Facebook - oficjalne konto Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Angie29 »

Absolutnie podpisuje się pod postami wyżej. Edzia artystka jest talent ma jednak nic muzycznie nie osiąga od lat na własne życzenie. Nie ma co dodawać już słów które padły ode mnie i wyżej. Amen. :ha:
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: IgaAga »

Edytę porwał wir pracy w drugiej połowie ubiegłego roku, kasa zarobiona, koszty spadły to mamy gwarantowane 2 lata urlopu. Dla Mateusza i miłości nie umiała zwolnić. Teraz zwolniła i biega po butikach oraz śniadaniówkach. I jeszcze to miłosierdzie Boźe przed budynkiem TVN klasa sama w sobie godna divy. Ciekawe co z płytą z trasy akustycznej? :D
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Pawel »

IgaAga pisze:Ciekawe co z płytą z trasy akustycznej? :D
Co z płytą z trasy? Edyta mówiła, że płyta zostanie nagrana po zakończeniu trasy a jak wiemy trasa została przedłużona do 2020 roku, to może będzie jak się skończy, przecież nie będziemy psuć niespodzianki tym, którzy nie byli na koncertach 8P
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: rav33 »

Pawel pisze:
IgaAga pisze:Ciekawe co z płytą z trasy akustycznej? :D
Co z płytą z trasy? Edyta mówiła, że płyta zostanie nagrana po zakończeniu trasy a jak wiemy trasa została przedłużona do 2020 roku, to może będzie jak się skończy, przecież nie będziemy psuć niespodzianki tym, którzy nie byli na koncertach 8P
Pawle, cytując klasyka: "Wszystko będzie!" :)
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Kopaneek »

rav33 pisze:przestań udawać, że nie widzisz tego, że Edzia rozmieniła artyzm na drobne.
W której ze swoich wypowiedzi twierdzę inaczej?
Piszę tylko, że rozmawiamy o cechach wrodzonych, nie nabytych.
Przykład Edyty i Justyny jest najlepszą ilustracją tej tezy.
Pierwsza ma wszystko i jej się nie chce, druga ma zapał i uparcie dąży do celu, ale nigdy go nie osiągnęła i nie osiągnie. Takie już się urodziły.

Reasumując. Rozmieniła talent na drobne, ale urodziła się wybitna, i wybitna umrze. Niezależenie od ilości wydanych płyt. -> Oddajcie cesarzowi, co cesarskie, a Bogu, co boskie.

PS Skoro to bzdury, przestańcie się aż tak nimi przejmować. W końcu to... bzdury. :edi:
PS 2 Udanej niedzieli! :-D
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: ediva »

Tak jak pisze Kopaneek, Edyta na zasze już pozostanie nieprzeciętnym, wybitnym talentem, nawet jeśli nic już w życiu nie nagra. Ona urodziła się z tzw. iskrą bożą, czy x factorem, jakkolwiek to nazwać. Są bardziej pracowite i produktywne wokalistki jak Dąbrowska czy Grzeszczak, ale przy tym są one zupełnie przeciętne, wokalnie i osobowościowo zwyczajne. Edyta jest czarną perłą polskiej sceny muzycznej.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Flux »

Możemy się zgodzić, że Edyta urodziła się z wybitnym talentem. Ale tutaj padało hasło "artystka" jako wartość przyrodzona i niezbywalna aż do śmierci. Czy gdyby Edyta nie spotkała na swojej drodze Elżbiety Zapendowskiej, Stokłosy, Józefowicza, Kubiaka czy Cygana, w ogóle odkryłaby te niewyczerpane pokłady talentu? Czy byłaby zwykłą absolwentką pszczelarstwa? Kto wie. Musiała najpierw trafić na ludzi, którzy wskazali jej drogę, otworzyli możliwości. Jej artyzm to wypadkowa własnego daru oraz talentu osób, które użyczyły jej swoich umiejętności. Zadziwiająco, sama zainteresowana słusznie podkreśliła to choćby na jubileuszu XX-lecia. Bez odpowiedniego prowadzenia jest świetną wokalistką, interpretatorką. To doskonały materiał na artystkę, bo teoretycznie posiada ku temu wszelkie predyspozycje. W praktyce zagubiona owieczka.

Przykład Steczkowskiej miał dowieść, że Górniak jest wyjątkowa od narodzenia, bo ma wrodzony talent w przeciwieństwie do rówieśniczki. Tylko, że Justyna również przyszła na świat z talentem, i to multidyscyplinarnym. Śpiewa, komponuje, aranżuje, gra na skrzypcach - wszystko powyżej przeciętnej, czy komuś się to podoba i potrafi to przyznać czy też nie. Jest przy tym tytanem pracy i wciąż się doskonali, co się tylko chwali. Oczywiście każdy ma jakieś naturalne uwarunkowania i własnych ograniczeń nie przeskoczy, co tyczy się zarówno jednej jak i drugiej z pań. Justyna rzecz jasna również musiała napotkać życzliwych ludzi na swojej drodze, ale już od debiutu przejawia znacznie większą dojrzałość i świadomość artystyczną. Zresztą bez talentu nie nagrałaby tylu świetnych płyt, nieważne ile pracy by w nie włożyła.

I tak jak w duecie na Fryderykach Górniak miażdżyła Steczkowską wokalnie, tak ta zawsze przebijała ją muzycznie. I po dziś dzień obie są jednymi z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie muzycznej, niezależnie od osobistych przekonań i upodobań słuchaczy. Warto uściślić, czy mówimy o talencie czy artyzmie, predyspozycjach czy ich wykorzystaniu i nie mylić pojęć. A już naprawdę zabawne jest zestawienie na zasadzie EG - obdarzona talentem absolutnym, nic nie musi udowadniać kontra reszta branży - przeciętnie uzdolnionych wyrobników.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Kopaneek »

Flux pisze:Ale tutaj padało hasło "artystka" jako wartość przyrodzona i niezbywalna aż do śmierci. Czy gdyby Edyta nie spotkała na swojej drodze Elżbiety Zapendowskiej, Stokłosy, Józefowicza, Kubiaka czy Cygana, w ogóle odkryłaby te niewyczerpane pokłady talentu?
A co, jest szkoła przyznająca order artysty??? :ha: :lol3:
Nie - rodzisz się z tym.

Czy Stokłosa lub Zapendowska wlali w Edytę talent i artyzm? Nie - wydobyli go, odsłonili.
Co oznacza, że musiała się z nim urodzić. Czego nie rozumiesz?

Posiadanie talentu czy urodzenie się artystą nie warunkuje ich odkrycia.
Nadal je masz, tylko o tym nie wiesz.
Flux pisze:Tylko, że Justyna również przyszła na świat z talentem, i to multidyscyplinarnym. Śpiewa, komponuje, aranżuje, gra na skrzypcach - wszystko powyżej przeciętnej, czy komuś się to podoba i potrafi to przyznać czy też nie.
Podobnie jak Natasza Urbańska. I co z tego?
Bez odbiorców są nikim. W swoim zawodzie.

PS Zapendowska powiedziała kiedyś, że to ona wypłynęła na Edycie, a nie Edyta na niej.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Flux »

Kopaneek pisze:A co, jest szkoła przyznająca order artysty??? :ha: :lol3:
Nie - rodzisz się z tym.
No to przykro mi. Wbrew Twoim próbom zdyskredytowania Steczkowskiej, jeśli Górniak urodziła się artystką, to Steczkowska również. I wielu innych, może mniej uzdolnionych wokalnie, ale wcale nie gorszych artystów. Przedziwna retoryka, nietrafione przykłady.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Kopaneek »

Flux pisze:Wbrew Twoim próbom zdyskredytowania Steczkowskiej, jeśli Górniak urodziła się artystką, to Steczkowska również.
Nikogo nie muszę dyskredytować. Nie napisałem nic odkrywczego.
Nikt nie napisał, że Edyta jest jedynym artystą na świecie.
Potrafisz wskazać fragment wypowiedzi, w którym pada taka teza?
Zarzut z powietrza.

PS Owszem, są różne klasy artyzmu, talentu itd. Wydawało mi się to bardzo oczywiste.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Flux »

Kopaneek pisze:Podobnie jak Natasza Urbańska. I co z tego?
Bez odbiorców są nikim. W swoim zawodzie.
Kolejny świetny przykład... Zestawienie Steczkowskiej z Urbańską, której brakuje dokonań artystycznych czy właśnie charyzmy, która artystów wyróżnia. I do czego odnosi się uwaga odnośnie odbiorców? Czyżbyś nie zauważył, że grono odbiorców Edyty też się wyraźnie uszczupliło?
Kopaneek pisze:Nikogo nie muszę dyskredytować. Nie napisałem nic odkrywczego.
Nikt nie napisał, że Edyta jest jedynym artystą na świecie.
Potrafisz wskazać fragment wypowiedzi, w którym pada taka teza?
Zarzut z powietrza.
Z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że gloryfikujesz Edytę jako artystkę nad artystami, bo śpiewa lepiej od pozostałych. Dar od Boga. Teza opiera się też na tym, że Justyna wszystko sobie wypracowała i dąży do celu, którego nigdy nie osiągnie, jak piszesz. Zdradź od razu, jaki to cel. Śpiew lepszy od Górniak i bycie diwą? :lol3:

Ok, starczy już tej czczej gadaniny. Bezcelowa dyskusja. Że tak zacytuję inną artystkę-zazdrośnicę: ja pas! :edi:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: ray »

Podpisuję się pod wszystkim, co napisał Flux. I jeszcze raz powtórzę: talent to nie to samo co artyzm. Fakt, że Edyta urodziła się utalentowana, nie znaczy, że urodziła się artystką. Tego, że Górniak jest wybitnie utalentowana, nikt tutaj nie neguje. Tylko że nie da się być artystą, nie mając pasji, nie mając chęci przekazania czegoś swoim odbiorcom. Takie jest moje zdanie, jeśli Kopaneek ma inne, to trudno. Joseph Beuys miał jeszcze inne zdanie - głosił, że artystą jest każdy, bo potrzeba twórczości charakteryzuje wszystkich ludzi i wszystkie dziedziny życia. :PP

Oczywiście nie zgadzam się z tezą Kopanka, że Steczkowska ma zapał i uparcie dąży do celu, ale nigdy go nie osiągnęła i nie osiągnie. Przecież Justyna już dawno temu osiągnęła swój cel - chciała być muzykiem i nim jest. A to, że od czasu do czasu ktoś napisze, że ona zazdrości Edycie talentu i ma z tego powodu kompleksy, to już jest tylko wytwór czyjegoś umysłu. Justyna nie ściga się z Edytą, ma swój własny styl, to media sztucznie wykreowały "wojnę" między diwami. Niestety, Edyta w tę grę weszła, czasem pozwoli sobie na jakąś szpileczkę wobec Justyny, bo wie, że to się klika. Natomiast Justyna się tym nie przejmuje, tylko po prostu robi swoje.
I gdybyśmy mieli rozważać, kto ma większy talent, czy Justyna, czy Edyta, to tutaj również zdania byłyby podzielone, bo przecież każdy ma inny gust. Ja tylko chciałbym przypomnieć, że kiedy Steczkowska i Górniak brały udział w "Rankingu gwiazd", padło tam pytanie, która z uczestniczek ma największy talent, i okazało się, że według 100 ankietowanych mężczyzn, najbardziej utalentowana jest właśnie Justyna, a Edycie przypadło 2 miejsce. :PP Podobno sama Edyta też wtedy przyznała Justynie 1 miejsce, szkoda, że tego programu nie można już nigdzie obejrzeć, bo chętnie odświeżyłbym sobie teraz tę scenę, a tak piszę na podstawie starych postów z naszego forum - stąd.

Za 3 dni Allan będzie miał urodziny. Mam nadzieję, że Edyta wytrwa w swoim urlopie od social mediów i złoży synowi życzenia osobiście, a nie na Facebooku czy Instagramie. ;)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: ANETA »

Zgadzam się z tym, że Edyta ma ogromny talent ale nie żyje muzyką. W zasadzie już od początków kariery mówiła, że nie czuje radości ze śpiewania. Chociażby przy promocji Perły, gdzieś miałam ten wywiad. Następnie było wielkie obrażenie na dziennikarzy i odejście po skandalu z hymnem. Później powrót ale nie do muzyki ale do pieniędzy. Kiedyś myslałam, że wredność dziennikarzy zabija w niej chęć tworzenia i występowania ale ona świetnie pławi się w ich towarzystwie, wie czym ich karmić. A muzyki nadal nie ma.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: KrzysiekF »

KrzysiekF pisze:Zbiórka na dach zakończona 1 stycznia...

Zebrano tylko 4755. 23% kwoty. Mimo tak dużego nagłośnienia akcji w mediach.

Magnetyzm i przyciąganie nazwiskiem Górniak , chyba maleje...

https://zrzutka.pl/5sjwtu
Temat ucichł ... jak się skończyła sprawa zebrani tylko trochę ponad 4 tys z 20 000 . Edyta dołożyła ze swoich ???
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: kuba5959 »

Sowa na grupie na FB:
Pamiętajcie, że nad całokształtem oprawy Artysty pracuje wiele niewidocznych ludzi.
Światło, dźwięk, technika , make up ,włosy, stylizacja.
Jeśli ktoś śmieje się z sukienki, stylisty,całej otoczki wokół, czy na końcu z samej Edyty, proszę opusscie grupę.
Nie muszą się Wam podobać wybory Edyty, też tęsknię za płytą.
Ale wiecie co ? Edyta koncertuje, ma swój program, jest obecna w mediach, występuje na festiwalach, spotyka się muzycznie z cenionymi artystami, w tym roku to jej 2 trasa .
Ktoś mi ostatnio powiedział, że Kayah wydała płytę 6 lat temu czy coś, Ale nadal każdy myśli, że jest czynna muzycznie. Nie wspomnę o Edycie Bartosiewicz. Czemu Edyta, która pracuje uczciwie jest Wam taką solą w oku?
Liczy się muzyka wiem, ale po takim koncercie, na którym ludzie płaczą, wstają z miejsc i wychodzą szczęśliwi...ludzie...przyjdźcie na koncert. Bez narzekania. Bez oczekiwań.
"Tyle daję ludziom, ile mogę mogę im dać. A jeśli nie daje więcej, to po prostu dlatego, że nie chce."
Możliwość komentowania wyłączona :wink:
ODPOWIEDZ