Głos Edyty

Ile Edyta ma oktaw?

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Głos Edyty

Post autor: ja30 »

takie wysokie dzwieki edyta jedynie pokazala w filmie "pajeczarki" jak spiewala po angielsku. napewno bylo powyzej A5
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Głos Edyty

Post autor: Michael »

Robert pisze:Nie wiem, czy operuje gwizdkiem, moze i operuje, dobrze ze tego nie uzywa, bo to okropne wg mnie
Dla mnie też brzmi to strasznie :? . Lubię Mariah, ale gdy zaczyna piszczeć, moje uszy cierpią.
Dla mnie skala Edyty jest wystarczająca. Zawsze uważałem, że najważniejsze w śpiewaniu są emocje i technika, a nie umiejętność wydawania z siebie dźwięków słyszalnych dla delfinów. Nie ma w Jej głosie rejestrów, które mnie drażnią, a przynajmniej nie używa ich. My możemy określać Jej skalę jedynie po tym, co zarejestrowała na płytach, czy koncertach, co nie wyklucza możliwości posiadania szerszej skali.
Jak jest naprawdę, wie tylko sama Edyta i pewnie Ela Z. :) .

Nie wiem, jak Wy, ale ja zawsze zastanawiałem się, na jaką sumkę opiewa ubezpieczenie Edzi głosu :d :hmmm:
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

ja32 pisze:takie wysokie dzwieki edyta jedynie pokazala w filmie "pajeczarki" jak spiewala po angielsku. napewno bylo powyzej A5
Jak jesteś taki pewny to podaj jakie to dźwięki...Ile razy można tłumaczyć, że wszyscy mają inny tembr głosu, np. Wykonanie G5 Celiny ma się nijako do G5 Edyty, u której on brzmi potężniej przez co sie moze wydawać, że jest wyżej, słyszałem jedno jakies wykonanie Edyty jak była dzieckiem i te piski nie za bardzo mi sie podobały, daj to nagranie to napisze jakie tam są dźwięki.....
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głos Edyty

Post autor: MacLean »

Ludzie:/ Przestańcie się zajmować tym, ile która ma oktaw.
Paula podobno ma 5, a każdy głuchy woli Edytę itd.
Edyta głosem który posiada włada godnie. Pięknie stawia dźwięki, co jest najważniejsze, bo daje kontrolę.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Głos Edyty

Post autor: ja30 »

strzalka21, nie pogam ci tego bo tego nie mam jedynie na wideo. nigdzie tego nie ma jedynie w filmie
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Nom szkoda, ale zawsze możesz przegrać z video na kompa, wystarczy kabel za 10zł i program ściągnięty z neta.

Nom niby skala nie jest jakimś tam wyznacznikiem, lecz każdy chce o niej mówić i każdy chce wiedzieć co i jak, np.rozwinięcie tego tematu, jak na razie to skala Edyty jest potwierdzona (Eb3-H6) Paulla?????? Nie mówie, że nie ale jak na razie nie weszła nawet w D5, pewnie to taki chwyt marketingowy, nom ale spoko, wydaje mi się, że śpiewający artysta powinien pokazywać swoją skale bo jest ona ważna i osoby wogóle nie mające pojęcia o spiewaniu wiedzą co to jest skala i chca wiedzieć ile dany dany artysta jej ma
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Głos Edyty

Post autor: ja30 »

kiedys w jakims wywiadzie jak sie nie myle jakas pani co cwiczyla glos edyty w metro mowila o jej strunach glosowych ze sa krotkie jak u malego dziecka. dlatego moze zaspiewac wszystko.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Głos Edyty

Post autor: Matiz99 »

ja32 pisze:kiedys w jakims wywiadzie jak sie nie myle jakas pani co cwiczyla glos edyty w metro mowila o jej strunach glosowych ze sa krotkie jak u malego dziecka. dlatego moze zaspiewac wszystko.
Zaglądała jej do krtani? 8P
Awatar użytkownika
Prowokacja
Hope for us
Hope for us
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2009, 16:09
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myslisz
Lokalizacja: z Częstochowy

Re: Głos Edyty

Post autor: Prowokacja »

Coś chyba nie tak, przecież dzieci mają właśnie mniejsze możliwości głosowe niż dorośli... Bywa że człowiek ma mocniejszy i czystszy śpiew przed dojrzewaniem niż po (mutacja), ale skala głosu zwiększa się podczas dojrzewania. Dzieci zwykle radzą sobie w obrębie około jednej oktawy. Nie zmyślam tego, w Encyklopedii muzycznej PWn czytałam :P

Czemu czyjeś uszy cierpią, gdy Mariah operuje rejestrem "psim"? Przecież to nie jest głośne, a na mnie takie coś robi wrażenie :) Fajnie że jest piosenkarka, która potrafi takie rzeczy robić z głosem... no i to jest jej taki dźwięk firmowy, tak jak Jackson ma swoje "łuu" i Shaggy stękanie.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Prowokacja pisze:Coś chyba nie tak, przecież dzieci mają właśnie mniejsze możliwości głosowe niż dorośli... Bywa że człowiek ma mocniejszy i czystszy śpiew przed dojrzewaniem niż po (mutacja), ale skala głosu zwiększa się podczas dojrzewania. Dzieci zwykle radzą sobie w obrębie około jednej oktawy. Nie zmyślam tego, w Encyklopedii muzycznej PWn czytałam.
Bzdura, dzieci przeważnie mają głosy wielooktawowe to z wiekiem sie zmienia, chłopcy przechodzą mutacje skala przeważnie zmniejsza sie o oktawe lub wiecej, a dziewczynom podczas mutacji głos obniża się o tercje. Skala podczas dojrzewania sie zmniejsza i formuje, nie raz sa pewne anomalia, patrz - Kontratenorzy(chłopcom zamiast obniżac sie skala podczas mutacji idzie w górę i objawia sie to męskim sopranem)
Posiadanie gwizdka jest sprawą inną, u niektórych jest to jakby sprawa wrodzona a u nie których wyćwiczona, nabyta. Nikt nie musi zaglądać do damskiej krtani żeby wiedzieć, że kobiety mą cieńsze i krótsze struny niż faceci, to oczywiste. Edytty w metro nie musiał już nikt uczyć została obdarzona przez nature aby spiewać. z reszta wczesniej zajęła się ną Zapendowska, hmmm na youtube jest nagranie jak spiewa jako mało dziecko i już wtedy odznaczała sie wyższymi umiejętnościami, a wysokie śpiewanie, to tak, kobiety po prostu mają tak skale, faceci przeważnie spiewają do C5 ale to juz krzyk u nie których a kobiety do C6 mogą na piersi, tylko teraz kwestia tego jak to u kazdej brzmi u Edyty rewelacjynie wiec dlatego są wszyscy zadowoleni, pomiją już kwestie podparcia, zaciśnietej krtani i zwierania strun łosowych.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Głos Edyty

Post autor: Michael »

strzalka21 pisze:faceci przeważnie spiewają do C5
Zdarzają się wyjątki; są tacy, którzy mają (podobno) 5-oktawową skalę i operują gwizdkiem :shock: .

http://www.youtube.com/watch?v=_F82G_UF ... re=related

3:21 minuta nagrania. Wprawdzie tutaj mamy playback, ale to faktycznie jego piosenka - sprawdziłem.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2009, 13:52 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prowokacja
Hope for us
Hope for us
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2009, 16:09
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myslisz
Lokalizacja: z Częstochowy

Re: Głos Edyty

Post autor: Prowokacja »

Nie wiem jakie dzieci masz na myśli, ale chyba jakieś szczególne. Pójdź na lekcję muzyki w podstawówce albo komunię świętą i posłuchaj, że zwykłe maluchy nie zaśpiewają więcej niż 1-1.5 oktawy.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Michael pisze:
strzalka21 pisze:faceci przeważnie spiewają do C5
Zdarzają się wyjątki; są tacy, którzy mają (podobno) 5-oktawową skalę i operują gwizdkiem :shock: .

http://www.youtube.com/watch?v=_F82G_UF ... re=related

3:21 minuta nagrania. Wprawdzie tutaj mamy playback, ale to faktycznie jego piosenka - sprawdziłem.
W tej 3:21 to A6
Gwizdek u facetów lub wysoki falset to nic dziwnego, falset moze byc ograniczony ale za to gwizdek jest normalnie do zrobienia jak i dla faceta jak i dla kobiety

Prowokacja nie wiem czy nasza dyskusja ma dalej sens, masz jakies wykształcenie muzyczne, uczysz sie spiewać ???? Poczytaj troche tutaj http://en.wikipedia.org/wiki/Whistle_register

Przeważnie u dzieci wystepuje spiewanie na wysoki czestotliwościach nawet do C7 bez gwizdka, gwizdek pojawia sie troche później, jeśli dalej mi nie wierzysz, dlaczego w 17 i 18 kastrowano dzieci przed mutacja?????? A dlatego że ich skala przed mutacji tutaj u chłopców była bardzo wysoka sięgała bardzo wysoko , skad to wiemy???? A stad ze Heandel i inni pisali dla nich specjalne opery arie itd........ , które przetrwały do dzisisj, szczerze mówiąc to zdziwiło mnie bardzo że znajdzie się taka osoba która mówi że dzieci mają małą skale, sorki jestem teraz troche w temacie, nie chce sie wymądrzac, próbuje tylko uświadomić
Awatar użytkownika
Prowokacja
Hope for us
Hope for us
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2009, 16:09
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myslisz
Lokalizacja: z Częstochowy

Re: Głos Edyty

Post autor: Prowokacja »

Lol, nie bedę się edukować wikipedią... jesli to jest twoje wykształcenie muzyczne, to czym się chwalisz...
Gwizdek w ogóle nie każdy ma, to raczej nie jest częste.

Ja po prostu mowię o przeciętnych ludziach i przeciętnych dzieciach, a nie o jakichś poznanskich słowikach, człowieku.


Przepraszam że przerywam tą ciekawą dyskusję
ale rozmawiamy tu o głosie Edyty a nie o innych słowikach. Proszę trzymać się wątku.
Meg
Ostatnio zmieniony 23 maja 2009, 14:36 przez Prowokacja, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Do gwizdka wystarczy pare solidnych, odpowiednia technika i pojawia, chcecie ćwiczen moge dac na pw......
Z angielskiej wikipedi mogłabyś się jeszcze dużo nauczyć nom ale trzeba znac angielski.....
Widze że już nie dasz sie przekonać i jestes utwierdzona w swoim mniemaniu, szkoda...

Pozdrawiam!!!!!
ODPOWIEDZ