Głos Edyty

Ile Edyta ma oktaw?

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głos Edyty

Post autor: Dobi »

Przeniosłem tutaj posty dotyczące głosu Edyty z tematu "Pytanie-Odpowiedź"
Awatar użytkownika
Nei
The story so far
The story so far
Posty: 432
Rejestracja: 10 lis 2008, 10:28
Ulubiony album: Dotyk ,EG
Ulubiona piosenka: Gone Będe ¦niła
Lokalizacja: Z naszej planety

Re: Głos Edyty

Post autor: Nei »

Mnie się wydaję że Edyta w teledysku ,,To nie ja" wyśpiewała więcej niż 2,5 oktawy.Szczególnie 2.52 warto sie wsłuchać.Uwielbiam tę wersję teledyskową jak dla mnie jest dużo lepsza niż ta która była na płycie.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Głos Edyty

Post autor: DeathlySilence »

Dobi pisze:Przeniosłem tutaj posty dotyczące głosu Edyty z tematu "Pytanie-Odpowiedź"
:lol3:
azille coś palnie i Admini zaczynają trzęść portkami - tym samym zajmując się pracami przypisanymi modkom.
Dzięki. :)

Co do tematu - nie mam pojęcia w jaki sposób określa się te oktawy - dla mnie to czarna magia. 8P

Edyta kiedyś mówiła, że wokalnie się "maskuje" - chodziło o techniczne sztuczki, które sprawiają, że słuchacz ma wrażenie tych "5 - 4 - 3" oktaw.

Ela Z. powinna wiedzieć ile w rzeczywistości ma Edyta - można przy okazji spytać samej artystki (JOŚ).

Oktawy nie są wyznacznikiem talentu, wielkości artystycznej - czy Edyta ma 5, czy 2,5 - nie zmieni to mojego stosunku do Jej śpiewu.

A tak przy okazji - oktawy - im więcej się ich ma to co :?: Jaki ma to wpływ na wokal, głos, barwę, umiejętności :?: Laik ze mnie.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Głos Edyty

Post autor: grzechoo »

DeathlySilence pisze:A tak przy okazji - oktawy - im więcej się ich ma to co Jaki ma to wpływ na wokal, głos, barwę, umiejętności Laik ze mnie.
Ze mnie też, ale pan menager od Paulli pisał, ze ma 5 a na zarzuty, ze tego nie pokazuje pisał coś w stylu, ze zalezy od piosenki na jaką skale jest rozpisana czy coś w tym stylu, więc czemu od razu twierdzić, że u Edyty jest tak mało oktaw, może też piosenki sa na inną skale rozpisane.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Głos Edyty

Post autor: Matiz99 »

Marrcino pisze:Ktoś na YT twierdzi ze Eda ma 2,5 oktawy:

http://www.youtube.com/watch?v=QTgN5Ru66Hs :edi:
KikaG,
Nie ktoś tylko KikaG (post powyżej), .Przejrzyj najpierw temat zanim coś napiszesz :P Ten link zamieszczała już sama autorka.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Głos Edyty

Post autor: DeathlySilence »

grzechoo pisze:
DeathlySilence pisze:A tak przy okazji - oktawy - im więcej się ich ma to co Jaki ma to wpływ na wokal, głos, barwę, umiejętności Laik ze mnie.
Ze mnie też, ale pan menager od Paulli pisał, ze ma 5 a na zarzuty, ze tego nie pokazuje pisał coś w stylu, ze zalezy od piosenki na jaką skale jest rozpisana czy coś w tym stylu, więc czemu od razu twierdzić, że u Edyty jest tak mało oktaw, może też piosenki sa na inną skale rozpisane.
Zgadzam się z KikaG w jednym - Edyta, czy Paulla może sobie mówić, że ma 5 - tak samo ja mogę powiedzieć, że mam słonia w butelce - są to informacje nieweryfikowalne do czasu, aż się tego nie usłyszy, zobaczy. KikaG w oparciu o materiały studyjne wnioskuje, że Edyta ma 2 i pół - nie mniej, możliwe, że wiecej, ale na to nie ma dowodów. Sprawa otwarta.
Dlatego rozumiem podejście koleżanki - chyba wie o czym pisze, podając przykłady - chociaż mogłaby to zaprezentować lepiej. Więc w tym momencie prosiłbym Ciebie KikaG, abyś w wolnej chwili zaprezentowała jakiś pliczek, kompilacja skali oktaw jednego artysty (wzorzec) - od 1 do 5 - byśmy mogli poczuć, czym są te oktawy i jak odróżnić dwie od pięciu.
Ayula91
Linger
Linger
Posty: 888
Rejestracja: 25 maja 2008, 21:16
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Tel'aran'rhiod

Re: Głos Edyty

Post autor: Ayula91 »

DeathlySilence pisze:
grzechoo pisze: Ze mnie też, ale pan menager od Paulli pisał, ze ma 5 a na zarzuty, ze tego nie pokazuje pisał coś w stylu, ze zalezy od piosenki na jaką skale jest rozpisana czy coś w tym stylu, więc czemu od razu twierdzić, że u Edyty jest tak mało oktaw, może też piosenki sa na inną skale rozpisane.
Zgadzam się z KikaG w jednym - Edyta, czy Paulla może sobie mówić, że ma 5 - tak samo ja mogę powiedzieć, że mam słonia w butelce - są to informacje nieweryfikowalne do czasu, aż się tego nie usłyszy, zobaczy. KikaG w oparciu o materiały studyjne wnioskuje, że Edyta ma 2 i pół - nie mniej, możliwe, że wiecej, ale na to nie ma dowodów. Sprawa otwarta.
Dlatego rozumiem podejście koleżanki - chyba wie o czym pisze, podając przykłady - chociaż mogłaby to zaprezentować lepiej. Więc w tym momencie prosiłbym Ciebie KikaG, abyś w wolnej chwili zaprezentowała jakiś pliczek, kompilacja skali oktaw jednego artysty (wzorzec) - od 1 do 5 - byśmy mogli poczuć, czym są te oktawy i jak odróżnić dwie od pięciu.
wiec, oczywiscie sugerujac sie wlasnymi spostrzezeniami nie masz tego slonia w butelce bo wedlug mnie ona nie ma 5 oktaw:) dla mnie ma plaski, plytki glos.
a Edyta, Edyta nie raz chwalila sie pokaznymi high-notes i wysokimi czystymi dzwiekami;]
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Głos Edyty

Post autor: Marek »

Ktoś, kiedyś zamieścił to na jakiejś stronie:
http://w335.wrzuta.pl/audio/7w6icDeO1zo/

Niesamowity głos!
Może wiecie z którego występu pochodzi ten fragment?
Ktoś ma w całości?

Pozdro ;)
Awatar użytkownika
anablu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2008, 21:33
Ulubiony album: EG, Perła
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Re: Głos Edyty

Post autor: anablu »

A ja znalazłam coś takiego...

Na oktawach się niestety w ogóle nie znam, ale filmik jest świetnie zrobiony

http://www.youtube.com/watch?v=F-EcuTm66i8
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Głos Edyty

Post autor: Matiz99 »

Fantastyczny filmik! Na taki czekałem. Bardzo dobrze wybrane fragmenty. Czekałem na ten ,,Maryskowy'' zalocik ze "Stop" z Opola 95 :) Szkoda , że Edyta w ten sposób nigdy nie śpiewała.
Filmik świetny!!
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Głos Edyty

Post autor: Natu$ »

Dzięki anablu

Również nie znam się na tym, ale filmik, jak dla mnie, wiarygodny! :)
Bardzo fajne fragmenty. Ciekawe, kto jest autorem. Może ktoś z forum? 8)

[ Dodano: 02-05-2009, 11:53 ]
Dopiero teraz zauważyłam, że autor wczoraj do nas dołączył! :)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Głos Edyty

Post autor: DeathlySilence »

Matiz99 pisze:Czekałem na ten ,,Maryskowy'' zalocik ze "Stop" z Opola 95
Festiwale Tobie się pokminiły - Sopot Maciusiu, Sopot. :d

Rzeczywiście - fajna kompilacja tych edytowych 'górek' - te dzisiejsze do mnie swoja głębią bardziej przemawiają, niż piskliwość tych z początków Jej kariery.
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głos Edyty

Post autor: abcd »

Hej :-)

Trochę dziwi mnie kwestia nazewnictwa tych dźwięków. Jestem muzykem i trochę nieprawdopodobnie brzmi, że jakikolwiek artysta (w tym Edyta) potrafi wyśpiewać dźwięk np. A5 czy nawet D6 (tak jak z nagrania). Piszę tak, ponieważ te dwa dźwięki to kilka ostatnich w skali fortepianu. W moim pianinie nie ma dźwięku D6 :d

Przypuszczam, że np. dźwięk w nazewnictwie A5 to w brzmieniu A2. Na nagraniu Edyty - jako najniższy dźwięk - jest podany chyba Eb3. W rzeczywistości to bardzo wysoki dźwięk, więc przypuszczam, że to Es-małe.

Jeśli się myle, to wyprowadźcie mnie z błędu. :D

Pozdro !
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Głos Edyty

Post autor: strzalka21 »

Nom witam wszystkich!!!!

Tak to ja jestem autorem tego filmu......
Zrobiłem ten film po to aby każdy zobaczył ta jej skale i żeby nikt już nie wygadywał że ma 5 oktaw.....
Czytałem cały wątek i powiem tak Paulla z pewnością nie ma 5 oktaw to w ogóle dla mnie jest śmiech na sali, Edyta zaś myśle, że nie przykładała się do wyższych dźwięków na rejestrze głowowym i na dolnych rejestrach dlatego jej skala zamyka się jak na razie w 3 oktawach, sądzę że jej skala jest wyższa niż 3 oktawy ale niestety nigdy tego nie pokazała więc jeszcze raz powtarzam że jej skala zamyka się na 3 oktawach pełnych......

W filmiku nie mogłem zamieścić jej wszystkich występów ponieważ może on mieć max 10 minut a wiadomo że przy wokalistce z takimi możliwościami nie zdoła się pokazać wszystkie w 10 minut.

Teraz trochę o SKALI.

Dla tych co nie rozumieją co to znaczy mieć np. 4 oktawowy głos...
To znaczy że rozpiętość możliwych do zaśpiewania dźwięków jest bardzooo duża tj. można śpiewać bardzo wysoko i bardzo nisko.
Wysoko oktawowy głos nie oznacza że śpiewa się wysoko, wszystko zależy od jakiego najniższego dźwięku zaczniemy, np.:

Rozpatrujemy 2 skale 5oktawowe:

Skala Mariah to : G#2 - G#7, G#7 to bardzo wysoko sam pisk przypominający gwizdek od gotującego się czajnika

A teraz np. skala kogoś tam:

G - G5 - G5 to Edyta wyciaga na filmiku można to zobaczyć z reszta G5 to nie jest aż tak wysoko.

Także macie dla porównania dwie różne skale gdzie jedna jest bardzo niska biorąc pod uwagę pierwszą, wszystko zależy od jakiego dźwięku zależy, więc 5 oktawowy głos oznacza dużą rozpiętość a nie wysokie śpiewanie.

Dla miarą możliwości wokalistki lub wokalistki jest jak najwyższe wyciągnięcie dźwięku na rejestrze piersiowym na tzw. właściwym śpiewaniu, Edyta pod tym względem króluje śpiewanie A5 przez Edyte to rarytas dla Polski jak i dla samego świata, przez to jest w pierwszej 5 osób na świecie posługującym się beltingiem.

W filmiku użyłem nazewnictwa dźwięków angielskiego tak żeby każdy obcokrajowiec wiedział o co chodzi. U nas jest A2 a w świecie jest A5 - dodajemy lub odejmujemy 3 :)

Miłego oglądania filmu i proszę o fajne komentarze:)

Myślę, że rozwiałem niektóre wątpliwości

Pozdrawiam :)
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głos Edyty

Post autor: abcd »

loveedyta pisze:W takim razie dla porównania, ile oktaw ma przeciętny człowiek??
Myślę, że przeciętny człowiek ma około 1.5-2.5 oktawy. Ja potrafię wyśpiewać 2.5 (zaczynając od niskiego dźwięku)

Faktycznie ktoś może mieć kilku-oktawową skalę głosu, ale jeśli potrafi śpiewać bardzo niskie dźwięki to głos wcale nie musi sięgać wysokich tonów.

Gratuluje filmu !
ODPOWIEDZ