Głos Edyty

Ile Edyta ma oktaw?

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: addar »

POLECAM FILM pajeczarki :d
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Obejrzałem, ale to nie jest na żywo!
Na razie na żywo śpiewane wychodzi C3-Eb6 bez C#3.
Awatar użytkownika
agnete
Sit down
Sit down
Posty: 81
Rejestracja: 28 mar 2016, 16:57
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Polska

Re: Głos Edyty

Post autor: agnete »

W jakims klipie slyszalam na koncu bardzo wysokie dzwieki w typie B6.
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Proszę o konkrety oraz o czytanie ze zrozumieniem. Chodzi o dźwięki NA ŻYWO!
W klipach i ze studia słyszałem gwizdki do G6, np w Pajęczarkach, niedostępnej niewydanej piosence czy tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=7N2uUSExH_M
...ale szukam dźwięków z występów!
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Głos Edyty

Post autor: Kopaneek »

Powiedz jakich nagrań potrzebujesz z tych, których użyto w video "vocal range".
Na pewno Edyta ciskała głosem na Wiankach 2005.
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Z tych co są w Vocal range nie potrzebuję żadnego, bo przecież są na Youtube. Potrzebuję te filmiki, które wrzucał kiedyś jaa30 oraz te które podawano i opisywano na początku tego wątku, czyli te z gwizdkami na żywo.

Brakuje mi następujących dźwięków NA ŻYWO: C#3, więcej A5, C#6, E6, F6, F#6, G6 ze skali oraz ewentualnych pisków Ab6, A6, Bb6, B6, C7
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: addar »

a5 masz pod dostatkiem w somebody loves you
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Raczej chodziło mi o głowowe dźwięki, poza C#3.
A te piersiowe A5 z "Somebody loves you" są w dwóch wykonaniach, no i nie ma ich pod dostatkiem, bo większość gór to E5 i G5, do tego wszystkie A5, które się nadają, są już w filmikach typu Vocal range.

Oj widzę, że ciężko z tymi wysokimi głowowymi. Czy tylko "Stop" z B5 i D6 oraz "Niebo to my" z C6 i Eb6? Nie było nigdzie np. F6 z "Your high"?

A5 jest tylko przejściowe w paru wokalizach, które wykorzystuję do wyższych dźwięków i nie sposób fajnie ich zaprezentować.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Głos Edyty

Post autor: witcher »

A forumowy-edytowy-dsowy chomik jeszcze działa? Bo tam było absolutnie wszystko z tego, co pamiętam. :)

-- Dodano: 28 maja 2016, o 20:04 --

EDIT: już miałem podać linka, ale kolega usunął post, więc co się będę wysilał. :P
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Działa! Wielkie dzięki!
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Poniżej umieszczam link z owocem mojej kilkumiesięcznej pracy. Nareszcie zebrałem przy okazji jak najlepsze dźwięki Edyty na żywo w jednej kompilacji. Dzięki za udostępnione pliki z chomika, bo okazały się bardzo pomocne. Wkrótce może pójdę za ciosem i zrobię skalę głosu Edyty na żywo oraz skalę ze studia, a także podsumuję wszystko w jednym filmiku.
https://www.youtube.com/watch?v=rhzqEeRGR6M
Awatar użytkownika
agnete
Sit down
Sit down
Posty: 81
Rejestracja: 28 mar 2016, 16:57
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Polska

Re: Głos Edyty

Post autor: agnete »

Dobra robota!
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Głos Edyty

Post autor: baker »

Czemu Beata nadal śpiewa tak samo, a Edyta zaczęła się dusić? Czemu niemal wysokie dźwięki pochodzą ze starych nagrań...
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Beata śpiewała i śpiewa o wiele więcej całych koncertów, bez dłuższych przerw, nawet teraz wciąż jest to 50-70 koncertów rocznie, na których śpiewa regularnie 15-20, a rzadziej nawet 30 piosenek lub daje 2 koncerty po 15-20 piosenek. Edyta np. kilka lat temu prawie nie koncertowała, ograniczała się głównie do pojedynczych piosenek w telewizji i programach typu show. No i głos Edyty jest dużo delikatniejszy, szybko się męczy (20 piosenek w 2010 roku musiało być dla niej wtedy ciężkie, co słychać na nagraniach). Bez lekcji z emisji mogłaby mieć spory problem z koncertem urodzinowym HBO.

Niestety Edyta nie pomaga sobie taką sobie techniką wyciągania gór i ich katowaniem w pewnych piosenkach, gdzie obecnie nawet C5 czy C#5 potrafią brzmieć jakby sięgała Rysów (Mount Everest należy do Jessici Simpson z jej straszną techniką :-P). Beata miała też to szczęście, że będąc przecież samoukiem dawała w latach 80. 2-3 koncerty dziennie przy nieskromnej setliście. To bardzo dużo, ale sama Beata przyznała, że trzeci koncert to już była chałtura, a Beata na tle nawet największych światowych wokalistek to prawdziwa żyleta jeśli chodzi o wytrzymałość głosu i energię (chyba ma to po swoich dawnych idolkach - Ninie Hagen czy Tinie Turner).

Z tego co oglądałem i czytałem to Edyta sporo występowała tylko w latach 90. co oczywiście miało korzystny wpływ na doskonalenie głosu. Ale w "Metrze" czy Broadwayu nie występowała sama tylko z dużą grupą wokalistów, a to coś zupełnie innego niż śpiewanie samemu kilkunastu (też trudnych) piosenek. Wiadomo też, że rockowi wokaliści bardziej eksperymentują z głosem i nie przejmują się ewentualną chrypką, a nawet robią z niej walor na koncertach.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: addar »

Atut edyty polega na wokalizach i niesamowitych interpretacjach. Z całym szacunkiem dla beatki, to ma ona kilka tych samych myków wokalnych, które powtarzaja się non stop w niemal każdym utworze... edyta jest zdecydowanie bardziej różnorodna w śpiewaniu i stosowanych technikach wokalnych. Edyta góruje również barwą...jest po prostu ładniejsza i przyjemniejsza dla ucha, beata potrafi nieraz zabrzmieć bardzo ale to bardzo nieładnie , ma problem z wyśpiewaniem całych utworów na równym poziomie...zdarzają jej sie świetne momenty które niestety kontynuowane są nastepnymi, czasami bardzo brzydkimi, przez co psuje mi odbiór całego utworu..
ODPOWIEDZ