaniala), tylko miałaby to być poezja o różnorodnej tematyce, ale oczywiście znalazłyby się wiersze popierające Edytę oraz o to, żeby Pani Górniak firmowała daną książkę swoim nazwiskiem. Więc dlaczego mielibyśmy się bać pomówień, o których piszesz PEPE. Pomyślałem też aby do każdej książki dodana była płyta artystki, całość lub jeden singiel. Zgadzam się, że o Edycie trudno jest pisać, ale myślę, że gdy spojrzymy wgłąb duszy, swojej i naszej "Idolki" (na tyle ile to możliwe oczywiście) potrafilibyśmy przelać na papier nasze przemyślenia związane z osobą Pani Górniak. WIOLINKA, dzięki za szczerą pomoc. Na pewno się przyda :grin:
Myślę, że bardzo dobrze by było, gdyby na temat tego pomysłu wypowiedziała się sama zainteresowana (bo wydaje mi się, że powinna o tym wiedzieć). MARYOOSH, skoro masz kontakt z Edytą, mógłbyś Ją poinformować o naszych poczynaniach i przekazać nam Jej zdanie na ten temat?
Myślę, że dobrze by było jeszcze trochę poczekać, może ktoś jeszcze zechce dołączyć do naszego grona, bo wypadałoby, żeby przynajmniej trochę więcej osób się zainteresowało tworzeniem treści książki, jeżeli miałaby zostać wydana.
Jeżeli książka miałaby powstać, to proponuję, żeby wiersze były przesyłane na Twój adres, WIOLINKA, które po zebraniu na dyskietkę zaniosłabyś do tej drukarni. Co Ty na to?
Na razie to wszystko. Poczekajmy jeszcze może ktoś się dołączy, oraz może Edyta wypowie się na ten temat.
Pozdrawiam.

Jak wspomniałam slużę pomocą, tylko nie wiem czy wiesz, iz aby wydac tomik wierszy nie nalezy ich tylko napisać! Najpierw takie wiersze muszą zostac zatwierdzone przez krytykę, nie da sie wydac tomiku ot tak sobie, wiem cos o tym, bo siedzę w tym środowisku od ponad 5 lat! Tu chodzi o pieniadze! A to czy wiersze zostana opublikowane, zalezy od kilku ludzi, a najmniej w tym liczy sie pisarz! Moja przyjaciolka z Rybnika chciala wydac swoj tomik, pomoglam jej oddajac dyskietke do redakcji, ale niestety nie pozostawiono na dziewczynie suchej nitki! Proponuje wyslać wiersze do kilku redakcji a ja pomoge w krakowskich, przynajmniej w tej, w ktorej sama wydaje swoje artykuły, czy prozę! Napisz, albo sprecyzuj swój pomysł, czy chodzi Ci o wiersze dot. Edyty, czyli pisane o niej, chodzi Ci o konkretny podmiot liryczny, czy po prostu chcesz zadedykować jej tylko tomik??? Pozdrawiam! :grin:

[ Dodano: 2005-01-14, 22:40 ]
Aguss pisze:Ten pomysł srednio mi sie podoba,bo przeciez nie kazdy ma talent w pisaniu wierszy i patrzac na dziela innych mogłby poczuc sie gorszy.Ale kiedy Edyta mowila o koncu kariery i dzialy sie te rozne straszne rzeczy wpadlismy z kolegą na podobny pomysł.Miala to byc ksiazka pt."Edyta Górniak w moim zyciu' czy cos podobnego,i tam kazda chetna osoba miala opisac swoje przezycia z Edyta zwiazane.Z tymze tamta ksiazka miała byc swego rodzaju pozegnaniem z Edi.Mimo wszystko teraz mialabym watpliwosci czy dolaczyc do tworcow tej ksiazki,bo po pierwsze nastawilaby ludzi raczej negatywnie.Tworzenie poezji,pisanie wierszy dla piosenkarki nie zostanie zrozumiane przez zwyklych ludzi,wezmą nas za fanatykow traktujacych czlowieka jak Boga.NIe będa tego traktowac powaznie,bo tego po prostu nie zrozumieją.A po drugie i najwazniejsze to są słowa,ktore chcę powiedziec tylko Edycie i publikacja ich odebralaby chyba tym słowom "magię" i wyjątkowosc.I chyba kazdy z Nas ma takie swoje skarby,ktore chcialby zachowac tylko dla siebie,choc moze sie mylę.
wiesz Aguss, poezja jest sztuką, sztuka która powstaje dla konkretnego odbiorcy i o konkretnym podmiocie! Poza tym zwykli ludzie nie czytają poezji, pomyśl ile osób z Twojego otoczenia czytało czy też trzymało ostatnio w ręku tomik poezji, albo sama mi odpowiedz, jaki tomik i jakiego poety jest teraz na topie, kto wydal ostatnio zbior wierszy? Nie dawno jak rok temu przeprowadzilam wspólnie z dwiema profesorkami UJ badania dot. odbioru poezji przez młodziez licealną, okazuje się że ponad połowa w ogóle nie rozumie poezji, uważa, że jest ona omawiana powierzchownie w szkole, a co tyczy sie np. poezji Miłosza, bo to jego osoby te badania dot., młodzi ludzie nie rozumieją jego wierszy!
Co do pomysłu wierszy o Edi, chetnie dołączę co nie znaczy, że mam zamiar pisać wiersze w stylu patosu dla Edyty, albo robic z niej kogos na wzór Nike z Samotraki, czy też Emilii Plater! Nie o to w tym chodzi...w końcu Edyta to nie tylko osobowość, ale muzyka która się z nia nieustannie wiąże!
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: FRYMIK »

Od samego pomysłu do jego realizacji jest długa droga, ale bez chęci nie ma niczego. Pomysł ciekawy, bo wszystko, co moze być piękne, miłe, przyjemne jest pozytywne.
Sama nie bardzo widzę siebie w roli poetki, ale na tym forum na pewno znajdą się uzdolnieni w tym kierunku.
Pamiętajcie jednak, że żyjemy w kraju nie dla ludzi a przeciwko nim i wszystko robi się z przeszkodami ogromnej wielkości. Niestety...
Trzymam kciuki- róbmy swoje, hehe :lol:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: B@r »

Cóż.....generalnie chodziło mi o to, żeby to nie były wiersze wychwalające Edytę, jako np. Boga. Wiersze miałyby różnorodną tematykę, ale wiadomo, że jak się chce zadedykować komuś książkę, to nasuwa się myśl, żeby napisać o osobie, której się daną książkę dedykuje. Dlatego napewno znalazłyby się też wiersze o Edycie. Jednakże nie koniecznie dosłownie o niej, ale np. o mediach w dzisiejszych czasach (o tym jak potrafią zniszczyć człowieka, itp.), czy o muzyce, itp. Oczywiście książka dedykowanaby była Edycie Górniak. Wiem, że teraz bardzo trudno jest wydać taki tomik, dlatego, jak już pisałem, nie nastawiam się, że ten pomysł musi wypalić, bo może być też tak, że książka zostanie wydana, ale nikt ( :!: ) jej nie kupi. Albo wogóle nie zostanie wydana. Ale zawsze warto spróbować. Nie sądzicie? Zresztą sam fakt, że napisaliśmy coś takiego, jeżeli zostałby np. podchwycony przez media.... Mam znajomych w gazecie i w radiu legnickim......
Co do drukarni, to ja też mam pewną znajomą. Wychowawcy liceum, do którego chodziłem, też pisali wiersze i drukowali je....Tylko, że były to wiersze wychwalające Boga, więc nie wiem, czy możnaby tam wydrukować nasze....
W takim razie proponuję, żeby ustalić szczegóły tego projektu......
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: ANETA »

Pomysł jest niezły, ale chyba bardziej podoba mi się IDEA Aguss ,,Edyta Górniak w moim życiu" i nie koniecznie to brzmi jak pożegnanie, swego czasu obiło mi się o uszy, że fani Britney Spears wpadli na coś podobnego, tyle że to byli fani z USA i napisali do jej menagera, on pogadał z Brit i udało się. Książka dobrze sie sprzedała, a zawierała opisy, wrażenia fanów i relacje kim dla nich jest Britney i jaką rolę odgrywa w ich życiu. Jeśli Edyta by się zgodziła to już napewno by się udało, jako osoba publiczna, napewno ma odpowiednie znajomości. Jeśli chodzi o wiersze, to tak jak wspomniałam wcześniej, piszę, ale są głównie o miłości i bólu jakim ona niesie, ,,nienawiści", świecie itp. O Edytce nieodważyłam się nigdy napisać, bo o Niej jest cieżko coś ,,uprodukować", ale myślę, że teraz jak znajdę wolną chwilkę i wenę twórczą to coś wyskrobię. A taki wierszyk znalazłam kiedyś w jakiejś gazecie, ale słabo go pamiętam bo to jakieś 8 lat temu było (dedykowany Natalii Kukulskiej):

Już wchodzi na scenę i śpiewa rozpoczyna
Natalia swym głosem do tańca porywa
******************************* (tu nie pamiętam :grin: )
tłum krzyczy na sali
A mnie z tej sali już dawno zabrali
****************************


Myśle jednak, że takich wierszy nie ma sensu pisać, bo nie są zbyt ambitne, no ale na to możnaby tez zrobić głosowanie, te które dostaną największą liczbę głosów zgłosimy do publikacji ;) Jest to jednak tylko moja skromna propozycja.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: B@r »

Anetko, zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości :grin: Właściwie, to mnie teraz też nadeszły wątpliwości, czy może "EDYTA GÓRNIAK W MOIM ŻYCIU" nie byłaby lepszym pomysłem niż same wiersze. Pomyślałem sobie, że możnaby to połączyć. Napisalibyśmy książkę "EDYTA GÓRNIAK W MOIM ŻYCIU", gdzie każdy opisałby kim jest dla niego Edyta i jeżeli się z nią spotkał, to czym było dla niego to spotkanie, itp. oraz nie każdy, ale kto by mógł i chciał dodałby do tego wiersz, albo o Edycie bezpośrednio, albo pośrednio, czyli np. o wpływie mediów na życie ludzkie. Dla mnie jest to bardzo dobry pomysł. Co Wy na to?
Pozostaje tylko prośba do MARYOOSHA o przekazanie tego pomysłu ("Edyta Górniak w moim życiu") Edycie.
Wielkie dzięki za pomysł, Aneta :D
Pozdrawiam.
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: monia80 »

Powiem ,ze bardzo originalny pomysl mi sie jak najbardziej podoba faktycznie kolega ma racje mozna byloby cos takiego wydac to napewno pomogloby naszej Edzi.

to ja sie biore juz za pisanie wiersza :)
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: Kasia »

Ja pisałam wiersze jak byłam mała, ale niedawno też. Tylko że ja nie potrafię tak pisać bez natchnienia. Mam nadzieję, że niedługo coś mnie weżmie i napisze coś.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Dedykuję Edycie Górniak.

Post autor: ANETA »

To do dzieła ! Niech każdy napisze kim jest Edyta Górniak w jego życiu, a jak poczuje wenę to niech doda wiersz ;)

,,Edyta Górniak w moim życiu" - jak to ładnie brzmi :grin: Myślę, że Edzi się spodoba pomysł :grin: Pokażmy światu kto tu rządzi !!! EDYTA !!!
ODPOWIEDZ