Facebook - oficjalne konto Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: KrzysiekF »

miko pisze: Co pozytywnie przeklada sie na jej wartosc nie tylko medialna ale tez artystyczna (nieustanne zarpiszenia do TV) co ostatecznie przeklada sie na to, ze Edyta ma z czego pracowac nad swoja muzyka a Universal chce ja wydawac. Jak na piosenkarke ktora nie wydala hitowego albumu od ponad 10 lat to sa prawdziwie luksusowe warunki...
Że co proszę, Edyta jest poza 25 najcenniejszych polskich gwiazd. Żadna firma , ani dom mediowy nie weźmie Edyty do jakieś poważnej kampanii właśnie m.in dzięki takiej prasie , w której Edyta bryluje od lat.

Wartość medialna to ilość newsów w tabloidach ??? :shock: :shock: :shock: i incydentalne występy z 1 -2 piosenkami w mediach ??? :shock:

Skrzynecka, Kurdej - Szatan, Dowbor , Dykiel i wszyscy inni przed Edytą. Owszem nie ma w Top żadnej wokalistki, ale jeszcze w poprzednich edycjach rankingu Edyta zajmowała dość wysokie miejsca. Gdzie jest tak jej wartość , no chyba taka że musi reklamować lakiery bez żadnej kampanii spotowej w mediach ?

https://www.forbes.pl/rankingi/ranking- ... cu/n1lt00t

1 Dorota Wellman dziennikarka
2 Martyna Wojciechowska dziennikarka
3 Małgorzata Kożuchowska aktorka
4 Barbara Kurdej-Szatan aktorka
5 Krzysztof Hołowczyc rajdowiec
6 Maja Ostaszewska aktorka
7 Marcin Prokop dziennikarz
8 Katarzyna Dowbor dziennikarka
9 Karol Okrasa kucharz TV
10 Marcin Dorociński aktor
11 Dorota Szelągowska dziennikarka
12 Szymon Hołownia dziennikarz
13 Katarzyna Zielińska aktorka
14 Piotr Kraśko dziennikarz
15 Grażyna Torbicka dziennikarka
16 Katarzyna Bosacka dziennikarka
17 Janusz Gajos aktor
18 Ewa Wachowicz dziennikarka
19 Michel Moran kucharz TV
20 Adam Małysz sportowiec
21 Beata Tyszkiewicz aktorka
22 Ewa Chodakowska trenerka fitness
23 Justyna Kowalczyk sportsmenka
24 Bożena Dykiel aktorka
25 Katarzyna Skrzynecka aktorka
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: miko »

Stary, chodzi mi o to: jak to sie dzieje, ze piosenkarka ktora swoj ostatni hit miala ponad dekade temu (i to nie przesadnie duzy, mam na mysli TNTJM) od lat regularnie wystepuje w Opolu i Sopocie i juroruje w muzycznych programach ? I to nie w glupawym JOŚiu tylko w Voice.
Nie przejmuj sie rankingami. Jesli kreatywny bedzie mial wizje i dobrze ja sprzeda to i bedzie kampania za ktora Edzia dostanie banke jak za Soraye. A czasem nawet wystarczy ze Wieczorek pojdzie na drina z kim trzeba i juz rozmowy ida na lepsze tory.

BTW, co rekalmuje w 2018 roku Skrzynecka ? Moran ? Krasko ? Dlaczego Torbicka ze swoim multi $$$ kontraktem z L'Oreal (starali sie o nia od ponad dekady) robi na 15 mscu ? ;-)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: endeven »

miko pisze:Hej, a co macie do Wieczorka ? On ma bajeczne uklady z mediami. Dzieki B@rowi, Jastrzebskiej i Wieczorkowi Edyta ma od kilku lat najlepsza prase w calej swojej karierze. Co pozytywnie przeklada sie na jej wartosc nie tylko medialna ale tez artystyczna (nieustanne zarpiszenia do TV) co ostatecznie przeklada sie na to, ze Edyta ma z czego pracowac nad swoja muzyka a Universal chce ja wydawac. Jak na piosenkarke ktora nie wydala hitowego albumu od ponad 10 lat to sa prawdziwie luksusowe warunki...
co za niezrozumienie rynku i oczekiwań społecznych od artystki, a nie celebrytki. Ta świta i układy ze szmatławcami to najwieksze przekleństwo Edyty.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: KrzysiekF »

miko pisze:
BTW, co rekalmuje w 2018 roku Skrzynecka ? Moran ? Krasko ? Dlaczego Torbicka ze swoim multi $$$ kontraktem z L'Oreal (starali sie o nia od ponad dekady) robi na 15 mscu ? ;-)
to nie jest stawka za reklamowanie, tylko szerokie badanie w domach mediowych ile można dać za reklamę z udziałem tych osób. Jak widać , o Edycie nie pomyśleli. 8)
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: miko »

Krzysiu to jest pic na wode i mowie to z autopsji. Torbicka raz jest warta o wiele wiecej niz polowa tego tlumu ponad nia a dwa skoro mowa o potencjale to wogole nie powinno jej byc bo ma bana na reklamowanie czegokolwiek poza Lorealem. Kurdej-Szatan ma cala kariere zbudowana na piciu prosecco w ogrodkach i grzybobraniach ludzi ktorzy takie renkingi ustawiaja i jest nadmuchana do granic przyzwoitosci - ta wysoka pozycja to nadmuchany pusty balon. I agencyjki skrzaty ktore sypna tysiaka wiecej za fote na INSTA ale nie sa to prawdziwe wielkie pieniadze duzych marek w mass mediach. Wyluzuj. Moglo byc znacznie gorzej. Edyta mogla sie zalamac po Korei/Krupie/srednim przyjeciem MY a jedzie dalej. Jej kolezanki z USA z tego samego rzutu albo nie zyja albo maja zniszczone glosy albo leza gdzies zapite ( w kolejnosci: Whitney, Mariah, eee Mariah ;-) albo na starosc dorabiaja jako lux-tirówki na yachtach w Cannes.
W sumie bardzo zle nie jest z Edzia, ale ciagle wysylanie zlej energii Edzi nikomu nie pomoze.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: KrzysiekF »

miko pisze:Jej kolezanki z USA z tego samego rzutu albo nie zyja albo maja zniszczone glosy albo leza gdzies zapite ( w kolejnosci: Whitney, Mariah, eee Mariah ;-) albo na starosc dorabiaja jako lux-tirówki na yachtach w Cannes.
to chyba jednak innych kaliber kariery. Whitney czy Mariah zrobiły karierę na całym świecie. Więcej przeżyć, historii, bodźców , dziwnych historii które wpłynęły na życie Whitney czy Mariah. Więc nie porównujmy życia wokalistek o światowej randze, które są znane na całym globie do wokalistki, która zrobiła prawdziwą karierę tylko w Polsce.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: miko »

Co racja, to racja.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: niuto »

Skoro Wieczorek może wszystko załatwić jednym telefonem, to czemu Edyta nie ma kontraktów? Ona jest już po prostu niewiarygodna. Jak ma nakłonić do kupienia czegokolwiek skoro nikt jej nie lubi i już nie podziwia. Od kampanii Sorai minęło wiele lat i od tego momentu Edyta nie miała żadnego poważnego kontraktu. Reklamuje lakiery do paznokci jakiejś mało znanej marki. A to, że zapraszają ją regularnie do Sopotu czy Opola o niczym nie świadczy. Zawsze na tego typu festiwalach są koncerty wspomnieniowe, na których występują artyści, którzy od wielu wielu lat nie wylansowali przeboju i nie wydali płyty. To, że zasiada w Voice - no fajnie, ale patrząc osobiście to jurorują tam najczęściej artyści, którzy od dłuższego czasu mają problem z przyciągnięciem szerszej widowni. Właśnie takie myślenie dobija karierę Edyty: "Jestem super gwiazdą, divą internaszonal, którą wszyscy kochają i podziwiają".
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Kopaneek »

Akurat jeśli chodzi o lakiery, zarobili na Edycie gigantyczne pieniądze.
Sprzedaż zwiększyła się o setki %, najwięcej spośród wszystkich firm, które zainwestowały w gwiazdy.

PS Kto w ogóle kupuje te lakiery? Robią na nich niewyobrażalne pieniądze. Biznes wart miliony. 8P
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: miko »

Miliony z lakiery Edyty to prawda. I prawda jest ze wymieniona w tym zestawieniu u góry Kozuchowska (3. miejsce...) straci swoj kontrakt bo jej wizerunek nie wplynal na sprzedaz. Powinni o tym pisac w tym tygodniu.
Jak pisalem wczesniej, ten ranking mozna wlozyc miedzy bajki ;-)

Inna ciekawa sprawa to Edyta jest od kilku lat w... Kalifornii czyli - nomen omen- najbardziej coooool miejscu dla wszystkich blogerow/instagramerow. Nie tylko tych topowych ale aspirujacych tez. I wrzuca Edzia tony zdjec ze slonecznej Kalifornii plus kilka z okolicznosciowych wystepow budujac tym swoja insta marke, niejako przy okazji. Do tej pory na insta oprocz lakieru zareklamowala tylko jeden krem a wartosc jej kontraktu hmmm wywolala niemale poruszenie na rynku ;-) To tyle a propos wartosci reklamowej Edyty .
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: addar »

to sa hybrydy mam siostre w tej branży I teraz prawie każda dziewoja łAzi na pazurki hybrydowe i właŚciwe co kazdą wizyte chcą inne kolorki/wzorki wiec popyt jest.
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: fifi »

miko pisze:Miliony z lakiery Edyty to prawda. I prawda jest ze wymieniona w tym zestawieniu u góry Kozuchowska (3. miejsce...) straci swoj kontrakt bo jej wizerunek nie wplynal na sprzedaz. Powinni o tym pisac w tym tygodniu.
Jak pisalem wczesniej, ten ranking mozna wlozyc miedzy bajki ;-)

Inna ciekawa sprawa to Edyta jest od kilku lat w... Kalifornii czyli - nomen omen- najbardziej coooool miejscu dla wszystkich blogerow/instagramerow. Nie tylko tych topowych ale aspirujacych tez. I wrzuca Edzia tony zdjec ze slonecznej Kalifornii plus kilka z okolicznosciowych wystepow budujac tym swoja insta marke, niejako przy okazji. Do tej pory na insta oprocz lakieru zareklamowala tylko jeden krem a wartosc jej kontraktu hmmm wywolala niemale poruszenie na rynku ;-) To tyle a propos wartosci reklamowej Edyty .
No i właśnie dlatego Edyta już nie zajmuje się muzyką a raczej zajmuje nią tylko tyle by jeszcze była choć odrobinę z nią kojarzona bo i po co skoro można bezstresowo zgarniać kasiorkę z reklam?
To o czym piszesz to wypisz wymaluj definicja celebrytki, nie artystki a za taką w tej swojej coraz bardziej odrealnionej bańce się :edi: uważa.
Jej medialna wartość jako celebrytki może i ma się dobrze ale wartość jako wokalistki/artystki bez odpowiedniego zaplecza odpowiednich ludzi od bardzo dawna pikuje dość ostro w dół, żeby nie napisać że w tym dole się już nieźle zadomowiła.
miko pisze: Co pozytywnie przeklada sie na jej wartosc nie tylko medialna ale tez artystyczna (nieustanne zarpiszenia do TV) co ostatecznie przeklada sie na to, ze Edyta ma z czego pracowac nad swoja muzyka
Nad jaką muzyką?

Wiesz co na prawdę wynika z tej "prasy"?
Fan zobaczył jakiś program akustycznych koncertów, zobaczył ostatnio jakieś występy w TV, myśli WOW... może Edzia złapała jakiś nowy głód śpiewania, tworzenia... może jeszcze nie wszystko artystycznie u niej stracone? I zaraz potem czyta w tej prasie która według Ciebie daje jej taki splendor, że Górniakowa planuje zakupić apartament w kraju i to nie byle jaki a to kosztuje niemało , że jej syn ma zacząć naukę w szkole której czesne będzie Górniakową kosztowało 300 tyś rocznie a nauka ma trwać 4 lata i tego typu "sensacje" i zaraz rodzi się wątpliwość w owym fanie, czy owe koncerty, występy i wszystkie inne zabiegi okołomuzyczne to wybór, tęsknota za muzyką czy raczej konieczność zarobienia grosza? Kim tak naprawdę jest obecnie Edyta Górniak?
Czy z fana jej wokalu masz się przemienić w fana celebrytki o takim samym nazwisku? Bo przecież to daje jej taką ogrooomną rynkową/medialną wartość więc zamiast w linki z jej muzyką pozostało nam klikać w te wydumane "sensacje" na jej temat?
Niech sobie zarabia na czym tylko chce, niech buduje swoją markę w brukowcach jak tak sobie wymarzyła i tak jej pasuje ale niech się nie oburza gdy ktoś na głos nazywa ją już tylko celebrytką, jaka prasa/ekipa taka wartość/opinia... Jaki dwór, taki król... :roll:
Z Wieczorkiem i Wieczorkopodobnymi jedynie taka kariera jest jej pisana...
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: lordarek1 »

Kochani,

Niezależnie od naszych starań i planów, życie pisze własne scenariusze..
Zanim jeszcze zdążyłam podzielić się z Wami decyzją o udziale w nowej edycji ”The Voice Kids”, już musiałam z niej zrezygnować.

To była bolesna decyzja. Dopóki nie spojrzałam w oczy Mamy..
Dziś nadal ta decyzja pozostaje dla mnie trudna, ale wiem, że była konieczna.

Mam nadzieję, że gdybym kiedyś znalazła się w podobnej sytuacji, mój Syn także rzuciłby wszystko, aby dać mi siłę, uśmiech i wsparcie.
Aby pokazać mi, że moje życie jest dla niego cenniejsze niż kontrakty. Tak samo jak ja dziś udowodniłam to mojej Mamie..

Przepraszam wszystkie osoby współtworzące ten wspaniały program i bardzo dziękuję za słowa zrozumienia i wsparcia.

Całuję moich Fanów i Fanów tego programu.
Być może spotkamy się w innym sezonie.
A póki co przygotowałam za siebie zastępstwo i życzę sukcesu kolejnej edycji ”The Voice Kids”.

Mam nadzieję, że rozumiecie moją decyzję.
Dziękuję wszystkim lekarzom i pielęgniarkom za otoczenie wspaniałą opieką mojej Mamy.


Edyta Górniak
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: endeven »

Czy ten facebook nam coś powie o trasie akustycznej i piosence filmowej? :edi: :eko:
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: miko »

Fcb jest passe, teraz komunikacja z Klientem przenosi sie na Insta :P
I tam tez Edka zaanonsowala foty z planu.

Dodano po 1 godzinie 14 minutach 57 sekundach:
Edka dzis wsadzila filmik z planu na Insta:

https://www.instagram.com/p/Bm6LLY_FTVn ... ytagorniak
Mam nadzieje ze pokochacie ten utwor nie mniej niz ja, takiego utworu nie spiewalam jeszcze nigdy... zupelnie inny styl..... mysle, że jest to utwór mojego życia. Tak czuje, ze jest to utwor mojego życia. Ciekawe, kto sie bedzie z nim identyfikowal.
W zwiazku z przesunieciem premiery na pn Edyta podgrzewa zainteresowanie we wlasnym zakresie - za to duzy plus.

Co do jej wypowiedzi... Zajawki jakie moglismy uslyszec + fotosy z plany = mysle, ze jako Fani Edki bedziemy naprawde zadowoleni ;-)
ODPOWIEDZ