Instagram - oficjalne konto Edyty

Diva w XXI wieku !

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: IgaAga »

Ale przecież Edyta poza kasą i informacjami na swój temat w prasie brukowe,j niczym się nie interesuje.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

Zdjęcie wystawy w Narodowym lub kajdanki dla twórczyni tęczowej Matki Boskiej to też jest problem. Realny. Faktyczny. Ale nie winię Edyty, że nie zabiera w tej sprawie głosu. Nie musi. To jej wolny wybór. Jest jakiś owczy pęd w tym fotografowaniu się z bananem. Ktoś może się sprzeciwiać i bez tego, np oddając głos w wyborach za odpowiednią formacją. Nie wszystko musi być dziś tak dosłowne, klarowne i jednoznaczne. Nie każdy musi się wypowiadać, zajmować jednoznaczne stanowisko. Nie w każdym temacie*. Edycie zdarzało się reagować. Przypinała kwiaty do spalonej tęczy na placu Zbawiciela, wyrażała sprzeciw wobec słów używanych w dyskusji nad związkami partnerskimi w sejmie, zapytana w DDTVN wypowiadała się w sprawie dalszego ograniczenia antyaborcyjnego. I zawsze była pozytywna w przekazie. Nie tyle krytykowała czy hejtowała, ale roztaczała jakieś światło. Za to plus.

*Albo się mylę i jesteśmy u progu, albo nawet już za progiem, epoki na tyle ponurej i nieciekawej, że powinniśmy głośno krzyczeć. Póki jeszcze jest czas! Póki jeszcze wolno nam mówić! Póki nikt nie podciął nam gardeł!

Dodano po 35 sekundach:
IgaAga pisze:Ale przecież Edyta poza kasą i informacjami na swój temat w prasie brukowe,j niczym się nie interesuje.
Serio?
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: max28 »

Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1890
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Grzegorz »

Czyżby jakaś muzyczna niespodziewanka? Byłoby bardzo miło coś nowego usłyszeć ;-)
Awatar użytkownika
channel
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 210
Rejestracja: 03 sty 2007, 18:04
Ulubiona piosenka: Sleep With Me
Lokalizacja: Silesia

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: channel »

wtf 8P co to za producent muzyczny... z jego strony internetowej wnioskuję, że nie jest to jakiś wybitny twóca ... tworzy muzykę country, hmmm... a już kilka lat temu chodziło mi po głowie (skoro Edyta siedziała w USA) aby spróbowała sił w takich klimatach... zobaczymy co z tej współpracy wyjdzie.
Póki :edi: nie zacznie kombinować z muzyką disco polo, będę spać spokojnie :D
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: ray »

Piter pisze:Edycie zdarzało się reagować. Przypinała kwiaty do spalonej tęczy na placu Zbawiciela, wyrażała sprzeciw wobec słów używanych w dyskusji nad związkami partnerskimi w sejmie, zapytana w DDTVN wypowiadała się w sprawie dalszego ograniczenia antyaborcyjnego. I zawsze była pozytywna w przekazie.
Tak, tylko że jej sprzeciw wobec nieuchwalenia ustawy o związkach partnerskich i przypinanie kwiatów do spalonej tęczy miały miejsce w 2013, czyli już dość dawno temu... A w sprawie dalszego ograniczenia prawa aborcyjnego wypowiedziała się nie sama z siebie, ale dlatego, że dopytywali ją o to Mołek z Mellerem: https://dziendobry.tvn.pl/a/edyta-gorni ... sie-ryzyka (od 4:28).

Oczywiście, że Edyta nie musi w swoich social mediach wypowiadać się na kontrowersyjne tematy. Ale jednak kiedy jest się osobą publiczną, to dobrze by było od czasu do czasu pokazać, że ma się swoje zdanie, że nie jest się obojętnym na to, co się dzieje wokół.
Piter pisze:
IgaAga pisze:Ale przecież Edyta poza kasą i informacjami na swój temat w prasie brukowe,j niczym się nie interesuje.
Serio?
No a nie?
Kilkanaście lat temu Krysiak w swojej słynnej książce napisał, że Edyta niewiele wie o świecie, że kiedy jedzie do innego kraju, nie zależy jej na tym, by poznać miejscową kulturę, kuchnię... Napisał też, że książek Edyta raczej nie czyta, do teatru nie chodzi, i że nawet o jej guście muzycznym ciężko cokolwiek powiedzieć. Nie uważam książki Krysiaka za dobrą, ale akurat z tym bym się zgodził. Przecież Edyta ani w social mediach, ani w wywiadach właściwie nigdy nie zdradza, co lub kto ją ostatnio zachwycił (czy to w muzyce, czy w filmie, czy w innych dziedzinach sztuki), nigdy nie poleciła żadnej książki, chyba nigdy nie pochwaliła się wizytą na przykład w muzeum czy w teatrze... 2 lata temu w wywiadzie dla "Face&Look" powiedziała, że nigdy nie słyszała opery na żywo. A kiedy jurorowała w "The Voice Kids" widać było, że w ogóle nie zna najnowszych hitów. :(
Wiem tylko, że Edyta od lat lubi strzelectwo sportowe - jeszcze w latach 90. brała udział w strzeleckich turniejach gwiazd, w 2013 powiedziała w "Gali", że razem ze Schrammem po kryjomu jeżdżą na strzelnicę, no i ostatnio strzelała razem z Mazurkiewiczem i Allanem. Tak więc lata mijają, a zamiłowanie Edyty do strzelania wciąż trwa. :)

Co do zdjęcia z producentem z Nashville... Może Edyta zainspirowała się Kylie Minogue i "Golden". ;)
BTW Na koncercie z José Carrerasem w 2012 Edyta powiedziała, że nigdy nie nagra płyty country, bo zupełnie nie rozumie tej muzyki.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

ray pisze:Oczywiście, że Edyta nie musi w swoich social mediach wypowiadać się na kontrowersyjne tematy. Ale jednak kiedy jest się osobą publiczną, to dobrze by było od czasu do czasu pokazać, że ma się swoje zdanie, że nie jest się obojętnym na to, co się dzieje wokół.
Jaka jest definicja "od czasu do czasu"? Raz na miesiąc? Raz w roku? Raz na 5? Raz na 10 lat?
Nawet jeśli ostatni raz zabierała głos w 2013, zrobiła to sama z siebie.
Wypowiedziała się w sprawie dla niej istotnej.
Może to, co dzieje się obecnie, nie skłania jej do wypowiedzi. Może nie czuje się na tyle kompetentna, aby zabierać głos.
Z całym szacunkiem do Jandy, Cieleckiej, Ostaszewskiej, czy Stuhra - czy ich kolejna wypowiedź wzbudza większe zainteresowanie? Wszyscy wiedzą, co myślą, że są przeciwko PiS-owi. Ich postawa jest ważna, ale siła przekazu coraz słabsza.
ray pisze:Kilkanaście lat temu Krysiak w swojej słynnej książce napisał, że Edyta niewiele wie o świecie, że kiedy jedzie do innego kraju, nie zależy jej na tym, by poznać miejscową kulturę, kuchnię... Napisał też, że książek Edyta raczej nie czyta, do teatru nie chodzi, i że nawet o jej guście muzycznym ciężko cokolwiek powiedzieć. Nie uważam książki Krysiaka za dobrą, ale akurat z tym bym się zgodził. Przecież Edyta ani w social mediach, ani w wywiadach właściwie nigdy nie zdradza, co lub kto ją ostatnio zachwycił (czy to w muzyce, czy w filmie, czy w innych dziedzinach sztuki), nigdy nie poleciła żadnej książki, chyba nigdy nie pochwaliła się wizytą na przykład w muzeum czy w teatrze... 2 lata temu w wywiadzie dla "Face&Look" powiedziała, że nigdy nie słyszała opery na żywo. A kiedy jurorowała w "The Voice Kids" widać było, że w ogóle nie zna najnowszych hitów. :(
Jeszcze do niedawna (nie wiem jak teraz) śledziła NASA na Instagramie.
Może po prostu daje sobie wolność śledzenia tych spraw, które ją interesują.
Nie śledzi niczego na siłę, nie ma potrzeby, aby cokolwiek i komukolwiek udowadniać.
Ja sam nie wiem, co jest obecnie na czasie. Aktualne hity mnie nużą, brakuje melodyków.
ray pisze:Co do zdjęcia z producentem z Nashville... Może Edyta zainspirowała się Kylie Minogue i "Golden"
Pomyślałem to samo :)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: ray »

Piter pisze:Jaka jest definicja "od czasu do czasu"? Raz na miesiąc? Raz w roku? Raz na 5? Raz na 10 lat?
Nawet jeśli ostatni raz zabierała głos w 2013, zrobiła to sama z siebie.
Wypowiedziała się w sprawie dla niej istotnej.
Może to, co dzieje się obecnie, nie skłania jej do wypowiedzi. Może nie czuje się na tyle kompetentna, aby zabierać głos.
Być może. A być może jest tak, że odkąd mamy w kraju taką władzę, jaką mamy, Edyta nie chce się wychylać. Albo po prostu w wielu sprawach nie ma swojego zdania.
Piter pisze:Jeszcze do niedawna (nie wiem jak teraz) śledziła NASA na Instagramie.
Może po prostu daje sobie wolność śledzenia tych spraw, które ją interesują.
Tylko że nie wiemy, co ją interesuje. Ona tego nie mówi.
Piter pisze:Nie śledzi niczego na siłę, nie ma potrzeby, aby cokolwiek i komukolwiek udowadniać.
Ja sam nie wiem, co jest obecnie na czasie. Aktualne hity mnie nużą, brakuje melodyków.
Nie chodzi o to, by śledzić coś na siłę, tylko o to, by mieć pasje i dzięki temu mieć potem coś ciekawego do przekazania w wywiadach, na koncertach czy w social mediach. U Edyty niestety jest z tym cienko.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

To piosenkarka. Czemu musi dzielić się innymi pasjami? Szczerze, nie interesuje mnie to, że Kayah pisze felietony czy prowadzi audycje radiowe, a Patti Labelle gotuje. Nie za to je cenię.

Być może Edyta boi się tej władzy. Nie ona jedna. Mam znajomą, która nawet nie lajkuje na FB treści szydzących z obecnie rządzących. Bo się boi.
A być może jest tak, że Edyta w przeciwieństwie do wielu, milczy, bo nie czuje się kompetentna, aby wypowiadać się o sądownictwie, czy strajku nauczycieli.

Za to pięknie wypowiada się na temat śpiewania. Bo na tym się właśnie zna.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: spot_me »

Na Insta kolejny Live - tym razem mocno irytujacy. Poza glupawka i infantylnym obmacywaniem Kamila Bednarka i Kuby Badacha, ktory z zazenowania uciekl do garderoby (i tez zapewne z obawy przed fochem swojej Olki) malo konkretow. W Nashville jedynie odpoczywala, a my naiwni myslelismy, ze cos nagrywa. Plyta akustyczna odlozona w terminie bo muzycy sa zbyt zajeci. ''Jesli powstanie'' to podczas prob do kolejnych koncertow jesienia. Stwierdzenie, ze nie wystapi w Voice Kids bylo zwyczajnym negocjowaniem stawki za udzial bo jak sie okazalo producenci probuja zgrac terminy i nic nie jest jeszcze przesadzone. Spryciara. No i ogolnie powtarzala, jak bardzo jest zapracowana i zmeczona.
wracamtuznów
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2019, 1:52
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wracamtuznów »

No ale jeśli chodzi o ilość koncertów to w tym roku to naprawdę bardzo pracowity rok
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: ray »

Piter pisze:To piosenkarka. Czemu musi dzielić się innymi pasjami? Szczerze, nie interesuje mnie to, że Kayah pisze felietony czy prowadzi audycje radiowe, a Patti Labelle gotuje. Nie za to je cenię.
Nie chodzi mi o to, że Edyta powinna pisać felietony czy prowadzić audycje radiowe - w ten sposób tylko zyskałaby kolejną wymówkę na brak płyty. ;)
Dlaczego ona lubi opowiadać o tak osobistych sprawach jak jej życie uczuciowe czy choroby najbliższych, a o swoich pasjach, o tym, kto i co ją inspiruje, nie chce opowiadać?
Piter pisze:Za to pięknie wypowiada się na temat śpiewania. Bo na tym się właśnie zna.
Zdecydowanie za rzadko się na ten temat wypowiada.

Nie oglądałem dzisiejszego live'a, ale na szczęście już Spot_me napisał, co Edyta mówiła. :)
Skoro ona znalazła czas na nagranie w studiu zarówno coverów na trasę "Stulecie PKO BP", jak i kilku swoich starych piosenek do teleturnieju "Jaka to melodia?", to tak samo znalazłaby czas na nagranie płyty akustycznej. Tylko że ona nie chce. Teraz niby muzycy są zbyt zajęci...
Płyty nie będzie, ale za to prawdopodobnie jednak będzie jurorowanie w "The Voice Kids". :roll:
wracamtuznów pisze:No ale jeśli chodzi o ilość koncertów to w tym roku to naprawdę bardzo pracowity rok
Jak na razie Edyta ma ogłoszonych na ten rok 11 koncertów (4 plenerowe i 7 w ramach trasy akustycznej).
11 koncertów przez cały rok to mało w porównaniu do innych artystów. :PP
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

Bo ona traktuje media jak przyjaciółkę lub psychiatrę, którym opowiada o wszystkim z intymnymi szczegółami. I to jest słabe.

Mnie tam cieszy, że płyty akustycznej nie będzie (nigdy w nią nie wierzyłem). Nie lubię odgrzewanych kotletów i odcinania kuponów u tak niepłodnych wykonawców.

Czy do liczby koncertów wliczyłeś te dla PKO?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: ray »

Piter pisze:Mnie tam cieszy, że płyty akustycznej nie będzie (nigdy w nią nie wierzyłem). Nie lubię odgrzewanych kotletów i odcinania kuponów u tak niepłodnych wykonawców.
Ja też w nią nie wierzyłem. Już jesienią pisałem, że prawdopodobnie tej płyty nie będzie. I Miko wtedy wpadał w agresję. :lol3:
Wolałbym jednak, by ta płyta powstała. Jesienią Edyta była w świetnej formie wokalnej, stworzono piękne aranże Dotyku, Tylko Ty, Kolorowego wiatru... Warto by to wydać, byłaby pamiątka na lata.
Piter pisze:Czy do liczby koncertów wliczyłeś te dla PKO?
Nie. Po pierwsze dlatego, że zawsze liczę tylko koncerty dla fanów, a po drugie, Edyta śpiewa na nich tylko 3 piosenki. :) :PP
Filemon2
Sit down
Sit down
Posty: 71
Rejestracja: 26 lis 2017, 0:03
Lokalizacja: Polska

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Filemon2 »

O czym wy marzycie? W osobowości Edyty wyraźnie widać silne tendencje narcystyczne, a ludzie z tym zaburzeniem po prostu nie interesują się niczym, co nie dotyczy ich bezpośrednio i nie łechce ich ego. Jeżeli :edi: kiedykolwiek wypowiadała się na jakiś zewnętrzny temat, to właśnie tylko po to: żeby podbudować własne ego i pokazać się w świetle dodającym jej samej blasku. W jej przypadku głębsze zaangażowanie się w jakąś sprawę społeczną, jakieś aktywne działania na rzecz innych w ogóle nie wchodzą w rachubę. Nawet jeśli lubi ubierać się w górnolotne słowa o pokorze, "papierzu", pomaganiu potrzebującym, dbaniu o środowisko, itd., to są one tylko i wyłącznie dekoracją. Jak wzorki na wielkanocnej pisance, podczas gdy pod spodem jest zwykła wydmuszka.
ODPOWIEDZ