Instagram - oficjalne konto Edyty

Diva w XXI wieku !

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Flux »

Po takich wpisach można sobie wmawiać że nadal cieszy się niesłabnącą popularnością, wciąż jest na topie podczas gdy "5 minut" innych artystów dawno minęło. Tak wiele singli, duetów, płyt, tras, uwielbienie i szacunek milionów na świecie. Najpiękniejsze 30 lat w polskiej muzyce. Ktoś odleciał gdzieś w galaktykę Andromedy.
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: To co najlepsze »

Okropny ten wpis na Instagramie
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: ray »

spot_me pisze:Podobno 2 dni temu minelo 30 lat od telewizyjnego odkrycia talentu naszej divy
Wydaje mi się, że Edyta zadebiutowała jednak później.
Otruty_gniewem w temacie Początki kariery Edyty napisał, że program "Śpiewać każdy może" z udziałem Edyty nagrano prawdopodobnie pod koniec 1989, a emisja w telewizji była w styczniu 1990. I chyba tak właśnie było, skoro po tym występie Edytę zaproszono do "Debiutów" w Opolu. Gdyby :edi: zaśpiewała w telewizji już na początku lutego 1989, to raczej zaproponowano by jej udział w "Debiutach" jeszcze w tym samym roku...

Jeśli chodzi o live na Insta Edyty, to rozumiem jej argumenty, w większości mnie one przekonują, ale... docinki w stronę Dody mogła sobie jednak darować - bo tu naprawdę były docinki. :PP
Najpierw Edyta powiedziała, że Doda nagrała swój filmik w ubikacji, dopiero później - że w łazience.
Powiedziała też, że Doda znana jest w show-biznesie głównie z nieżyczliwości, że robi różne rzeczy, by być w nagłówkach, że za pomysłem Dody kryje się chęć poprawienia PR-u, promocja płyty... Naprawdę Edyta nie musiała tego wszystkiego mówić - nawet jeżeli naprawdę tak myśli, to mogła to po prostu przemilczeć.
m&m pisze:Oj kolego wydaje mi się, że to Edyta pierwsza zaczęła te potyczki wysokich lotów
Po pierwsze, witaj na forum. :)
Po drugie, Steffie jest kobietą, więc jeśli już, to "Oj koleżanko". :PP
Po trzecie, konflikt zaczęła jednak Doda. W sierpniu 2004 w wywiadzie dla tygodnika "Kulisy" Doda została poproszona o komentarz do afery z listem Edyty do dziennikarzy i odpowiedziała wtedy tak:
Doda pisze:Edyta jest nieszczęśliwa, wyżywa się na innych… może jej nie układa się z mężem? Osoba, która śpiewa, gra w teatrze czy kręci filmy, powinna mieć też swoje drugie życie - i to ono powinno być najważniejsze: rodzina, dom, narzeczony, miłość. I nigdy to drugie życie nie powinno mieszać się z tym pierwszym i sprawiać, że ktoś czuje się nieszczęśliwy. Górniakowa czuje się nieszczęśliwa, bo ktoś jej w tym bilansie zachachmęcił.
"Doda krowa" było później - w marcu 2005.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

Co było takiego w tej wypowiedzi Dody, że zasługiwał ns komentarz, iż jest krową. I skąd pewnosc ze Edyta czytala tę wypowiedz, skoro byla wowczas odgrodzona od swiata. Jako ta kluseczka ogladala Mode na sukces popijajac Cisowianke.

I nie piszę, że kluseczka, bo była gruba. Darek ją tak nazywał. Wolę wyjasnic, bo wiem, ze chec kasowania postow jest u moderatora silniejsza niż huć u byka.
m&m
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2019, 8:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: m&m »

Ja również nie widzę w komentarzu Dody nic obraźliwego.. Faktycznie Edyta przechodziła wtedy cięższy okres.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Steffie »

Mozna posluchac chocby na You Tube starych wypowiedzi Dody na temat Edyty, ktore sa tam od 10 lat albo dluzej i mozna sie przekonac, jaka Doda byla mila dla Edyty, tak ze przyganial kociol garnkowi.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Gosia1423 »

Dla mnie teraz ta dyskusja kto zaczął, nie ma najmniejszego sensu. Fakty są takie, że jedna uważa, że się zmieniła, druga mówi, że to nowy PR. Czas pokaże, po której stronie stanie racja.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

Steffie pisze:Mozna posluchac chocby na You Tube starych wypowiedzi Dody na temat Edyty, ktore sa tam od 10 lat albo dluzej i mozna sie przekonac, jaka Doda byla mila dla Edyty, tak ze przyganial kociol garnkowi.
No, a Ty byś była miła?* Edyta przy byle okazji wbijała szpile Dodzie. Pamiętam, że z początku wydawało mi się to fajne, sam Dody nie lubiłem, ale z czasem była w tym jakaś żenada.

*Gwoli wyjaśnienia, zdanie to nie ma na celu prowokowania kłótni. Proszę nie usuwać postu, nawet gdy odp innego forowicza naruszy regulamin forum

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Gosia1423 pisze:Dla mnie teraz ta dyskusja kto zaczął, nie ma najmniejszego sensu. Fakty są takie, że jedna uważa, że się zmieniła, druga mówi, że to nowy PR. Czas pokaże, po której stronie stanie racja.
Trochę ma. Bo to dziwne, jeśli strona atakująca zgrywa ofiarę.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Steffie »

Piter pisze:No, a Ty byś była miła?* Edyta przy byle okazji wbijała szpile Dodzie. Pamiętam, że z początku wydawało mi się to fajne, sam Dody nie lubiłem, ale z czasem była w tym jakaś żenada.
Doda sama zaczela, a potem zdziwienie, ze Edyta jej sie odgryzla.
Moim zdaniem trafila kosa na kamien, zenada zenada, ale nie rozumiem, dlaczego ludzie oczekuja, ze Edyta mialaby dac sie opluwac, bo opluwajaca ja zaatakowala polowe szolbizu i jest znanym w srodowisku agresorem? ^^
Piter pisze:Trochę ma. Bo to dziwne, jeśli strona atakująca zgrywa ofiarę.
No nie, przeinaczasz fakty, to Doda byla tutaj strona atakujaca, a Edyta odplacila jej pieknym za nadobne. :edi:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Flux »

Doda zazwyczaj odpowiadała tylko na zaczepki, unosząc się swoistym poczuciem honoru wpojonym przez ojca. Były teksty o przegryzaniu kabli przez Edzię oraz że jej miejsce jest w klatce, owszem. Ale oprócz zgryźliwości od lat mówiła o tym, że była fanką Edyty, kibicowała jej na Eurowizji, płakała przed telewizorem gdy ta zajęła drugie miejsce. Ba, ma nawet autograf diwy i dawno apelowała o zakopanie toporu. Mówiła też, że chętnie nagrałaby coś tak z Edytą jak i Justyną. O Justynie potrafiła powiedzieć że ma świetny styl i wystrzałowo wygląda. Dość potulna jak na "kryminalistkę" się zrobiła. Edyta natomiast postępów nie robi. Jej ostatni monolog na instagramie dowodzi, że wciąż patrzy z pozycji kreta, nie potrafi się pogodzić, schować dumę do kieszeni a te chrześcijańskie wartości to pic na wodę. Zarzuciła młodszej koleżance, co tylko się dało. Lista zarzutów jest długa i małostkowa, a podobno "ludzi dobrej woli jest więcej", jak żarliwie śpiewa w piosence, która "najlepiej ją wyraża i żałuje, że dla niej takiej nie napisano". Niestety, Edyta całkowicie się pogrążyła tymi wyjaśnieniami swojej decyzji. Duża część powodów to jakieś domniemania czy wręcz pomówienia, doszukiwanie się złych intencji. Robienie PRu na śmierci, brak taktu, skruchy, promocja płyty, chęć zaistnienia w nagłówkach. Równie dobrze można powiedzieć, że Edyta robiła sobie PR na śmierci Kubiaka, widząc gołębie w błękitnej poświacie i snując plany ponownych podbojów światowych rynków muzycznych, puszczając zasłonę dymną w postaci ponownego startu na Eurowizji. Taktu nie ma za grosz w takich sprawach, chętnie rozgrzebywanych i licznych konfliktach. Skruchy zawsze wymaga od innych, może jakby Doda pełzała u jej stóp, może wtedy by rozpatrzyła wniosek przychylniej. O promocji płyty coś diwa wie, wszakże zaniechała jakichkolwiek działań promocyjnych MY po śmierci Whitney Houston. Tak należało zrobić, to nie był czas na świętowanie, więc album przepadł. Nagłówki nigdy nie leżały w jej sferze zainteresowań, hmm? Szkoda, że Górniak nadal nie potrafi wyjść z piaskownicy, a jeśli już to tylko po to, żeby sypnąć komuś piachem w oczy kto stoi poza jej kręgiem... Za koncertem stoi piękna idea, ale Edyta woli widzieć zło i skupiać się na osobie, która wystosowała zaproszenie oraz na czubku własnego nosa, który wysoko zadziera. Jestem głęboko rozczarowany jej postawą, nie samą odmową. Steczkowska, która miała z Rabczewską bezpośredni kontakt i ma zdecydowanie poważniejsze powody do żalu, potrafiła to jakoś przepracować.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

O którym ataku mówisz Steffie? Chodzi o ten cytat namiętnie przytaczany przez raya, jako dowód, że to Doda była pierwsza? Czy to na pewno był atak? Czy może zwyķła opinia?

I czy aby ta wypowiedż tak zabolała Edytę? Czy może zwykła zazdrosc, że młoda wieśniara, tipsiara robi szum, a tu dojrzała, wrażliwa piosenkarka powoli odchodzi do lamusa.
m&m
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2019, 8:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: m&m »

Flux - W punkt ! Piona! :-)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Steffie »

Piter pisze:O którym ataku mówisz Steffie? Chodzi o ten cytat namiętnie przytaczany przez raya, jako dowód, że to Doda była pierwsza? Czy to na pewno był atak? Czy może zwyķła opinia?

I czy aby ta wypowiedż tak zabolała Edytę? Czy może zwykła zazdrosc, że młoda wieśniara, tipsiara robi szum, a tu dojrzała, wrażliwa piosenkarka powoli odchodzi do lamusa.
Watpie, by Edyta byla zazdrosna wtedy o - jak to mowisz - wiesniare-tipsiare, chodzilo wlasnie o tamten atak Dody, przez ktory Edyta dala sie wciagnac w te gierki. Gdyby byla mowa o kims innym, nie o Dodzie, moze mozna by wierzyc w dobre intencje, chec pojedniania po latach, ale zobaczymy co sie bedzie dzialo po koncercie. Slowa slowami, ale to czyny najlepiej swiadcza o zmianie postepowania ludzi. Rozumiem, ze tutaj to juz tylko sami chrzescijanie gleboko rozczarowani postawa Edyty, ktora powinna byla pozwolic sie opluwac w milczeniu przez lata w imie chrzescijanskiej milosci, co wiecej, mnie to nawet bawi, ale niestety same slowa mnie nie przekonuja, a czyny wyjda w praniu, bo juz wychodza, zwlaszcza gdy sa pod publiczke. :-) Przykre, ze wielu fanow jest tak surowych dla Edyty, iz wystarcza slowa innych, zwykla deklaracja, by byc tak krytycznym dla Edyty, ktorej muzyki sluchaja od lat. Widac, ze nie zrozumieli nic z jej slow, i juz raczej nie zrozumieja.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

Nie mam pretensji do Edyty, że nie chce brać udziału w tym koncercie. Nie wymagam od innych poświęceń. Wydaje mi się natomiast, że jej reakcja na Dodę była i jest przesadzona i nieadekwatna.
W wypowiedzi Dody sprzed lat nie było nic strasznego. Podobne słowa po liście do dziennikarzy wypowiedział Józefowicz. Wystarczyłby jeden komentarz, a nie fala pomyj, ktorą przez lata wylewala na Dodę.
Jeśli ktoś mówi, że wysyła w przestrzeń energię utkaną pięknem (to chyba cytat z twórczości), to niech będzie konsekwetny i to robi. Tymczasem jej wypowiedzi to była często żółć a nie wyrzygana tęcza.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Steffie »

Piter pisze: Wydaje mi się natomiast, że jej reakcja na Dodę była i jest przesadzona i nieadekwatna.
W wypowiedzi Dody sprzed lat nie było nic strasznego. [...] Wystarczyłby jeden komentarz, a nie fala pomyj, ktorą przez lata wylewala na Dodę.
Jeśli ktoś mówi, że wysyła w przestrzeń energię utkaną pięknem (to chyba cytat z twórczości), ...
Dobrze, ze dodales "wydaje mi sie". ;) Popatrz, to jest Twoj punkt widzenia, w dodatku po wielu latach. Pomyje to za duze slowo, Edyta tylko znizyla sie do czyjegos poziomu. Wyobraz sobie, ze ktos, za kim niekoniecznie przepadasz, krytykuje Ciebie i Twoje zycie w zlosliwy sposob w mediach - jak bys na to zareagowal? Wydaje mi sie, ze wcale nie bylbys z tego powodu zadowolony i pewnie bys sie znizyl do poziomu "Dody-krowy". A moze sie myle i umialbys stanac ponad to i wyslal energie utkana pieknem ot tak, od razu? ;) Pragne Ci tylko przypomniec, ze ta dobra energia, utkana pieknem pojawila sie 10 lat po ataku, wiec miala prawo sie pojawic, co niekoniecznie oznacza, ze Edyta ma od razu rzucac sie w ramiona wszystkim swoim adwersarzom.
ODPOWIEDZ