Facebook - oficjalne konto Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: endeven »

tylko, że siła Facebooka to promocja działań artystycznych. Dziś znaczenie strony internetowej sprowadza sie do formy biblioteki, archiwum i platformy z przekierowaniami na profile artysty na różnych serwisach. Plus głowne istotne newsy.

Cała siła promocyjna artystycznych działań - porzeniosła się na facebooka. Dzięki temu co FB oferuje, różne zakładki, grupowanie informacji, szybkośc, łatwość i aktualizacje na tablicach użytkowników - palnuje sie strategię promocyjną działań muzycznych.

Strona artysty na FB to nie blog......

FB powinien być prowadzony przez moderatora, który będzie aktualizował, zbierał newsy, ciekawostki z różnych portali etc.. dawał Fanom wszystko, czego potrzebują.
Najlepszy FB to taki, który ma z jednej strony wpisy moderujące, z drugiej czasem wpis od samego artysty - takie połączenie jest najlepsze i najskuteczniejsze...

FB jako blog to zmarnowanie potencjału facebooka i jego niezrozumienie:/
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:tylko, że siła Facebooka to promocja działań artystycznych. Dziś znaczenie strony internetowej sprowadza sie do formy biblioteki, archiwum i platformy z przekierowaniami na profile artysty na różnych serwisach. Plus głowne istotne newsy.
Zgadzam się w pełni. Tylko weź wytłumacz to Edycie. :/ Ona wszystko robi na odwrót, przeciwko sobie.
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: abcd »

Kopaneek pisze: Zgadzam się w pełni. Tylko weź wytłumacz to Edycie. :/ Ona wszystko robi na odwrót, przeciwko sobie.
Nie odmawiaj Edycie prawa do działania przeciwko sobie! :D 8P

Bosz... zaczynam zrzędzić jak Ty 8P
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Kopaneek »

abcd pisze: Nie odmawiaj Edycie prawa do działania przeciwko sobie!

Bosz... zaczynam zrzędzić jak Ty
:hahaha:

Zapomniałem, że ma do tego prawo jako Anioł.
Awatar użytkownika
~~Eddi~~
Hope for us
Hope for us
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2011, 22:05
Ulubiony album: wszystkie
Ulubiona piosenka: Teraz TU i inne ;P
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: ~~Eddi~~ »

Czytam i myślę ... niektórzy piszą, że Edyta zaszkodzi sobie przez tego FB, że będą drwić z jej wpisów ... A ja myślę, że Edi jest dorosła i na pewno zdaje sobie sprawę z tego ... ale mimo to - piszę ... bo chce ! i nawet jak sobie zaszkodzi to będzie to świadome zaszkodzenie, bo na pewno decydując się na założenie tego fb liczyła się z tym, że prasa jest złośliwa i może coś o tym wspomnieć , że będą plotki itp. ale ona chce być bliżej fanów ... chce pokazać nam, że nie jesteśmy obojętni ... że odwzajemnia nasze uczucia .. chce podzielić się z nami różnymi swoimi myślami ... i właśnie za to KOCHAM Edi .. że myśli o nas ... i że wspiera nas - swoją muzyką ... swoją osobą ... swoimi myślami ... że po prostu jest :)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: pijej1 »

Boże przecież to obmyślony od początku plan marketingowy - Diva po prostu czuje że padli się pod nią grunt po którym stąpa zauważa coraz większe niezadowolenie fanów którzy jeszcze od czasu do czasu wydawali kieszonkowe na zakup jej płyt dzieki którym miała na wakacje!!! Teraz musi zrobic wszystko aby uspokoić nasze nastroje i robi to co podlizuchy tylko że w drugą stronę! A mnie fotki z planu czy złote myśli Divy wcale nie kręcą czekam na konkrety i w końcu na spełnianie obietnic!
Awatar użytkownika
~~Eddi~~
Hope for us
Hope for us
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2011, 22:05
Ulubiony album: wszystkie
Ulubiona piosenka: Teraz TU i inne ;P
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: ~~Eddi~~ »

pijej1 pisze:Boże przecież to obmyślony od początku plan marketingowy - Diva po prostu czuje że padli się pod nią grunt po którym stąpa zauważa coraz większe niezadowolenie fanów którzy jeszcze od czasu do czasu wydawali kieszonkowe na zakup jej płyt dzieki którym miała na wakacje!!! Teraz musi zrobic wszystko aby uspokoić nasze nastroje i robi to co podlizuchy tylko że w drugą stronę! A mnie fotki z planu czy złote myśli Divy wcale nie kręcą czekam na konkrety i w końcu na spełnianie obietnic!
Trzeba czekać - żeby w końcu zobaczyć efekty . My też nie możemy cały czas krytykować wszystko co robi Edyta... Ona liczy też na jakieś wsparcie od nas ... A nie na wieczną krytykę bo piosenka głupia, bo nie ma płyty bo obiecuje a nic nie robi ... itp.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Blur »

Myślicie, że Edyta wydaje płytę dla pieniędzy?
Przecież ona może do końca życia żyć za to co zarobiła i tylko odcinać kupony jak to robiła przez ostatnie kilka lat.

Widzę, że Edyta znowu chce śpiewać dla ludzi, zrzuciła (mam nadzieję) skórę celebrytki i zaczyna być piosenkarką, muzykiem.
Owszem, promocja u niej leży, ale trudno.
:edi: stara się teraz wszystko sama ogarnąć, trzeba jej w tym pomóc, a być może będzie dobrze.
Może spotka jeszcze na swojej drodze profesjonalistów, którym będzie chciała zaufać.
Zresztą może mieć profesjonalnego managera i mieć pełną decyzyjność, to ona wybiera formę pracy, więc to tylko jej się tak utarło, że jak ma managera to już sama nie musi myśleć.

A, co do fejsa - jeśli Edyta wybiera taką formę, trudno, moim zdaniem też nie jest to potrzebne (w formie bloga), bo funkcje informacyjną można pogodzić z wiadmościami do fanów prosto od Edyty.
Może, z biegem czasu to się zmieni. Może Edyta wsiąknie w fejsa i zobaczy jak wykorzystują go jej ulubieni Artyści i sama zmieni zdanie.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Matiz99 »

Blur pisze:Przecież ona może do końca życia żyć za to co zarobiła i tylko odcinać kupony jak to robiła przez ostatnie kilka lat.
Na prawdę tak myślisz? Kupując do jednego programu szpilki za 5tys? Edyta polubiła luksus i nie mam na myśli ciuchów.
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Fan25 »

Matiz99 pisze: Kupując do jednego programu szpilki za 5tys?
Gwiazdy nie kupują. Albo wypożyczają, albo dostają. Wy naprawdę wierzycie, że to są bardzo bogaci ludzie.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Blur »

Matiz99 pisze:
Blur pisze:Przecież ona może do końca życia żyć za to co zarobiła i tylko odcinać kupony jak to robiła przez ostatnie kilka lat.
Na prawdę tak myślisz? Kupując do jednego programu szpilki za 5tys? Edyta polubiła luksus i nie mam na myśli ciuchów.
Owszem, jej styl życia kosztuje, ale myślę, że pieniądze wcale jej nie determinują do nagrania płyty.
Więcej na nią wyda niż jej się zwróci, szczególnie że u niej to bardzo długi proces i tylko Edyta wie ile piosenek nagrała, a nic z tego nie będzie (czyt. ile kasy straciła).
Oczywiście jeśli myślimy długofalowo to bardziej opłaca jej się nagrywać przeboje, bo będzie atrakcyjniejsza dla chociażby reklamodawców, ale akurat nazwisko Górniak generuje zyski nawet bez kontekstu muzycznego.
Trasy koncertowe dla bizoli, występy na festynach, koncerty sylwestrowe (jeden wieczór - kilkadziesiąt tysięcy), różne gale, festiwale, jurorowanie, kontrakty reklamowe, wszystko to daje zapewne zawrotną sumę jaką Edyta zarobiła w ciagu kilu ostatnich lat nie nagrawszy dobrej płyty.
I powtarzając ten schemat Edyta mogłaby jeszcze wiele zarobić, a się nie narobić, a jednak wzięła się do pracy.
Ja tam mimo wszystko w nią wierzę, choć czasem szlag mnie trafia jak patrzę jakie błędy popełnia przy promocji swojej muzyki, a raczej braku owej promocji (chociażby fecebook).

Fan25, akurat Edyta należy do tego wąskiego grona polskich gwiazd, które ciuchów nie wypożyczają z showroomów.
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Fan25 »

Nie wierzę, kiedy czytam, ile gwiazdy mają pieniędzy na sobie. Zarobki - też fikcja.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Dobi »

Blur pisze:Fan25, akurat Edyta należy do tego wąskiego grona polskich gwiazd, które ciuchów nie wypożyczają z showroomów.
Poza tym ciuchów z showroomów nie wypożycza się aby w nich chodzić! Gwiazdy / styliści / pisma biorę je na sesję. Później mają wrócić w nienaruszonym stanie, bez śladów użytkowania.
Ewentualnie gwiazda może dostać od firmy ciuchy w prezencie, aby reklamowała markę.
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Phealer33 »

Czasami jak czytam niektóre komentarze tutaj to nasuwa mi się wniosek, że nadwyżka wiedzy czasem może przeszkadzać w funkcjonowaniu. Lepiej żyć w beztroskim uniesieniu .... :hellobaby:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Kopaneek »

Blur, zapraszam na ziemię.
Phealer33 pisze:nadwyżka wiedzy czasem może przeszkadzać w funkcjonowaniu
O tak, szczególnie w przypadku Edyty. Pewnych rzeczy wolałbym nie wiedzieć.
ODPOWIEDZ