Facebook - oficjalne konto Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: max28 »

Możdżer już się wytłumaczył na swoim profilu:
Szanowni Państwo,

Ze zdumieniem i smutkiem odbieram oskarżenia, jakie pojawiają się pod moim adresem w ostatnich kilku dniach.

Chciałbym jasno zaznaczyć, że w moim felietonie zamieszczonym w Jazz Forum pozwoliłem sobie przytoczyć na zasadzie przeglądu, najróżniejsze, dziwne, nieraz sprzeczne ze sobą, zaskakujące i absurdalne zjawiska, o których dyskutuje się w Internecie. Nie oznacza to jednak, że ode mnie pochodzą, lub że się z nimi utożsamiam.

Dopatrywanie się w moim tekście występowania przeciwko jakiemukolwiek środowisku jest błędną interpretacją zawartych w nim dociekań. Nie występuję przeciwko żadnemu z nich i nikogo nie chciałem obrazić. Moją intencją było zwrócenie uwagi na postrzeganie całego społeczeństwa jako jeden organizm, w którym zachodzą ogromne kulturotwórcze napięcia.

Bardzo przepraszam, jeżeli kogokolwiek uraziłem.

Życzę Państwu zdrowia, miłości i dobrych ludzi na drodze.

Leszek Możdżer
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Margaret »

Ja ja w ostatnich jej wystąpieniach zgadzam się (prawie ze wszystkim) z Edytą.
Ludzie coraz bardziej widzą zakłamanie rządu i sprzeczne informacje i zaczynają się buntować takiemu traktowaniu.
Początkowo wszyscy ufali władzy, wierząc że faktycznie jest tak jak mówią i mają jakiś plan.
Obecnie łącząc fakty, obserwując i szukając informacji u różnych źródeł i w innych krajach widać, że jest jest tak różowo jak mówią.
Jeden z ostatnich wydarzeń - Śląsk - górnicy szykowali się do protestu i po kilku dniach właśnie tam wykryto wirusa i zachorowanie w ciągu kilku dni gigantycznie wzrosło, pozostawiając daleko w tyle mazowieckie ... dziwne, prawda?

Jeśli Edyta naprawdę myśli tak jak pisze, to brawa za odwagę, a odpowiedź Szumowskiego pokazuje kto tak naprawdę ma władze. To On musi prosić Edytę o audiencję a nie Ona Jego.
Szumowski i Edyta wiedzą, że Artysta który ma ugruntowaną pozycję na rynku (tak jak Edyta) nie zniknie przy kolejnych wyborach tylko będzie trwał. Dlatego Edyta może sobie pozwolić na więcej, bo co jej zrobią?


Żeby nie było tak kolorowo - dodam, że Edyta wie jak podsycać zainteresowanie wokół siebie.
Generalnie mogła mu odpisać tego samego dnia lub następnego, ale wolała poczekać kilka dni aby się uspokoiło i wtedy odpisać, tak aby znów było o Niej głośno :PP
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Katarzynaa »

ChristopherP pisze:
Katarzynaa pisze:Znowu retoryka nakręcona w jedna stronę bez szerszej perspektywy bo po co. Sam Szumowski wypowiedział się w sprawie wywiadu Edyty i jego treści, ale Edyta jest taka i owaka bo odp.
Trudno żeby Minister Zdrowia nie zabrał głosu kiedy jakaś celebrytka bez żadnej wiedzy, wykształcenia ani doświadczenia, ale za to z internetowymi zasięgami, opowiada straszliwe bzdury, które mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji dla życia i zdrowia ludzi, którzy jej wynurzeń słuchają i w nie uwierzą.

To nie jest kolejny konkurs na to, kto komu bardziej dopiecze. Edyta uwielbia co parę miesięcy urządzać medialnie taką szopkę i wybrać na cel albo jakiegoś byłego kochasia, który ją oszukał albo ex-koleżankę, która zdradziła. Niestety tym razem temat jest poważniejszy niż urażone ego divy i te wypowiedzi należy piętnować.

I serio, ktoś kto nawet nie potrafi zadbać o zdrowie własnego dziecka chce być samozwańczym autorytetem medycznym?
I tu się zgadzam. Niech reaguje i niech wyjaśni wątpliwości, które ma wielu obywateli. Jestem jak najbardziej za tym żeby Minister Zdrowia merytorycznie się wypowiedział, plus przy okazji wyjaśnił rzekome powiązania swojego brata fizyka z pracami nad szczepionką razem z BG.

Mamy podobno demokracje więc Edyta odpowiedziała. Tak więc zwracam uwagę - czym innym jest brak zgody z prezentowanymi przez nią poglądami, a czym innym odmowa prawa do wypowiadania się w ogóle, choćby z uwagi na brak wykształcenia.

Już raz podałam tu przykład, skoro wykształcenie, a dokładnie jego brak, tak wiele osób razi i gryzie to ja mam zakazać innym wypowiadania się w kwestiach prawnych? Bo ostatnio specjalistów od wszelkich gałęzi prawa, w tym prawa konstytucyjnego i ustrojowego zrobiło się sporo...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, 21:17 przez Katarzynaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: spot_me »

Zyjemy w czasach gdy celebryci maja coraz bardziej chorobliwa potrzebe bycia w centrum uwagi. Idealne czasy dla takich jak Gorniak. Zamazala sie roznica miedzy madroscia a talentem. To, ze potrafisz interpretowac napisane przez kogos piosenki, komponowac muzyke, wymyslac znakomite przepisy na potrawy lub ulozyc plan treningowy ktory pomoze w uzyskaniu idealnej figury nie znaczy ze masz tez intelektualne predyspozycje do wyglaszania opinii o prawach rzadzacych w swiecie medycyny, pouczania o tym co jest wartoscia, a co nia nie jest, narzucania swej opinii swoim fanom bez poniesienia konsekwencji swych egocentrycznych slow. Gdyby nie tabloidy i media bedace sednem istnienia Gorniak nigdy nie uslyszelibysmy co jest dla niej swiatem makro (limuzyna!), a co mikro. Tak jak ziemia wlasnie mowi Dosc! swym oprawcom, tak kiedys ludzie powiedza dosc tym ktorzy zywia swe ego szkodliwoscia swych niewyparzonych jezykow. Dzisiejszy medialny swiat toczy sie wokol gwiazd i celebrytow tak jak jeszcze nigdy wczesniej. Nic nie trwa wiecznie.
Margaret pisze:odpowiedź Szumowskiego pokazuje kto tak naprawdę ma władze. To On musi prosić Edytę o audiencję a nie Ona Jego
:ha:
Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, 21:19 przez spot_me, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: addar »

ACH WY MOJE LEWE BRACIA :edi: <3 :lol3:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: B@r »

Margaret pisze:odpowiedź Szumowskiego pokazuje kto tak naprawdę ma władze. To On musi prosić Edytę o audiencję a nie Ona Jego.
Hahahahahah :lol3: :lol3: :lol3:

Tak, on na pewno marzył o spotkaniu z Edytą, o które to zresztą ona prosi pod publikę, bo wie, że do niego nie dojdzie. Po co mu były studia i habilitacja, jak ma przed sobą samozwańczą ekspertkę od wirusologii i medycyny z technikum pszczelarskiego... 8P Mega zaszczyt go spotkał, nie ma co. :lol3: To, że Edyta myśli, że wszystko się kręci wokół niej, to mnie nie dziwi, ale że wy też wierzycie w to, że jest pępkiem świata i ma władzę, bo kogoś w zaczepny sposób zaprasza na spotkanie przed kamerą? :lol3:
Awatar użytkownika
edgeoftomorrow
Hope for us
Hope for us
Posty: 46
Rejestracja: 14 maja 2020, 2:14
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Kraków

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: edgeoftomorrow »

Edyta Górniak- specjalistka od wszystkiego...
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Katarzynaa »

Z uwagi na to, ze trochę pobocznie jesteśmy w temacie leków, wklejam link w sprawie decyzji GIF. Może akurat ktoś ma w apteczce wiec lepiej wiedzieć.

https://pacjenci.pl/gif-160520-dw-lek
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: tomek7 »

Skoro taki minister jak Szumowski sam odnosi się do wypowiedzi celebrytki - jak ja co niektórzy nazywają; skoro największa celebrytka wśród dziennikarzy - KKP - sugeruje psychiatrę - to co Edyta ma siedzieć cicho???
Niech pisze co uważa !!! Ostatni wpis zmiażdżył gogusia który kłamie w żywe oczy Polakom. I w dodatku ta afera z jego bratem ... Obrzydliwość.
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: lordarek1 »

przybyło 4.600 polubień profilu na fb od wczorajszego wpisu :edi:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: B@r »

lordarek1 pisze:przybyło 4.600 polubień profilu na fb od wczorajszego wpisu :edi:
No to już wiemy jaki kierunek obierze diva na najbliższe miesiące... :hellobaby:
tomek7 pisze:Skoro taki minister jak Szumowski sam odnosi się do wypowiedzi celebrytki
Sam? Został o to poproszony przez dziennikarza w programie na żywo. Zabrzmiało jakby sam nagle wydał oświadczenie jak nasza diva.
Awatar użytkownika
edgeoftomorrow
Hope for us
Hope for us
Posty: 46
Rejestracja: 14 maja 2020, 2:14
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Kraków

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: edgeoftomorrow »

lordarek1 pisze:przybyło 4.600 polubień profilu na fb od wczorajszego wpisu
Ktoś napisał słusznie - Edyta odnalazła w końcu swoją właściwą publiczność.

Szkoda, że z takim zapałem z jakim wchodzi na ścieżki wojenne, nie poświęca uwagi istotnym projektom artystycznym.
Edyta nadal jest chyba jedyną artystką w Polsce, która w czasie epidemii nie wykonała dla fanów nawet krótkiego live-session ze studia. :edi:

Dla porównania Mariah Carey dla Nowego Jorku (najbardziej dotkniętego epidemią w USA)
"Rise up New York!"
https://www.youtube.com/watch?v=RVCviif2S04

W przypadku Edyty jak zwykle jest głośno, ale nie z powodów związanych z muzyką.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Grzegorz »

edgeoftomorrow pisze:W przypadku Edyty jak zwykle jest głośno, ale nie z powodów związanych z muzyką.
Edyta postępuje tak od lat. Jest do tego przyzwyczajona, bazuje na tym przecież. Już dawno temu to zrozumiałem. Muzyka wcześniej czy później się pojawi. Ja nie jestem fanatykiem, ale już od kilku lat się nie napalam tylko spokojnie czekam. A to że nie wykonała live ze studia - nic nie obiecywała, nic nie musiała. Jeśli będzie chciała to wrzuci i się podzieli. Widocznie nie chciała :lol3: Może powinna , może nie powinna. Poważna sprawa, jak mogła tak bezlitośnie potraktować najlepszych fanów na świecie. No jak?? Przecież to zniewaga totalna. Dramat jakich mało. Edyta żyje po swojemu, postępuje tak jak chce. Rozżalonymi fanami z pewnością przejmuje się najbardziej...Odnoszę wrażenie czasem , że każdy chce żeby Edyta postępowała tak jak życzy sobie każdy jej fan z osobna. A jeśli się nie ziści to wtedy fan wielce obrażony. I pretensje nikomu nie potrzebne. Jeszcze nikt nikogo na siłę nie uszczęśliwił. Zawsze doradców jest wielu i opinii tyle co ludzi. Ja bardzo chciałbym żeby Edi wydawała album co 2-3 lata, 3-4 single związane z danym albumem, koncerty i inne różne wydawnictwa. Ale jest jak jest i trzeba się do tego przyzwyczaić i będzie dobrze ;-) Edyta sprytnie rozpętała wojnę medialną, i skoro zbiera pozytywne opinie to tym bardziej powinna wydać płytę teraz, promocję już ma solidną i gratis he he
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: endeven »

Grzegorz pisze:Odnoszę wrażenie czasem , że każdy chce żeby Edyta postępowała tak jak życzy sobie każdy jej fan z osobna.
No sorki, ale jest wokalistką. Fani nie wymagają ani nie oczekują zachcianek, tylko zwykłego podstawowego minimum zawodowego. To Edyta uważa siebie za wpływowa popkulturową postać, ale tylko czytelnicy jastrząbposta mogą w to wierzyć razem z nią. A tak, cóż, jest dość leniwa i maskuje to zasłonami dymnymi. Czasem po prostu żal na to patrzeć, jak się wije wokół włąsnej osi, jak robi uniki, jak sie tłumaczy, jak obwinia wszystkich wokół. A wystarczyłoby pracować. Proste jak piękno palm z LA.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Grzegorz »

endeven pisze: No sorki, ale jest wokalistką. Fani nie wymagają ani nie oczekują zachcianek, tylko zwykłego podstawowego minimum zawodowego.
Powinna śpiewać jeśli będzie miała co promować. Nowy singiel czy album, wtedy tak. Widocznie teraz nie ma nic do zaoferowania. Proste. Odnośnie reedycji Dotyku, przecież ona wcale o tym nie trąbiła stąd też i zaangażowanie marne chyba.
ODPOWIEDZ