Instagram - oficjalne konto Edyty

Diva w XXI wieku !

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Sreberko
Hope for us
Hope for us
Posty: 29
Rejestracja: 03 gru 2012, 14:33
Ulubiony album: Perłą
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Włocławek

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Sreberko »

Margaret pisze:ale mnie i tak zastanawia coś innego. Czy ja dobrze widzę, że Edyta prowadziła samochód i jednocześnie nagrywała tę relację? :shock: :shock:
A zwróciliście uwagę, że Edyta jechała Maserati (na zagłówku był znaczek)? Nawet jeśli nie była kierowcą - i najpewniejtak było, to zastanawia mnie z kim mogła jechać.. Bo Maserati nierozłącznie kojarzy mi się z Schrammem 8)
DrzewkoBonsai
Sit down
Sit down
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2020, 18:44
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow on
Lokalizacja: POLSKA

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: DrzewkoBonsai »

https://www.youtube.com/watch?v=SfCzwOzWqXY

Popatrzmy przez ten kontekst na wszystkie słowa Edyty.
Ona zna metody wpływania na percepcje. Siedzi w tym biznesie (telewizyjno -rozrywkowym) ponad 20 lat. Zna część światka z USA.
Ma rys narcystyczny, ale ona walczy ze swoim ego i nawołuje ludzi do tego, by powstrzymali silne negatywne emocje. Pisałam o tym 30.10.

Zmiana siebie idzie jej czasem dziwnie, ale ona nie udaje - jest w tym zaskakująco konsekwentna. Nie zanegowała istnienia wirusa. Palnęła informacje o statystach. W wiele osob to uderzyło. We mnie też.

Kobieta ma wiele za uszami, wiele jej mozna zarzucic, ale ona ma tutaj dobre intencje.
Nie wierzę w byty, jakie Edyta wymieniła w swoim nagraniu na insta. Dla mnie Plejadianie i mieszkańcy Andromedy, o których wspominała, to kosmos.......atomiast całą resztę da się wytłumaczyć odwołując się do literatury przedmiotu.

Ona wprost mówi o lęku i poziomie organizacji świadomości. Odwołuje się do tego, o czym pisał Hawkins - genialny terapeuta. O tym samym, tylko precyzyjniej pisze Eichelberger - https://wojciecheichelberger.pl/masz-ta ... go-sprawy/
Przefiltrujmy jej słowa przez treści interesujące Edytę. Zobaczymy coś z szerszej perspektywy.


Napiszę wkrótce więcej - biurko woła.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: max28 »

Instagram :edi: ponownie publiczny, 455 tys. obserwujących??? jeszcze wczoraj było 420 tys. cóż to się wydarzyło???

https://www.instagram.com/edytagorniak/
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: lena7 »

:ha: Cala Edyta.
Majac konto prywatne by przyjac tylu nowych obserwujacych musiala kliknac 35 tysiecy razy (!) ''akceptuj'' :lol3:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: addar »

przeciez mowiła że teraz jej asistan przejmuję insta, za coś chyba jej płaci XD klik klik
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

zaobserwowałem bo być może last chance :lol3: już 456, a może to hidden promo albumu to antycovidowstwo i będzie ledżenderi największy powrót w historii polskiej piosenki?

Jak się ma publiczy profil to nie trzeba nic akceptować
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Nuklodem »

Trafiłem ostatnio na fragment próby z WG Wicked Game - próba
Podczas tego koncertu Edyta zaśpiewała F6. Na próbie tak samo. Natomiast to, co podlinkowałem jest dłuższym fragmentem tej próby, gdzie Edyta dalej się bawi dźwiękami.
Czy tam 1:03 nie jest przypadkiem G6 :shock: :shock:
Niezależnie jaki to dźwięk, ma takie zajeb... brzmienie, totalnie sztos. Oby Edi, gdy wrócą koncerty wciąż bawiła się tym rejestrem. Nie wiem już czy to jakiś super head voice, czy może whistle, a nawet jeśli to falset, to naprawdę jest to imponujące pod względem wysokości, ale też brzmienie jest przepiękne!
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Nuklodem pisze:Trafiłem ostatnio na fragment próby z WG Wicked Game - próba
Podczas tego koncertu Edyta zaśpiewała F6. Na próbie tak samo. Natomiast to, co podlinkowałem jest dłuższym fragmentem tej próby, gdzie Edyta dalej się bawi dźwiękami.
Czy tam 1:03 nie jest przypadkiem G6 :shock: :shock:
Niezależnie jaki to dźwięk, ma takie zajeb... brzmienie, totalnie sztos. Oby Edi, gdy wrócą koncerty wciąż bawiła się tym rejestrem. Nie wiem już czy to jakiś super head voice, czy może whistle, a nawet jeśli to falset, to naprawdę jest to imponujące pod względem wysokości, ale też brzmienie jest przepiękne!
Tak, to G6 i tak jak napisałeś, totalnie swobodne! Zapraszam tu człowieka, który pisał tutaj ostatnio brednie o 2,5 oktawowej skali głosu Edyty :edi:
Ostatnio zmieniony 28 lis 2020, 9:55 przez Love2Love 1990-2016, łącznie zmieniany 1 raz.
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: anet97 »

Sreberko pisze:
Margaret pisze:ale mnie i tak zastanawia coś innego. Czy ja dobrze widzę, że Edyta prowadziła samochód i jednocześnie nagrywała tę relację? :shock: :shock:
A zwróciliście uwagę, że Edyta jechała Maserati (na zagłówku był znaczek)? Nawet jeśli nie była kierowcą - i najpewniejtak było, to zastanawia mnie z kim mogła jechać.. Bo Maserati nierozłącznie kojarzy mi się z Schrammem 8)
Dokładnie tak damo pomyślałam jak zobaczyłam ten znaczek. Ktoś wie czy Schramm dalej jest z tą blondynką,o której mówił że chce z nią spędzić życie ?
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Love2Love 1990-2016 pisze:
Nuklodem pisze:Trafiłem ostatnio na fragment próby z WG Wicked Game - próba
Podczas tego koncertu Edyta zaśpiewała F6. Na próbie tak samo. Natomiast to, co podlinkowałem jest dłuższym fragmentem tej próby, gdzie Edyta dalej się bawi dźwiękami.
Czy tam 1:03 nie jest przypadkiem G6 :shock: :shock:
Niezależnie jaki to dźwięk, ma takie zajeb... brzmienie, totalnie sztos. Oby Edi, gdy wrócą koncerty wciąż bawiła się tym rejestrem. Nie wiem już czy to jakiś super head voice, czy może whistle, a nawet jeśli to falset, to naprawdę jest to imponujące pod względem wysokości, ale też brzmienie jest przepiękne!
Tak, to G6 i tak jak napisałeś, totalnie swobodne! Zapraszam tu człowieka, który pisał tutaj ostatnio brednie o 2,5 oktanowej skali głosu Edyty :edi:

Jestem zgodnie z zaproszeniem.

To nie jest G6. Eh. W ogóle to okrutnie nieczysto i nie słyszę swobodnego podtrzymania. Końcówka okropna, ona z wiekiem już ma problemy z przeponą, nie potrafii jednorodnie pociągnąć dzwięku. Te piski były okrutne, zaprzeczenie tego co robiła Mariah w latach 90. Btw jesteście po szkole muzycznej?

Już się naczytałem waszych "5 oktaw i 2 pół tony" więc sami siebie zdyskredytowaliście.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Steffie »

Zapomnijcie o tym, ze Edyta prowadzila auto i jednoczesnie robila live na IG, to jest tak prawdopodobne jak to, ze jutro wypusci do neta cala plyte. Ona nie prowadzila samochodu odkad dostala prawko, nie dolewajcie oliwy do ognia, bo zaraz sie tu pojawi jakis poszukiwacz sensacji i bedzie nowy artykulik na pudlu. :P
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Nuklodem »

wodawodnista pisze:
Love2Love 1990-2016 pisze: Tak, to G6 i tak jak napisałeś, totalnie swobodne! Zapraszam tu człowieka, który pisał tutaj ostatnio brednie o 2,5 oktanowej skali głosu Edyty :edi:

Jestem zgodnie z zaproszeniem.

To nie jest G6. Eh. W ogóle to okrutnie nieczysto i nie słyszę swobodnego podtrzymania. Końcówka okropna, ona z wiekiem już ma problemy z przeponą, nie potrafii jednorodnie pociągnąć dzwięku. Te piski były okrutne, zaprzeczenie tego co robiła Mariah w latach 90. Btw jesteście po szkole muzycznej?

Już się naczytałem waszych "5 oktaw i 2 pół tony" więc sami siebie zdyskredytowaliście.

Wracając na chwilkę jeszcze, o ile F6, zarówno to z próby jak i z już wykonu tej piosenki w Kazimierzu Dolnym, nie było idealne, to było na pewno bardzo dobre. Tak to G6 jest naprawdę przepiękne w brzmieniu, więc nie rozumiem skąd takie odczucia.

Tutaj na forum raczej byliśmy zgodni co do prawdziwej skali Edyty, były to 4 oktawy bez 1 dźwięku, patrząc na to co zaprezentowała w przeciągu swojej kariery.

Obecnie Edyta podczas trasy myślę, że parę razy zaśpiewała coś w okolicach D3, z mixów było bardzo dużo F5, a i parę G5, natomiast w head voice/falsetto to C6-G6, co daje nam spokojnie ponad 3 oktawy!
Wzmianka również o podparciu, Edi bardzo wiele razy śpiewała dźwięki po 10-12 sec., a nawet chyba 2 razy po 15sec. więc chyba nie najgorzej z podparciem :P
Nie zapominamy proszę o tym, że u Edi skala głosu to nie wszystko ;-)

Jeszcze taka ciekawostka. Tego nie jestem pewien, pisałem już tutaj o tym, ale po występie w Świnoujściu z utworem Lime na bis, po skończonym wykonie Edyta powiedziała "dzięeeeki" wydaje mi się, że to było A5! oczywiście nie wliczam tego w obecną skalę, ale pokazuje to jaki potencjał wciąż ma nasza wokalna wariatka!
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Nuklodem pisze:
wodawodnista pisze:

Jestem zgodnie z zaproszeniem.

To nie jest G6. Eh. W ogóle to okrutnie nieczysto i nie słyszę swobodnego podtrzymania. Końcówka okropna, ona z wiekiem już ma problemy z przeponą, nie potrafii jednorodnie pociągnąć dzwięku. Te piski były okrutne, zaprzeczenie tego co robiła Mariah w latach 90. Btw jesteście po szkole muzycznej?

Już się naczytałem waszych "5 oktaw i 2 pół tony" więc sami siebie zdyskredytowaliście.

Wracając na chwilkę jeszcze, o ile F6, zarówno to z próby jak i z już wykonu tej piosenki w Kazimierzu Dolnym, nie było idealne, to było na pewno bardzo dobre. Tak to G6 jest naprawdę przepiękne w brzmieniu, więc nie rozumiem skąd takie odczucia.

Tutaj na forum raczej byliśmy zgodni co do prawdziwej skali Edyty, były to 4 oktawy bez 1 dźwięku, patrząc na to co zaprezentowała w przeciągu swojej kariery.

Obecnie Edyta podczas trasy myślę, że parę razy zaśpiewała coś w okolicach D3, z mixów było bardzo dużo F5, a i parę G5, natomiast w head voice/falsetto to C6-G6, co daje nam spokojnie ponad 3 oktawy!
Wzmianka również o podparciu, Edi bardzo wiele razy śpiewała dźwięki po 10-12 sec., a nawet chyba 2 razy po 15sec. więc chyba nie najgorzej z podparciem :P
Nie zapominamy proszę o tym, że u Edi skala głosu to nie wszystko ;-)

Jeszcze taka ciekawostka. Tego nie jestem pewien, pisałem już tutaj o tym, ale po występie w Świnoujściu z utworem Lime na bis, po skończonym wykonie Edyta powiedziała "dzięeeeki" wydaje mi się, że to było A5! oczywiście nie wliczam tego w obecną skalę, ale pokazuje to jaki potencjał wciąż ma nasza wokalna wariatka!
Super ujęte. Wszystko to, co chciałbym napisać. Nie rozumiem tego silenia się na odejmowanie Edycie tej skali :P Może nie ma gwizdków, jak MC ale te 3 oktawy SPOKOJNIE wciąż posiada.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Pytam czy jesteście po szkole muzycznej ? Żeby wypowiadać się o koronawirusie wg Gosi trzeba być lekarzem, więc ja poproszę o dane czy macie wykształcenie muzyczne jak ja.

Czyli ma 4 oktawy, raz ma 5 oktaw, dojeżdza do X20 ale puenta jest taka: "3 oktawy ma na pewno" :lol3:
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

wodawodnista pisze:Pytam czy jesteście po szkole muzycznej ? Żeby wypowiadać się o koronawirusie wg Gosi trzeba być lekarzem, więc ja poproszę o dane czy macie wykształcenie muzyczne jak ja.

Czyli ma 4 oktawy, raz ma 5 oktaw, dojeżdza do X20 ale puenta jest taka: "3 oktawy ma na pewno" :lol3:
Nigdy nie napisałem, że ma 5 oktaw. Nie, nie jestem po szkole muzycznej. I co z tego? Interesuje się tym tematem i zgłębiam wiedzę w tym kierunku, muszę mieć papier żeby moc się wypowiedzieć? Zarówno ja, jak i Nuklodem próbujemy Ci wytłumaczyć, ze twoje twierdzenie o 2,5 oktawowej skali Edyty jest po prostu błędne i nie wiem skąd wzięte. Wyjaśniliśmy Ci, ze biorąc pod uwagę wszystkie dźwięki które zaprezentowała jej skala wyliczona jest na prawie 4 oktawy, ale jeżeli skupimy się na jej obecnej skali, będącej w jej zasięgu to sa to NA PEWNO te rzeczone 3 oktawy. That’s it.
ODPOWIEDZ