Instagram - oficjalne konto Edyty

Diva w XXI wieku !

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: addar »

to nie sterotypy a zart zawierajacy fakty :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: endeven »

nie chcę nawet wiedzieć czym znów ktoś ją nakarmił. chyba, że to naprawde jakiś dobry żart, a nie suchy kapiszon
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Dokładnie tak to są fakty. Żydzi nie byli prześladowali dlatego, że są Żydami (w sensie oficjalnym chodziło o to, ale nieoficjalnie źródła są inne). Chodziło po prostu o to, że przed II wojną światową, wszystko co wartościowe w tym ważne przedsiębiorstwa w Europie należały do nich. Z jakiegoś powodu to przedsiębiorcza nacja. Niemcy próbowali po prostu zagrabić to, bo wydawało im się niedorzeczne to, że w Europie nic nie jest wartością europy. Głównie właśnie w Polsce Żydzi mieli sklepy, przedsiębiorstwa czy też stali na wysokich stanowiskach. I tyle.

Dzisiaj każde użycie charakterystycznej podobizny Żyda jest uznawane za antysemickie, chyba nawet i słowo "żyd" jest wpisane jako rasizm :edi:

Wszystko co na tym świecie się dzieje jest walką o finanse, tylko, że na niezrozumiałej dla nas płaszczyźnie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: endeven »

wodawodnista pisze: I tyle.
no właśnie. i tyle. I po prostu sobie postanowiono zlikwidować kilka milionów ludzi, bo jako nacja byli zbyt obrotni. a przy okazji wpisali się w narrację totalitaryzmów, które potrzebują dać masom jakiegoś namacalnego wroga, zboldować element obcości, wybudzić prymitywne odruchy i przekierować emocje do działania. Podpalić naród, by się oczyścił i zawalczył o iluzję wielkości. Do czego to doprowadziło? Tylko i wyłącznie do upadku ludzkości, kolejnego w historii dziejów. I nie ostatniego. A co z tego wyciągnęliśmy na przyszłość? Okazuje się, że niewiele. Szybko zapominamy.

Dodano po 11 minutach 48 sekundach:
wodawodnista pisze:chyba nawet i słowo "żyd" jest wpisane jako rasizm
ajej, ale zaczepka :P

ale w sumie, ludzkość powinna się zmierzyć ze wszystkimi traumami. Słownictwo i język to ważne rzeczy do przepracowania dla leczenia traum i budowania świadomości. Polecam artykuł na temat "eskimosów" czytaj Innuitów w Kanadzie, narodowej dyskusji wokół języka, represji, zwłaszcza w temacie wynaradawiania dzieci z ich tożsamości kulturowej w systemie szkolnictwa Kanady, roli kościoła katolickiego w tym procederze, przeprosin i zadośćuczynienia. (tzn, państwo kanadyjskie przeprasza, kosciol katolicki nie)
-> https://krytykapolityczna.pl/kultura/cz ... da-wywiad/?
Dzisiaj dociera do nas, że narzucone z zewnątrz etykiety są niesprawiedliwe i raniące. Określanie ludzi w sposób przez nas wybrany niekoniecznie odzwierciedla ich sposób myślenia o sobie i jest nie tylko niewłaściwe i niegrzeczne, ale też krzywdzące.
W Kanadzie uważano, że metodą regulacji rdzennej populacji jest kocyk zakażony prątkami gruźlicy. Dzieci spały pod tą samą pościelą, pod którą chorowało i umierało wcześniej inne dziecko. Tak było personelowi wygodniej, bo szkoły były przepełnione, a i tak ciągle pojawiały się nowe dzieci
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Nom :edi: w sumie próbują teraz to robić też z LGBT :edi: propogadną po ulicach miast jakimiś autami z napisami, że społeczności LGBT to pedofile. Trolololololo. Tak to mniej więcej działa. Wymyślić jakiś problem w kimś, dodać milion kłamstw, rozprzestrzenić je, podzilić opinie a potem sukcesywnie pozbawiać praw.

Tzn ostatnio z kimś gadałem o tych Żydach czy oficjalnie to wsadzili jako rasizm, tak jak i cyganów. Stąd już nie ma sosu cygańskiego :beczy: :beczy: tylko sos paprykowy teraz się nazywa ;(
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: stinger »

Z Edyty wychodzi wstrętny, podły humor, okraszony wielce oświeconymi myślami, jaka to ona jest ponadintelektualna nad resztą gawiedzi.
Nie wiem czy osoba bez wyksztacenia medycznego czy prawniczego, a na dodatek nie mająca nawet matury powinna zabierać w sprawach tak skomplikowanych głos. Skoro tak żartuje z covid, to może jakiś wolontariat w szpitalu? Chyba syn prawicowiec wpycha jej to do głowy.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Gosia1423 »

stinger pisze:Z Edyty wychodzi wstrętny, podły humor, okraszony wielce oświeconymi myślami, jaka to ona jest ponadintelektualna nad resztą gawiedzi.
Nie wiem czy osoba bez wyksztacenia medycznego czy prawniczego, a na dodatek nie mająca nawet matury powinna zabierać w sprawach tak skomplikowanych głos. Skoro tak żartuje z covid, to może jakiś wolontariat w szpitalu? Chyba syn prawicowiec wpycha jej to do głowy.
Oczywiście, że od syna ma te poglądy. Allan na swoim instagramie na pytanie o maseczki odpisał w komentarzu:
Allan Krupa pisze:koronawirusa niema u nas w klasie bo niema go na liście
I to "niema" łącznie :roll:

A obrazek, który załączyła Edyta z Żydami jest ohydny. Sami wiemy, do czego doprowadziło napiętnowanie jednej grupy społecznej, przecież nie wszyscy, którzy zginęli byli Żydami, nie wszyscy byli bogaci. Teraz stygmatyzuje się ludzi LGBT, wcześniej uchodźców, czarnoskórych itp

A Jezus, w którego wierzy też był Żydem. I gdzie się podziała jej chrześcijańska miłość do bliźniego? No właśnie...
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Jest mnóstwo mądrych ludzi, którzy nie mają matury. Bo uczyło ich życie, a nie rozpisywanie jakiś matematycznych funkcji czy jakiś sinus cosinus. Moim zdaniem Edyta nie jest jakąś głupią osobą, pomimo, że widziałem z nią większość wywiadów. Conajwyżej u niej problemem jest charakter, który czasami jej to myślenie przyćmiewa na zasadzie: byle aby się nie pogodzić z kimś, byle aby podtrzymać swoje zdanie, byle aby było jak ja chcę. Oczywiście jeszcze przykrywa to swoją niby dobrocią serca dla ludzi :edi:

I analogicznie. Powtarzany temat w kołko. Są lekarze za i lekarze przeciw, ale ostatnio panuje moda, że są lekarze (Ci za) i lekasze (Ci przeciw) :edi:
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1126
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Pawel »

wodawodnista pisze: Dzisiaj każde użycie charakterystycznej podobizny Żyda jest uznawane za antysemickie, chyba nawet i słowo "żyd" jest wpisane jako rasizm :edi:
Faktycznie trochę tak jest.
Są pewne stereotypy, niektóre trafione inne mniej, to dotyczy wielu narodów. Tak samo jak są dowcipy o Polakach, Niemcach, Ruskich itd. W Stanach żartowano z nas, że głupi naród. Dowcipy o Polakach były bardzo modne. Antysemityzm w dzisiejszych czasach to wg. mnie już problem wydumany na skalę światową przez nich samych, którym grają do teraz. Nie daj Boże powiedzieć coś złego. A przecież nas Polaków też wymordowano w milionach. Zresztą młodzież żydowska ma nakierowane poglądy w szkole. Na wycieczki jeżdżą wyłącznie ze swoimi przewodnikami, mają skrzywiony obraz współczesnego świata od małego, żyją w przekonaniu, że świat ich nie lubi, wszędzie widzą zagrożenie.
Z nas śmiać się można, nawet sami siebie nie potrafimy bronić.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Z Żydami to co napisałeś odnośnie tych przykładowo podróży nie wynika z tego, że oni uważają, że ktoś ich nie lubi mi się wydaje, że to wynika z ich poczucia elitarności - wyznawców jednej słusznej religii, trochę podobnie do Arabów, ale tak medialnie się o tym nie mówi jak w stosunku do tych drugich. Judaizm to też nie jest taka lajtowa religia i też jest tam dużo "obostrzeń" i "nakazów" :edi: Łatwo to zobaczyć na tle wojny, nie wiem czy to ich zasada religijna czy społecznościowa tradycja, ale jeden Żyd aby ocalić własne życie może (wg ich przekonań) wydać 5 innych żydów na śmierć - przykład Kapo z Auschwitz. W tej religii też jest mnóstwo dla naszej kultury niezrozumiałych wątków, podobnie do Islamu.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: addar »

Najzabawniejsze że to ta sama nomenklatura która stosował Hitler. U niego i u braci Mojżeszowej istnieje idea "super człowieka" . Naród wybrany jest tym człowiekiem właściwym, ukochanym przez Boga cała reszta to Goje - podlega rasa sług, których życie jest mniej ważne. Na tle tego przeświadczenia powstała cała kultura "wywyzszania sie", wzmożona jeszcze przez wieki bezpaństwowości. Ogólno światowa niechęć do Żydów nie wzięła się z bezpodstawnej niechęci do narodu Dawidowego. Jest to zjawisko skomplikowane mające daleko zakorzenionione pochodzenie. Pierwsze z brzegu.:Katolkim była zabroniona lichwa, Żydów to nie obowiązywało przez co powstał podstawny stereotyp Żyda finansowego wyłudzacza. Jest tego znacznie więcej na czele z ekskluzywnością w celu "zachowania" narodu i mamy gotowe przygotowania pod pogromy.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

True :edi: Zresztą Żydzi niewiele się zmienili, czasami jak się idzie na spacer w Krakowie i się spotka takich ortodoksyjnych w znanym ubranku to widać jaki dystans trzymają do "nas" :edi: Jakoś tak po oczach to widać, po mowie ciała. Jednakże znacznie więcej wiem o islamie i tamtejszych zwyczajach, więc jeśli kogoś by interesował temat uchodźców to można zacząć :edi: Chociaż tutaj mógł napisać posty na milion znaków i chyba przerasta to moej możliwości wkurzania się jak będę to pisać, trzeba chronić swoje zdrowie psychiczne :lol3:
Ostatnio zmieniony 14 paź 2020, 20:58 przez wodawodnista, łącznie zmieniany 1 raz.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: ChristopherP »

Dzisiaj kolejne madrosci na instagramie - leki z bozej apteki.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Edi Go Go!

Nie widzę nic złego, uważam, że powoli zostaje zapominana przez wieki zgromadzona ludowo mądrość o ziołach czy też np czosnku. Tylko słyszę lekarz, antybiotyk, syrop, lek antywirusowy, szczepionka, kroplówka. Powolne wyniszczanie własnego mikrobiomu. Af kors nie mówię o infekcjach bezsprzecznie zakwalifikowanych pod np antybiotyk, ale znam osoby, które lecą po antybiotyki na wszystko co im dolega :edi:
Pamiętam jak mi wmuszano antybiotyk na zapalenie węzłów chłonnych, a tam przykładałem cebulę na noc :edi: :edi: :edi:
Ja jestem generalnie wrogiem brania tabletek bez absolutnej konieczności.


Postuluję za leczeniem się przy pomocy limonki i tequili :hellobaby:


Ja być może troszkę lepiej rozumiem Edytę, bo też jestem numerologiczną 8ką (8ki są radykalne, albo białe albo czarne) i się tym mocno interesuję, ten temat również chętnie rozwinę z osobami doświadczonymi w temacie od kluczy wcielenia poprzez punkty zwrotne i kabałę :edi:
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: ChristopherP »

A co sadzisz na temat leczenia poprzez pocieranoe dloni kamieniami?
ODPOWIEDZ