Podsumowanie roku

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
sexuality
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2056
Rejestracja: 26 kwie 2009, 12:01
Ulubiony album: Dotyk, EKG
Ulubiona piosenka: wiele :)
Lokalizacja: Warszawa

Podsumowanie roku

Post autor: sexuality »

Rok 2012 dobiega końca, a Edyta do tego czasu poza emitowanym koncertem w HBO prawdopodobnie już niczym nie zaskoczy. Napiszcie Wasze spostrzeżenia. Podsumujmy ten kończący się rok jaki był dla jej kariery Waszym zdaniem. Niech ten wątek służy na lata, abyśmy mieli porównania ;)


Styczeń 2012. Poznaliśmy wtedy okładkę "MY". Dla wielu z Nas to był ogromny szok i obawa przed zgromadzonym materiałem. Uspokoiliśmy się nieco 13 lutego, kiedy to Edyta zaśmieciła na swoim kanale na Youtube.com trzeci singiel "Nie zapomnij". Piosenka, która każdemu z Fanów przypadła do gustu ,nie doczekała się niestety klipu. To był zdecydowanie największy błąd, jaki popełniła Edyta w ostatnich latach. Taki sam los spotkał z resztą przyjemne dla ucha "To co najlepsze"... O "Nie Zapomnij" to na razie tyle...

14 lutego ruszyliśmy do Empików w całej Polsce. Jak się okazało płyta nie trafiła do większości sklepów w kraju.
Mimo to album pojawił się w Empik Store na Marszałkowskiej, a Edyta podpisywała nowy album oraz zapomniała tekstów nowych piosenek, czego do dnia dzisiejszego nie wybaczył jej Pudelek. 15 lutego płytę mieli już wszyscy. Zasłuchani w nowe utwory pisaliśmy przychylne opinię na forum. I słusznie. Cała płyta w mojej opinii do dnia dzisiejszego jest bardzo świeża. Edycie udało się połączyć nowoczesność w dobrym, kobiecym stylu. Wiele piosenek śmiało nadaje się na single. Nie obyło się bez wpadki, któr towarzyszy Edycie na każdym kroku Jej działań. Zabrakło współpracy z mediami, a przede wszystkim z rozgłośniami radiowymi. Bez patronatu medialnego ZETki lub RMF FM "MY" prawdopodobnie zostanie okrzyknięte klapą 2012. za kiepską sprzedaż. Do dnia dzisiejszego longplay nie doczekał się nawet złota. Pewna jestem, że gdyby Edyta wyruszyła w trasę koncertową wszystko wyglądałoby inaczej. No ale jednak nie udało się....

Luty 2012 to także nagroda Viva Comet za "Image Roku". W pełni można się zgodzić z werdyktem Występ w postaci "Medley'u" z remixem "Teraz Tu" i "CQ" wyszedł bardzo smacznie (pod względem wizualnym). Jednakże do dziś żałuje, że Edyta nie zaśpiewała tego na żywo...

Marzec 2012 Edyta oficjalnie pojawia się w studio "Bitwa na Głosy". Jej zespół porwał mnie osobiście tylko przy pierwszym wykonaniu. Rozgoryczona jej decyzją o kolejnym udziale w talent show szczerze Jej kibicowałam, ale nie zaskoczyła mnie niczym więcej oprócz 1 odcinka. Liczyłam, że podejdzie do zadania profesjonalnie, z olbrzymią dawką emocji. I tego niestety zabrakło.

Kwiecień 2012. Informacja o słabej jakości klipu "Nie zapomnij", które ostatecznie nie zostanie zaprezentowane publiczności. Koniec kwietnia przyniósł koncert z Jose Carrerasem w Ergo Arena Gdańsk. Po wydanej płycie pierwsze takie ogromne wydarzenia, a co za tym idzie biletowany koncert od dawna. Diva wykonała covery, bez swojego repertuaru niestety :(

Maj 2012. Fantastyczne wykonanie na żywo "Nie zapomnij" w Must be the Music. Choć na nagraniu Edyta nie była w dobrej formie wokalnej to zaśpiewała cudownie. Czuć olbrzymią prawdę i emocje w tym utworze. W ramach rekompensaty nad brakiem teledysku dostaliśmy wrzucony cover "Hallelujah" na YT. Pięknie zaśpiewany, ale w moich oczach "Nie Zapomnij" nie zastąpiło :(

Czerwiec 2012. Wielka kampania reklamowa banku ING z ustami Edyty. To chyba największy Jej przebój tego roku. Z "MY" kolejny utwór na singla wytypowany. 14 czerwca oficjalnie w Radiu ZET zostaje zaprezentowane "Consequences", które szybko przepadło w tej stacji radiowej. Kilka dni później "Wianki nad Wisłą" Edyta w dziwnym image'u zaprezentowała znakomicie wszystkie dotychczasowe piosenki promujące album. Diva przebudza się z promowaniem płyty.Odwiedza kilka rozgłośni w tym "Złote Przeboje", mówiąc o nowym albumie i "Consequences". Koniec czerwca - Sabat Czarownic "The show must go on" i "Consequences" wykonane na żywo! Forma średnia, bo ile cover się obronił tak własna piosenka niestety nie.

Lipiec 2012. Premiera klipu "Consequences". Zdania podzielone. Mi osobiście do dnia dzisiejszego nie podobają się sceny przy różowej ścianie i wijąca Edyta. Reszta jest ok :) Teledysk przez 2 lub 3 miesiące często leciał w stacjach muzycznych, zajmując wysokie miejsca, ale znowu zabrakło jednego - utworu w rozgłośniach radiowych.

Sierpień 2012. Kampania balsamów Soraya z wizerunkiem Edyty, Nominacja CyberYach dla "On the Run". Edyta na okładce "Twojego Stylu". Kolejne rozliczenie się z przeszłością, mowa o płycie, plany na przyszłość. Całkiem się w nim według mnie wybroniła.


Wrzesień 2012. Diva na swoim Fanpage'u na Facebook'u wstawiła zdjęcia z produkcji nad tajemniczym klipem podpisanym jako "CTC". Fani szaleją, a tym czasem jest to nieznana wcześniej polska wersja "Consequences", której teledysk raczej nie podbił tego forum, zbierając bardzo krytyczne opinie. Jak dla mnie niepotrzebny klip. Lepiej było zilustrować "Nie zapomnij" lub jakąkolwiek piosenkę z "MY". Mimo to krytyka nie przeszkodziła , aby utwór wszedł na notowania polskich stacji muzycznych (na Vivie Polskiej w PL TOP 10 było nawet (o zgrozo!) 1 miejsce).

Październik 2012. Diva w Tajlandii, a w między czasie na Jej FB przechwalanki o międzynarodowym sukcesie CTC

Listopad 2012. 40. urodziny Edyty. W mediach informacji mnóstwo. Nawet czołowe polskie stacje informacyjne podały informacje o urodzinach do wiadomości publicznej. Miło się to oglądało w szczególności, że w polskim show-biznesie Edyta i tak ma sporo wrogów. Z drugiej strony dzień nie należał do udanych, Edyta nie zorganizowała obiecanego, kameralnego koncertu dla Fanów. Dopiero wizyta w DDTVN umożliwiła Edycie spotkanie z fanami, choć poza tortem itd. konkretów było wciąż brak. Koniec miesiące niezbyt przychylny dla Górniak. Wyciekły do Faktu zdjęcia topless z Tajlandii. O Edycie znów głośno, sprawa będzie wyjaśniana na drodze sądowej...

Grudzień 2012. Trzy piękne wystąpienia w TV. Edyta w końcu wizerunkowo wygląda jak na DIVĘ przystało. Od makijażu po kreacje. Gala "Zwykły bohater" w TVN oraz duet z Aleksandrą Kurzak. Wykonane zostały 4 utwory - "Hallelujah", "Hero", "Sorry Seems To Be the Hardest Word", a także z nowej płyty "Nie Zapomnij".

Kolejny koncert premierę będzie miał dopiero w Sylwestra na HBO. Ale warto go obejrzeć. Po mimo braku "To nie ja" i innych przebojów sporo będzie perełek takich jak "Szyby", "Będę Śniła" czy "Linger" to zdecydowanie zapomniane utwory Edyty, które należałoby odkurzyć jak najszybciej... bo po co znów śpiewać covery jak ma się tyle własnych, nie w pełni wykorzystanych utworów?

Gala Polsatu wywarła na mnie najmniejsze wrażenie. Nie przepadam za "My heart will go on". Edyta choć zaśpiewała to dobrze to jednak bez fajerwerków.

Trochę tego jednak było. Nowa płyta, która za pewne przeminie bezpowrotnie doczekala się dwóch klipów, z czego tylko klip do "CQ" ma w sobie wartość. Zabrakło porządnej trasy koncertowej, teledysku do "Nie Zapomnij" , promocji w radiach. Muzyka obroniła się dosyć przeciętnie pod kątem tego roku, ale medialnie Edyta wciąż jest na szczycie. Pełno jej w TV (za sprawą kampanii ING, wywiadów), na okładkach gazet poprzez pranie brudów z byłym mężem czy z kimkolwiek innym ze świata show biznesu.

W 2013 roku życzę Jej większej odpowiedzialności za swoje artystyczne czyny oraz profesjonalnego menagementu. Niech Edyta jeśli tylko ma taką ochotę współpracuje z Marcinem Wieczorkiem, ale potrzebuje dobrego menadżera!!! Asystent nie wszystko potrafi i też nie wszystko zorganizuje. Z niecierpliwością czekam na pierwsze DVD w jej karierze. Mam również nadzieje, że uda się Edycie nakręcić przynajmniej jeden, dobry teledysk z "MY", bo ta płyta zasługuje na znacznie więcej uwagi. Na koniec najważniejsze więcej koncertów!!!
perła6
Perła
Perła
Posty: 1037
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Podsumowanie roku

Post autor: perła6 »

Nowa płyta, koncert z Tenrorem, 40ste urodziny, sporo występów w tv...
Ten rok mógł należeć do Edyty, ale nie należał.. powiedzmy sobie szczerze.
Promocji brak, kocnertów brak, dalej mamy obeicanki cacanki, "wszystko będzie". 8P
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Virtual Tom »

Ten rok to był jeden wielki chaos i bałagan.

Niby było wszystko, było dużo, ale ostatecznie tak wiele rzeczy nie zagrało, że aż trudno uwierzyć, że główną bohaterką była Edyta Górniak, a nie jakaś debiutantka.

Wizerunkowo mieliśmy wszystko, młodzieżówę, plastic-fantastic i prawdziwą kobietę z klasą pod koniec roku, która z Edyt jest prawdziwa? Nie wiem.

Na szczęście w całym tym bajzlu było to, co najważniejsze -> :guru: muzyka!
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Wojtuś »

Muzyki jak na Edytę było sporo (porównując z ostatnimi latami) ale mogło być więcej jak na zapowiadany muzyczny rok. Najważniejsze, że wydała w końcu płytę. którą osobiście uwielbiam i nie mam się do czego przyczepić (oprócz promocji). Największe rozczarowanie to niestety brak teledysku do Nie zapomnij (ktoś wspominał po jakimś spotkaniu, że Edyta miała go umieścić na Youtubie ale niestety tak się nie stało do tej pory) i brak trasy koncertowej. Największe zaskoczenie to koncert urodzinowy dla HBO. Bez względu na to jak ten koncert został zorganizowany i nieudanej próby wygrania zaproszenia to ogromnie się cieszę, że Edyta nagrała ten koncert i wyda go (mam nadzieję) na DVD. Będąc fanem Edyty od 94 roku po przeanalizowaniu plusów i minusów dla mnie Edyta wyszła z małym plusikiem. Życia prywatnego, prania brudów i ustawek nie komentuje bo mało mnie to obchodzi choć czasami czytam te wszystkie "niusy".
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Charlie »

sexuality kilka faktów Ci uciekło:
- średni występ w Pacanowie
- TOPtrendy i "I wil always love you" w hołdzie dla Whitney
- występ w klubie po TT i panieńskie "Only Girl (In the world)"
- klip fanów do NZ - należy im się za to szacun

Największe plusy tego roku:
- nowy materiał
- koncert urodzinowo/sylwestrowy

Największe minusy tego roku:
- Klip do "Nie zapomnij"
- promocja CQ i CTC kosztem całego "My" i wizerunku
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Matiz99 »

Mnie tam ten rok absolutnie zaspokoił. Sporo występów w TV, nowe klipy i sinlge. Generalnie cały czas coś się działo. Jeszcze nie tak dawno bywały znacznie słabsze lata :-) :-) Jak na Edytę to i tak sporo.
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Phealer33 »

Rok 2012 to dla mnie triumf jesiennego singla "Let's save the world" i wspaniały klip do "nie zapomnij".
Rok 2012 to muzyczny czas wielkiej trasy koncertowej !
Innymi słowy czas tego roku w kontekście artystycznym Edyty to dla mnie przykra iluzja.
Ale akceptuję ją.

A realistycznie pisząc, cieszę się, że Edyta wydała "MY". Ta płyta jest mi bardzo bliska. Na dowód powiem Wam, że nie słuchałem jej ostatnio przez wiele dni, bo byłem bardzo zapracowany, ale jak ją już dziś odpaliłem i przesłuchałem całość, to mnie całkowicie wchłonęła. Jedna z najważniejszych płyt dla mnie w życiu.
Natomiast w kwestiach występów Edyty i jej klipów z 2012 roku, to chyba nie było wykonania live, które by mnie ujęło jakoś szczególnie. Najbardziej podobała mi się wersja "Nie zapomij" z wrocławskiego empiku ;) Zaraz potem "Nie opuszczaj mnie" z Ergo Areny.

O porażce CTC nie wspomnę nawet. Największy dramat i wstyd w całej karierze Edyty. Nie chcę tego pamiętać...

Ale mimo wszytsko czekam na kolejne wydarzenia, ale niczego od Edyty nie oczekuje.
Essa!
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Natu$ »

Czyli reasumując - cały czas marudzimy, ale generalnie nie było aż tak źle. Owszem nie było koncertów, a to powinna być podstawa, ale jednak nie można Edycie odmówić, że telewizyjnych występów było całkiem sporo.
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Emila555 »

Szybko minął ten rok. Człowiek nie zdąży się obejrzeć a tu za chwilę kolejny Sylwester :roll:
Jeśli chodzi o działalność Edyty......
Plusy
-wydanie płyty
-single
-teledyski
-występy telewizyjne
- koncert w HBO
- wzięcie udziału w działalności charytatywnej
- prowadzenie fb ( myślałam że stanie się z nim to samo co ze stroną internetową)

Minusy:
- nieustanne wojny w mediach
- brak obiecanej trasy koncertowej
- brak należytej promocji płyty
-brak spotkań z fanami w empikach ( przecież miała odwiedzić więcej aniżeli trzy miasta)

Edyta zrobiła dużo bo nie można powiedzieć, że nie. Na pewno się napracowała, tylko fanów boli to, że wielu obietnic nie dotrzymała i pewnie przez to rodzą się te wszystkie posty pełne narzekań. Miejmy nadzieję, że kolejny rok nie będzie gorszy od tego a byłoby super gdyby był jeszcze lepszy!

A tak na podsumowanie mojej wypowiedzi powiem tylko tyle, że chyba najważniejsze jest to aby Edyta jako człowiek była szczęśliwa. Niech robi to co dyktuje jej serce. Mam nadzieję, że dla niej ten rok był udany. Życzę jej żeby kolejne były pełne szczęścia, harmonii i miłości... do Muzyki też :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Podsumowanie roku

Post autor: karen »

Emila555 pisze:-
- wzięcie udziału w działalności charytatywnej

:)
możesz rozwinąć temat! Bo szczerze nie słyszałam zeby Edyta sie gdzieś w cos charytatywnie ostatnio angażowała-wiec proszę oświeć mnie!
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Emila555 »

Została Ambasadorem Codziennej Akceptacji. Głównie chodziło tu o ludzi niepełnosprawnych.
Na forum było dużo zdjęć z konferencji.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Podsumowanie roku

Post autor: karen »

dzięki, nie wiedziałam, nie pamiętam tych fotek. To jakos względnie cicho było...
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Emila555 »

Bo to chyba nie było nic wielkiego :)
Awatar użytkownika
Samantha
Sit down
Sit down
Posty: 79
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:34
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Kosmos
Kontakt:

Re: Podsumowanie roku

Post autor: Samantha »

Lista dokonań EDyty przez samą EDi zakrwawa na żenadę roku. EDyta stworzyła sobie nową rzeczywistość i nowych odbiorców. Lista jej osiągnięć jest na siłę tak mocno napompowana i rozciągnięta jak jej twarz od botoxu oraz kwasu Faktem jest co najwyżej 15 żenujących "wystąpień" trafniej występów, które nieusprawiedliwiają jej lenistwa i obłudy. Ja bym podsumowała jej "muzyczny rok 2012" tak:
1. OBŁUDA
2. FAŁSZ
3. ZAKŁAMANIE
4. MANIPULACJA
5. WSPÓŁPRACA Z SUPER EXPRESEM I FAKTEM, ŻEBY UPODLIĆ BYŁEGO MĘŻA
6. JAD, KTÓRYM CIĄGLE PLUJE
7. NIEWDZIĘCZNOŚĆ (ELA ZAPENDOWSKA, FANI)
8. LENISTWO
10. PORAŻKA - PŁYTA MY - ROBIONA NA SZYBKIEGO Z WIELOMA WADAMI PRODUKCYJNYMI
11. PŁYTKOŚĆ, POWIERZCHOWNOŚĆ, MAŁOSTKOWOŚĆ, ZAZDROŚĆ, PUSTKA
12. TELEDYSKI WIDMA
13. OBIECNAKI CACANKI A FANOM RADOŚĆ
14. AFERY MEDIALNE, KONTROWERSJE, TANIA SENSACJA
15. TRASA KONCERTOWA WIDMO - KTO KOLWIEK WIDZIAŁ KTO KOLWIEK WIE ???

Dalej szkoda mi już czasu lecę żyć swoim życiem i oddawać się swoim pasjom bo na panią Edytę to już naprawdę nie warto CZASU MARNOWAĆ!!!
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Podsumowanie roku

Post autor: dorota »

Edi także zrobiła swoje własne podsumowanie roku 2012, z którego jest w pełni zadowolona, w każdej cząsteczce :lol:
KOCHANI Moi,

Cóż.. zamykamy kolejny Rok.
Był on dla mnie WSPANIALE PRACOWITY. Zaczynając od zdjęć płytowych w Afryce, po przez wystąpienia, clipy, premierę Albumu "MY", 2012' Rok zamykamy uroczystym, muzycznym przyjęciem urodzinowym, realizowanym wspólnie z Partnerem HBO.

Kiedy spojrzałam na kalendarz pomijając sesje zdjęciowe i podróże, aż trudno było mi uwierzyć, że wszystko to zrobiliśmy w jednym tylko Roku! Spójrzcie sami.. :

1 - VIVA COMET 2012' / CONSEQUENCES & TERAZ-TU (remix)
2 - PREMIERA PŁYTY "MY" :) :)
3 - TVP - BITWA NA GŁOSY!
4 - POLSAT - MUST BE THE MUSIC / NIE ZAPOMNIJ
5 - I Niezapomniane spotkanie na scenie Ergo Areny
z Panem CARRERASEM, z którym wykonaliśmy wspólnie
dwa duety: ALL I ASK OF YOU & MOON RIVER.
6 - LIVE IN STUDIO / HALLELUJAH
7 - TVP - WIANKI / CONSEQUENCES
8 - TVP - WIANKI / ON THE RUN & TERAZ-TU & NIE ZAPOMNIJ (medley)
9 - Wspólny projekt z Partnerem ING, związany z mistrzostwami EURO - nagranie w 7 językach aplikacji "USTA KIBICA".
10 - Jako Ambasador Marki SORAYA' w stylizacji Pin Up Girl przedstawiam Kobietom 4 rodzaje balsamów do ciała.
11 - POLSAT - TOP TRENDY / I WILL ALWAYS LOVE YOU
12 - TVP - PACANÓW / KOLOROWY WIATR
13 - TVP - SABAT CZAROWNIC / THE SHOW MUST GO ON
14 - TVP - SABAT CZAROWNIC / CONSEQUENCES
15 - MUSIC VIDEO / CONSEQUENCES
16 - MUSIC VIDEO / CO TYLKO CHCESZ
17 - TVN GALA "ZWYKŁY BOHATER" / HALLELUJAH
18 - TVN GALA "ZWYKŁY BOHATER" / NIE ZAPOMNIJ
19 - TVN GALA "ZWYKŁY BOHATER" / HERO
20 - POLSAT - GALA "20 LECIA" / MY HEART WILL GO ON
21 - HBO / KONCERT URODZINOWY :) :) :)
źródło: Facebook

:lol3:
jak to się mówi: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-)
ODPOWIEDZ